asyan.org
добавить свой файл
1

Конкурс «ГОСПОДАРОЧКА»


Мета: заохочувати дівчат займати активну позицію в житті; розвивати комунікабельність, творчість; виховувати та збагачувати духовні традиції, любов до прекрасного, до батьків.


Ведучий

Дорогі гості! Наближається свято, і кожен із нас, очевидно, думає над тим, як йому найкраще привітати неньку, найдорожчу, найніжнішу, найдобрішу в сіті.


Ведуча

Мамин день – це справді велике свято. Адже все, що є у нас доброго, мудрого, благородного й гарного – від Мами, від чарівної казки, від любові і ласки.


^ Ведучий

А для Матері – найбільше щастя – бачити в дітях своє продовження, здійснення своїх надій і сподівань.


Ведучий

Я не бував за дальніми морями,

Чужих доріг ніколи не топтав –

В своїм краю під буйними вітрами

Щасливим я і вільним виростав

Ведуча

Мене ліси здоров’ям напували,

Коли бродив у їхній гущині,

Мені поля задумливо шептали

Свої ніким не співані пісні.


Ведучий

Чужих країв ніколи я не бачив,

Принад не знаю їхніх і окрас,

Та вірю серцем щирим і гарячим:

Нема землі такої, як у нас.


Ведуча

Нема ніде такої вроди,

Нема дівочої краси.

Вона – неначе чисті води,

Неначе крапельки роси.


Ведучі Ми раді вітати вас на конкурсі «Міс господарочка»! Адже кожна дівчина – майбутня господиня, і Мати, і трудівниця, і Берегиня.

А судитиме конкурсантів найсправедливіше журі _______________________


(Звучать фанфари диск 4 №1 «Так говорил Затустра»)

Ведучий. Слов’янська врода перед нами

У всій своїй красі цвіте.

І райдужними кольорами

Фарбує прикрашає все!


^ Ведуча Отже, перший конкурс «Дозвольте відрекомендуватись».


Зустрічайте першу учасницю конкурсу під номером №1

Меня зовут Ольга. Имя Ольга заимствовано из древнескандинавского языка, путем изменения имени «Хельга», что означает «святая». Очень ранимая, честолюбивая. Могу доиться хороших результатов в науке, медицине, творчестве. Мне родители создали все условия для развития таланта и интеллекта. Я еще не определилась, кем буду в будущем, но имею большой выбор профессий. Больше всего в жизни я хотела бы, чтобы все мои мечты и надежды осуществились.

В людях ценю доброту, понимание, отзывчивость, искренность, а также доверие.

Хочу пожелать своим соперницам успеха, удачи в конкурсе и во всех делах, а также победы для каждой из них. Также хочу пожелать успеха в работе, удачи в делах, любви и понимания всем присутствующим в этом зале.

Заранее спасибо за вашу поддержку.


Ведучий. Оплесками зустрічаємо учасницю №2

Мене звати Ангеліна. З грецької мови воно означає «вісниця». Після закінчення школи хочу здобути вищу освіту. Мрію навчатися на факультеті іноземних мов. У майбутньому хочу стати перекладачем. Вивчення іноземної мови відкриває перед людиною великі можливості. Я є призером міської олімпіади з іноземної мови. І вважаю, що мені варто йти цим шляхом, бо в ньому бачу своє покликання. Мати власну родину. Я живу за такою афірмацією : «Цікава й пристойна оплачувана робота + сімейний добробут +любов – це і є складові щастя людини.»

У людях ціную благородні риси характеру: ввічливість, порядність, вимогливість до себе й до інших, моральність і відповідальність. Всі ці риси підносять і облагороджують людину.

Нехай переможе найкращий. А переможені нехай не сумують, бо ми одна команда. Глядачам бажаю приємно провести час і отримати лише позитивні емоції.


Ведучий. Прошу підтримати учасницю під №3.

Приветствует вас веселая и жизнерадостная конкурсантка Коваленко Татьяна.

Татьяна с древнегреческого - устроительница. Мой талисман – сиамская кошка. Цвет – красно-коричневый. Камень – тигровый глаз.

Прагматична, общительная, решительная, артистична, По характеру настойчива. У меня вражденные способности организатора. Интересуюсь профессиямив области журналистики, рекламы, бизнеса. Очень запасливая и экономная

В людях ценю доверие и взаимопонимание. Все мои отношения обосновываются именно с этими чертами характера.

- Ваша цель в жизни?

Сей час мне только 14 лет. На данный момент моя цель найти себя. Работать над собой, совершенствоваться, хорошо учиться. Мечтаю стать учителем литературы, люблю читать, передавать знания другим.

Своим соперницам пожелаю удачи. Удача в жизни много значит. Показать себя с лутшей стороны. Главное в этом конкурсе не победа , а участие. Зрителям пожелаю насладиться , просто отдохнуть, ну и конечно – поддержать.


^ Ведуча Зустрічаємо учасницю №4

Меня зовут Виктория- это имя латинского происхождения, которое обозначает – победа, победительница. Виктория в римской мифологии богиня победы, соответствует греческой Нике. По знаку зодиака Дева. Очень люблю проводить время со своими друзьями.

