asyan.org
добавить свой файл
1Майстер-клас «Я роблю це так»

Васильченко Тетяна Ігорівна

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІступенів №4


Усіма можливими засобами потрібно запалювати в дітях гаряче прагнення до знань і навчання.

Я.А. Коменський


Арабський письменник і філософ Сааді зазначив: учень, який вчиться без бажання, - це птах без крил. Саме тому одне із завдань, яке я ставлю перед собою, - викликати інтерес учнів до навчання, активізувати їх розумову діяльність.

Навчальний матеріал легше засвоюється і найдовше зберігається в пам’яті в тому випадку, коли учень не пасивно сприймає те, що говорить учитель, а активно діє під час вивчення матеріалу.

Вашій увазі пропоную прийоми навчання, які допомагають зацікавити учнів у вивчені музичного мистецтва, залучити їх до активної співпраці.

Так як же зробити музичне мистецтво найцікавішим предметом у школі? Як зробити, щоб вчитель музичного мистецтва був для дітей найголовнішою персоною у школі, щоб в кабінеті музики ніколи не зачинялися двері, щоб музика стала дітям другом на все життя?

Я вважаю, що перш за все це залежить від самого вчителя, від його особистості, тому що тільки «особистість формує особистість».

Вчитель – і виконавець, і слухач! Він повинен створити таку атмосферу уроку, щоб викликати впевненість учня в особистих силах та здібностях. Тоді у дітей з’явиться зацікавленість та бажання нової зустрічі з музичним мистецтвом.

Музичне мистецтво і комп’ютер – цілком сумісні речі. Якщо ви хочете, щоб ваші учні ходили до вас на уроки без пропусків, ловили кожне ваше слово, то використовуйте сучасні технології, и результат буде явним.

Я працюю над проблемою «Використання комп’ютерних технологій на уроках музичного мистецтва». Багато хто вважає, що використання комп'ютеру можливе тільки на «технічних» предметах: фізиці, математиці, хімії…, але я переконана, що його використання можливе та необхідне на уроках музичного мистецтва. На мою думку, впровадження цих технологій дозволяють по-новому використовувати на уроках музичного мистецтва текстову, звукову, графічну і відеоінформацію, тобто збагачують методичні можливості уроку, додають йому сучасний рівень. МКТ дуже зручні не тільки для засвоєння учбового матеріалу, але і для активізації пізнавальної діяльності, реалізації творчого потенціалу дитини, виховання інтересу до музичної культури, формування її духовного світу.

До вашої уваги підсумковий урок за І семестр у 8-му класі: гра «Музичний калейдоскоп». Дану гру можна проводити на етапі актуалізації знань, під час узагальнення навчального матеріалу.


Ця гра побудована на основі американської телевізійної гри:

Ця гра розроблена на основі програми Power Point з гіперпосиланнями.

Хід гри:

- клас ділиться на дві-три-чотири команди в залежності від кількості учнів;

- кожна група учнів вибирає назву команди та свого капітана і отримує табличку з розподілом питань;

- всі запитання поділені на декілька категорій: класична музика, джаз, українська естрада, французька естрада, рок-музика;

- кожне питання категорії має свою «ціну»: ціла нота – найскладніше питання, половинна нота – менш складне питання… і так до шістнадцятої ноти – це найлегше питання;

- кожна команда по черзі відповідає на запитання;
- кожна команда вибирає собі категорію та питання по рівню складності, але намагається до кінця гри набрати найбільшу суму тривалостей нот за правильні відповіді;

- в разі неправильної відповіді хід переходить до наступної команди, якій надається можливість дати правильну відповідь і отримати чергову ноту;

- щоб не було повторення питань всі команди в себе в табличках викреслюють квадратик із запитанням, на яке була дана відповідь;

- команда, яка набере найбільшу суму тривалостей нот стає переможцем;

- оцінювання відбувається на розсуд вчителя і капітанів команд; для подальшого зацікавлення учнів у вивченні предмета видається «сертифікат», або «диплом» на ім’я учня (створений вчителем).