asyan.org
добавить свой файл
  1 2 3 4

Вмикання та вимикання інструмента

Для вмикання та вимикання інструмента необхідно:

 1. Підключіть кабель живлення до джерела живлення.

 2. Натисніть кнопку ON на ручці (А) для запуску інструмента.

 3. Повторне натискання кнопки ON зупинить інструмент.


A


Попередження!

Не ріжте коротких заготовок: робота з надто короткими заготовками розміщує ваші руки на небезпечній відстані від диска. Під час роботи інструмента не розміщуйте руки в зоні розрізування.

Ручка управління

Під час використання інструмента, рухома верхня частина пилки не по винна блокуватись в нижньому положенні. Таке блокування можливе тільки для транспортування або на період, коли інструмент не використовується.

Приведення в дію ручки управління:

 1. М`яко перемістіть донизу рухому частину інструмента та утримуйте в цьому положенні.

 2. Викрутіть гвинт (А) Мал.10

 3. Перемістіть рухому частину в найвище положення.

Фіксація ручки в найнижчому положенні:

 1. Розмістіть рухому робочу частину інструмента в найнижчому положенні.

 2. Викрутіть гвинт (А). Мал.10


A
Мал.10

Положення ніг та рук

Ваш процес розрізування буде легшим та безпечнішим, якщо ви виберете правильне положення вашого тіла та рук. Розміщуйтесь з протилежної сторони до вильоту стружки.

 • Ваше положення має бути стійким. Ваші руки мають бути на відстані як мінімум 10 сантиметрів від диска.

Міцно зафіксуйте заготовку та утримуйте ваші руки в робочому положенні під час розрізування та поки диск повністю не зупиниться.

До того, як розпочнете процес розрізування:

 • Зробіть тестовий різ вимкненим інструментом для визначення ходу диска

Увага! Переконайтесь до того, як розпочнете процес розрізування, що основа та кут нахилу зафіксовані.

Розрізування дерев`яної заготовки

Увага! До початку процесу розрізування, переконайтесь, що торцювальна пилка змонтована відповідно та виконані всі регулювання. Вам необхідно прочитати та зрозуміти всі правила техніки безпеки та вказівки, що містить ця інструкція.

Розрізування заготовки:

 1. Підніміть рухому частину інструмента в найвище положення.

 2. Виберіть необхідний кут та зафіксуйте.

 3. Виберіть необхідний нахил та зафіксуйте.

 4. Переконайтесь, що розмір заготовки підходить для роботи з торцювальною пилкою.

 5. Міцно закріпіть заготовку на основі, використовуючи горизонтальні та вертикальні затискачі.

 6. Міцно закріпіть широку заготовку, щоб вона не нахилялась, при необхідності використовуйте бокові подовження.

 7. Ваші руки мають бути далеко від ходу диска.

 8. Натисніть на пускову кнопку та дочекайтесь доки диск досягне максимальної швидкості.

 9. Повільно направте диск крізь заготовку та дозвольте диску рухатись вздовж заготовки. Не застосовуйте тиск для руху диску: розрізування буде більш ефективним та точним, якщо диск буде обертатись з відповідною швидкістю.

 10. Натисніть ще раз на пускову кнопку та зачекайте, доки диск повністю зупиниться та підніміть ручку в найвище положення після зробленого розрізу.

УВАГА! Не ріжте метал торцювальною пилкою. Цей інструмент не призначений для роботи з металом. Виробник не відповідає за проблеми, що можуть виникати при неправильному використанні.

Відповідно використовуйте систему протягування

Пам`ятайте! Розрізування заготовки, направляючи рухому частину інструмента на себе, може бути небезпечним: диск, рухаючись в заготовці, може застрягнути, виштовхуючи частини заготовки у вашому напрямку. Завжди направляйте диск в напрямку від себе під час ковзаючого розрізування. Наступні пункти описують послідовність виконання операції:

 1. Розмістіть заготовку на основі торцювальної пилки перед направляючою. Тримайте ручку управління, не натискаючи пускової кнопки.

 2. Потягніть за ручку рухому частину інструмента на себе, утримуючи ручку управління інструмента в найвищому положенні. Потім натисніть пускову кнопку для запуску інструмента.

 3. Натисніть кнопку для відміни фіксації захисту та натисніть на ручку управління інструментом.

 4. Натисніть на рухому частину інструмента та направте її на упор для завершення розрізування.

 5. Натисніть на пускову кнопку та залиште рухому частину інструмента в нижньому положенні та дочекайтесь доки диск повністю зупиниться.

