asyan.org
добавить свой файл
1
Чи узгоджується вчення про святкування неділі з Священним Писанням?
Який день повинні святкувати християни – неділю чи… суботу? На це запитання, Ви у відповідь, можливо, скажете: «Чи так дуже важливо, який день святкувати?» Це не було б таким важливим, якби не було Божою Заповіддю, - однією з десяти… і якби не було застереження Бога відносно заповідей:

«Не додавайте до того, що я вам наказую, і не зменшайте з того, щоб виконувати заповіді Господа, Бога вашого, що я наказав вам.» (Біблія: Повт.Закону 4:2)

Бог відкриває в Своєму Слові як дізнатись що є істина:
«До Закону й свідоцтва! Як вони не так кажуть, як це,

то немає для них зорі ранньої!»

(Біблія: Іс 8:20)
«Освяти Ти їх правдою! Твоє слово то правда.»

(Біблія: Ів 17:17)
Ми бачимо що потрібно звертатись до Слова Божого, Закону, бо Слово Боже це Істина. І потрібно дивитись що говорять люди з різних церков і перевіряти чи так написано в Слові Божому — Священному Писанні. Так робили люди і в часи ранньої церкви за часів апостолів і учнів Ісуса Христа і за це їх похвалив сам Апостол Павло:

«Ці були шляхетніші за солунян, і слова прийняли з повним запалом, і Писання [Біблію] досліджували день-у-день, чи так воно є» (Біблія: Дії 17:11)

Ті люди котрі досліджують Біблію щоб дізнатись чи справді вони знаходяться в істинній цекрві слухаються слів Бога і апостолів. Бог Ісус Христос сказав:

«Дослідіть но Писання [Біблію], бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене!» (Біблія: Ів 5:39)

Якщо ви учні Христа, якщо ви називаєте себе християнином, то ви повинні читати Слово Боже і тоді Ісус обіцяє вам відкрити істину і правду:

«Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете,

і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!» (Біблія: Ів 8:31,32)

Отже чи узгоджується вчення про святкування неділі з Словом Божим — Біблією? Чи вчили це робити Ісус і Його учні? Це дуже важливо перевірити, тому що від цього залежить наше вічне майбутнє, тому що Ісус поперджав:

«Та однак надаремне шанують Мене, бо навчають наук людських заповідей. Занехаявши заповідь Божу, передань людських ви тримаєтесь» (Біблія: Мк 7:7,8)

Що Ісус говорить? Що ми НЕ ПОВИННІ триматись передать і заповідей людських а тільки Божі заповіді ми повинні виконувати. А хто тримається заповідей людських той МАРНО шанує Бога. А святкування недільного дня це людська заповідь чи Божа? Давайте перевірим що говорить Бог в Своєму Слові — Священному Писанні.

Ми дізнаємось що не якась частина а ВСЕ Священне Писання богонадхненне, тобто надхненне Святим Духом — Богом і ми повинні дивитись що вся Біблія говорить а не тільки якась одна частина:

«Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова.» (Біблія: 2Тим 3:16,17)
І відкриваючи Слово Боже ми одразу на перших сторінках зустрічаємо святість суботи а не недільного дня, ми знаходимо що субота була дана в раю, в Едемі для ВСЬОГО людства:

«І скінчив Бог дня сьомого працю Свою, яку Він чинив. І Він відпочив у дні сьомім від усієї праці Своєї, яку був чинив. І поблагословив Бог день сьомий, і його освятив, бо в нім відпочив Він від усієї праці Своєї, яку, чинячи, Бог був створив.» (Біблія: Бут 2:2,3)

Те що субота була дана в Едемі підтверджує Бог власноручно написавши це на камяних скрижалях в вигляді четвертої заповіді:

«Пам'ятай день суботній, щоб святити його! Шість день працюй і роби всю працю свою, а день сьомий - субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх. Бо шість день творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив тому поблагословив Господь день суботній і освятив його. Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!» (Біблія: Вих 20:8-12)

Четверта заповідь починається словом «Пам'ятай», яке є перекладом староєврейського слова “Закарі”, яке означає «пам'ятати, згадувати, наводити на розум, пам'ятати минулий досвід» (The Abridged Brown-Driver-Briggs Hebrew-English Lexicon of the Old Testament) Тобто смисловий напрямок цього дієслова вказує на минуле, те, що вже було. Це не нова заповідь, а нагадування вже відомого.

