asyan.org
добавить свой файл
1

ПОДРУЖЖЯ ІНВАЛІДІВ ДОПОМАГАЄ ЛЮДЯМ З ФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ ПОВІРИТИ У СВОЇ СИЛИ


Віктор ПЕТРЕНКО, журналіст.

14 січня 2013 року


Водночас із посиленням державної допомоги людям із особливими потребами надзвичайно важливо створювати сприятливі умови для їхньої самореалізації. Про це свідчить приклад подружжя інвалідів Міньковських із Нововолинська (Волинська область), які ще у скрутні 90-і створили власний бізнес і вже давно не розраховують на чиюсь підтримку, а навпаки – самі допомагають людям із фізичними вадами повірити у власні сили.

На Волині вже стали традиційними благодійні аукціони з продажу виготовлених інвалідами товарів та виробів художньо-прикладного мистецтва. І саме ці аукціони, як свідчить практика, створюють для людей із особливими потребами можливість задовольняти одну з найважливіших їхніх потреб – відчувати себе самодостатніми.

Це був день Міньковських! Їхню експозицію не пропустив, здається, жоден із учасників аукціону. Найоригінальніший виріб – годинник із бамбукових паличок – не вагаючись придбав відомий на Волині будівельник Віктор Чорнуха, заплативши майже вдвічі більше від початкової ціни. Кошички та вази зі шпону, виставлені Міньковськими, розходилися вмить! До речі, найбільшу з ваз придбав як прикрасу для власної домівки голова облради (не пошкодувавши при цьому ще й п’ятсот гривень за картину місцевої неповносправної художниці)…

Всього ж підприємству Міньковських вдалося вторгувати на цьому аукціоні 22 тисячі гривень. Весело всміхався Іван, а невеличка (всього 102 сантиметри зросту) його дружина Валя аж сяяла радістю. Не тільки тому, що все продавалося напрочуд вдало, просто така вона сонячна душа!

У Валентини зовсім не ходять ноги, в Івана – одна нога. Так вчинила з ними доля ще тоді, коли вони обоє були зовсім маленькими.

У три роки у Валі проявилося рідкісне генетичне захворювання – «недосконалий остеогенез» (підвищена ламкість кісток). Дівчинка перенесла понад півсотні (!) переломів кісток, внаслідок чого взагалі перестала рости, а пересуватися могла тільки повзком чи в інвалідному візочку. Так само невблаганно й підступно підстерегла загадкова хвороба й шестирічного Іванка. Щоб урятувати його життя, медики змушені були ампутувати хлопчикові ногу…

Це просто містика якась: доля неначе спеціально звела їх обох таким чином у подружню пару!

Не так давно Америка з величезною гордістю повідомляла на весь світ про неймовірну сенсацію: 38-річна американка із таким же, як і в нашої Валентини, генетичним захворюванням (і майже така ж на зріст), народила хлопчика. Тамтешні ескулапи стверджували, що подібне можливе «один раз на мільйон». Це так, мабуть, у американців. А наші Іван із Валентиною, всупереч отій статистиці, благополучно народили й виховали двох здорових дітей. І ніякої сенсації з цього на Волині не робили. Й узагалі Міньковських тут більше знають як успішних підприємців, котрі разом зі своїми партнерами роблять бізнес фактично… з нічого!

Шпон, який вони використовують у своєму виробництві, це просто відходи, що зазвичай викидаються на смітник. Але з цих «безнадійних» начебто відходів руки інвалідів творять справжню красу. Допомогти б Міньковським розширити, так би мовити, їхній бізнес! Валентина стверджує, наприклад, що вони могли б налагодити виготовлення й реалізацію (в тому числі на експорт) красивих меблів із лози. Сировини на Волині не бракує. Але необхідно придбати деяке устаткування.

От якби хтось допоміг із коштами, то вдалося б розширити виробництво, створити нові робочі місця. Відтак і державі була б пряма вигода – валютні надходження в разі налагодження експорту. По-державницьки мислить подружжя! Причому це не просто якісь нездійсненні мрії. Підприємці Міньковські вже відомі за кордоном. Не так давно Івана та Валентину навіть запрошували з їхньою продукцією до сусідньої Польші.

Там, до речі, Іванові подарували легенькі та зручні милиці, у зв’язку з чим чоловік одразу прикинув: у нас таких чомусь не виготовляють, хоча виробництво не так уже й складно було б налагодити…

Щороку – від аукціону до аукціону – подружжя Міньковських, не просячи нічого особисто для себе, пропонують фактично підтримку державі. Але поки що цих мужніх і талановитих людей ніхто так і не почув.


Джерело: Інтернет-видання «Трибуна України»:

http://ukrtribune.com/2013/01/podruzhzhya-invalidiv-dopomagaeh-lyudyam-z-fizichnimi-vadami-poviriti-u-sebe/