Гулять в лесу отдыхать на свежем воздухе, играть в волейбол. Мне очень нравится фотографировать природу: времена года, цветы, животных и некоторых насекомых. Мое любимое время года – лето, потому что каникулы, и есть время куда-нибудь поехать, увидеть чудесные места. Я побывала во многих городах Украины И России. Любимая писательница – Стефан Майер. Любимые предметы: биология, литература, математика, физкультура и биология.

В людях ценю чувство юмора, вежливость, доброту, искренность, щедрость. Всем зрителям желаю поддерживать конкурсанток, а самим конкурсанткам побольше оптимизма.


^ Ведучий І ось поспішає ще одна учасниця під №5

Привіт усім, мене звати Валентина. Моє ім’я перекладається з латинської, як «сильна, здорова». Всі дівчата, які названі цим ім’ям добрі та чуйні.

Я без діла не хвилини.

Прагну всім допомогти.

Люблю займатись рукоділлям,

Піснями й танцями у час дозвілля.

Призер міської олімпіади з трудового навчання. Цікавлюсь шиттям, моделюванням.

Всім моїм суперницям можу сказати одне:

Подаруйте посмішку собі,

Один одному, мені.

Я дарую посмішку і вам,

Хай цей конкурс допоможе нам.

А глядачам побажати

Будьте ласкавими та милими,

А головне за все щасливими.


^ Ведуча. Хвилюється наступна конкурсантка №6, тож підтримаємо оплесками

Приветик, я Вика. Что означает победа. Родилась под знаком планеты Марс. Любимый цвет: синий, коричневый. Камень – янтар.

Что такое Виктория?

Это любви, озарная история,

Это мысли чудных акватория,

Это важная в жизни калория.

Просто Виктория.

Учусь в 8 классе.. Занимаюсь танцами в коллективе «Фантазия». Люблю помагать по хазяйству родителям.

Учасницам пожелаю не волноваться, бать самим собою и фортуна улыбнется вам.. Всем хорошого настроения.


^ Ведучий. Які чудові дівчатка. Всі вони різні. Але як приємно дивитись на цю красу, бо, дійсно, кожна з них неперевершена. Тож вітаємо наступну учасницю під №7

Приветствую вас уважаемая публика!. Меня зовут Анастасия, что с древнегреческого происхождения «воскресение». Тепер я расскажу немного о себе. В этой жизни хочу добиться успеха в журналистике. Ведь мне очень нравиться записывать свои рассуждения, коментировать, анализировать, а также фотографировать интересные места и события.Также увлекаюсь историей, иностранным язиком, музыкой и чтением. Меня очень беспокоют безпорядки нашого времени, особенно загрязнение окружающей среды и распространение различных заболеваний. Я со своей стороны приложу максимум усилий, ради этой борьбы. А чтобы изменить этот мир, начните из себя.

Учасникам пожелать хорошого настроения. И помните, главное не победа, а главное - участие.


Ведуча

Як лілеї – улюблені квіти

Богородиці Діви Марії,

Так і ми, українськії діти,

Ми щасливе майбутнє надії. (^ Дівчата обходять коло) д2.14

Музична пауза (танець квітів)


ІІ тур


Ведуча. Російська поетеса Марина Цвєтаєва колись сказала:» Талант! Талантом пишатися – нічого! Він – від Проведіння й від батьків! Нам залишається тільки працелюбність. Праця! Один талант не дасть нічого! Талант плюс праця, тільки!»


Ведучий. Про те, що всі наші учасниці дуже талановиті, відомо всім. А ось скільки праці вони доклали до того, щоб вдосконалити свої творчі вміння, ми зараз побачимо. Адже дівчата покажуть і розкажуть про свою творчу діяльність, розкриють свої таємниці творчої наснаги.


^ Ведуча. Нам стало відомо, що Ольга – учасниця під №1 ось вже 7 років займається у танцювальному колективі «Фантазія» під керівництвом хореографа Єлагіної Наталі Геннадіївни. Ольга нам сказала, що вона займається танцями, щоб отримувати насолоду від рухів, бути у гармонії з свої тілом та душею, і просто потрапити на конкурс «Україна має таланти».

Тож підтримаємо нашу конкурсантку.


^ Ведуча Наступна наша учасниця під №3 – Тетяна. Ми вже знаємо, що

вона і справді має організаторські здібності. Багато читає, добре розбирається в косметиці, ви навіть можете отримати консультацію. Гарно співає, також учасниця танцювального колективу «Фантазія». До вашої уваги номер конкурсанток Ольги та Тетяни та їхніх партнерів.


^ Ведучий І скільки часу вистачає наступній учасниці Ангеліні під №2, щоб не тільки гарно навчатися, а ми знаємо, що вона не тільки переможниця міської олімпіади з іноземної мови, а також і з української мови. Дівчина любить танцювати, бо вже кілька років танцює у танцювальному колективі «Фантазія», гарно вміє малювати, складати вірші, і до речі, це в неї дуже добре виходить. А зараз ми побуваємо на уроці англійської мови. (читання вірша напам’ять англійською мовою)


^ Ведуча А ось конкурсантка під №4 Вікторія дуже серйозна дівчина.

