asyan.org
добавить свой файл
1

Методика проведення уроку

Сучасному вчителю-словеснику вже недостатньо мати глибокі предметні знання, володіти практичними уміннями і навичками. Йому вже необхідно творчо використовувати набуті знання в нестандартній ситуації.

Даний підсумковий урок за темою «Урок-підсумок. Узагальнення і систематизація матеріалу вивченого протягом року» в 10 класі - урок-подорож (комп’ютерна гра). Комп’ютер забезпечує активізацію діяльності вчителя і учнів на уроці, сприяє диференціації й індивідуалізації навчання, розвитку спеціальної або загальної обдарованості, посилює міжпредметні зв’язки. Все це дає можливість покращити якість знань. Робота викликає інтерес, збудження, а емоційність сприяє кращому закріпленню та запам’ятовуванню.

^ Структура уроку

І. Орг. момент. (2хв.)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. (3 хв.) Робота з дошкою.

ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку.(2 хв.)

ІV. Основний зміст уроку-гри. Комп'ютерна презентація. (33 хв.)

V. Підсумок уроку. (5хв.) Оцінювання.


Урок відбувається у вигляді подорожі за літературним скарбом, мапу якого учні отримують на початку уроку. (Слайд під назвою «Урок подорож»). Шукачі скарбу пересуваються мапою натискаючи на стрілки та виконуючи завдання. Застосовуючи мишку по виконанню завдання закривають слайд і опиняються знову на мапі. Всього дев’ять завдань, відповідно і дев’ять «робочих» стрілок.



  1. «Хто це?»

  2. «Ріка Життєпис»

  3. «Хто кого? Хто куди?»

  4. «Майдан літературних героїв»

  5. «Упізнай вірш»

  6. «Предмет, який говорить»

  7. «Зайве слово»

  8. «Теорія літератури»

  9. «Краще один раз побачити».




Кожне завдання містить опис і зазначену кількість смайликів, які учні отримують протягом уроку за правильне виконання завдань. Той хто встигне виконати завдання - дістанеться скарбу і обміняє смайлики. Всі переходи здійснюються натисканням мишки. БАЖАЮ УСПІХІВ! 

^ Тема: Урок-підсумок. Узагальнення і систематизація матеріалу вивченого протягом року.

Мета:

  • перевірити рівень засвоєння учнями життєвого і творчого шляху письменників, яких вивчали протягом року, знання змісту творів, понять з теорії літератури;

  • розвивати пам'ять, увагу, спостережливість; формувати кругозір, світогляд учнів;

  • прищеплювати любов до літератури.

^ Тип уроку: урок узагальнення і систематизації вивченого матеріалу.

Вид уроку: урок-подорож.

Обладнання: портретна галерея письменників, надписи, малюнки, індивідуальні комп’ютери, мультимедійний проектор.

^ Хід уроку

І. Орг. момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Робота з дошкою.




Надписи і малюнки зроблені на окремих аркушах. Викладач задає питання, закріплює аркуш з надписом і малюнком на дошці. Прослуховує відповіді, записує їх на дошці і додає малюнок. Дошка візуалізації залишається до кінця уроку.


ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку.

Слово вчителя.

  • Сьогодні, на останньому уроці української літератури в цьому навчальному році, я пропоную Вам відправитися на полювання за скарбами. Ви сміливі, розумні, азартні, тому дістанетесь скарбниці й отримаєте винагороду. Нехай Ваша перемога стане першою сходинкою на шляху втілення ваших мрій.

ІV. Основний зміст уроку-гри. Комп'ютерна презентація. Учні працюють у зошитах. Викладач протягом уроку перевіряє виконані завдання, повідомляє кількість смайликів.

V. Підсумок уроку.

Оцінювання.