asyan.org
добавить свой файл
1
31.05 - Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням.

СВОБОДА - ЦЕ ТЕ, ДО ЧОГО МИ ПРАГНЕМО. ЖИТТЯ БЕЗ ЦИГАРКИ - ЦЕ ТЕЖ СВОБОДА. СВОБОДА ВІД ЗАЛЕЖНОСТІ.Довідково:

31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням - Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - добитися, щоб в XXI столітті проблема куріння тютюну зникла. ВОЗ цією акцією застерігає населення планети (курцями є більше половини всього чоловічого населення пла нети і близько чверті жіночого) від згубної звички - однієї з найбільш поширеніших епідемій за всю історію існування людства - никотиноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. Існує вираз, що «крапля нікотину вбиває коня». Деякі учені вважають, що ця крапля здатна убити не одну, а трьох коней. Що ж до людей, то смертельна доза нікотину для людини - 50-100 міліграм.

В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі. За даними Європейського опитування учнівської молоді ESPAD, яке проводилося у 2007-8 рр. в нашій країні, 63% опитаної молоді хоча б один раз в житті курили сигарети, 55% респондентів вказали на те, що їм дуже легко купити сигарети (не дивлячись на закони, які забороняють продажу сигарет дітям до 18 років).

Не менш небезпечним є пасивне куріння, особливо для дітей та молоді. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення. Слід враховувати також тісний зв'язок між курінням та наркоманією – серед споживачів наркотиків близько 85 % тих, хто вже мав чи має досвід паління. Останні наукові дослідження дають підстави стверджувати, що куріння вагітних жінок підвищує ризики розвитку наркотичної залежності у їхніх майбутніх дітей.

Вся ця сумна статистика не може не хвилювати. Саме тому Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту практично на протязі всього часу свого існування вважає проблему тютюнозалежності однією з приорітетніщих у своїй роботі. Адже діти, молодь, сім’я це, в першу чергу, не напрямки роботи Міністерства, а майбутнє нашої країни, яке має бути здоровим, сильним та творчо змотивованим для виконання головної метибудівника себе, сім’ї та Вітчизни. Саме таке визначення є головним у роботі Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту