asyan.org
добавить свой файл
1


Міська молодіжна dance-акція

«Бути здоровим – модно!»

для учнів старшого віку


(до розділу І «Я – частинка Всесвіту», напрямок «Я – обираю здоров’я»)


Автор: Ковтун Ірина Володимирівна,

методист вищої категорії

Красилівського районного

Будинку творчості дітей та юнацтва


ВСТУП


Здорова людина −

це найдорогоцінніший витвір природи”

(Томас Крайтель, ант. історик, філософ)


Бути сучасним підлітком – важко. А вирішувати проблеми, які постають перед особистістю у цьому віці у нашому мінливому суспільстві, – вдвічі важче. Стан здоров'я підростаючого покоління України викликає серйозне занепокоєння. Майже 90% дітей та підлітків мають певні відхилення у здоров’ї, понад 50% студентів та призовників мають незадовільну фізичну підготовку. Щороку зростає кількість молодих людей, що вживають наркотичні речовини.

Реалії сьогодення потребують від особистості навичок швидкої адаптації до різноманітних явищ соціального середовища, умінь приймати самостійні відповідальні рішення та долати життєві перепони, активізувати особистісний потенціал для самореалізації та самоствердження в різноманітних сферах людської життєдіяльності. Відомо, що найпродуктивніше життєвий досвід засвоюється в підлітковому та юнацькому віці, а недооцінка цього періоду в подальшому не компенсується. Саме тому, підліткам та молоді необхідно допомогти здобути не лише знання, а й опанувати вміння жити за непростих умов сьогодення, усвідомити свою унікальність та сприяти прагненню до розвитку себе як особистості.

Міська молодіжна акція «Бути здоровим – модно!» спрямована на формування у вихованців вищого рівня навчання системи життєвих принципів ЗСЖ, стимулювання їх до самостійного й усвідомленого вибору життєвої позиції, формування знань, умінь та навичок здорового способу життя.

Акція дасть змогу кожному учаснику замислитись і дати відповіді на важливі для кожного питання: що таке здоров'я, від чого воно залежить, як його зберегти?

^ Мета акції:

 • сформувати у старшокласників правильне уявлення про здоровий спосіб життя , про основні складові здоров’я, про способи його збереження і зміцнення;

 • навчити усвідомлено та відповідально ставитись до власного здоров’я;

 • навчити почуватися впевнено у різних життєвих ситуаціях;

 • виховати потребу у ЗСЖ..

Основні завдання акції:

 • підвищення рівня поінформованості старшокласників про основні ризики життя в сучасному світі;

 • розширення і поглиблення знань про здоров'я, здоровий спосіб життя, про шкідливість наркотичних речовин;

 • підвищення рівня відповідальності вихованців за власне здоров’я і власне життя;

 • формування у вихованців життєво важливих цінностей та переконань;

 • напрацювання необхідних практичних навичок відповідальної поведінки щодо свого життя і здоров'я, а також здоров'я і життя оточення.

Очікуваний результат.

Поглиблення знань про переваги ведення здорового способу життя, про важливість дотримання всіх його аспектів.

Обладнання

Вислови відомих людей про здоров’я, фото, ТЗН (екран, проектор, мікрофони, комп’ютер, DVD - програвач), відеозаписи, аудіо записи, матеріали вікторин для журі, назви секторів, картки «так», «ні», «чорна скринька», мандарини, квіти «Життя» (3 шт.), «сліди ніжок» (80 шт.), «доріжки життя» (3 шт.), грамоти, солодкі подарунки.

^ Учасники акції

Вихованці гуртків вищого рівня навчання (15-16р.) Красилівського РБТДЮ, вихованці гуртка «Рівний-рівному» та учні старших класів шкіл міста Красилова, які об’єднані у три команди по 25 учасників.

План проведення акції

 1. Реєстрація учасників акції.

 2. Виступ вихованців гуртка «Рівний-рівному».

 3. Демонстрація слайдів з фотографіями відомих людей, що померли від Сніду.

 4. Перегляд відеоролика з виступом Фреді Меркьюрі.

 5. Конкурсна програма для учасників акції.

 6. Підведення підсумків акції.


Сценарій проведення акції

Фанфари

Звучить запис співу пташок

Проектується відеоролик про природу.

Ведуча (з-за куліс): Подивись, як навколо чудесно! Ласкаве сонце зігріває своїм ніжним весняним теплом і хочеться радіти від того, що ми живемо у цьому світі. Весна – це поклик молодості, голос радості й щастя, віри й любові, надії й краси!

