asyan.org
добавить свой файл
1
Нещодавно ми взяли участь у конкурсі на кращий проект Міжнародної співпраці молоді, який фінансувався польською фундацією Шумана та Міністерством закордонних справ Польщі. У конкурсі взяло участь понад 240 шкіл України, пощастило 24, серед них ― Ковельській міській гімназії. Проект, який приготували Олена Вальчук і Ірина Котюк, був відібраний як кращий, він був присвячений одній із актуальних проблем учнівської молоді «Учнівське самоврядування. Лідерство ― це дія».

Перший етап проекту передбачав прийом польських друзів у місті Ковелі. Хочеться висловити глибоку подяку тим людям, які взяли участь у програмі, а саме: Віктору Бичковському ― завідувачу міським відділом освіти, вчителям та директору гімназії Людмилі Компанієць, Юрію Шлюєву, і сім’ям, які приймали гостей.

Програма, яку ми підготували для польських друзів, була насиченою і цікавою. Змістовно пройшла дискусія за круглим столом на тему «Яким я бачу учнівське самоврядування» , який організувала Руслана Рижко разом з активом гімназії. А практичне заняття з інтерактивними методиками, яке провела Ірина Клинова, показало, що і українські, і польські учні живуть тими самими проблемами і мають активну життєву позицію. Польські учні та вчителі відвідали уроки і були в захопленні від майстерності наших учителів. Польські друзі мали можливість поїхати на екскурсію до міста Львова та Луцька. Для них була організована екскурсія визначними місцями міста Ковеля.

Другий етап проекту включав поїздку учнів, вчителів та директора гімназії до міста Кенти Краківського воєводства.

«Через тиждень після від’їзду група учнів нашої гімназії у супроводі директора Л. Компанієць та координаторів програми О. Вальчук та І. Котюк відправились з дружнім візитом до Польщі. Зустріч на польській землі була надзвичайно теплою. Кожен з нас жив у польській сім’ї, де знайшов справжніх друзів, які стали друзями на все життя» ― відзначає Саша Ігнатьєв, учень 9 класу

Своїми враженнями про перебування на Польській землі ділиться керівник гімназійного європейського клубу Ірина Котюк:

«Наша програма була короткою, але насиченою подіями і враженнями. Польські колеги Мацек Хейнович і Мірек Смолярек (координатори програми з Кент) вразили високим професіоналізмом і гостинністю. Ми зустрілись на Польській землі наче старі друзі, з першого моменту ми відчули, що нас чекали і до нашого приїзду ретельно готувались. Це було надзвичайно приємно. А коли в небо піднялась куля в кольорах національних прапорів, України і Польщі, нас охопило почуття глибокого патріотизму. Справді, програми обміну – це гарна можливість для взаєморозуміння між людьми з різних країн, це нагода пізнати іншу культуру і навчитись цінувати свою, більше того це унікальний шанс для особистого росту і готовності до мінливого і дедалі більш глобального світу.»

«До Кент ми прибули пізно ввечері, а вже наступного дня почалась культурно-розважальна програма, яка була так ретельно відшліфована, що ми насолоджувалися кожною хвилиною нашого перебування. Мені сподобалось все, але найбільше захоплення викликав Краків. Архітектурними пам’ятками це місто нагадує Львів. Хочеться я сказати про чистоту на вулицях у польських містах. Охайність і культура поляків заслуговують поваги. Школа у якій ми перебували, забезпечена технічно на високому рівні, чиста, охайна і надзвичайно комфортна. Працюють у школі високо кваліфіковані вчителі. Координатор програми у Польщі, пан Мацек – вчитель біології та хімії, добре володіє англійською, німецькою та російською мовами» ― і з захопленням розповідає Павло Шлюєв, учень 10 класу.

«Згадуючи поїздку до Польщі неможливо не відмітити ті емоції, які довелось пережити. Перш за все – це тепло та радість від спілкування з польськими друзями. Виявилось, що ми маємо багато спільного і в національному і в культурному аспекті. Кожен день нашого перебування в Польщі був емоційно наповнений і неповторний. Спостерігаючи невимовну красу Татр у містечку Закопане ― відомому європейському курорті, вдихаючи повітря соляних копалень з вражаючими скульптурами з солі глибоко під землею у містечку Величко, прогулюючись вулицями стародавнього, оповитого таємничою сивиною віків міста Кракова, відвідуючи королівські палаци, відкриваєш багато нового для себе. Почуття після перебування на території Освенціума були тривожними і гнітючими. Кожна хвилина перебування у Польщі, була наповнена позитивними враженнями і зігріта дружньою атмосферою. Я сподіваюсь, що наші дружні відносини будуть і надалі розвиватись. Директор польського ліцею подарував нашій гімназії факс, що дозволить спілкуватись та обмінюватись інформацією без перешкод», ― ділиться своїми враженнями Надія Голядинець, президент учнівської ради гімназії.

Таня Котюк відзначає:

«Мене приємно вразив польський народ – надзвичайно щирий та гостинний. Все було незвичайним: мова, культура, традиції, але усі були настільки привітними, що пізнавати нове було легко і цікаво. Ми обмінювались досвідом, і наша співпраця була успішною ― кожен почерпнув щось для власного розвитку, для власного самовдосконалення. Я познайомилась з гарними людьми, тепер вони мої друзі».