Чому ми повинні святкувати сьомий день — суботу? Що говорить Бог в Своїй заповіді? Він говорить що Він створив небо і землю за шість днів а в сьомий спочив, і ТОМУ ми за Його прикладом повинні святкувати сьомий день, а сьомий день це який? В четвертій заповіді ЯСНО говориться що сьомий день це субота! Отже всі люди котрі народились на землі повинні святкувати суботу, тому що субота це памятник творіння, і Бог дав нам приклад відпочивши в цей день.

Про це також ясно і виразно говорить Ісус Христос, наш Спаситель:

«І сказав Він до них: Субота СТВОРЕНА для чоловіка, а не чоловік для суботи…» (Біблія: Мк 2:27 Православні перекладачі слово «створена» не написали в перекладі, хоча воно є в оригіналі, в котрому використовується дієслово ginomai (гиномай) – «про исходить, быть сотворенным, созданным»)

Ми бачимо що Ісус говорить що субота була створена для чоловіка, тобто в Едемі, коли Бог створив землю, і субота для чоловіка, тобто не тільки для якоїсь національності але для кожного чоловіка.

Апостол Павло це також підтверджує:
«
Отож, людові Божому залишається суботство. Хто бо ввійшов був у Його відпочинок, то й той відпочив від учинків своїх, як і Бог від Своїх.» (Біблія: Євр 4:9,10 «субботство» це буквальне святкування суботи, про це говорить саме слово, контекст про творіння, а також це підтверджує історія і отці православної церкви. (Плутарх. О суеверии 3 (Моралии 1660); Иустин Мученик. Разговор с Трифоном-иудеем 23,3; Епифаний. Против ересей 30, 2, 2; Апостольские постановления 2,36.
Отже що говорить Апостол Павло? Що субота почала своє існування від творіння Землі, що як і Бог відпочив від праці творіння в день суботній так і ми повинні відпочивати від праці. Святкування суботи не відмінена а залишається для народу Божого, а народ Божий це всі християни (1Петр 2:9,10).

Ми побачили, що згідно Божого Слова, слів Бога Отця, Ісуса Христа і Апостолів субота була створена в Едемі і призначена ДЛЯ ВСІХ ЛЮДЕЙ, тому що вона памятник творіння. Кого ми маєм більше слухатись, Бога чи людей? Однозначно, що Бога, і ось що Бог своїми устами сказав:

«Якщо ради суботи ти стримаєш ногу свою, щоб не чинити своїх забаганок у день Мій святий, і будеш звати суботу приємністю, днем Господнім святим та шанованим, і її пошануєш, не підеш своїми дорогами, діла свого не шукатимеш та не будеш казати даремні слова, тоді в Господі розкошувати ти будеш, і Він посадовить тебе на висотах землі, та зробить, що будеш ти споживати спадщину Якова, батька твого, бо уста Господні сказали оце! (Біблія: Іс 58:13,14)»

Субота це четверта заповідь незмінного Божого Закону. Десять заповідей це Завіт (договір) між людьми і Богом (Біблія: Повтор. Закону 4:13). Суттю Завіту на горі Синай були 10 заповідей, і читаючи далі ми бачим, що суттю Нового Завіту також залишились 10 заповідей:

«Свідкує ж і Дух Святий нам, як говорить: Оце заповіт, що його по цих днях встановляю Я з ними, говорить Господь, Закони Мої Я дам в їхні серця, і в їхніх думках напишу їх. А їхніх гріхів та несправедливостей їхніх Я більш не згадаю!» (Біблія: Євр 10:15-17)

Отож Новий Завіт заключається на основі того ж десятислівного закону, і різниця тільки в тому, що він не на камяних таблицях а сказано: «Закони Мої Я дам в їхні серця, і в їхніх думках напишу їх». В Новому Завіті Бог вписує Свої 10 заповідей в серця людей. Якщо ми не виконуєм цей договір — Десять заповідей, написаних на камяних скрижалях то ми цим розриваємо з Богом завіт, стосунки і стаємо беззаконниками. Але нам не потрібно бути ними, а нам потрібно любити Бога, як сказав це Ісус:

«Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте!» (Біблія: Ів 14:15)

Далі ми читаєм в Посланні Апостола Павла:

«Бо що було неможливе для Закону, у чому був він безсилий тілом, Бог послав Сина Свого в подобі гріховного тіла, і за гріх осудив гріх у тілі, щоб виконалось виправдання Закону на нас, що ходимо не за тілом, а за духом. Бо ті, хто ходить за тілом, думають про тілесне, а хто за духом про духовне. Бо думка тілесна то смерть, а думка духовна життя та мир, думка бо тілесна ворожнеча на Бога, бо не кориться Законові Божому, та й не може.» (Біблія: Рим 8:3-7)

Апостол Павло ясно і виразно говорить що ті люди, котрі живуть і думають про тілесне а не про духовне НЕ КОРЯТЬСЯ Законові Божому. А людина в котрій живе Дух Святий, і котра духовна, вона підкоряється Законові Божому — 10 заповідям.

