asyan.org
добавить свой файл
1
У Міністерстві охорони здоров'я України відбулася зустріч з речником з питань гепатиту С в США, письменником та кіноактором

Крістофером Кеннеді Лоуфордом
За інформацією прес-служби МОЗ України в Міністерстві охорони здоров'я України відбулася зустріч з речником з питань гепатиту С в США, письменником та кіноактором Крістофером Кеннеді Лоуфордом, який прибув до України на запрошення Дитячого фонду (ЮНІСЕФ). З боку міжнародних експертів були присутні: представник Дитячого фонду (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо, речник з питань гепатиту С в США, письменник та кіноактор Крістофер Кеннеді Лоуфорд та інші. З української сторони участь у зустрічі взяли: заступник міністра охорони здоров'я України Валерій Бідний, голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції, СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Світлана Черенько, головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності «наркологія» Анатолій Вієвський.

Заступник міністра охорони здоров'я України Валерій Бідний наголосив на актуальності обговорення теми гепатиту С для України, оскільки більшість хворих на гепатит С самостійно не можуть собі забезпечити високовартісне лікування, і потребують виконання комплексних заходів на державному рівні. Також він додав, що днями Міністр охорони здоров'я України Зіновій Митник доручив працівникам міністерства готувати Державну програму із безпеки донорської крові, яка стане поштовхом до доступнішої діагностики гепатиту В і С в Україні зокрема.

Крістофер Кеннеді Лоуфорд в свою чергу поділився досвідом США у боротьбі з хворобою. Він порадив долучати якомога більше партнерів до боротьбі з гепатитами В і С, оскільки сьогодні ми навіть не усвідомлюємо масштабність проблеми, а саме - реальну кількість хворих. Зокрема необхідно підвищувати обізнаність медичних працівників, тому що вони є тими, хто найчастіше зіштовхується з проблемою та в першу чергу мають захистити себе і пацієнта.

Також Крістофер Кеннеді Лоуфорд підкреслив важливість співпраці уряду з недержавним сектором, напрями роботи якого забезпечуються шляхом співробітництва з державними структурами. Він зазначив, що вже знайомий з напрямками роботи ВГО «Зупинимо гепатит», яку очолює Ольга Гаврилова, та підтримує їх роботу в напрямку поєднання зусиль громадськості та держави. Адже в Україні приблизно 1,1 мільйонів людей можуть бути носіями вірусу гепатиту С, а лікування є успішним у 45-80% випадків, залежно від генотипу вірусу.

Довідково:

Крістофер Кеннеді Лоуфорд є визначним діячем та світовим речником з найгостріших питань охорони здоров’я, з якими стикається сьогодні суспільство. Він є актором та письменником, остання книга якого «Вилікувати гепатит С» була видана Харпер Колінз у травні 2009. Зараз він обіймає посаду консультанта з державної політики у Центрах Лікування Карон і є національним речником кампанії з проблем гепатиту С.

Крістофер Кеннеді Лоуфорд, племінник Джона Ф. Кеннеді, багато працював у політиці та неурядовому секторі, а також провів двадцять років у кіно та телевізійному бізнесі як актор і продюсер. Він є автором багатьох книжок, і у тому числі бестселера «Нью Йорк Таймс», «Симптоми утримання: мемуари спогадів і спокути». Лоуфорд висвітлює своє неординарне життя і трагедії, з якими він зіткнувся, пропонуючи доступну історію спасіння, надії та натхнення.

Комунальна установа


Тернопільської обласної

ради “Центр здоров’я”,

прес-центр.