ЇЇ захоплення скоро переросте у роботу. Вона має в Інтернеті свою сторінку, де розміщує фотографії. І ми поцікавились, що ж то за фотографії. Кожна з них по- своєму незвичайна. Були дуже здивовані, що на сайті люди дають чудові відгуки. Може, скоро вона отримає запрошення від якогось глянцевого журналу про природу. (Демонструє фотовиставку)


Ведучий. І як тут не погодитись з висловлюванням Гете про те, що хто народжений із талантом і для таланту, той знаходить у ньому своє найкраще виявлення. Ось учасниця під №5 Валентина на уроках часу не марнує, навики, які отримує на уроках трудового навчання, перевтілює у свою власну колекцію для ляльок. (Колекція одягу на ляльках)


^ Ведуча У кожної людини є своє хобі, улюблена справа, заняття. Наша наступна учасниця Вікторія під №6 зазначає, що у вільні хвилини вона насолоджується читанням поезії. Головна мета поезії, згідно з іншими думками поетів, - плекати в душах людей доброчесність, порядність, милосердя. (Читання поезії напам’ять)


Ведучий Григорій Сковорода писав "Світ нагадує театр, і щоб зобразити в театрі гру з успіхом і похва­лою, то беруть ролі за здібностями..."

Наша наступна конкурсантка під №7 Анастасія продемонструє свою майстерність у співу. Девіз: «Пісня нам жити допомагає» Тож послухаємо.


^ Ведуча «Якщо маленька людина в маленькому місті сумлінно робить свою маленьку справу – Всесвіт стає кращим»


Ведучий. Поки наші учасниці готуються до наступного конкурсу, свій музичний номер дарує гість – учень 10 класу – гра на аккордионі «Танго»


ІІІ тур

Ведучий. «Або розумне казати, або мовчати», «Яка людина, така і бесіда», «Красная мова находить добрії слова». Ви, напевно, зрозуміли, що наступний конкурс «Красно мовлю»


Ведуча Шановні учасниці, вам пропонується відповісти на запитання, які ви самі собі оберете за допомогою цієї чарівної скриньки.

(Кожна учасниця обирає завдання)

  1. Заспівайте народну пісню «Варенички»

  2. Що вам відомо про Чистий четвер?

  3. Яку роль відіграє вишитий рушник у житті українців.

  4. Що ви знаєте про квіти - символи?

  5. Яку ви знаєте українську легенду.

  6. Як традиції ви цінуєте в своїй сім’ї?

  7. Якщо б ви були іноземним студентом, щоб ви розповіли про Україну?


Ведуча Наші учасниці продемонстрували гарні знаня з народних традицій, звичаїв українців.

Слово журі ___________________________


ІV тур

Ведучий. А зараз найголовніше. В українських прислів’ях, піснях опоетизовано красу, вроду, поставу, характер дівчини. «З гарної дівки, гарна молодиця», « Де врода, там і сила», «Хороша, вродлива, тільки трохи сварлива», «Красою ситий не будеш» Ось і ми хочемо, щоб наші учасниці почастували нас своїми стравами. Українки – неперевершені в приготуванні національних страв.

(Учасниці готують страву) Поки учасниці готують страви, ми проведемо


^ Вікторину з глядачами.

- Певний режим харчування (Дієта)

- Як називається хліб, випечений і оздоблений для весілля? (Коровай)

- Що у світі найшвидше ? (Думка)

- Антонім до слова лінь (Робота)

- Кожний із синів по відношенню до інших дітей того ж батька або матері (Брат)

- Чотири ріжки, два брюшки. (Подушка)


Ведучий Запрошуємо Ольгу, учасницю №1. ( Дівчата захищають свої страви)

Ведуча. А зараз нас порадує своїм рецептом №2 Ангеліна.

^ Ведучий. Хочеться скуштувати і ось цю страву, яку приготувала учасниця №3 Тетяна.

Ведуча. Підтримаємо учасницю №4.

Вікторіє, а які ти краще готуєш страви перші чи другі?

Ведучий. Про українську їжу добре описав І.Котляревський в поемі «Енеїда». Бо українці дуже добре люблять попоїсти. І що смачного приготувала нам під №5 Валентина?

Ведуча І як вам вдається дівчатка гарно готувати та й ще добру фігуру мати?

«Воліє черево сказиться, як має страва лишиться», але це не про наших дівчат. Учасниця під №6 Вікторія приготувала ось що.

Ведучий «В мене вже й правду кишки марш грають, та слюньки течуть», так смачно пахне. «Як Настя, то буде й щастя». Що ж приготувала Настя під №7.


Ведуча Слово надаємо журі_______________ Нагородження грамотами та

стрічками


Музичний номер «Как здорово, что здесь мы собрались»


Всі сідають за святковий стіл