Новий Завіт говорить, що 10 заповідей це досконалий закон:

«А хто заглядає в закон досконалий, закон волі, і в нім пробуває, той не буде забудько слухач, але виконавець діла, і він буде блаженний у діянні своїм!» (Біблія: Як 1:25)

Апостол Яків говорить що той, хто перебуває в законі свободи, «буде блаженний у діянні своїм». Що це за закон волі? Яків потім пояснює:

«Бо хто всього Закона виконує, а згрішить в одному, той винним у всьому стає. Бо Той, Хто сказав: Не чини перелюбства, також наказав: Не вбивай. А хоч ти перелюбства не чиниш, а вб'єш, то ти переступник Закону. Отак говоріть і отак чиніть, як такі, що будете суджені законом волі.» (Біблія:Як 2:10-12)

Закон волі це 10 заповідей, адже на камяних скрижалях написані заповіді «Не чини перелюбу» і «не вбий», і далі Яків заявляє що ми всі будемо «суджені законом волі», і якщо ми одну заповідь порушуєм то стаємо винні у всьому, отже коли ми порушуєм 4 заповідь то ми стаєм винні у всьому. Він говорить що цей закон ДОСКОНАЛИЙ. Якщо є щось досконале, то всяке прибавлення або віднімання від нього приведе до порушення досконалості. Це святотатство щось віднімати від цього закону, або додавати, тому що цей закон є вічний, досконалий, цей закон є істина!

«Правда Твоя правда вічна, а Закон Твій то істина.» (Біблія: Пс 118:142)

Апостол Павло говорить:

«Тож чи не нищимо ми Закона вірою? Зовсім ні, але зміцнюємо Закона.» (Біблія:Рим 3:31)

Ісус сказав, що Закон незмінний як і світобудова: «Легше небо й земля проминеться, аніж одна риса з Закону загине. (Лк 16:17)»

Ви бачите над собою небо, під ногами бачите землю? Так, і закон значить ще ніхто не змінив! Апостола Павло говорить:

«Що ж скажемо? Чи Закон то гріх? Зовсім ні! Але я не пізнав гріха, як тільки через Закон, бо я не знав би пожадливости, коли б Закон не наказував: Не пожадай. Але гріх, узявши привід від заповіді, зробив у мені всяку пожадливість, бо без Закону гріх мертвий. А я колись жив без Закону, але, коли прийшла заповідь, то гріх ожив, а я вмер; і сталася мені та заповідь, що для життя, на смерть, бо гріх, узявши причину від заповіді, звів мене, і нею вмертвив. Тому то Закон святий, і заповідь свята, і праведна, і добра.» (Біблія: Рим 7:7-12)

Павло говорить про десять заповідей бо в цьому законі є заповідь «не пожадай», і в відношенні цього закону він говорить: «Тому то Закон святий, і заповідь свята, і праведна, і добра.»

Потім Павло говорить що цей закон — 10 заповідей духовний:

«Бо ми знаємо, що Закон духовний, а я тілесний, проданий під гріх.» (Біблія:Рим 7:14)

А ті хто живе по плоті, і не думає про духовне не підкоряється цьому законові (Рим 8:7). Тож дорогий читачу, чи хочете ви любити Бога і виконувати Його закон? Ось що пише улюблений учень Ісуса — Апостол Іван:

«А що ми пізнали Його [Ісуса], пізнаємо це з того, коли заповіді Його додержуємо. Хто говорить: Пізнав я Його, але не додержує Його заповідів, той неправдомовець, і немає в нім правди! А хто додержує Його слово, у тому Божа любов справді вдосконалилась. Із того ми пізнаємо, що в Нім пробуваємо.» (Біблія: 1Ів 2:3-5)

Апостол Іван говорить, що та людина, котра говорить, що вона любить Бога «але не додержує Його заповідів, той неправдомовець, і немає в нім правди!» Та людина грішить, а гріх це беззаконня (1Ів 3:4), і далі Апостол Іван пише: «Хто чинить гріх, той від диявола»

(1Ів 3:8).