Це нам, молодим, так посміхається життя!!! Воно прекрасне і дивовижне у своєму різнобарв’ї. Воно дарує нам безліч можливостей для того, щоб все замріяне у світанковому дитинстві збувалося. І так важливо не затьмарити його, не зафарбувати все яскраве й веселкове у темні кольори …

(на екрані висвітлюється портрет Матері Терези )

Ведучий: Бо людське життя – то найсокровенніший дар Божий, воно дорожче за всі цінності земні й небесні. Його потрібно цінувати й берегти; воно мов таїна, яку ми маємо пізнати, мов пісня, яку треба доспівати.

^ Ведуча: Життя — це краса. Милуйся нею.

Життя — це мрія. Здійснюй її.

Життя таке чудове — не загуби його.

Це твоє життя. Борони його.

Ведуча (з-за куліс): Життя прекрасне, коли в нього є майбутнє!


^ Відкриваються куліси. На сцену виходять ведучі.

Ведуча: Добрий день, дорогі друзі!

Ведучий : Вітаємо у цьому залі молодих, завзятих, сповнених сил та енергії людей, тих, хто дотримується правил здорового способу життя, усіх, хто завітав на конкурсно-пізнавальну програму …

^ Разом: «Бути здоровим –модно!»

Ведуча: Третє тисячоліття стрімко опановує світом. Що чекає на нас завтра? Яким буде наше майбутнє?

Ведучий : Відповіді на ці важливі запитання можемо дати лише ми самі.

Ведуча: Бо від нас сьогоднішніх залежить наше завтрашнє!

Ведучий : Добре, міцне здоров’я - головна умова повноцінного життя. Здоров’я допомагає нам реалізовувати свої плани, успішно вирішувати життєві завдання і долати труднощі. Але жодні успіхи на мають сенсу, якщо втрачається здоров’я.

Ведуча : На жаль, сумною є правда про сучасне життя.

Ведучий : Багато ризиків стає на шляху до реалізації заповітної мрії – тютюнопаління, алкоголь, наркотики, СНІД…

^ На сцену виходять вихованці гуртка «Рівний-рівному» Красилівського РБТДЮ

На фоні музики «Doremi» звучать слова


Вихованець 1:Проблема ВІЛ, яка з’явилась в кінці ХХ століття, переросла в епідемію і загрожує всьому людству.

Вихованець 2: На сьогодні ця хвороба відома всім – від малого – до старого, на всіх континентах. ВІЛ-інфекція, подібна до пожежі, вона охопила всю планету. За надзвичайно короткий час вона стала проблемою №1.

Вихованець 3: Виклик залишається надзвичайно грізним, для декого — навіть нездоланним. Підступний за своєю природою вірус діє так, що вражає чоловіків і жінок у розквіті їхніх сил — у віці від 15 до 40 років. Він забирає у дітей батьків, а у суспільства — активних громадян”

Вихованець 4: Від страху пов’язаного з ВІЛ/СНІДом світ поступово переходить до розуміння, що для зупинення епідемії потрібно не лише говорити про ВІЛ-інфекцію і про те, яка вона небезпечна…

Вихованець 5: Настає час учитися жити в світі, до носієм інфекції може бути будь -хто.

Вихованець 6: Нажаль хворобу зупинити неможливо, але її можна попередити. Успіх може бути досягнутий за умови надання інформації про ВІЛ/СНІД, про здоровий спосіб життя.

Ведуча: До слова запрошуємо тренера програми «Рівний-рівному»:

(виступ тренера)………………………………………………………………

У залі виключається світло, ведучі та вихованці гуртка «Рівний-рівному» освітлюються прожектором.

^ Звучить музика.

На екрані демонструються фото відомих людей, які померли від СНІДу.


Ведуча: Вже багато сказано, написано, показано…

Ведучий: Але кожний думає: «СНІД стосується когось, але тільки не мене».

Ведуча: Та на жаль, хвороба не вибирає. Захворіти може будь-хто. Жертвами страшної інфекції стали відомі політики, світові діячі, люди мистецтва.

Вихованець 4: Однією з перших жертв СНІДу став культовий французький історик і філософ ^ Мішель Фуко. Він помер 25 червня 1984 року, очевидно, навіть не усвідомлюючи, чим саме він хворий.

