asyan.org
добавить свой файл
1
PHYSTECH-OPEN 2008

Молодші курси


  1. Дощова крапля масою m=0,2 г потрапила на скло. Діаметр поверхні скла, яку змочує крапля, D=1 см. Пропускаючи паралельний жмуток світла (див.рис.), визначили, що світло фокусується на відстані F=3 см. Визначити товщину краплі h.  1. Робінзон опинився на безлюдному острові з багатою екзотичною флорою. Він помітив у вологій низині зарості бамбуку, а на схилах пагорбу знайшов каучукові дерева. Море викинуло на берег скриню – серед скарбів знайшлось і два годинника різного розміру. У Робінзона з’явилась мрія зробити зорову трубу, але як ?

Складіть для Робінзона інструкцію з виготовлення зорової труби зі схемою, враховуючи, що одне з годинникових скелець мало радіус кривизни 40 см, а інше – 16 см, а достатньої товщини бамбукові стебла були не довше одного метра. Яке збільшення дасть така примітивна труба?


  1. Стандартна лампочка на 100 Вт підключена до мережі у 220 В. На скільки зміниться потужність, що споживає лампочка, якщо послідовно до неї приєднати діод? Вольт-амперна характеристика лампочки приведена нижче на графіку.
  1. Під час Другої Світової Війни німці почали виготовляти одномоторні гвинтові винищувачі, у яких одне крило було коротше другого. Різниця досягало 0,5 м для висотного винищувача Ta-152. Чим це було викликано (крім бажання економити дефіцитний метал)?
  1. Стержень, що спочатку стояв у вертикальному положенні на горизонтальній поверхні, починає падати. Коли кут між вертикаллю та стержнем стає , починається проковзування. Знайти коефіцієнт тертя стержня о поверхню .