Ісус Христос бувши на землі виконував Закон Божий і святкував суботу, це робили також Його учні і апостоли, і Ісус Христос закликає зберігати Божі заповіді:

«Якщо будете ви зберігати Мої заповіді, то в любові Моїй перебуватимете, як і Я зберіг Заповіді Свого Отця, і перебуваю в любові Його.» (Біблія:Ів 15:10)

«Хто заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене. А хто любить Мене, то полюбить його Мій Отець, і Я полюблю Його, і об'явлюсь йому Сам.»(Біблія:Ів 14:21)

«Не кожен, хто каже до Мене: Господи, Господи! увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі.» (Біблія:Мт 7:21)»

«Бо хто волю Мого Отця, що на небі, чинитиме, той Мені брат, і сестра, і мати!» (Біблія: Мт 12:50)

«І прибув Він [Ісус] до Назарету, де був вихований. І звичаєм Своїм Він прийшов дня суботнього до синагоги, і встав, щоб читати. (Біблія:Лк 4:16)

«А вони [апостоли], пішовши з Пергії, прийшли до Пісідійської Антіохії, і дня суботнього до синагоги ввійшли й посідали....А як стали виходити вони, то їх прошено, щоб на другу суботу до них говорили ті самі слова..... А в наступну суботу зібралося майже все місто послухати Божого Слова.» (Біблія:Дії 13:14,42,44)

Ми бачимо, що Апостоли святкували суботу, як це робив і Ісус. Вони це робили і в язичеському місті Филипи в Македонії:

«Дня ж суботнього вийшли ми з міста над річку, де, за звичаєм, було місце молитви, і, посідавши, розмовляли з жінками, що посходились.» (Біблія:Дії 16:13)

Там не було зовсім юдеїв, але вони всі зібрались в суботу для молитви, тому що для них був авторитетний Божий закон а не закон людський. Ми читали що в Ісуса була звичка в суботу іти в синагогу, цю звичку мав і добре відомий Апостол Павло:

«І Павло, за звичаєм своїм, до них увійшов, і з ними змагавсь три суботі з Писання, виказуючи та доводячи, що мусів Христос постраждати й воскреснути з мертвих, і що Христос Той Ісус, про Якого я вам проповідую.» (Біблія:Дії 17:2,3)

«І він щосуботи розмову точив у синагозі, переконуючи юдеїв та гелленів.» (Біблія: Дії 18:4)

Ісус Христос прийшов не змінити закон, Він прийшов виконати закон, Він дав приклад нам як виконувати закон. Звідки ми це знаєм? Ісус Христос сам це сказав:

«Не подумайте, ніби Я руйнувати Закон чи Пророків прийшов, Я не руйнувати прийшов, але виконати.» (Біблія: Мт 5:17)

Ісус Христос сказав який закон повинна виконувати кожна людина:

«І підвівсь ось законник один, і сказав, Його випробовуючи: Учителю, що робити мені, щоб вічне життя осягнути? Він же йому відказав: Що в Законі написано, як ти читаєш? А той відповів і сказав: Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією силою своєю, і всім своїм розумом, і свого ближнього, як самого себе. Він же йому відказав: Правильно ти відповів. Роби це, і будеш жити.» (Біблія: Лк 10:25-27)

Що означає любити Бога і любити ближнього? Ми знаходимо відповідь у Священному Писанні:

«Не будьте винні нікому нічого, крім того, щоб любити один одного. Бо хто іншого любить, той виконав Закона. Бо заповіді: Не чини перелюбу, Не вбивай, Не кради, Не свідкуй неправдиво, Не пожадай й які інші, вони містяться всі в цьому слові: Люби свого ближнього, як самого себе! Любов не чинить зла ближньому, тож любов виконання Закону.» (Біблія: Рим 13:8-10)

Бо то любов Божа, щоб ми додержували Його заповіді, Його ж заповіді не тяжкі. (Біблія: 1Ів 5:3)

Отож ми дізнаємось що любов це «виконання Закону». Якого закону? На якому містяться всі заповіді згадані вище — 10 заповідей, Завіт Божий. Якщо ми любимо ближнього, ми не будем в нього красти, не будем вбивати, не будем на нього неправду казати тобто будем виконувати заповіді Божі. Виконання заповідей Божих це любов до ближнього. А любов до Бога це перші 4 заповіді - якщо ми будем любити Бога, то в нас не буде других богів (1 заповідь), якщо ми будем любити Бога ми не будем поклонятись зображенням різним (2 заповідь), говорити імя Бога надаремно, (3 заповідь), і якщо ми будем любити Бога ми будем памятати що Бог наш є люблячий Творець, що Він освятив особливо сьомий день який повинен повністю бути присвяченим Богові, в який непотрібно святий час витрачати на різні забаганки і ходити своїми дорогами, а потрібно робити добрі діла і спілкуватись з Богом в молитві, в читанні Божого Слова (4 заповідь).

