asyan.org
добавить свой файл
1

Клас викладача Ю’рївської ДМШ Ситник В.Я.

Позакласний захід.

Тема: «ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ -80»

Мета: на прикладах основних подій показати становлення Дніпропетровської області як однієї з провідних областей незалежної Української держави, окреслити її вагому частку в історії, культурі, економіці, науці держави; сприяти формуванню історичної пам’яті, вихованню патріотичних, громадянських почуттів школярів; формувати у дітей та учнівської молоді почуття особистої відповідальності за долю свого рідного краю, активної життєвої позиції, яка сприятиме процвітанню Дніпропетровщини у майбутньому. Виявити обдарованих та талановитих дітей, ознайомитись з їх творами присвячених темі заходу.

”Серед степу білий пароплав,

Над яким каштани і раїни –

Мій Дніпропетровськ, мій Січеслав,

Рідкісна перлина України.”

О.Тараненко.


^ ХІД ЗАХОДУ:

Звернення губернатора Дніпропетровщини.

(Звучить музика.) Виходить дівчина вбрана в український костюм.

Дівчина: Синє небо. Золоте сонце. Мені легко й тепло. Мов бабине літо, пливу я в блакиті. Піді мною ліси, ріки, неозора рівнина. Сосни і берези. Калина, дуби і верби.. А між ними яскраво зеленіють пшеничні поля , квітують луги по берегах маленьких річок. Збоку в’юниться голуба широка стрічка Дніпра, до якої, мов діти до матері, збігаються з усіх сторін ріки і річечки, струмки і струмочки. Це дивна земля - Дніпропетровщина.

Тут ліси обнялися зі степами й утворили найчудовіші куточки природи. Які тут сади! Сонячне золото впало з неба на землю. Це поля стиглої пшениці і квітучого соняшника. Від прогрітої сонцем землі пахне хлібом. Це сама чудова, сама прекрасна земля, бо ця земля моя Батьківщина, ця земля Юр’ївщина!

^ Пісня «Я малюю»

( Виконують учні 1-2клаву ДМШ)

(Звучить музика.)

І. Дніпропетровщина моя.

Широкий степ, високе небо,

Дніпра - Славути водограй…

З усіх доріг спішу до тебе,

Мій, серцю любий, рідний край.

ІІ. Горнусь до вишні і тополі,

Що у твоїм ростуть краю.

Тебе і в радості, і в болі, -

Люблю, як матінку свою.

IІІ. Дніпропетровщина моя,

Ти - зірка величі країни!

Ми з покоління в покоління,

Усі разом - одна сім'я!

ІV. Дніпропетровщина моя!

Землі ріднішої немає!

Тут дух козацький - не вмирає!

Бо тут живемо - ти і я

V. Ми всі великою сім'єю

Разом долаємо біду,

I я пишаюся землею,

І кращу - в світі не знайду!

VI. Ми тут будуємо ракети,

Тут виростим своіх дітей.

I тут - майбутні наші злети

Ще не народжених ідей!

Ведучий: Сьогодні мій регіон – ювіляр. Це ми всі великою родиною святкуємо твій вісімдесятий ювілей.

Ведуча: В цьому році 27 лютого прадавня козацька земля відзначатиме 80-річний ювілей утворення нашої прекрасної і неповторної Дніпропетровської області.

Ведучий:Ми з неприхованою гордістю говоримо про свою 80-ти річну історію: це були по-справжньому великі роки становлення, зміцнення, злету, важких воєнних випробувань, повоєнної відбудови, твердого поступу вперед і вже у наші дні – утвердження нової незалежної України.

Ведуча: Традиційно вона була й залишається провідним регіоном своєї держави, а її економічний розвиток значною мірою визначає загальну ситуацію в країні. Здобутки Дніпропетровської області з багатьох показників кращі в Україні, нині тут успішно відроджується її історичне минуле, духовне й культурне життя.

І.За часів Київської Русі Придніпров’я межувало з кочівниками і мало з ними активні торгівельні контакти.

ІІ. Дніпром пролягав знаменитий торговельний шлях світового значення „Із варяг у греки”,

ІІІ. Дніпром вели на Візантію свої дружини київські князі.

