asyan.org
добавить свой файл
1



Урок образотворчого мистецтва в першому класі з використанням інформаційно-комп’ютерних технологій

Тема:

Малювання пальчиками композиції “В небі райдуга-дуга”


Мета:закріпити знання учнів про основні й похідні кольори;ознайомити із поняттям розбіл кольору(спектральний + білий);вчити дітей назвам кольорів,їх спектральною послідовністю;ознайомити з вигнутими лініями-дугами;формувати охайність,самостійність;розвивати спостережливість,уяву,образне мислення,дрібні м’язи пальців рук,вміння бачити в різноманітних плямах задуману композицію;виховувати у дітей емоційну чутливість,колективізм,взаємодопомогу.

Обладнання:ноутбук,дитячі малюнки із зображенням

райдуги,зображення веселки в мистецтві(слайди),аркуші з друкованою основою з зображенням райдуги

Структура уроку:

  1. Організаційна частина 0,5 хв.

  2. Повідомлення теми уроку.Робота над темою уроку 7 хв.

  3. Актуалізація опорних знань 3 хв.

  4. Підготовча робота 3хв.

  5. Практична діяльність 14-15 хв.

  6. Перегляд і аналіз учнівських робіт 7хв.

  1. Організаційна частина.Створення позитивного настрою учнів.

Пензлик бігає охоче:

Раз мазочок,два мазочок…

Ось пелюстка і листочок,

Ось хатина,ось діброва.

Ось…картина вже готова.

  1. Повідомлення теми уроку.Опрацювання матеріалу уроку

1.Вступна бесіда

-Уявіть,що зараз чудовий літній день.Після короткого і теплого дощу спалахнуло на небі чарівне різнокольорове диво.

Тільки дощик прошумів

Над лужком,над лісом-

Хтось у небі рушничок

Вишитий повісив.

Це райдуга або веселка.

2.Демонстрація зображень райдуги(різноманітні зображення веселки змінюють одна одну). Слайд и.

-Народжується веселка після рясного й теплого дощу.Тільки-но він відшумить і засяє сонечко-на небі з’являється барвистий місток.У веселки сім кольорів:червоний,оранжевий,жовтий,зелений,голубий,синій і фіолетовий.

Який колір веселки вам подобається найбільше?

Який з них здається найвеселішим,найпохмурішим,чарівним,теплим,холодним,загадковим?

Веселка-витончений витвір природи.З чим можна її порівняти?(З різнокольоровою дугою,яскравою стрічкою,рушничком,барвистим віночком,гарним намистом).

-Які почуття,емоції у вас виникають у цей момент?

3.Практична групова робота-ознайомлення з дугами.

-Такі вигнуті лінії називаються дугами.

За допомогою дуг можна намалювати дуже багато різних предметів.

- На що можна перетворити ці дуги?(на міст,гойдалку,капелюшок гриба,парасольку).

(Учні в групі по черзі домальовують дуги до певних предметів)

4.Хвилинка читання.

-Назвіть літери,в яких є дуги.Скільки дуг у кожній з цих літер?

А В С Є З

5.Гра “Розсипанка”

-Здогадайтесь,які літери розсипались.Допоможіть їх зібрати.

А ось як про райдугу сказав поет Петро Мостовий.

3.Декламування віршаП.Мостового“Рушничок”.

Дощ пройшов з грозою,

Вмите сонце сяє.

Небо над рікою

Рушничок квітчає.

Рушничок спустився

Прямо в нашу річку.

Потім простелився

В лузі,ніби стрічка.

Впала на калину

Хмарка синувата,

Я біжу в долину

Рушничок шукати.

4.Продовження бесіди.

Не дивуйтеся,якщо хтось із старших порадить вам побігти назустріч веселці.В Україні здавна існувала прикмета: хто здожене веселку або пройде під нею – буде щасливий.Звичайно ж,наші прадідусі й прабабусі теж розуміли,що це яскраве диво,як і сонце,не доженеш.Але прагнення наблизитися до такої краси сповнювало людей відчуттям радості й щастя.

  1. Актуалізація опорних знань.

-У веселки сім кольорів.Зних- три основні,три похідні.Назвіть їх.Який колір одержали,якщо змішали червоний і жовтий?Як одержати зелений колір?Фіолетовий колір?

-А сьомий колір – голубий?Як його отримати з синього?

  1. Підготовка до малювання.

1.Вивчення послідовності кольорів райдуги.

Всі ці кольори розташовані в певній послідовності.Щоб вам легше було її запам’ятати,давайте вивчимо чарівний вірш.”Чому чарівний”,- запитаєте ви?

Тому,що кожне слово в цьому віршику починається з тієї ж букви,що і колір веселки.

Чиж

Охоче

Жартував,

За

Берестянкою

Стрибав

Фью!

2.Фізкультхвилинка.

Зробимо зарядку для пальчиків.

Райдуга-дуга!Не давай дощику!

(Пальчики обох рук,крім великих пальців,по черзі вдаряють об стіл і легко підстрибують у ритмі пісеньки)

Давай сонечка – передзвонечка!

(Енергійно стискаємо й розтискаємо пальчики обох рук перед собою)

  1. Робота над темою уроку.

1.Оголошення завдання уроку.

-Вибігла Плямка на вулицю.А там!...На небі міст семибарвний утворився.Дуга червона,жовтогаряча,жовта,зелена,блакитна,синя,фіолетова.І всі дуги разом перетворилися…На веселку!Давайте допоможемо Плямці розфарбувати веселку – пройдемо по всіх дугах кольоровими пальчиками.

2.Повторення правил малювання пальчиками,використання вологих серветок.

3.Практична робота учнів в групах.

Діти сидять групами.Кожна група отримує аркуш з друкованою основою.По черзі діти розфарбовують дуги райдуги.

Діти можуть малювати одним пальцем – ставити плямки,проводити смужки.Далі – одночасно лівою і правою рукою (по одному пальчику).

  1. Підсумок уроку.

1.Перегляд робіт,аргументування кожної групової роботи учнів.

2.Демонстрація дитячих малюнків на виставці для батьків.

3.Вручення бейджів “Барвлик”,”Працьовитко”.

Список використаної літератури:

1.Ликова І.О.Зошит з малювання пальчиками.-Х.:Ранок,2010.

2.Сахарова О.М.Готуємо руку до письма.-К.:Перо,2008.

3.Трач С.К.Уроки образотворчого мистецтва.1 клас.Посібник для вчителя.-Т.:Навчальна книга-Богдан,2004.