asyan.org
добавить свой файл
1
Заняття з математики

(старша група)

Тема: «Мишка»

Мета: вчити дітей групувати предмети за кольором, розміром, формою; закріплювати вміння порівнювати предмети за величиною;

Повторити частини доби; вивчити нову лічилочку «Кіт та Мишка»; розвивати уяву, логічне мислення, пам’ять; виховувати стійкий інтерес до занять з математики.

Демонстраційний матеріал: велика мишка;п’ять мишенят(іграшки); колоски; намальовані шматочки сиру квадратної, трикутної, круглої форми; печиво;гра «Домики».

Роздавальний матеріал: аркуш жовтого картону, три ялинки; мишка;

Фішки до гри «Домики».
Хід заняття

Вихователь: Відгадайте загадку.

Маленьке, сіреньке, а хвостик, як шило. (Мишка)

Жила руда мишка в полі,

Мишенят мала доволі.

Зерно по зернині тягала,

Діток своїх годувала

І розуму їх навчала.

Дуже треба мишенятам

Вміти гарно рахувати.

Допоможемо мамі-мишці навчати малят-мишенят? Порахуйте, скільки мишенят?(5.)

- Розгляньте їх уважно. Чи всі вони однакові? Як можна визначити, яке мишеня більше, а яке менше? ( необхідно одне мишеня прикласти до іншого.)

- Скільки більших мишенят?(3.)А менших?(2.) Чим відрізняються мишенята?(кольором) Скільки сірих?(4) А рудих?(одне) Біля нірки ростуть колоски. Мишка наказала малятам згрупувати колоски за висотою. Ми їм допоможемо? Виберіть найвищі колоски. Скільки високих колосків?(4) А низьких?(4) Яких колосків більше: високих чи низьких? (порівну.) А ще можна сказати,що високих колосків стільки ж,як і низьких. Скільки зелених колосків?(5) А жовтих?(3).

- Яких колосків більше-жовтих чи зелених?

- Бігали мишенята, гралися і знайшли декілька шматочків сиру. Скільки шматочків сиру вони знайшли?(5).Скільки шматочків круглої форми?(2). Скільки квадратної?(1) Трикутної?(2).

- Давайте пригостимо наших малят-мишенят печивом. Спочатку оберіть печиво прямокутної форми. Скільки печива ви обрали?(5.Трикутної-5,квадратної-5).

- А тепер допоможемо мишці навчати мишенят ховатися від кішки. Сядьте за столики, візьміть аркуш жовтого картону - це буде поле. Викладіть внизу найвищу ялинку, праворуч-низеньку ялинку, а ліворуч-середню. Сховайте мишку під низькою ялинкою (під високою, під середньою).

- Просять мишенята нас погратися з ними в гру «Мишоловка».Просить нас мишка-мати навчити мишенят розрізняти частини доби. Давайте пограємо в гру «Домики»називатиму частини доби, а ви будете знаходити фішки, що їх позначають.

- А тепер пограємо в гру «Мовчанка». Я вам покажу кружечки певного кольору,що означають частини доби,а ви покажете мишенятам, що в цю частину доби ви робите. (Імітація рухів: ніч - діти сплять, ранок - умиваються, день - стрибають, вечір-чистять зуби.)

- Подивіться, мишенята чомусь сваряться. Вони всі хочуть бути ведучими у грі, а ведучий потрібен тільки один. Давайте помиримо їх і навчимо такої лічилки:

Раз, два - починай,

Три, чотири - рахувати,

П’ять, шість - вибирай,

Хто всіх буде нас шукати!

Сім, вісім - вам сидіти,

А дев’ятому - водити.

- Мишка дуже нам дякує, а п’ять малят-мишенят у травичці шелестять.

Рухлива гра «Кіт і мишка».

Підсумок заняття.