 6. Після того, як диск зупинився, підніміть рухому частину у верхнє положення.

Розрізування без використання системи протягування

Під час розрізування вузької заготовки, система протягування не потрібна. В такому випадку, заблокуйте систему протягування в задньому положенні, розрізування можна виконувати опусканням рухомої частини на заготовку.

Коли розрізування завершено, натисніть пускову кнопку та утримуйте рухому частину інструмента в нижньому положенні до повної зупинки диска, потім підніміть цю частину до гори.

Розрізування вигнутих матеріалів

Перед розрізуванням заготовки, перевірте її: Якщо вона вигнута, розмістіть її як показано на малюнку:правильно неправильно

УВАГА! Якщо ви виконуєте розрізування неправильно, це може призвести до відльоту заготовки та тілесного пошкодження.

Розрізування під кутом

 1. Підніміть рухому частину інструмента до гори.

 2. Відмініть фіксацію столу (10) та поверніть його на необхідний кут, утримуючи ручку управління.

 3. Встановіть необхідний кут нахилу рухомої частини інструмента.УВАГА! До того як розпочнете різ під кутом або фацетування, витягніть подовження з обох сторін, для попередження контакту подовжень та диска.

Фацетування

Торцювальною пилкою можна виконувати фацетування під будь-яким кутом до 45˚ вліво та вправо. Нахил вправо відбувається як описано нижче:

 1. Перемістіть рухому частину інструмента в найвище положення

 2. Викрутіть блокування нахилу (13) Мал. 7. Розмістіть рухому частину інструмента на необхідний кут, використовуючи шкалу нахилу (23) Мал.11.

 3. Закрутіть гвинт фіксації нахилу (13). Для виконання розрізування з нахилом вправо, ставайте з правої сторони інструмента.

Мал.11

Комбінований різ

Комбінований різ – це одночасне торцювальне та розрізування під кутом.

 1. Викрутіть гвинт фіксації нахилу (13) та розмістіть ріжучу головку (4) в необхідне положення під кутом.

 2. Зафіксуйте положення рухомої частини інструмента за допомогою гвинта (13) Мал.7.

 3. Розмістіть основу інструмента під необхідним кутом, зафіксуйте за допомогою фіксатора (10) Мал.12.

Мал.12

Зберігання

УВАГА!

 • Перед виконанням будь-яких регулювань відключіть кабель живлення. Пам`ятайте про це завжди!

 • Щоб попередити враження електричним струмом та появу вогню, завжди використовуйте оригінальні запасні частини з аналогічними характеристиками.

 • Зношений, порізаний або пошкоджений кабель живлення має бути заміненим негайно.

Стружка

УВАГА! Одягайте захисні окуляри та використовуйте відсмоктувач стружки для очистки торцювальної пилки.

Регулярно очищуйте мішок відсмоктувача стружки. Не залишайте стружку під інструментом та в робочій зоні. Використовуйте пилосмоки для прибирання робочої зони.

Нижній захист диска

УВАГА! Перед очисткою нижнього захисту диска відключіть кабель живлення. Періодично регулюйте положення нижнього захисту диска. Не використовуйте торцювальну пилку без нижнього захисту або якщо він пошкоджений. Цей захист має бути на інструменті для вашої власної безпеки. Контролюйте, щоб захист не був перевантажений пилом та стружкою. Для очистки використовуйте вологу щітку.

ПАМ`ЯТАЙТЕ! Використання хімічних речовин для очистки можуть пошкодити пластикові частини інструмента.

Змащування

Всі підшипники змащені на заводі, вам не потрібно їх змащувати.

УВАГА! Перед проведенням будь-яких регулювальних чи ремонтних робіт, відключіть інструмент від джерела живлення.
Перевіряйте та замінюйте графітові щітки

УВАГА!

Перед перевіркою графітових щіток, від`єднайте кабель живлення від джерела. Строк використання графітових щіток різний. Все залежить від терміну роботи двигуна. Замініть графітові щітки після перших 20 годин роботи нового інструмента або після встановлення нових щіток. Після першої перевірки, перевіряйте їх кожні 10 годин роботи, до того часу поки необхідно їх змінювати.

Графітові щітки розміщені в корпусі двигуна. Міняйте графітові щітки якщо вони менші ніж 5 мм, або кожний раз, коли пружина чи провід пошкоджений або підгорів. Якщо під час перевірки щіток виявлено, що вони можуть і далі використовуватись, встановіть їх на попереднє місце.