ІV. 955 року на Монастирському острові зупинялась Велика Київська княгиня Ольга

V. а 972 року її син князь Святослав загинув на порогах у бою з печенігами.

Ведучий: Дніпропетровщина - красивий, неповторний, ніби Богом дарований людині регіон, якому випала нелегка і в той же час воістину щаслива доля.

Ведуча: Перед Великою Вітчизняною війною у Дніпропетровській області налічувалося 7 міст обласного підпорядкування та 26 районів. На 1991 рік в області було вже 13 міст обласного підпорядкування та 20 районів. За останні десять років відновлено 2 райони – Петриківський та Юр’ївський.

Ведучий:Сьогодні в області 22 адміністративних райони, 21 місто (у тому числі 13 обласного підпорядкування), 47 селищ міського типу і 1440 сільських населених пунктів.

Ведуча: Дніпропетровщині усього лише 80 років. Яка вона молода, а стільки побудовано, відкрито й досягнуто! Металургія, машинобудування, добуток вугілля, космос, чорноземи, Дніпро й багато-багато іншого. Візитною карткою не лише Дніпропетровщини, але й усієї України, є центр народної творчості «Петриківка». Але найдорожче - це люди.

Ведучий: Мальовнича земля, ти надихаєш своєю красою наших учнів на написання оповідань, віршів, пісень. Своїй батьківщині Бойко Альона приготувала музичний дарунок.


Пісня «Дніпропетровщина моя»

(Слова і музика учениці 4 класу Бойко Альони)

Ведуча: З Дніпропетровщиною пов’язані імена багатьох видатних діячів науки, культури, мистецтва, громадських діячів. Золотими літерами вписав своє ім’я в історію краю Олександр Поль. Саме тут довгий час жив і працював видатний історик Дмитро Яворницький.

Ведучий: Тут народилась всесвітньо відома письменниця-теософ Олена Блаватська. На берегах Дніпра побували Тарас Шевченко, Олександр Пушкін, Ілля Рєпін, Іван Карпенко-Карий. Оспівували наш край поет і фольклорист Іван Манжура та письменник Андріан Кащенко.

Ведуча: З Дніпропетровщиною пов’язані також імена сучасних видатних українських письменників нашого краю Олеся Гончара і Павла Загребельного. Багато видатних вчених розвивали науку на теренах нашого краю – Ярослав Гордина, Іван Акинфієв, Лев Писаржевський, Олександр Чекмарьов, Олександр Терпигорєв, Антін Синявський.

Ведучий:Дніпропетровська земля, щедра талантами, народила багато самобутніх митців, які прославили свою землю далеко за її межами.

Пісня «Білі кораблі»

(Виконують тріо «Дитинство» ДМШ)

Ведуча: Культурне життя Дніпропетровщини скеровується діяльністю регіональних національних спілок письменників, художників, композиторів, журналістів України.

Ведучий: Область має високий культурний рівень. Нині в області сім державних театрів, Будинок органної та камерної музики. В області 8 державних, 40 народних, 135 громадських музеїв. Серед них - Дніпропетровський історичний музей ім.Д.Яворницького.

Ведуча: На Дніпропетровщині працюють 750 клубних установ, 97 навчальних закладів та 91 дитяча школа культурницького характеру: музичні, культурні тощо.

Ведучий:Дніпропетровщина стала тією значною сходинкою, яка подарувала музичному світу видатного українського композитора, лауреата Державних премій, професора Андрія Штогаренка.

^ Ведуча:Сьогодення музичної Дніпропетровщини - калейдоскоп різних програм проектів, перспектив.

Ведучий: На початку третього тисячоліття митці, всі творчі люди Дніпропетровщини з оптимізмом дивляться в майбутнє. Бо саме наша земля випестувала таких видатних співаків, майстрів сцени високого рівня як Йосип Кобзон, Микола Полуденний, Віктор Шпортько, Людмила Артеменко, Тетяна та Андрій Бабичі, Ганна Дорош.

Ведуча:Учні нашої школи теж вносять свій внесок в розвиток культурного життя області та району. Минулого року ми відзначали 20 років незалежності своєї країни. Свого краю. Випускник нашої школи Віктор Свінцов вітав Батькіщину піснею.

