asyan.org
добавить свой файл
1
ТЕСТ «ПУСТЕЛЯ»

  1. Уявіть, що ви стоїте на галявині. До лісу ще далеко. Яким ви його уявляєте? Високим чи низьким, великим (за розміром) чи ні?

  2. Тепер ви входите у цей ліс. Опишіть його. Як ви себе почуваєте всередині? Якої породи цей ліс? Дерева яких порід переважають: сосни, ялинки чи листяні?

  3. Ви ідете лісом далі, і зустрічаєте на дорозі чудище. Опишіть його. Що ви станете робити?

  4. Ліс закінчується, і ви несподівано опинились у спекотній пустелі. Спека нереальна, навколо самі бархани. Ви потерпаєте від голоду та спраги – адже ви вже неп ший день перебуваєте тут. Ви неймовірно змучені. Ви ледь-ледь ворушите ногами, просуваючись по цій спеці у місце, відоме лише вам, і раптом у піску знаходите ключ від замка. Уважно його розгляньте. Опишіть, якої він форми, з якого матеріалу. Які емоції ви пережили, коли знайшли ключ? Що станете з ним робити (залишите чи заберете із собою)?

  5. Ви визначились із ключем і рухаєтесь далі. Навкруги той самій розпечений пісок, виснажуючи спека. А ви так давно не відпочивали! Пейзаж не змінювався вже кілька днів. І ось, серед царини піску, ви побачили водойму… Чи не міраж це часом? Що ви відчуваєте цієї миті? Що ви станете робити (наприклад, кинетесь до озера, повільно підете до струмочка та вмиєтесь – у кожного можуть бути свої варіанти водойм та дій)? Залишитесь біля водойми чи рушите далі?

  6. Озеро залишилось позаду. Ви знову у пустелі – поволі просуваєтесь до своєї мети. І раптом наштовхуєтесь на сосуд… Опишіть, якої він форми, з якого матеріалу він виготовлений? Чи цікавить вас, що у нього всередині? Чи станете зазирати всередину? Якщо так, то що побачите там?

  7. Ви оглянули сосуд і йдете далі спекотною пустелею. Спека геть змучила вас, але ви не зупиняєтесь. Раптом перед вами з’являється стіна. Скидається на те, що вона не має ні кінця ні краю, а вам потрібно просуватися вперед… Які у вас відчуття при «зустрічі» зі стіною? Опишіть цю стіну. Яка вона (висока, зруйнована, неприступна…)? Що ви станете робити, щоб опинитися на іншому боці, чи все-таки вирішите залишитись на цьому?

  8. Отже, стіна залишилась позаду. Ви довго йшли пустелею, і нарешті, «нагорода знайшла свого героя» - ви потрапили до оази. Тут є усе, про що тільки можете мріяти! Ви користуєтесь усіма благами та насолоджуєтесь життям. Одного дня чудового дня ви помічаєте на обрії караван… Ваші дії: підете назустріч каравану чи вирішите зачаїтись у своєму раю? А може, ви просто побалакаєте з погоничем про те, що відбувається у далеких країнах, і повернетесь назад?

Інтерпретація відповідей
Погляньмо, що означають ваші відповіді.
1 та 2 запитання.

Ліс та усе з деревини, що трапляється на вашому шляху, пов’язане з інтелектом. Висота та розмір лісу відповідають силі інтелекту та обсягу пізнань. Погляд на ліс зсередини – це самооцінка власного рівня. Погляд ззовні – це оцінка людиною того, як її оцінюють інші. У людей з врівноваженою самооцінкою зазвичай розміри лісу зсередини та ззовні співпадають.

Якщо ліс складається переважно з сосен, тоді інтелект – логічного складу. Якщо з листяних порід дерев – тоді чуттєвого. А якщо з ялинок, то тоді тим мислення є змішаним (тобто складно виокремити логічний або чуттєвий тип).

Якщо ліс завалений буреломом і з ярами, тоді людина знаходиться в процесі вирішення глобальних проблем. Так буває, коли картина світу навколо видається складною та заплутаною. Більш складно, ніж про це думають інші.
3 запитання.

Чудище описує ваше ставлення до ворогів і те, як ви їх собі уявляєте. Ваші дії стосовно чудища описують ваші вчинки з вашими недоброзичливцями.
4 запитання.

Демонструє, як ви ставитесь до дружби.

Ключ як у Буратіно: великий, гарний, золотий – відповідно відбувається і вибір друзів. Друзі мають бути гарними як на підбір і головне, завжди мають бути готовими надати підтримку, в тому числі і матеріальну. Дружба для вас – це ритуал. Друзі потрібні вам для того, щоб продемонструвати власну значущість.

Ключик простенький, маленький, металевий – до друзів ви не висуваєте надмірних вимог. Друг має бути простим у спілкуванні, не напружувати ритуальними діями.

Ключ від амбарного замка – ви прагнете, щоб ваші стосунки з друзями були стабільними.

Ключ від старовинної шкатулки – до вибору друзів ви ставитесь як до придбання антикваріату – усі мусять мати свої дивакуватості, і не конче їх знайомити між собою. Проте принагідно можна сказати: «Ось товаришую я з одним хлопцем, так ось він…». За рахунок друзів ви прагнете самоствердитись.

