asyan.org
добавить свой файл
1Міністерство надзвичайних ситуацій УкраїниРІШЕННЯ КОЛЕГІЇ
від 18 жовтня 2012 року м. Київ № 32Про стан готовності сил МНС України до виконання завдань за призначенням в осінньо-зимовий період


Заслухавши доповідь директора заступника Департаменту управління рятувальними силами Чечоткіна М.О. про стан готовності сил МНС України до виконання завдань за призначенням в осінньо-зимовий період, Колегія відзначає стан їх готовності як задовільний.

Міністерством здійснюється планова підготовка сил і засобів до реагування на можливі надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 липня 2012 року № 508-р «Про підготовку підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2012/13 року».

Для забезпечення реагування на надзвичайні ситуації, що можуть виникнути в осінньо-зимовий період, оперативного надання допомоги населенню, недопущення збільшення масштабів та мінімізації матеріальних збитків сформовано угруповання сил МНС України, оснащене спеціальною та інженерною технікою, пересувними електростанціями, насосним обладнанням та засобами подолання водних перешкод.

Крім того, на випадок пониження температури повітря до аномальних значень передбачено розгортання пунктів обігріву та життєзабезпечення в населених пунктах і на гірських перевалах автомобільних доріг державного та обласного значення.

З метою забезпечення своєчасного та ефективного реагування на можливі надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду, виконання у повному обсязі Доручення Президента України від 09.10.2012 № 1-1/2764 та доручення до нього Прем’єр-міністра України від 11.10.2012 № 40930/1/1-12 Колегія

ВИРІШИЛА:


1. Інформацію про стан готовності сил МНС України до виконання завдань за призначенням в осінньо-зимовий період взяти до відома.

2. Департаменту управління рятувальними силами (Марченко Г.Б.):

2.1. Забезпечити готовність сил МНС України до виконання завдань за призначенням в осінньо-зимовий період.

Строк - впродовж осінньо-зимового

періоду 2012-2013 років

2.2. Розробити План залучення сил МНС України для забезпечення протидії загрозам під час осінньо-зимового періоду 2012-2013 років.

Строк – до 1 листопада 2012 року


3. Начальникам головних територіальних управлінь (територіальних управлінь) МНС України:

3.1. У взаємодії з місцевими органами влади впродовж осінньо-зимового періоду 2012-2013 років:

організувати виконання заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій на найбільш уразливих об’єктах і системах життєзабезпечення населення, поповнення резерву матеріальних засобів для ліквідації аварій, забезпечення сталої роботи регіональних систем оповіщення та підвищення готовності аварійно-рятувальних і ремонтно-відновлювальних формувань до дій в осінньо-зимовий період;

забезпечити готовність пунктів обігріву для їх розгортання (обладнання) у разі екстремального зниження температури повітря з метою попередження випадків переохолодження людей, надання допомоги населенню, у першу чергу малозахищеним верствам.
3.2. Забезпечити виконання Плану залучення сил МНС України для протидії загрозам під час осінньо-зимового періоду 2012-2013 років та реагування на надзвичайні ситуації на об’єктах життєзабезпечення, аварії у системах електро-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення, порушення автомобільного руху на дорогах державного і обласного значення, транспортного сполучення з населеними пунктами та в роботі комунального транспорту в населених пунктах.

Строк – впродовж осінньо-зимового


періоду 2012-2013 років

3.3. Забезпечити згідно з визначеним порядком інформування органів влади, підприємств (установ, організацій) та населення про ускладнення гідрометеорологічної обстановки, прогноз її розвитку та заходи щодо попередження надзвичайних ситуацій.

Строк - постійно4. Начальникам головних територіальних управлінь (територіальних управлінь) МНС України, Спеціальних регіональних центрів швидкого реагування, Навчального центру, Спеціального морського загону, Спеціального авіаційного загону, Бази зберігання, ремонту техніки та аварійно-рятувальних робіт, ДП "Мобільний рятувальний центр":

4.1. Утримувати в готовності для забезпечення реагування на надзвичайні ситуації в осінньо-зимовий період інженерну, спеціальну, авіаційну і снігоочисну техніку, автомобілі підвищеної прохідності, пересувні електростанції, пункти обігріву та життєзабезпечення.

Строк - постійно
4.2. Перевірити готовність підпорядкованих підрозділів до реагування на надзвичайні ситуації на об’єктах життєзабезпечення населення, енергетики, транспорту та зв’язку.

Строк – до 30 жовтня 2012 року
5. Про виконані заходи доповідати через Департамент управління рятувальними силами (Марченко Г.Б.).
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на директора Департаменту управління рятувальними силами Марченка Г.Б.


Виконуючий обов’язки Міністра В. Бут