Отже ми дізнались що любити Бога і любити свого ближнього це означає виконувати Його досконалий закон — 10 заповідей. Відповідно хто не виконує цей закон, а виконує людьский, змінений закон той не любить Бога і свого ближнього, і Ісус прямо про це казав: ««Та однак надаремне шанують Мене, бо навчають наук людських заповідей. Занехаявши заповідь Божу, передань людських ви тримаєтесь» (Біблія: Мк 7:7,8)»

Апостол Іван характеризує народ Божий, істинну церкву:

«вони бережуть Божі заповіді та мають свідоцтво Ісусове.» «Тут терпеливість святих, що додержують заповіді Божі та Ісусову віру!» (Біблія: Одкр 12:17, 14:12)

Істинний народ Божий, істинна церква це та, котра дотримується 10 заповідей і не порушує четверту заповідь про суботу, істинна церква це та, котра не змінює закон Божий, а виконує його як робив це Ісус і Його учні і має Ісусову віру. На сьогодні тільки є одна всесвітня церква, котра виконує всі 10 заповідей і має Ісусову віру — Церква християн Адвентистів Сьомого Дня. В Біблії пише що Закон Божий це істина, і цю істину ніхто не має права змінити, бо вона НЕЗМІННА, і ті хто люблять Його, Свого законодавця будуть виконувати Його закон, берегти всі десять заповідей і мати віру Ісуса Христа. Чи хочете ви бути в числі Божого народу? Ісус Христос дає заклик в останній книзі Біблії — Відкритті:

«І побачив я іншого Ангола, що летів серед неба, і мав благовістити вічну Євангелію мешканцям землі, і кожному людові, і племені, і язику, і народові. І він говорив гучним голосом: Побійтеся Бога та славу віддайте Йому, бо настала година суду Його, і вклоніться Тому, Хто створив небо, і землю, і море, і водні джерела!» (Біблія: Одкр 14:6,7)

Заклик поклонитись, але Кому і як поклонитись? Тому Хто «створив небо, і землю, і море, і водні джерела», а Хто створив? Бог, Він є нашим Творцем. А як поклонитись? В 7 вірші ми бачим посилання на четверту заповідь, ось порівняння:

Відкриття 14:7 4 заповідь:

«вклоніться Тому, «Бо шість день творив

Хто створив небо, Господь небо та землю,

і землю, і море, море та все що в них

і водні джерела!» а дня сьомого спочив»

Як поклонитись? Виконуючи Його заповіді, а особливо 4 заповідь, вона центр Закону. Виконуючи її ми признаєм те, що Бог є нашим Творцем, що Він нас створив і нашу землю. Субота це памятник творіння. В нас в країні є також памятні дні важливих подій, наприклад День Перемоги — 9 травня. І якщо ми змінимо і будем святкувати в другий день, то хіба від цього зміниться справжній день перемоги? НІ! День перемоги як би не змінювали завжди буде в той день, коли відбулась перемога. Так і субота це памятник творіння, і який б день люди не святкували, справжній день створення землі залишається субота! Хочу зауважити, що в 4 заповіді не сказано «Святкуй один з семи днів» а сказано прямо що сьомий день суботу потрібно святкувати, той день, коли Бог відпочивав після творіння, той день, коли Ісус бувши на землі святкував. І Бог закликає виразити віру в Свого Творця - святкувати суботу — памятник творіння.


Отже Священне Писання — Слово Боже ясно, виразно і зрозуміло говорить про те, що субота це Богом освячений час, памятник творіння, це четверта заповідь незмінного, святого, істинного, доброго Божого закону, котра говорить про те, що ми повинні святкувати суботу, тобто утримуватись від різної буденної праці, своїх примхів, тому що це святий час, і всі години цього дня ми повинні повністю присвятити Богові. В інші дні ми також повинні служити Богові, але сьомий день — субота це особливий день. В інші дні ми працюємо, займаємось різною працею, і в нас залишається тільки декілька годин, а в суботу ми повинні залишати свою працю і повністю цілий день служити Богові, молитись, досліджувати Священне Писання. Святкувати суботу — значить признавати Бога своїм Творцем і Хазяїном свого життя і всіх матеріальних багатств. В суботу Бог з тижня на тиждень запрошує нас почути Його голос і відсвяткувати Його досконале творіння, спогладяючи діла рук Його і таким чином відновляти свою віру в Нього, як нашого досконалого Творця.