Вихованець 5: Як стало відомо зовсім нещодавно, від СНІДу помер колишній лідер Палестини ^ Ясір Арафат.

Вихованець 6: В 1985 році від СНІДу помер Рікі Вілсон, засновник колись популярної групи B-52.

Вихованець 1: Актор Бред Дейвіс, який помер від СНІДу в 1991 році, залишив після себе щоденник, який він вів упродовж всієї хвороби. Фізичні та емоційні страждання невиліковно хворої людини, яка до останнього моменту приховувала свою хворобу, остаточно переламали ставлення суспільства до ВІЛ.

Вихованець 2: 19 лютого 1994 року помер один із найбільш визначних режисерів інтелектуального кіно - ^ Дерек Джармен. Перед своєю смертю Джармен, що вже осліпнув від важкої хвороби, зняв стрічку «Blue»; вона складається з блакитного екрану і звукової доріжки: озвученого щоденника вмираючого режисера і музики.

Вихованець 3:У 1991 році черговою жертвою хвороби став Меджик Джонсон – суперзірка баскетболу. Він був членом команди Лос-Анджелес Лейкерс в НБА.

Вихованець 4: Від СНІДу в 1992 році у віці 60 років помер також актор Ентоні Перкінс. Його можна побачити у фільмах "Психо" Гічкока і "Процес" Веллса.

Вихованець 5:Першою "зірковою" жертвою цієї чуми ХХ століття став всенародно улюблений актор ^ Рок Хадсон

Вихованець 6: У 1990 році хвороба забрала життя відомого кубинського письменника-дисидента Ренальдо Аренаса, про життя якого розповідає нещодавній фільм "Поки не настала ніч" з Хавьєром Бардемом в головній ролі.

Вихованець 1: 23 лютого 2000 року у віці 42 років померла легендарна співачка Офра Хаза, що виконувала східні пісні .

Вихованець 2: Не пошкодувала хвороба і відому телезірку ^ Аманду Блейк

Вихованець 3: Ще в 1983 році СНІД обірвав життя Клауса Номі, талановитого музиканта, який багато працював із Девідом Боуї.

Вихованець 4: Жертвою СНІДу став також американський письменник-фантаст ^ Роберт Рід.

Вихованець 5: У 1993 році СНІД убив всесвітньо відомого танцівника Рудольфа Нурієва, якого називали "богом танцю".

Вихованець 6: Найвідомішою жертвою СНІДУ зі світу шоу-бізнесу став, безумовно, ^ Фреді Меркьюрі, який помер 24 листопада 1991 року. Його пісні є улюбленими і популярними до сьогодні. Ми і сьогодні чуємо невмирущий заклик «Show must go on!!!»

На екрані демонструється відеокліп Фреді Меркьюрі «Show must go on!!!»» .

Після демонстрації кліпу у залі вмикається світло.

На сцену підіймаються ведучі.


Ведуча: Людське здоров’я та життя – найбільші життєві цінності, вартість яких важко оцінити.

^ Ведучий: Життя – це багатство, яке дається кожному один раз і, звичайно, хочеться, щоб воно було яскравим і щасливим.

Ведуча: А це можливо лише за умови міцного здоров’я, яке ми повинні цінувати і примножувати.

Ведучий: Як не помилитись у бурхливому сьогоденні, як знайти правильний шлях? Саме на ці питання ми спробуємо всі разом відшукати відповіді під час нашої конкурсної програми. А всі наші знання буде оцінювати журі у складі:

1.

2.

3.

Ведуча: Сьогодні ми всі разом спробуємо поміркувати про повноцінне життя, про основні його складові, про те , що нам іноді заважає досягти певних успіхів.

Ведучий: А чи задумуємось ми над тим, що таке життя і як його треба було б прожити аби стати успішним?

Конкурс «Квітка «Життя»

Кожна команда має створити «Квітку «Життя». Для цього кожний учасник на маленькій пелюстці записує власне розуміння слова «життя» і прикріплює до серединки. Після завершення роботи, кожна команда презентує свої напрацювання.

Всі квіти розставляються на підставках на сцені, символізуючи життя, як великий квітучий букет квітів.

^ Максимальна оцінка – 5 балів.

Ведуча. Досить влучні вислови про здоров’я та ЗСЖ ми можемо почути у народі. Адже здавна вважалося, що, маючи здоров’я, будь-яка людина може досягти всього, чого тільки забажає.

^ Конкурс «Народна мудрість».

