asyan.org
добавить свой файл
1

Букет з цукерок (майстер-клас)Анжела Миколаївна Бобко,

викладач мистецьких дисциплін вищої категорії Комунального закладу "Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж"

Запропоновано матеріал який допоможе розвивати у студентів інтерес до цікавого, сприяє поглибленню знань та вмінь, розвитку творчих здібностей.

Використання матеріалу на практичних заняттях з дисциплін «Декоративно-прикладне мистецтво», «Художня праця» зробить його цікавим і спонукатиме студентів педагогічних коледжів до творчого мислення.

Матеріал може бути використаний викладачами, студентами педагогічних вузів та професійно-технічних навчальних закладів, керівниками гуртків.

У наш час здивувати оригінальним подарунком стає все важче і важче, але все ж можна. Наприклад, букет квітів це вже не так ново, як букет з цукерок або листівки своїми руками. Перш за все, подарунок повинен бути оригінальним і особливим.

Величезною популярністю зараз користуються Букети з цукерок, адже їх можна подарувати як начальнику, так і коханій людині, але коштують при цьому вони не мало. Насправді зробити букет з цукерок самостійно не так вже й важко, головне застосувати фантазію і деяку вправність. Отриманий результат порадує не тільки Ваших близьких і друзів, але ви й самі отримаєте задоволення від створення такого солодкого подарунка.

У цьому майстер-класі докладно розповідається як зробити букет з цукерок самостійно. Для цього необхідно приготувати наступні матеріали й інструменти:

- Цукерки (кількість і сорт на ваш розсуд);

- Тримачі для повітряних кульок (за кількістю цукерок);

- Тейп-стрічка зеленого кольору (це міцна еластична стрічка, використовується у флористиці для обкрутки стебел квітів);

- Клейовий пістолет (звичайний клей), ножиці, скотч;

- Матеріал для упаковки букета – 2 полотна пакувального паперу різного кольору, можна використовувати пакувальну тканину, фетр, флізелін або сітку (на вибір);

- Стрічки вузькі і широкі і штучні квіти для декорування букета.

Варіанти оформлення цукеркової "​​квітки"

Спосіб 1.

«Трюфель» у конусі

Згортаємо кульок з паперу як зручніше. Параметри отриманого конуса (кулька) можна змінювати. Важливо, щоб після вкладення в нього цукерки, залишалося достатньо вільного краю конуса для закріплення його на черешку.

Схема

Послідовність виконання

^ 1) Взяти прямокутник з обгорткового паперу, цукерку і черешок.

^ 2) Згорнути з прямокутника кульок.

3) Помістити цукерку в кульок. Вільні краї обгорткового паперу обвити навколо держака.

^ 4) Обмотати держак тейп-стрічкою від цукерки до середини.

^ 5) Зображення готової квітки.

6) Фото готової квітки

Спосіб 2.

«Троянда»

Схема

Послідовність виконання

^ Вирізаємо з гофрованого паперу смужки висотою в 1,5-2 гофри різної ширини. Для бутона ширина смужок 10-15 см, а для пелюсток від 3 до 10 см.

Першим робимо бутон. Формуємо смужку – обрізаємо низ на скіс, верх заокруглюємо.

^ Верхній край смужки розтягуємо в декількох місцях, а середину розтягуємо сильно – там буде лежати цукерка.

Так само чинимо з іншими пелюстками.

Надаємо пелюсткам форму.

^ Верх вигинаємо за допомогою шпажки, а середину розтягуємо, щоб утворилася пелюстка.


Кріплення та збирання квітки.

У цьому букеті цукерки не приклеюються до зубочистці, а просто у них підгинаються хвостики і вони вільно поміщаються всередину бутонів.
Сам бутон приклеюємо до зубочистки, намазуючи нижній край клеєм (гарячий пістолет).

Приклеюємо наступні пелюстки до досягнення потрібної пишності троянди.

^ Гарно розгортаємо пелюстки. Роза готова.
Деякі троянди залишаємо у вигляді бутонів.
Зубочистку обгортають тейп-стрічкою зеленого кольору.

^ Виготовити паперові троянди можна різними кольорами.

Допоміжний декоративний матеріал

Щоб букет виглядав акуратним і завершеним, потрібно замаскувати живці та просвіти між ними, а також видніється частина флористичної піни. Для цього виготовимо так званий допоміжний декоративний матеріал.

