asyan.org
добавить свой файл
1

Доповідь

Тема спорту, й футболу зокрема, завжди є актуальною, особливо для молоді. Бути сильним, витривалим, спритним хочеться кожному юнакові чи дівчині. І не дивно, що на спортивних майданчиках з’являється чимраз більше нових спортсменів, стають відомими нові імена переможців з різних видів спорту.

Мета дослідження: визначити причини активного розвитку місцевого футбольного руху в ІІ пол. ХХ ст. й причини його згасання на початку ХХІ ст.

Об’єктом дослідження є розвиток футболу у рідному селі протягом конкретного історичного часу.

Предметом дослідження є ставлення до футболу кількох поколінь жителів Благовіщенки.


Основними завданнями даного дослідження є:

 1. дослідити історію зародження й розвитку футбольного руху в рідному селі;

 2. порівняти становище та досягнення футбольної команди с. Благовіщенки у 60 – 80-х роках ХХ ст. й на початку ХХІ ст.;

 3. проаналізувати, як змінилося ставлення до футболу на протязі кількох поколінь односельців.

Отож темою моєї роботи є « Історія футбольної команди села Благовіщенка»

Змінюються історичні часи, покоління, але незмінним залишається бажання юнаків досягти висот Шевченка, Пеле, Марадони. Футбол, як найпопулярніший у всьому світі вид спорту, має найбільшу армію шанувальників, тому все що з ним пов’язано, було і є актуальним, тим паче, напередодні «Євро – 2012», фінал котрого пройде в Україні. Тож не дивно, що темою моєї роботи обрала саме футбол.

Під час підготовки до Євро було проведено багато конкурсів по створенню символа чемпіонату. Неофіційними визнано такі символи як Зозулиця,Левеня Левро,Євро їжачок та Євро вовченя,Спритко та Гарнюня,а також два брати близнюки Славко і Славек.Офіційний- євро квітка.

Тож як усе починалось?

Історія футболу в селі Благовіщенка почалась із будівництва стадіону в 1957 році. На той час в школах увели змагання з футболу,а стадіону не було. Тоді ж під керівництвом вчителя фізкультури Ковалевського Федора Лукича була створена шкільна футбольна команда. Місцева МТС прислала скрепер і бульдозер і вирівняла пустир за приміщенням колишньої спаленої фашистами школи. Так був створений стадіон,з якого все і почалось.

Але не можна не згадати і про ту подію,яка знаменувала відкриття стадіону-встановлення воріт(1957р.)

Ініціатором створення футбольної команди села Благовіщенки вважається Болдасенко Іван Харлампійович.У 1960 році він,завідуючий місцевим Будинком культури,та ветлікар колгоспу”Дружба”Дворський Анатолій Архипович удвох огранізували першу на селі футбольну команду дорослих-переважно працівників місцевого колгоспу “Дружба”

Варто зазначити що до першого складу входили Болдасенко І.Х(капітан і воротар),Гнатуша А.П.,Сінько І.М.,Кіянський А.А.,Халецький М.П.,Данильченко В.М.,Крюк І.М.,Дворський А.А.,Халява В.Л.,Саєнко І.М.

Але запорукою успіху вважають те,що Благовіщенська команда проводила тренування на стадіоні майже щодня,крім суботи і понеділка.Бажаючих грати було стільки,що на тренуваннях проводили кілька матчів двома складами.

Тому не дивно,що наша команда два роки поспіль(1960-1962) футбольна команда “Дружба” ставала чемпіонами району,володарями районних кубків,а у 1963 році були фіналістами.

Рахунки ж завжди були розгромними.

Найбільше м’ячів забивали :

 • команді “40 років Жовтня”(7:0;6:0),

 • колгоспу ім.Куйбишева(6:0;7:0),

 • колгоспу “Україна”(4:1;3:1),

 • колгоспу ім.Крупської(3:0;4:1)


Найталановитішими гравцями у нашій команді були Дворський А.А. та Халява В.Л. Дворський Анатолій Архипович-місцева легенда футболу.За словами ветеранівфутболу ,від його удару м’яч летів з краю поля в край або аж під ”самісіньке небо”. Саме цей гравець завжди приносив нашій команді перемогу.


Уже протягом багатьох десятків років у моєму селі розвивається футбол. Починалось все з того,що місцеві хлопці ганяли м‘яча кожен на своїй вулиці. Всі били по м’ячу за принципом “хто вище б’є,той краще грає”. Але коли було утворено команду довелось вчити правила,які,нажаль,спочатку не всі запам’ятали, а тому часто бігали і питали тренера - Федора Лукича. Але згодом вже всі знали правила настільки добре,що самі вже могли навчити будь-кого.


Тепер ті,що колись самі ледь запам’ятовували правила,навчають молоде покоління з особливою прискіпливістю.


Колись саме ось так виїжджала наша команда на змагання.


Тепер же завдяки спонсорам нашої футбольної команди гравці мають змогу добиратись на змагання в зручному автобусі.

Уже понад 20 років Олександр Петрович Войтов- тренер нашої команди.І саме під його керівництвом футболісти “Дружби” виграли так багато кубків.

Щороку футбольний клуб організовує Свято футболу,на котре обов’язково запрошуються всі команди району.

Під час святкування обов’язково(і це вже традиція Клубу)вшановують хвилиною мовчання футболістів,котрі вже відійшли у вічність,покладають квіти на їх могили,на їх честь організовують футбольні матчі ветеранів-турніри пам’яті.

Футбольна команда «Дружба» від часу свого заснування вважається однією з кращих в районі. Для благовіщенців так було завжди. Але в цьому футбольному сезоні команда довела всьому Куйбишевському району, що вона дійсно найкраща.

Результати футбольного сезону 2011 року говорять самі про себе :

 • ІІ-е місце у футбольних змаганнях на приз районної газети «Рідний край», присвячених 68-й річниці визволення району від фашистських загарбників (юнацька команда)(Додаток 4.1);

 • І-е місце в турнірі з міні-футболу (серед юнаків до 1994 року народження), присвяченому Дню Збройних Сил України;

 • ІІ-е місце в змаганнях на першість Куйбишевського району з міні-футболу серед дорослих;

 • І-е місце у розіграші Кубку відкриття сезону 2011 року серед дорослих;

 • І-е місце в турнірі з футболу на Кубок голови райдержадміністрації серед дорослих;

 • Перемога у районному турнірі з футболу серед ветеранів, присвяченому 20-й річниці Дня Незалежності України;

 • І-е місце у футбольних змаганнях на приз районної газети імені Олександра Кліценка, присвячених 68-й річниці визволення району від фашистських загарбників ( серед дорослих)

Всі благовіщенці люблять футбол і живуть з ним в серці!!!