Кожна команда повинна згадати, записати і зачитати якомога більше народних прислів’їв та приказок про здоров’я.

Кожне прислів’я – 1 бал.


Ведучий: У комплексі факторів, що впливають на наше здоров’я, значущим є спосіб життя, вибір якого залежить від свідомого ставлення особистості до власного здоров’я, розуміння його значення для себе, свого майбутнього, для суспільства.

Ведучий: Що ж таке здоровий спосіб життя? (відповіді учасників команд)

Ведуча: Це такий спосіб життя який зберігає і поліпшує здоров’я.

 1. Здоров’я і труд поруч ідуть.

 2. Їж не переїдай, пий - не перепивай.

 3. Сонце і вода - найкращі друзі наші.

 4. Якщо хочеш здоров’я мати, то мусиш рано вставати, а звечора лягати.

 5. Якщо тільки їсти, пити, спати, то можна худобиною стати.

 6. Природа - кращий лікар.

 7. Весела думка і сміх - половина здоров’я.

 8. Хто дружить з цигаркою та вином, той сам собі ворог.

«Жива анкета»

Ведучі зачитують питання анкети. Учасники вибирають один із трьох варіантів відповідей; свій вибір вони демонструють переходом тацювальним кроком у відповідні сектори майданчика, які позначені літерами, що відповідають віріантам відповідей: А.В.С. Протягом всієї анкети звучить сучасна музика.

1. Людина, яка дотримується здорового способу життя - це …..

 1. сучасна людина;

 2. людина, що не знаходить більш цікавого заняття;

 3. «просунутий» тип з нормальними поглядами на життя.

2. Якщо у вас виникло бажання щось довідатись про здоровий спосіб життя, ви……

 1. прочитаєте журнал «Здоров*я»;

 2. проконсультуєтесь з лікарем;

 3. станете учасником нашої акції.

^ 3. Якщо ви прийшли на нашу акцію , то ви ...

 1. будете стояти осторонь;

 2. будете посміхатись з будь-якого приводу;

 3. візьмете участь у конкурсах, що вам запропонують під час акції.

^ 4. Чи готові ви позбутися деяких шкідливих звичок і зробити свій спосіб життя більш здоровим?

 1. ні, це мені ні до чого;

 2. якщо мої друзі так зроблять, то і я теж;

 3. саме цим я і займаюсь.

^ 5. До куріння я ставлюся :

 1. позитивно;

 2. я ще не визначився з власним ставленням;

 3. негативно.

6. Вживання алкоголю для себе я вважаю :

   1. не маю з цього приводу власних переконань

   2. вважаю це допустимим інколи;

   3. неприйнятним взагалі.

^ 7. Я можу сказати про себе :

 1. я займаюсь спортом не регулярно

 2. я взагалі не займаюсь спортом

 3. я регулярно займаюсь фізкультурою та спортом;

^ 8. Якщо говорити про харчування, то я :

 1. не звертаю на це увагу

 2. харчуюсь неправильно;

 3. харчуюсь правильно;

9. Я один із тих, хто :

 1. я ніколи не був на прийомі у лікаря.

 2. звертаюсь до лікаря тільки у випадку особливої необхідності;

 3. регулярно відвідує лікаря з профілактичною метою;


Результат: якщо ви частіше опинялися в секторі № 1 – ви недостатньо піклуєтесь про своє здоров’я і, мабуть, не дотримуєтесь здорового способу життя.

Сектор № 2 - ви іноді замислюєтесь над станом вашого здоров’я і позитивно ставитесь до здорового способу життя.

Сектор № 3 – вітаю, ви є активними прихильниками здорового способу життя і дійсно здоровими людьми.

^ Підсумок «Живої анкети»

Ведуча : А тепер давайте всі разом спробуємо визначити, які фактори становлять небезпеку (загрозу) для нашого здоров’я?

( команди за 2 хвилини повинні висловити міркування щодо цього)

За вичерпну відповідь – 2 бали.

Ведуча : Здоров’я багато в чому залежить від власних дій людини, а серед шкідливих звичок можна визначити вживання наркотичних речовин. До них відносять алкоголь, тютюн, наркотики, деякі ліки, токсичні речовини, що містяться у речовинах побутової хімії.

«Вікторина»

Ведучі по-черзі зачитують для кожної команди запитання-завдання.

За правильну відповідь – 1 бал.

Якщо відповідь відсутня – відповідають суперники.