Якщо ви не звернули особливої уваги на ключ, це означає, що у спілкуванні ви замкнені, мнительні та підозріливі. Не довіряєте навіть близьким людям. Ваше головне гасло: «Не підпускати нікого до себе близько».

Роздивляєтесь ключ та залишаєте його на місці – ви виявляєте цікавість до оточуючих вас людей, але не схильні перетворювати приятельські стосунки на тягар. Намагаєтесь не «лізти у душу» друзям і не допускаєте руйнування власного психологічного комфорту.

Берете ключ, затискаєте його у кулаку або вішаєте на шию – ви серйозно ставитесь до дружби і готові виконати дружній обов’язок за всяку ціну, навіть коли це може нашкодити вашим інтересам. Ви такий собі раб дружби і розраховуєте на аналогічне ставлення до себе, тому часом викликаєте у своїх друзів почуття провини.

Кладете ключа до кишені – намагаєтесь не випускати старих друзів з поля зору, хочете «приховати» їх на чорний день.
5 запитання.

У цьому пункті ви розкриваєте своє ставлення до сексу.

Міраж – це ваше підсвідома відсутність віри у реальність сексуальних стосунків. Ви женетесь за ілюзією, фантазією. Тому реальний сексуальний досвід не може вас задовольнити (реальний партнер ніколи не буде таким гарним, як герой з ваших фантазій).

Чисте прозоре озеро – ідеалізоване ставлення до сексу. Ви прагнете кришталево чистих стосунків.

Брудне безлюдне (пустинне) озеро – підсвідоме, часто пригнічене, засудження сексу. Ви вважаєте секс брудним заняттям.

Водоспад – ви вважаєте секс джерелом життя.

Кидаєтесь з усіх змучених сил до водойми – ви хочете за допомогою сексу позбутися проблем, що вже вам набридли.

Підходите поступово, спочатку пробуючи ногою воду – вам властиво з пересторогою ставитись до партнера. Ви прагнете дізнатись про нього якомога більше, щоб не помилитись, хочете прорахувати все заздалегідь.

Підходите до води, але не занурюєтесь у неї – неможливість розкритися у сексуальних стосунках, підсвідомий страх перед партнером.

П’єте воду, купаєтесь, пірнаєте – ви насолоджуєтесь сексуальними стосунками, вони вам допомагають зняти напругу.

Влаштувались біля водойми у шезлонгу – ви хочете, щоб сексуальні стосунки були стабільними, тому уникаєте новизни.
6 запитання.

Сосуд, що ви його знайшли у пустелі, символізує вашу самооцінку.

Глиняний глечик свідчить про те, що у вас є відчуття міри; залізний, мідний чи керамічний – що відчуття міри у вас практично відсутнє.

Ви взяли глечик і зазирнули у нього – це означає, що ви прагнете самопізнання.

Ви не взяли глечик і не захотіли зазирнути у нього – найвірогідніше, ви не хочете знати правду про себе. Це може бути пов’язано з низькою самооцінкою та бажанням її замаскувати.

Глечик порожній чи заповнений піском – самооцінка занижена.

Глечик наповнений дорогоцінним камінням, золотом – завищена самооцінка, постійне бажання приукрасити себе.

Глечик заповнений водою – ваша самооцінка наближена до адекватної, відображає стремління до саморозвитку.
7 запитання.

У цьому пункті ви дізнаєтесь про свої ставлення до проблем та їх вирішення.

Стіна висока, виникло відчуття, що її не можна здолати – ви ставитесь до життєвих труднощів як до чогось нездоланного, часто робите з мухи слона.

Стіна висока, з нерівною кладкою, завдяки чому можна підійнятися нагору – ви завжди прагнете долати перешкоди, для вас не існує нічого неможливого.

Зруйнована стіна – ви схильні нівелювати проблеми, намагаючись втішити себе.

Сидите під стіною в очікуванні допомоги – ви не впевнені у власних силах, залежите від обставин.

Станете шукати, як обминути стіну – на підсвідомому рівні ви хочете уникнути будь-яких проблем, тому намагаєтесь оминати гострі кути.

Кричите, щоб вам скинули мотузку – ви полюбляєте вирішувати проблеми за допомогою інших.

Штурмуєте стіну – ви мобілізуєтесь, але зважайте, щоб від страху не пролетіти на усіх парах повз усі труднощі. Бо в результаті ви ризикуєте знов опинитись у подібній ситуації, так і не отримавши досвід її вирішення.

Обережно перелазите через стіну – зазвичай ви вирішуєте проблеми самостійно, не перекладаючи відповідальності на плечі інших.

Вилазите на стіну і роздивляєтесь, що там, з другого боку – вам властиво зупинятися на півшляху, щоб усе передбачити та убезпечити себе.
8 запитання.

З цього пункту можна дізнатися, чи схильні ви піддаватися спокусам, коли ви все вже маєте. Чи хочете ви розвиватися і рухатись вперед чи надаєте перевагу психологічній безпеці та стабільності.

Ви вирушаєте у путь разом з караваном – це означає, що за характером ви мандрівник та пошуковець

Ви залишаєтесь у оазі – для вас важливішим за все є стан повного комфорту.