asyan.org
добавить свой файл
1

ВІДДІЛ ОСВІТИ МАЛИНСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ
«Основні етапи розвитку
світового літературного процесу»


ІНСТРУКЦІЯ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ


Янковий Сергій Леонідович,

учитель світової літератури

Українківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.

Малинського району

Житомирської області


2011

ЗМІСТ


 1. Передмова………………………………………………………..3

 2. Призначення інтерактивного плаката………………………….5

 3. Структура інтерактивного плаката…………………………….6

 4. Запуск ресурсу…………………………………………………...7

 5. Вибір необхідного плаката……………………………………..8

 6. Робота з плакатом……………………………………………….8

 7. Перелік основних вкладок…………………………………….10

 8. Вихід з програми……………………………………………….13

 9. Заключні зауваження…………………………………………..14Передмова


Я – учитель, і своєю професією дуже пишаюся. Особливість цієї професії полягає не тільки в тому, що щодня й щогодини ми несемо учням знання. Ми – учителі, і тому повинні відчувати, що наша робота, знання, майстерність, відповідальність необхідні людям, що кожен з нас потрібен тим, кому завтра вступати в самостійне життя. Саме з усвідомлення цього й починається виконання кожним з нас свого професійного учительського обов’язку.

Головне завдання вчителя – це пробудження та розвиток інтересу. Інтерес – рушійна сила пізнання та навчання. Інтерес – це зернятко, з якого вчитель вирощує мотивацію до навчання. Інтерес до уроку починається з учителя. « Чи цікавий він (вона)?», - це перше, що можна прочитати в дитячих очах.

Але зараз для розвитку інтересу дітей до навчання на уроці недостатньо лише особистісних якостей учителя. Необхідно створити і нові технічні умови навчання. Саме тому я хочу звернути увагу на використання новітніх інформаційних технологій на уроках літератури.

Комп’ютер сприяє не тільки розвитку самостійності, творчих здібностей учнів, а й дозволяє змінити саму технологію надання освітніх послуг, зробити урок більш наочним і цікавим. Комп’ютер забезпечує інтенсифікацію діяльності вчителя і учнів на уроці, сприяє здійсненню диференціації та індивідуалізації навчання, розвитку спеціальної або загальної обдарованості, формуванню політехнічних знань, посилює міжпредметні зв’язки.

Використання інформаційних технологій може відбуватися різними способами - відповідно до потреб конкретного уроку, рівня володіння різними програмами та наявності сертифікованих програм в системі середньої загальної освіти.

Важливе місце серед інформаційних технологій займає мультимедіа. Мультимедійні технології дають низку переваг: дітьми краще сприймається матеріал, зростає зацікавленість ( сучасного учня дуже важко чимось здивувати, тим більше зацікавити, особливо враховуючи можливості вчителя у порівнянні з можливостями сучасного учня), індивідуалізація навчання, розвиток творчих здібностей ( залучення дітей до створення курсів, уроків, презентацій), скорочення видів роботи, що стомлюють учня, використання різних аудіовізуальних засобів ( музики, графіки, анімації) для збагачення і мотивації навчання, динамічного подання матеріалу, формування самооцінки учня та створення умов для самостійної роботи.

У своїй практичній роботі я найчастіше використовую презентації, створені за допомогою програми Power Point. При цьому, я використовую різні типи презентацій:

1) Інтерактивні плакати.

2) Презентації для повторювально – узагальнюючих уроків.

3) Класичні комп’ютерні презентації.


Використання інтерактивних плакатів на уроках світової літератури сприяє розвитку інтересів учнів до вивчення предмета, підвищує ефективність їх самостійної роботи та впливає на якість формування практичних умінь і навичок. Плакати формують уміння самостійно працювати з джерелами інформації, дають змогу дитині бачити результат та оцінку своєї праці, можливість знайти правильну відповідь, поглибити знання.