1. Продовжіть прислів’я: «Чоловік п’є - півхати горить, жінка п’є» (весь будинок горить.)

2. Закінчіть фразу філософа: «Не треба боротися з темрявою, треба показати…(світло)

3. Що означає слово «алкоголь» в перекладі з арабської мови?

- одурманюючий;

- розслабляючий;

- збуджуючий.

4. «Наркотікос» у перекладі з давньогрецької означає:

- нерухомість, безпам’ятство;

- веселість, сміливість;

- агресивність, злість.

5.В давні часи до курців «диявольського зілля» застосовували такі покарання:

- розп’яття на хресті;

- 60 ударів палицею; *

- смертна кара.

6. Яка народність першою винайшла спосіб отримання чистого спирту?

- індуси в 15 ст.

- араби в 6 – 7 ст.

- слов’яни 1 ст. нашої ери.

7. Який російський цар відмінивши заборону на тютюн, сприяв споживанню і вирощуванню тютюну? (Петро 1 )

8. Хто з російських письменників заснував одне з перших товариств тверезості, яке називалось «Три роки проти пияцтва»? (Л.Толстой)

9. В якому столітті і ким був завезений тютюн у Європу?

(Христофором Колумбом у 15ст.)

Журі підводить підсумок вікторини.

Гра «Логічний ланцюжок»

Із запитань ведучої команди «будують» логічний ланцюжок. Кожне наступне питання ведуча ставить із попередньої відповіді. У побудові логічного ланцюжка беруть участь всі учасники команди.

Запитання.

1 команда. «Навіщо мені здоров’я?»

2 команда. «Чому я відмовлюсь від алкоголю?»

3 команда. «Чому я люблю пити натуральні соки?»

Найлогічніший ланцюжок оцінюється 5 балами.


Ведучий: Для того, щоб не потрапити під вплив шкідливих звичок, щоб не потрапити в тенета наркотичної залежності, потрібно мати знання про те, чим загрожує та чи інша залежність. Наскільки обізнані в цьому питанні наші учасники, ми зараз перевіримо, давши їм наступне завдання.

^ Конкурс « Що я про це знаю?»

Кожна команда письмово відповідає на запитання і презентує свої напрацювання.

Команда 1.

Алкоголь - це………………

Він вражає такі органи: ………………

Команда 2.

Тютюн – це………………….

Він вражає такі органи : ……………….

Команда 3.

Наркотик - це……………….

Він вражає такі органи:…………………..

^ Журі оцінює правильність і повноту відповідей за 5 бальною системою.

За необхідності зачитує правильне визначення.

Гра «Аукціон корисних напоїв»

Ведучий проводить аукціон. Всі учасники, підіймаючи руку, вигукують назви напоїв. Перемагає та команда, учасник якої останнім назве безалкогольний напій.

^ Команда-переможець отримує 5 балів.


Ведучий (зачитує): Послухайте, будь ласка історію «Випадок з єнотом».

«Єноти линяють приблизно через кожні 24 місяці. В цей час вони стають агресивними й кидаються на своїх власників . Тридцятифунтовий єнот прирівнюється тоді за силою до стофунтової собаки. Гарі Річмонд, власник зоопарку, попередив про це свою знайому – Джулію. Вона його чемно вислухала, але відповіла так, як люди зазвичай відповідають: «У мене все буде по-іншому», посміхнувшись, додала: «Бандит мене не зачепить, він цього просто не зробить!»

^ Через три місяці після цього Джулії зробили пластичну операцію на обличчі, бо Бандит атакував її без жодної видимої на це причин».

(обговорення)

Ведуча: У мене все буде по-іншому… Чи думають молоді люди про наслідки своїх дій, починаючи експериментувати з алкоголем або наркотиками?

Ведучий : У мене все буде по-іншому…Так думає кожний, хто викурює першу цигарку, хто вперше бере в руки чарку, хто приймає першу дозу наркотика… Але так, на жаль, ніколи не стається. І дуже часто перша спроба перетворюється в страшну залежність…

Ведуча : Сьогодні, почувши слово «СНІД», здорові люди рідко коли замислюються над тим, наскільки страшним воно є. Що ж таке СНІД? (відповіді учасників)

^ Ведучий : СНІД - синдром набутого імуннодифіциту. Перше офіційне повідомлення про СНІД з’явилося в червні 1981року. «Жоден з тих, хто займався тоді проблемою СНІДу, не міг собі навіть уявити, якою масштабною виявиться ця епідемія», - сказав Пітер Пайот, виконавчий директор Спільної програми ООН з боротьби проти ВІЛ та Сніду. За 30 років ця хвороба перетворилася на найбільшу епідемію в історії людства. І зупинити її поки що неможливо.

