asyan.org
добавить свой файл
1
ЧЕТВЕРТЕ ЗМАГАННЯ МОГИЛЯНСЬКИХ РИТОРІВ

31 березня у НаУКМА пройшло Четверте змагання риторів, під час якого 30 студентів з різних факультетів виступили з авторськими промовами на актуальні теми сьогодення. Девіз цього заходу – «Поетами народжуються, ораторами стають». Правила конкурсу прості: кожен учасник є автором своєї промови; говорити про те, що насправді тебе хвилює; вмій бути лаконічним; переможців визначають слухачі шляхом голосування. Організатор заходу – Центр інноваційних методик правничої освіти (керівник Наталія Артикуца).

Захід щорічно підтримується Міжнародним благодійним фондом “Відродження КМА”, віце-президентом з розвитку Наталією Шумковою та деканом ФПвН Андрієм Мелешевичем.

Учасники змагань у своїх виступах порушували питань, які хвилюють нинішнє студентство. Серед них: «Хто, як не ми?» (Пустовий Олександр – ФГН-4), «Совість і закон» (Ященко Катерина – ФПвН-1), «Хто я?» (Кирієнко Анастасія – ФПрН-2), «Чи я українець?» (Корсак Роман – ФЕН-2)«Коли ми справжні» (Куріліна Тетяна – ФГН-4), «На гачку» (Князь Лілія – ФЕН-2), «Не дайте суспільству вас зруйнувати» (Фам Чунг Кієн – ФЕН-3), «А може ти і є обраний?» (Бундюк Олеся – ФЕН-2), «Не ховайся» (Василевська Катерина – ФЕН-2), «Чи хороша ти людина?» (Микитюк Анастасія (ФГН-3), «Звільнися» (Гальченко Віоріка – ФЕН-2), «Любов до іншого як шлях до себе» (Мулярчук Ольга – ФСНСТ-3, «Втрачене покоління он-лайн» (Гондусенко Ірина – ФСНСТ-3), «Прейскурант часу» (Кондратюк Марія – ФСНСТ-3, «Розчаровані» (Тимофієнко Михайло – ФПрН-2), «Те, що нам не належить» (Долинна Анна – ФПвН-3) та інші.

Переможці конкурсу: 1 місце – Фам Чунг Кієн (ФЕН-3), 2 місце – Буднюк Олеся (ФЕН-2), 3 місце – Давиденко Іванна (ФПрН-3).
Фото 1. На переможців чекають нагороди.

Фото 2. Перше місце посів Фам Чунг Кієн

Фото 3. Друге місце посіла Бундюк Олеся

Фото 4. Третє місце посіла Давиденко Іванна

Фото 5-6. Нагороджені у різних номінаціях.


Інтерв’ю у присутніх на конкурсі взяла студентка ФСНСТ Заставна Марія.
Надія Михайлівна Білько (доктор медичних наук, професор кафедри біології НаУКМА)

«Я не перший рік є членом журі даного конкурсу і з кожним роком бачу, як зростає зацікавленість молоді до участі у такого роду змаганнях. За допомогою слова ці студенти виражають настільки глибинні думки, що здається, ніби до тебе промовляє їхня душа. Адже промови, це, перш за все, мрії, сподівання, надії. Вже в котрий раз я бачу перед собою не просто риторів, а поетів, артистів та надзвичайно талановитих людей. Стояти на сцені – для них це справжнє задоволення. Чудово, що ці таланти проявили себе не просто у кадрі або на подіумі, а саме у стінах Києво-Могилянської Академії, підносячи її та всебічно вдосконалюючи себе. Ці юні ритори є нашою справжньою гордістю. Вони як гарний урожай після грози і в них дійсно велике майбутнє. Безкінечної вдячності та поваги заслуговує Артикуца Наталія Володимирівна за те, що з року в рік займається організацією цього зразкового конкурсу, даючи можливість все новим і новим талантам розкритися на сцені. Ще раз хочу наголосити на тому, що всі виступи учасників були дуже оригінальними і сподобалися мені, однак особливо слід відмітити виступ Пустового Олександра (промова «Хто як не ми?» прим. автора ) – в ньому я бачу майбутнього політика, дуже харизматичною була промова Мулярчук Ольги («Любов до іншого як шлях до себе»), у виступі Дубильовського Богдана відчувався великий внутрішній потенціал ритора («Стан війни вдосконалює армію»), а коли я слухала промову – Їжик Ольги («Лист ненародженого») навіть сльози з’явилися на очах. Одним словом, щорічні змагання риторів є прекрасним заходом, який заслуговує на проведення в майбутньому і я як член журі з задоволенням і надалі братиму в ньому участь» .

Слюнькова Катерина(ФСНСТ-3) – переможниця минулорічного Змагання риторів: На мою думку, це дійсно чудовий конкурс, який дозволяє кожному учасникові показати себе, розкрити прихований потенціал та сказати щось важливе так, щоб тебе почули. Безумовно, всі виступи були гарними. Їх не можна порівнювати з минулорічними промовами, оскільки вони дуже різні та по-своєму оригінальні. Особливо мені сподобалися промови Іжик Ольги «Лист ненародженого» та Мулярчук Ольги «Любов до інших як шлях до себе».

Оніпко Надія (ФСНСТ-3) – учасниця нинішніх змагань: Радію можливості виступити сьогодні на Змаганні риторів. То є дуже цінним досвідом для мене, а також яскравою подією, яка залишиться доброю згадкою про Академію.

Кондратюк Марія (ФСНСТ-3): «Море позитивних емоцій. Мо-лод-ці!».

Чуліцька Лілія (ФСНСТ-3): Цікавий початок конкурсу, вдало і конструктивно. Раціонально використаний час, за що дякую.

Свірідова Наталія (ФПрН-2): «Сподобалось все, створена чудова атмосфера».

Бойко Анна (ФПвН-3): «Дуже сподобалось цьогорічне змагання».

Олійник Світлана (ФГН-3): «Чудові змагання, позитивні враження. Завдяки конкурсу промов ми можемо побачити, скільки у нас талановитих молодих людей. Молодці!!!»

Матягіна Ольга (ФСНСТ-3): «Була створена чудова, урочиста, піднесена атмосфера!»

Ткаченко Дар’я (ФПвН-4): «Дуже сподобалося! Дякую!»

А серед побажань, висловлених організаторам:

Заскальна Анастасія (ФПрН-2): «Натхненності та побажання проводити такі змагання.

Березан Олександр (ФЕН-2): «Дуже було класно, шкода, що тільки 3-х можна обирати».

Слюнькова Катерина (ФСНСТ-3): «Влаштувати міжуніверситетський конкурс!».

Олександр ФЕН – 2

«Прекрасний конкурс, який дає можливість студентам проявити себе, сказати своє вагоме слово і відкрити приховані сторони власного «Я» ».

Артикуца Наталія (організатор конкурсу): «Наступного року, на 5-річний ювілей, запрошуємо всіх колишніх учасників та нових дебютантів до участі у змаганнях на звання найкращого могилянського ритора – 2012 року!». Заявки надсилайте на адресу: E-mail: artykutsa@ukma.kiev.ua