^

Призначення інтерактивного плаката


Інтерактивний плакат «Основні етапи розвитку світового літературного процесу» призначений для роботи на уроках літератури з 7 по 11 класи. Плакат можна застосовувати як на етапі знайомства з новим матеріалом, так і при повторенні, а також як додаткову допомогу при виконанні домашнього завдання з означеної теми.

Ресурс може бути використаний як частина дистанційного курсу для підготовки до ЗНО та ДПА в незалежній формі.

Створення комплексу плакатів дає можливість досягти наступних педагогічних цілей:

 • Підтримка групових та індивідуальних форм вивчення світової літератури в умовах класно-урочної системи організації навчального процесу;

 • Створення комфортних умов комп’ютерної підтримки традиційних і новаторських технологій навчання літератури;

 • Підвищення пізнавального інтересу учнів до вивчення предмета;

 • Забезпечення диференційованого підходу до вивчення предмета;

 • Структуризація змісту навчання та активізації опорних знань;

 • Можливість реалізувати на практиці особистісно-орієнтований підхід до навчання.

Основними користувачами інтерактивного плаката «Основні етапи розвитку світового літературного процесу» є учителі світової літератури. Учитель може його використати:

 • для підготовки до уроку;

 • для вивчення питань теорії літератури на уроці;

 • для проведення індивідуальних і факультативних занять.
^

Структура інтерактивного плаката


Ресурс складається з 9 мультимедійних плакатів, які розкривають суть кожного етапу розвитку світової літератури з найдавніших часів по XXI століття.

Для роботи з ресурсом не потрібні спеціальні знання, окрім основ роботи з Microsoft Power Point та базових понять роботи з будь-яким текстовим редактором.

Плакат «Основні етапи розвитку світового літературного процесу» працює під керуванням операційної системи Windows ХР/7 і, можливо, інших версій (не перевірялось).

Для використання комплексу достатньо файл «Основні етапи розвитку світового літературного процесу» скопіювати на будь-який диск свого комп’ютера.
^
Запуск ресурсу


Для запуску ресурсу слід клікнути двічі лівою кнопкою миші на файлі


Відкриється головне вікно, на якому розміщено загальну інформацію про плакат та його автора.
Для переходу до безпосередньої роботи з ресурсом клікнути у будь-якому місці зображення. Відкриється перелік (зміст) всіх мультимедійних плакатів.
^

Вибір необхідного плаката


Щоб відкрити будь-який із цих плакатів, достатньо клікнути на його назві лівою кнопкою миші.

Робота з плакатами


Всі мультимедійні плакати в даному ресурсі подібні за своєю будовою та принципом роботи. Розглянемо детальніше на прикладі одного із них.

Щоб розпочати роботу з плакатом, слід на головному слайді натиснути кнопку.
На екран буде виведено стартове зображення

Натискаємо один раз на . З'явиться загальна інформація по темі та кнопки керування для переходу до наступної інформації.


Опрацювавши зміст повідомлення, клікаємо на , і інформація зникне, звільнивши місце для наступних інформаційних повідомлень.


Тобто, всі кнопки керування працюють за таким принципом:

 • клікаємо перший раз – інформація з’являється;

 • клікаємо другий раз – інформація зникає.Для переходу на домашню сторінку ресурсу, потрібно натиснути

у лівому верхньому кутку слайда.


^

Перелік основних плакатів
^

Вихід з програми


Для виходу з програми можна скористатись кнопкою на клавіатурі


або стандартною комбінацією клавіш для закриття Windows-програм — Alt + F4.


^

Заключні зауваження


Шановні вчителі, ви працюєте з експериментальною версією. Вона надана для апробації та тестування.

Будь ласка, утримайтесь від розповсюдження до завершення експерименту.

Розробка плакатів триває. Всі ваші зауваження та побажання, а також повідомлення про виявлені помилки, прошу надсилати розробнику електронною поштою. Вони обов’язково будуть враховані при підготовці нових версій.

e-mail: yamka1975@ukr.net


З повагою, Янковий Сергій Леонідович, автор інтерактивного плакату «Основні етапи розвитку світового літературного процесу».