Рекомендації:

При виготовленні допоміжного матеріалу слід використовувати папір не менше двох видів. Наприклад, поєднувати прозору з блискучою, прозору з матовою, блискучу з матовою. Можна як матового паперу використовувати різнокольорові і білі паперові серветки, або гофрований папір. Колірна гамма допоміжного матеріалу повинна відповідати колірному рішенню всього букета.

Схема

Пояснення

1) Взяти три квадрати з обгорткового паперу і черешок.

^ 2) Накласти квадрати один на одного з деяким зміщенням і зробити отвір посередині.

^ 3) Вставити держак обмотаним кінцем в отвір.

^ 4) Скласти квадрати так, щоб обмотаний кінчик держака опинився всередині.

Зафіксувати папір на черешку скотчем.

Основні принципи складання букета

Попередньо слід вирішити, скільки «квітів» з цукерок та додаткового матеріалу треба підготовити для виготовлення і установки букета в обрану ємність.

Схема

Послідовність виконання

Взяти "Оазис" і емність для букета

^ Вирізати з "Оазису" шматок трохи ширше форми ємності, але нижче по висоті, і щільно вкласти в ємність.

^ Взяти приготовлені "квіти" і допоміжний матеріал

Вставити допоміжний матеріал в "Оазис" по периметру ємності з невеликим нахилом до краю.

Вставити в "Оазис" "квіти".

Можливі конфігурації букетів

Букети можуть бути різної форми (схеми виду зверху):

Схема

Пояснення

^ 1) Можна «квіти» встановити рівномірно по колу так, щоб букет виглядав однаково з усіх сторін, тобто був симетричним щодо свого центру.

2) Можна так встановити «квіти», що букет буде найбільш ефектно виглядати тільки з одного боку, фронтальної, але при цьому він буде симетричний щодо осі, що ділить його на праву і ліву сторони.

^ 3) Можливо асиметричне розташування «кольорів» в букеті, що має фронтальну сторону.

Варіанти композицій букетів з цукерок

"Іспанське літо" з паперовими квітами

"Маки"


Для прикладу і досвіду спробуйте виконати ось такі букети


^ Цукерковий букет в серветниці


Будуть потрібні: підставка під серветки, шматочок пінопласту, 15 дерев'яних зубо­чисток, вузький односторонній і двосторонній скотч, пакувальний папір, біла паперова ізолента, 5 цукерок типу "Трюфель".Схема

Послідовність виконання

^ 1) У якості підставки для букета використовуємо підставку під серветки, а замість флористичної піни – шматочок пінопласту.

^ 2) Виріжте з пінопласту шматочок за формою підставки. В даному випадку вирізане два шматочки, т.к. один не забезпечив би необхідну товщину. Бажано, щоб ніж був гострим, тоді пінопласт не буде кришитися.

^ 3) Вставте пінопласт в серветниці.

^ 4) Приготуйте 5 «квіток» за описаним вище способом 1. Як живців використовуйте зубочистки.

5) Зробіть 10 елементів допоміжного декоративного матеріалу (див. вище).

^ 6) Вставте «квітки» в пінопласт.

Букет «Ніжність»
1. Обгорніть кожну паличку-тримач для куль зеленою тейп-стрічкою, щоб стебла цукеркових бутонів виглядали більш натурально. Тейп-стрічка в цьому ви­падку дуже зручна, оскільки вона еластична і має клейову основу, тому стрічка при нагріванні від ваших рук буде приклеюватися до палички. Потім візьміть цукерку і приклейте її до власника (саму цукерку теж потрібно приклеїти до паперової підкладки, в якій вона продається).2. З обгорткового матеріалу виріжте пря­мокутники розміром приблизно 8х18 см для того, щоб загорнути кожну цу­керку, прикріплену до держателя. Обгорніть кожну цукерку у вигляді конуса і за­крі­піть за допомогою деко­ративної вузької стрічки, прикрасьте дрібними квітами.3. Тепер спробуємо зібрати букет із готових "квітів"-цукерок. Стебла квітів розташуйте у вигляді піраміди (див. фото), тобто одна квітка вгорі, трохи нижче по боках ще дві квіточки і так далі. Це потрібно для того, щоб кожну квіточку було видно, не закриваючи інших. Закріпіть скотчем. Вийшов букет.

Одер­жаний букет загорніть в пакувальний папір. Папір потрібно скласти гармошкою і обернути букет, можна використовувати два види пакувального паперу, або однаковий матеріал, але різного кольору.
^ 4. На завершення, прикрасимо букет широкою стрічкою, зав'язавши пишний бант. Так само в нижній частині букета можна додати штучні або живі квіти.