asyan.org
добавить свой файл
1
ЧАРІВНИЙ СТІЛЕЦЬ

В середину кола ставиться стілець. Члени групи по черзі сідають на нього. У гру треба грати в швидкому темпі. Це сприяє спонтанності висловлювань учасників. Три людини підходять один за іншим до «чарівного стільця» і дають людині, яка сидить позитивний зворотний зв'язок. Вони починають її ритуальними словами: «Я люблю в тобі ...» Можна називати все, що завгодно: позитивні риси характеру, добрі справи, успіхи, хорошу поведінку в групі, вплив на інших, спортивність - що завгодно. Кожен раз, коли людина, що сидить на стільці, чує щось позитивне, він дякує ритуальними словами: «Я дякую тобі».

Цей ритуал можна повторювати час від часу, від разу до разу змінюючи його. Так, наприклад, троє хто говоритиме можуть одночасно підходити до стільця і ​​ставати перед ним на півкругом щоб потім один за іншим висловлювати своє визнання.

Або ж зворотний зв'язок може надходити тільки від двох учасників. Обидва стають перед «чарівним стільцем» і один починає з ритуальних слів. Правилом в даному випадку є те, що кожен може сказати за один раз тільки одне слово:Перший: Я. ..Другий: люблю ...Перший: в ...Другий: тобі ...Перший: твою ...Другий: дружелюбність.

Коментарі для ведучого. Це цікавий варіант «чарівного стільця», при якому можуть проявлятися приголомшливі речі. Особлива структура гри надає зворотньому зв'язку додаткову цінність. Звичайно, друга версія вправи вимагає трохи більшого часу.

Ось ще один варіант для груп: людина на «чарівному стільці» сама вибирає двох учасників, які повинні дати йому зворотний зв'язок.

Важливо, щоб при повторенні цієї процедури воно постійно трохи змінювалася. Чим частіше учасники дають зворотний зв'язок, тим вони проявляють велику компетентність в цьому і згадують речі, які не настільки очевидні, але містять важливу інформацію для «одержувача».