asyan.org
добавить свой файл
1

Поробки з природного матеріалу.


Багато чудових речей не важко зробити з природними матеріалами. Можна працювати групами, по одному над створенням різних композицій. Я пропоную декілька композицій і аплікацій з соломки. Їх можна виконувати з дітьми різних вікових категорій. Аплікація з соломки дуже клопітна робота. Вона допомагає виховувати у дітей риси характеру, як акуратність, посидючість, уміння доводити почату роботу до кінця. Діти шкільного віку виконують цю роботу з інтересом, захоплено і добре з нею справляються.

Техніка роботи з соломкою проста і доступна і молодшим школярам. Соломку перед початком роботи замочують в гарячій воді, вирізають вузлики, розрізають кожну трубку вздовж стебла і прасують праскою. Підготовлену соломку розкладають за кольором в окремі пакети. Якщо для аплікації знадобиться темна соломка її підпалюють гарячою праскою. Матеріал готовий. Тепер треба подумати, який малюнок буде виконувати дитина.

При підборі малюнка для аплікації необхідно пам’ятати, що викладені соломкою поверхні по різному освітлюються падаючими проміннями, створюючи гру світла і видимість предмета якби з різних сторін. Коли малюнок готовий, переходимо до вибору правильного розташування волокон соломки. Тут дітям потрібна допомога. Тепер переводимо малюнок на кальку з намоченими напрямками волокон. На кожен елемент малюнка клеєм наклеюємо соломку. Потім заклеєний листок кальки перевертаємо й вирізаємо

один за одним всі елементи малюнка. Готову аплікацію збирають, закріплюють на картоні темного кольору і покривають лаком.

Дотримуючись усіх вимог, діти з інтересом працюють з цим матеріалом.

З початку літа діти збирають і приносять сухе насіння з кавуна сливові кісточки, тоненьку проволоку, насіння від яблук, ковпачки з баночок і т.д…. Поступово матеріал набирається, збираємо і використаний пластилін.

До початку роботи готуємо дві яєчні шкаралупи. З обох кінців яйця робимо маленькі відтвори і видуваємо їх зміст у якийсь посуд. Окрім шкаралупи нам знадобляться дротик в обмотці у зелений папір, зелений пластилін, баночка, білий альбомний папір, фарби, пензлик, клей.

Починаємо роботу з фарбування шкаралупи червоною фарбою. Коли фарба підсохне наносимо жовті і червоні краплинки. Стебла робимо з дротиків різної довжини. Обмотку фарбуємо в зелений колір. Листя вирізаємо по трафарету і склеюємо

Підсушені ягоди із яєчної шкаралупи кріпимо пластиліновою плодоніжкою на стебельце - дротик. Готуємо підставку – лужок.

Використовуючи таку ж методику робіт, можна створити інші композиції: «Тюльпан у вазі».

Виготовлені сувеніри подаруйте на свято мамі, бабусі чи подружці.

Під час обробки деревини утворюються багато відходів. Один з таких відходів – тирса. У більшості випадків цей матеріал просто вивозиться на смітник і спалюється. А його можна використати для виготовлення цікавих картинок – сувенірів. Це дає можливість дітям отримати новий творчий імпульс, закріпити знання про текстуру деревини, колір і властивості деревини і т.п.

Для виготовлення сувенірів з тирси, її треба пофарбувати. Вона фарбується дуже легко.

Робити треба так: беремо посуд, наливаємо водний розчин фарби потрібного кольору, туди містимо тирсу, потім сушимо, матеріал готовий. Малюнок за допомогою шаблону наносимо на цупкий матеріал, на окремі контури цього малюнку наносимо клей, а на клей фарбовану тирсу.


Вчитель початкових класів Новоекономічної ЗОШ І-ІІІст

Красноармійського району

Донецької області

Юрина Любов Іванівна.