Але виникає питання, чому ж людей вчать святкуюти неділю а не суботу? Чому всупереч Божому закону різні церкви вчать людських заповідей і передань, виконуючи які люди марно шанують Бога?

Ми знаємо що Ісус воскрес в перший день тижня — в неділю (Мт 28:1), але ми не знаходимо в Біблії ні одного слова, або заповіді про те, що потрібно цю подію відзначати, або ще більше — виділяти один день кожного тижня на згадку про цю подію. Якщо б це було потрібно робити, то хіба Бог не сказав би і не дав заповіді про це, як це сталось с суботою — памятником творіння? В память Його пролитої крові Ісус сказав, щоб ми робили Господню вечерю — причастя: «Узявши ж хліб і вчинивши подяку, поламав і дав їм, проказуючи: Це тіло Моє, що за вас віддається. Це чиніть на спомин про Мене!» (Лк 22:19). Але чому Бог так само не сказав про святкування Його воскресіння? Тому що це не Його заповідь, а заповідь людська, святкування першого дня тижня не було встановлено Ісусом або Його учнями, ця людська традиція появилась тільки вже в ІІ столітті, коли вже після воскресіння Христа пройшло більше як 100 років. В Біблії ми не знаходимо ні одного випадку щоб цей день виділявся від других.

По друге в Біблії перший день ні одного разу не названий днем воскресіння Христа, чому? Тому що для учнів Христа, котрі писали Біблію цей день був не більший чим і другі дні тижня. Вперше так називатись цей день почав лише в IV столітті і тому перші християни цей день НІЯКИМ ЧИНОМ не могли святкувати. Крім Священного Писання історія також підтверджує що, святкування воскресіння це людська традиція — Самуель Баккіокі захистив докторську дисертацію «Від суботи до неділі», за яку получив золоту медаль від папи римського Павла VI, в якій він ясно показав, що святкування неділі появилось тільки в ІІ столітті і утвердилось тільки в IV столітті. Докторську дисертацію в скороченому вигляді можна прочитати за цим адресом: http://centerhope.info/archives/309 Чому ж так сталось, що люди забули про закон Божий і полюбили людські традиції? Про це ми знаходимо попередження в Священному Писанні:

«Бо я знаю, що як я відійду, то ввійдуть між вас вовки люті, що отари щадити не будуть… Із вас самих навіть мужі постануть, що будуть казати перекручене, аби тільки учнів тягнути за собою…» (Дії 20:29,30)

Навіть з самих пресвітерів церкви постануть люди, котрі будуть перекручувати Слово Боже. Ось ще одне пояснення чому люди відкинули ясні Божі заповіді:

«Настане бо час, коли здорової науки не будуть триматись, але за своїми пожадливостями виберуть собі вчителів, щоб вони їхні вуха влещували» (2Тим 4:3)

Отже ми також знайшли відповідь чому так сталось, що про Закон Божий забули і перейшли до заповідей людських.

Чи хочете ви любити Бога і виконувати Його заповіді? Кого ми повинні більше слухати, людей котрі вчать людських передать і заповідей чи Бога і Його Слово? Вибір за вами, але знайте, що компроміс неможливий, і якщо ви будете виконувати людську заповідь — святкування неділі то ви марно будете шанувати Бога, бо Він не приймає таке поклоніння:

«Та однак надаремне шанують Мене, бо навчають наук людських заповідей. Занехаявши заповідь Божу, передань людських ви тримаєтесь» (Мк 7:6-8)

І Він скаже людям, котрі заповіді Божі не виконували:

«Багато-хто скажуть Мені того дня: Господи, Господи, хіба ми не Ім'ям Твоїм пророкували, хіба не Ім'ям Твоїм демонів ми виганяли, або не Ім'ям Твоїм чуда великі творили? І їм оголошу Я тоді: Я ніколи не знав вас… Відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня!» (Мт 7:22,23)

Бажаю вам зробити правильний вибір і не опинитись в групі людей, котрі чинять беззаконня — порушують вічний Божий закон - 10 заповідей.