Послідовність процесу:

 1. Викрутіть гвинти, що фіксують кришку двигуна (1) зі сторони двигуна (2), потім обережно зніміть кришку, тому що щітки знаходяться під тиском пружин Мал.13. Натисніть на пружину для видалення щіток.

 2. Витягніть кожну щітку перевірте її і при необхідності замініть. Щітки повинні мінятись парою, якщо навіть зміни потребує тільки одна.


1

2
Мал.13

Пам`ятайте! Після перевірки графітових щіток, якщо їх не потрібно замінювати, вони повинні бути встановлені на попереднє місце.

 1. Розмістіть щітки в двигуні.

 2. Увімкніть інструмент на 5-10 хв для адаптації щіток в положення. Якщо щітки встановлені неправильно, це може пошкодити двигун. Під час адаптації щіток в положення є можливість появи іскор з двигуна: це звичайне явище для нових щіток.

УВАГА! Під час використання електричного інструмента завжди дотримуйтесь основних правил техніки безпеки для попередження появи вогню, враження електричним струмом та тілесного пошкодження. Уважно прочитайте інструкцію, що додається до інструменту, зберігайте її впродовж всього строку використання інструмента.

Заміна диска

Негайно замініть диск якщо він зношений або погано ріже. Нерівні або пошкоджені диски можуть стати причиною серйозної тілесної травми та втрати якості роботи інструмента.

УВАГА!

 • Перед заміною диска, відключіть кабель живлення. Його необхідно від`єднувати перед кожним регулюванням або заміною будь-яких частин.

 • Для попередження тілесного пошкодження від вильоту стружки, не використовуйте диск діаметром більше або менше ніж 250 мм.

 • Не використовуйте нерівні, погнуті диски: це небезпечно!

 • Використовуйте тільки диски поперечного різу. Якщо ви використовуєте диски з победитними напайками, переконайтесь, що нахил їх зубів нейтральний або негативний.

Не використовуйте диски з широкими зубами: вони можуть погнути або торкати захист.

Заміна пильного диска

 1. Від'єднайте інструмент від джерела живлення.

 2. Підніміть до гори рухому частину інструмента (4).

 3. Підніміть кожух пильного диска для вільного доступу до диска.

 4. Натисніть фіксатор валу (17) однією рукою, утримуючи ключем (31) гвинт на фланці. Мал.14

 5. Сильно натисніть на фіксатор валу (17) та повільно обертайте гвинт фланця за годинниковою стрілкою. Вал зафіксується не більше ніж після одного оберту.

 6. Тепер, застосувавши силу, відкрутіть гвинт фланця за годинниковою стрілкою.

 7. Проверніть гвинт фланця доки він повністю не викрутиться.

 8. Зніміть зовнішній фланець та пильний диск (5).

 9. Очистіть вал та капніть кілька капель змащувального матеріалу до того, як встановите новий диск.

 10. Встановіть новий диск на вал, виконавши вказівки в зворотному порядку

ВАЖЛИВО! Кут нахилу зубів, тобто напрямок руху пильного диска, повинен співпадати з напрямком, що вказує стрілка, яка зображена на кожусі пильного диска.

 1. Встановіть рухомий кожух пильного диска (6).

 2. До використання інструмента, перевірте, щоб всі приладдя безпеки були встановлені правильно та в робочому стані.

ВАЖЛИВО! Кожного разу, коли ви змінюєте диск, слідкуйте, щоб він встановився у паз в перпендикулярному та положенні під кутом 45°.

Важливо! Будьте уважні під час заміни пильного диска, запам’ятайте його положення та напрямок. Очистіть вал перед встановленням пильного диска.

Пам'ятайте! Нижній захист диска повинен бути піднятим в найвище положення для вільного доступу.

 • Опустіть кожух пильного диска та перевірте, щоб він вільно рухався.

УВАГА! Для уникнення тілесного пошкодження, ніколи не використовуйте торцювальну пилку без кожуха пильного диска. Він попередить відліт диска з інструмента, якщо гвинт відкрутився. Перемістіть диск донизу до робочого столу та перевірте на будь-які контакти з основою або робочим столом, що обертається.

УВАГА! Дозволено використовувати диски з товщиною, як оригінальні, фланці виготовлені та призначені для дисків тільки такої товщини. Тільки в такому випадку вони можуть гарантувати стабільність диску та безпеку використання.<< предыдущая страница   следующая страница >>