^ Ведуча: ВІЛ-інфекція - це сувора реальність нашого часу. Молодь є найбільш уразливою групою населення і дуже швидко втягується в епідемічний процес. На сьогодні не всі усвідомлюють, що ВІЛ та СНІД є реальною загрозою для кожного.

Ведучий : Зараз ми спробуємо визначити, наскільки ви обізнані в питаннях ВІЛ та СНІДу.

^ Анкета для команд

«Що я знаю про ВІЛ-інфекцію та СНІД?»

Кожна команда отримує по дві картки: «так» і «ні».

Ведучі по черзі зачитують твердження, команда, провівши обговорення, піднімає одну із двох карток.

Кожна правильна відповідь – 1 бал

 1. ВІЛ-інфекція – вірус, який викликає СНІД. (так)

 2. СНІД становить серйозну загрозу для людини, оскільки це захворювання є невиліковним.(так)

 3. За зовнішнім виглядом можна визначити, чм є людина носієм ВІЛ-інфекції і хворою на СНІД.(ні)

 4. ВІЛ передається через слину і сльози.(НІ)

 5. ВІЛ-інфекцією можна заразитись, обіймаючи іншу людину.(ні)

 6. Невпоряд5ковані статеві стосунки без використання презерватива можуть призвести до ВІЛ-інфікування.(так)

 7. Люди піддають себе ризику заразитись ВІЛ-інф., використовуючи чужі голки при татуюванні.(так)

 8. Підліковувати людину, яка є носієм ВІЛ-Інфекції, можна, але вилікувати повністю – неможливо.(ТАК)

 9. Заразитись на СНІД можна, користуючись громадським туалетом.(НІ).

 10. Молода людина не може заразитись ВІЛ-інфекцією.(ні)

 11. Хворі на СНІД та інфіковані можуть відпочивати у звичайних санаторіях, буд. відпочинку.(так)

 12. Чимало симптомів Сніду нагадують симптоми інших захворювань.(так)

 13. СНІД передається через усі рідкі виділення тіла.(ні)

 14. СНІДом можна заразитись, якщо хворий чхає або кашляє.(ні)

 15. Хворі на СНІД житимуть, якщо їм повністю замінити кров.(ні)

 16. СНІД передається :

  • через сексуальні контакти(так)

  • контакти з кров*ю(так)

  • від матері до дитини під час внутрішньоутробного розвитку та під час пологів(не завжди).

  • через комариний укус.(так)

  • через дружній поцілунок(ні)

Ведуча : Перш ніж зробити якийсь крок в житті, треба ретельно все зважити, аби потім не виявилось пізно.

Висновок: Бо кожна наркотична речовина викликає звикання і ніколи не можна думати про те, що вас ця проблема не торкнеться ніколи, що у вас все буде по-іншому.

Ведучий : І пам’ятайте: здорова людина завжди є сильнішою і більш витривалішою за ту, яка не веде ЗСЖ.

^ Ведуча: Наскільки витривалими і сильними є наші учасники, ми зараз переконаємося .

Ведучий : Важливим аспектом збереження здоров’я є спортивні заняття . Фізичні вправи допомагають зміцнювати здоров’я, удосконалюватись, подовжувати людське життя, робити його радісним. Спортивні ігри сприяють зміцненню м’язової маси, координації рухів, гармонійному розвитку всього організму.

^ Змагання між командами.

Кожний учасник команди повинен навприсядки дійти до фінішу і назад.

Гра «Паровоз». Капітан команди по-черзі забирає кожного учасники своєї команди, біжить із ним до фінішу, дорогою назад забирає наступного і т.д.

^ Журі оцінює змагання за 5 бальною системою.

Ведуча : Не менш важливим аспектом ЗСЖ є і збалансоване здорове харчування людини. Воно повинно вміщувати споживання усіх корисних речовин : білків, вуглеводів, а особливо – вітамінів. І якщо хтось сьогодні ще не встиг порадувати свій молодий організм смачненьким вітаміном, ми спробуємо це виправити прямо зараз і тут.

^ Гра «З’їж вітамін»

Команди отримують по кілька мандаринів.

