asyan.org
добавить свой файл
1
2154 рік. Джейк Саллі — в минулому морський піхотинець, тепер прикований до інвалідного візка. Однак, незважаючи на недугу, Джейк у душі залишається воїном. Він отримує завдання здійснити подорож до бази землян на планеті Пандора, де корпорації добувають рідкісний мінерал. Цей мінерал дуже важливий для виходу Землі з енергетичної кризи.

Оскільки атмосфера Пандори токсична, було створено програму «Аватар». Свідомість людей підключається до аватара, біологічного тіла без свідомості з дистанційним керуванням. Ці тіла здатні працювати в смертоносній атмосфері планети. Аватари було створено за допомогою генної інженерії шляхом комбінації генів ДНК людей і аборигенів — На'ві.

Місія аватара Джейка на Пандорі — увійти в довіру до одного з племен На’ві, чиї поселення знаходяться на найбагатшому родовищі коштовної руди. Офіційно Джейку доручено знайти спосіб вмовити аборигенів переселитися, але за завданням військових він також починає збирати інформацію на випадок силового вирішення проблеми.Однак все змінюється після того, як аборигенка Нейтірі рятує Джейку життя.Аватара приймають в її клан, і він вчиться бути одним з На’ві, що включає виконання безлічі завдань і проходження багаточисельних випробувань.

У міру того, як стосунки Джейка з Нейтірі стають ближчими, він вчиться поважати прекрасний і гармонійний світ На’ві. Незабаром керівництво земної колонії приймає рішення вигнати аборигенів силоміць. Це рішення збігається з моментом, коли Джейк зближується з Нейтірі. Джейк розуміє, що це стане катастрофою, і після невдалої спроби переконати керівництво відмовитися від силового рішення разом з декількома однодумцями піднімає бунт і потрапляє на гауптвахту.

Ті, що залишилися на волі організовують втечу. Після викрадання устаткування для управління аватарами, Джейк переходить на сторону На’ві і, об'єднавши всі племена, веде їх на битву з людьми. В ході запеклої битви аборигенам і бунтарям удається розбити землян і знищити полковника Куорітча — начальника служби безпеки бази, що виступав за знищення На’ві.Тим, що залишилися в живих, дозволено повернутися на забруднену позбавлену природного середовища Землю при умові, що хижацька розробка анобтаніума на пандорі буде повністю припинена.

Джейк залишається з аборигенами і остаточно розриває зв'язок з людським тілом, перенізши в свій аватар свою біологічну енергію за допомогою Священного тубільцями дерева-життя Ейви, яке із самого початку благоволить Джейку. Це дерево за допомогою своєї кореневої системи і спор, що літають, об'єднує ліс в єдину екосистему і «підтримує рівновагу» живого світу Пандори.