asyan.org
добавить свой файл
1

Мета:

удосконалювати навички учнів систематизувати свої знання за періодами творчості Шевченка, перевірити глибину знань текстів, збагатити запас учнів поетовими творам різних періодів, розвивати гнучкість мислення, уважність, швидкість реакції, поширювати світогляд, викликати інтерес до постаті Кобзаря, до його творів, виховувати повагу до Тараса Шевченка.

Актуальність:

творчість Тараса Шевченка, його трагічна доля – болюча сторінка в історії української літератури. Розробка теми у вигляді проекту надає можливість збирати, зіставляти і систематизувати матеріал. Зібраний матеріал допоможе не лише у навчанні учням, а й стане корисним для вчителя, зацікавить учнів творчістю Т.Шевченка.

^ Очікувані результати.

Розвиток критичного мислення; уміння отримувати та аналізувати інформацію, використовуючи різні джерела; формулювати обґрунтовану думку по суті проблеми; працювати в групі.

^ Опис проекту.

Літературна гра проводиться в форматі телевізійної гри “Найрозумніший”.
У шоу-грі беруть участь учні середніх та старших класів (всього 12 учнів).

Умови 1 раунду.

Пропонується 12 запитань. Кожне запитання має чотири варіанти відповідей, вибрати ж треба одну, правильну

Умови 2 раунду.

Кожному з 6 гравців пропонується 12 запитань з 8 різних тем життя і творчості Тараса Григоровича

Умови 3 раунду.

Кожному з 2 фіналістів пропонується за три хвилини написати, які події в житті Шевченка відбулися у вказані роки.


Ти мусиш нам співця назвати,

Адже умів лиш він один

Рабів німих так захищати.

А хто так оспівав, як він,

Садок вишневий коло хати?

Дмитро Білоус
^

Хід заходу


1.Над крутими Дніпра берегами,

Де схилилась Чернеча гора,

Де Дніпро розмовляє з вітрами,

Там могила співця – Кобзаря.


2.А до неї щочас безупинно

Люди йдуть із любов’ю в серцях,

І летить, наче журавлиний,

Вільна пісня поета-співця.

^

Вступне слово вчителя


Світова велич письменника визначається багатьма складниками: його місцем у світовому літературному процесі, впливом на читача та ходом історичних подій, внеском ідей і нових мистецьких засобів та скарбів у загальнолюдську культуру. Талант Шевченка, його допитливість, незвичайна любов до всього рідного, до свого пригнобленого народу, до своєї культури, що перебували тоді в московському ярмі, а також освіта, начитаність, праця над собою – все це було підставою для появи його геніальних творів.

Т.Г.Шевченко силою свого полум’яного й мистецького слова, силою загальнолюдської правди переступив кордони рідної й дорогої України. Його твори відразу пробили мур байдужості та ворожості до українського слова, піднесли нашу мову й літературу на нечувану височінь.


3. Кобзаря величне слово

як знамено, вміє нести.

Відмітати слів полову

І сягати висоти.


4. Спом’янімо ж, пани-браття,

Святого ми нині!

Не вмерлого, а живого,

Бо слово не гине.


Мета нашого уроку – повторити й узагальнити матеріал про творчість Т.Г.Шевченка. протягом попередніх уроків ми з вами не просто знайомились із творчістю Т.Г.Шевченка, а виконували проект. Підсумком нашої роботи буде сьогоднішнє змагання.

Ведучий знайомить гравців та уболівальників з правилами гри. Конкурс проходить у три раунди. Для гри оберемо журі.

Допомагати нам у проведенні гри буде комп’ютер. Тож розпочинаємо і увага на екран.

Умови 1 раунду. Пропонується 12 запитань. Кожне запитання має чотири варіанти відповідей, вибрати ж треба одну, правильну

На слайді написано питання з варіантами відповідей. Після відповіді учасника, клацаючи на , з’являється варіант відповіді

Умови 2 раунду. Кожному з 6 гравців пропонується 12 запитань з 8 різних тем життя і творчості Тараса Григоровича
Клацаючи на обрану категорію і вартість, гіперпосиланням відкривається слайд з питанням. Клацнувши на знак питання на слайді, з’являється правильна відповідь.

Умови 3 раунду. Два півфіналісти за три хвилини написати, які події в житті Шевченка відбулися у вказані рокиЩоб побачити відповідь потрібно клацати мишкою на прямокутники, що її закривають.