Під музику капітан годує ними всю команду.

Перемагає команда, яка швидше з’їсть вітаміни.

^ Журі оцінює за 3 бальною системою.

Гра «Чорна скринька»

Кожний учасник команди ставить ведучому запитання щодо предмета, який знаходиться у «чорному ящику». Проаналізувавши всі відповіді, команда називає схований предмет.

^ Предмети: пакетик соку, скакалка, мило.

Правильно відгаданий предмет приносить команді 3 бали.


Підсумок акції

Ведуча: Отож, яку людину можна вважати здоровою (відповіді учасників).

Здорова людини - це така людина, яка життєрадісно й охоче виконує обов’язки, покладені на неї життям, і повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності. Від чого ж залежить наше здоров’я? Чи залежить воно від нас? (відповіді учасників).

Ведучий: Наше здоров’я залежить від таких основних чинників (висвітлюється на екрані):

Спадковості – 20 %

Рівня медицини - на 10%

Екології – на 20 %

Способу життя – на 50 %

^ Ведуча: Так що половина здоров’я залежить від тебе, тому своє здоров’я можна поліпшувати або псувати.

Ведучий: Які основні складові здорового способу життя? (після відповідей учасників програми всі складові здоров’я висвітлюються на екрані: фізкультура, здорове харчування, особиста гігієна, правильний режим навчання, відпочинок, загартовування…)


Ведуча: Щоб прийняти в житті правильне рішення, потрібно зважити всі «за» і «проти», вирішити, що важливіше, і лише потім зробити свій вибір. Зважаючи на те, що ви сьогодні почули і про що дізнались, пропоную вам розробити власний шлях до здоров’я, зробити перші кроки на цьому шляху. А от який шлях оберете ви - покаже саме життя.

(кожна команда складає свою «дорогу життя», наклеюючи на довгий аркуш паперу (дорогу) «сліди», на яких пише свої дії на шляху до повноцінного життя).


Звучить музика, команди складають «Дорогу життя».


^ Презентація «Доріг життя».

Журі підводить підсумок конкурсної програми. Проводиться нагородження команд.


Звучить музика, на сцену виходять ведучі і вихованці гуртка «Рівний-рівному»


Ведуча : У житті постійно доводиться робити вибір. Як не помилитись? Як прийняти правильне рішення? Від наших рішень сьогодні залежить наше майбутнє. А тому, дуже важливо вчасно зробити правильний вибір.

Ведучий : Двічі життя не проживеш - не втрачай його.

Вибери свій вірний шлях і пройди його!


Ведуча : Ти знаєш, що ти - Людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя - єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої одні.

Ведучий : Сьогодні усе для тебе -

Озера , гаї степи,

І жити спішити треба,

Кохати спішити треба!

Гляди ж, не проспи!


Вихованець 1: Ми – молоді , сповнені мрій і сподівань .

Вихованець 2: Ми – майбутнє країни , її надія .

Вихованець 3: Ми рішучі у своїх прагненнях .

Вихованець 4: Ми впевнені у своїх силах і в своєму успіху .

Вихованець 5: Здоровий спосіб життя – це наш вибір .

 Вихованець 6: Бути здоровим –

^ ВСІ : МОДНО!

Список використаної літератури

Конвенція ООН про права дитини.

Концепція національно-патріотичного виховання молоді. - 2009р.

Програма «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» від 17.12.2011 р.

Бех І.Д. Виховання особистості: У 2 кн.- К., Либідь, 2003

Іова В.Ю., Л.Красномовець. Інноваційні методи виховання. Навчально-методичний посібник. – Кам'янець-Подільський: ПП Мошак М.І., 2006

Іова В.Ю., Л.Красномовець. Орієнтири духовного виховання, 2009р.

Копачівська С.В. За здоровий спосіб життя. Ранок,2010

Мазуренко Л. Формування навичок ЗСЖ. Київ, Шкільний світ, 2008

Олендер І. Школа проти СНІДу. Тернопіль. Мандрівець, 2006.

Омельченко Л.П. Здоровятворча педагогіка. Основа,2008

Пасечнікова Л.П./ Технологія досягнення професійного успіху. 10-11 кл. Навчально-методичний посібник.-«Основа», 2007р.

Свириденко С.Навчаємо бути здоровими. Київ, Шкільний світ, 2007

Скворчевська О.В. /Ігрові методики роботи з учнями 5-9кл.- «Основа», 2009