^ Пісня «Україна»

(Слова і музика Свінцова Віктора.)

(Звучить музика.)

І.Чи бачили ви коли – не будь, як під яскравим, сяючим небом золотом віддзеркалює земля? Це – пшеничні поля мого рідного Юр`ївського району.

ІІ .Чи ви чули, як бринить прозора, кришталевочиста вода у струмку, як весело і радісно співає пташка в гаю, як шелестить листя від дотику осіннього вітерцю?

Це – природа мого Юр`ївського району.

ІІІ. У мене стискається серце і перехоплює подих від неповторної краси мого рідного краю. Та мій район славиться не тільки чарівною природою, а й гарними та працьовитими людьми, які прославляють наш край.

V.Cаме тут ми народились, зробили перший крок, промовили перше слово.

IV.Вам такої краси

Не знайти в цілім світі-

Де прадавні ліси,

Де сади в буйноцвіті.

VII.Розмахнулись поля

Серед степу орлино,

Благодатна земля –

України перлина.

VIII.У гарячих степах

Є для сонця робота.

Теплий вітер пропах

І сосною і потом.

IX.Стиглий колос гойда,-

А від нього все суше.

Тут цілюща вода

І повітря цілюще.

Пісня «Дитинство»

(Виконують учні 3-4класу ДМШ)

Ведучий: Наш район –це великий дім, в якому проживає дружна родина чисельністю майже 14 тисяч чоловік . Найстаршому жителю ФЕДЯНОВИЧУ АНДРІЮ ФЕДОРОВИЧУ жителю с. Юр’ївка виповнилось цей рік 100 років.


Ведуча: На сьогоднішній день в районі працює 11 сільських та 1 селищна рада, Центральна районна лікарня, 16 фельдшерсько – акушерських пунктів , 2 дільничні лікарні, 2 сільські амбулаторії, 22 господарства різної форми власності, 10 середніх шкіл, 2 неповних середніх школи, професійно – технічне училище, дитяча юнацько – спортивна школа, центр технічної творчості дітей та молоді, 15 клубних закладів, центральна районна бібліотечна система, районна дитяча музична школа.


Ведучий:Щедра і благодатна рідна Юр’ївська земля, на якій зростають покоління за поколінням невтомні трударі з мозолистими долонями, які ніколи не забували і не забудуть вічний подвиг наших дідів, які захистили нашу землю від фашистської навали.


Пісня «Моя земля»

(Виконує учениця 7класу Шивко Хрестина)

Ведучий: Багата наша земля не тільки великими врожаями, а й великими людьми.

^ Ведуча:Наш край виховав: героя України

- Федіра Михайловича Муравченка;


Ведучий:героя Радянського Союзу – Дмитра Павловича Запорожченка;

^ Ведуча:героя Соціалістичної Праці – Василя Тимофійовича Мірошниченка;


Ведучий:Івана Яковича Саханя, який багато років життя присвятив процвітанню рідної України;


^ Ведуча: трьох заслужених вчителів України – Галину Омелянівну Кальницьку; Юрія Олександровича Андрунаса; Марію Денисівну Сукоркіну.


Ведучий: чотирьох заслужених працівників сільського господарства України – Катерину Олексіївну Кривко; Івана Петровича Опанасенка; Володимира Михайловича Щербину; Сергія Леонтійовича Басовського.

Ведуча: Криниця при дорозі край села

І журавель похилений над нею,

Хоч би куди дорога завела,

Думки наші із рідною землею.

Ведучий: Бо тут наш дім, і тут наша рідня.

І тут священні предківські могили.

Душа наша не прожила б і дня.

Без рідної землі, яка нас всіх зростила.

Ведучий: Гарні люди мешкають у нашому краю, гарні господарі.

Ведуча: Любімо рідний край – милу серцю Юр’ївщину , шануймо людей – трударів, творців добра на землі.


Ведучий: Яка б доля не випала цій землі, розділімо її з нею, будьмо вірними їй до кінця, щоб кожний ранок вставало сонце, щоб колосилися поля, щоб щодень на нашому столі лежала хлібина, щоб дім повнився щасливим дитячим сміхом.

Пісня «Щастя і добра»

(Виконують усі учасники заходу)