asyan.org
добавить свой файл
1
ЕСКАЛІБУР

Я хочу запропонувати вам одну гру-фантазію, яка зажадає від вас винахідливості. Уявіть собі, що посеред кімнати височить скеля. У щілину цієї скелі увіткнутий довгий меч. Мета гри - отримати з каменю цей меч, що носить ім'я «Екскалібур». Кожен з вас по черзі може підійти і спробувати дістати його. Гравець йде на середину кімнати і показує нам, як він хоче витягти меч зі скелі. При цьому ви можете використовувати різні методи; наприклад, ви можете розраховувати не тільки на себе, але користуватися допомогою інших членів групи. Проте мають місце два правила:

1. Ви повинні без слів показати нам, як саме ви витягуєте меч. Усім повинно бути ясно видно, яким чином ви робите це.

2. Якщо ви знайшли вірний прийом, використовували правильний спосіб - ви це почуєте. Так як я знаю секрет меча, то в разі розгадки я голосно крикну: «Пенг!»

Перш ніж ви спробуєте витягнути меч з скелі, подумайте про те, що шуканий метод може бути як зовсім простим, так і досить складним. Може бути, він полягає в тому, що ви повинні тричі оббігти навколо каменю, кричачи при цьому чарівне слово, може бути - в тому, що ви повинні витягти меч обов'язково обома руками. Я, у всякому разі, написав рішення на листку, яке я покажу вам в кінці ... (4-5 хвилин)

(Гарне рішення: меч повинен бути витягнутий з каменю одночасно двома учасниками різної статі. Інші можливі рішення: один раз оббігти камінь, сказати якесь чарівне слово і потім тягнути обома руками; три учасники повинні одночасно витягати - без будь-яких особливих ритуальних дій . Виберіть рішення, яке вважаєте найбільш доречним для даної групи.)

Коментарі для ведучого. Це захоплююча гра, яку можна проводити досить часто. Можливий варіант, коли хтось з учасників сам визначить правильний метод, тоді група буде контролювати гру. Буває, що рішення не знайдено. Тоді в підходящий момент припиніть гру і організуйте коротке підведення підсумків. Запевніть учасників, що гра потім повториться, і у них ще буде можливість випробувати себе.

Ця гра пробуджує фантазію. Крім того, невизначеність умов і необмеженість можливостей в поєднанні з наявністю проблеми моделює життєву ситуацію і сприяє тому, що учасники поводяться так само, як при вирішенні життєвих проблем, а саме, за принципом проб і помилок.