asyan.org
добавить свой файл
1
Травми очей.

До травм очей призводять фізичні, хімі­чні чинники, механічне ушкодження тощо. Травматичне ушкодження очей може бути легкого, середнього та важкого ступенів.

До легких ушкоджень зараховують не проникні поранення повік, попадання стороннього тіла під повіку. Якщо стороннє тіло не видалити, виникає на­бряк кон'юнктиви, гіперемія, порушується функція зору.

Перша допомога: вилучити стороннє тіло. Ні в якому разі не можна терти око, тому що це викликає ще більше подразнення. Видаляють стороннє тіло цупким ватним тампончиком.

Ушкодження середньої важкості: розрив або частковий відрив повіки, забиття очного яблука без порушення зору.

Важкими ушкодженнями вважаються проникні поранення оч­ного яблука або його забиття зі зниженням зору, перелом кісток з западанням або вип'ячуванням очного яблука.

Перша допомога при ушкодженнях середнього і важкого ступеня: постраждалому необхідно накласти асептичну пов'язку на поранене око (монокулярну), при підозрі на проривне поранення або важку контузію очного яблука треба закрити не тільки ушкоджене око, а й здорове (бінокулярна), звернуться до лікаря.

Фізичні ушкодження ока. До них належать променеві ушко­дження, які можуть бути спричиненими різноманітними проме­нями (залежно від довжини хвилі) — інфрачервоними (плавильні печі), ультрафіолетовими (кварцева лампа, електрозварка), рент­ген та НВЧ (радіолокатор, НВЧ-печі).Ознаки: відчуття пекучого болю у очах, відчуття сухості кон'юнктиви (наче пісок в очах), сльозотеча, розширення судин кон'юнктиви, гіперемія ока.

Перша допомога: вивести потерпілого з зони опромінення, закапати око розчином лідокаїну або місцевими анастетиками, асептична пов'язка на поранене око, звернуться до лікаря.

Хімічні пошкодження можуть бути спричинені різноманіт­ними хімічними речовинами — кислотами, лугами, розчинника­ми та іншими подразниками.

Перша допомога — негайно знешкодити дію уражувального чинника, після чого одразу промити око під струменем холодної води протягом 20 хв., накласти асептичну пов'язку, звернутися до лікаря.
За довідками щодо навчально-методичних матеріалів з питань дії у надзвичайних ситуаціях звертатися на курси ЦО м. Южноукраїнськ

Телефони : 2-25-48

мобільний 80679186260