asyan.org
добавить свой файл
1
Додаток 1 до рішення Чернігівської районної ради

від 20 серпня 2010 року

“Про стан законності та боротьби

зі злочинністю в районі”

І Н Ф О Р М А Ц І Я


Чернігівського районного відділу управління

Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області

про стан боротьби із злочинністю в районі, охорони

громадського порядку та результати діяльності
Протягом поточного року вживались заходи щодо забезпечення конституційних прав і свобод громадян, забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності, подолання корупції в Україні, виконання відповідних доручень Президента і Уряду України.

Протягом першого півріччя поточного року до Чернігівського РВ УМВС України в Чернігівській області надійшло 1733 заяв та повідомлень про пригоди та злочини (2009р.– 1577), динаміка – 9,9%. З метою розкриття злочинів по «гарячим слідам», здійснено 355 виїздів тільки однієї слідчо – оперативної групи.

В порівняні з відповідним періодом минулого року спостерігається зростання рівня злочинності, так зареєстровано 259 проти 160 злочинів минулого року, із них загальнокримінальної спрямованості - 239 (2009р.–145), динаміка 64,8%. З числа злочинів загальнокримінальної спрямованості, особу встановлено по 135 фактам, що на 63 більше в порівняні з минулим роком, становить 56,5%, середньо обласний показник 56,6%.

З числа тяжких та особливо тяжких злочинів зареєстровано 126 (2009р.-57), динаміка – 121,1 %, із них розкрито 75, що на 40 більше в порівняні з минулим роком, становить 59,5% , область 62,1%.

Серед скоєних злочинів зменшилась кількість: тяжких тілесних ушкоджень зі смертю (з 2 до 1), грабежів (з 7 до 5), крадіжок худоби (з 8 до 5), заволодінь транспортними засобами (з 4 до 1), порушень правил безпеки дорожнього руху (з 2 до 0).

Разом з тим, на території району збільшилась кількість умисних вбивств (з 1 до 2), тяжких тілесних ушкоджень (з 5 до 7), шахрайств (з 0 до 4), виявлення злочинів, пов’язаних з наркотичними засобами (з 13 до 15), злочинів, скоєних раніше засудженими особами – 26 (2009 р. – 22).

Значному зростанню рівня злочинності сприяло зменшення суми заподіяної шкоди, необхідної для порушення кримінальної справи. Незважаючи на кількість складених приписів на керівників, матеріально – відповідальних осіб по неналежному збереженню матеріально – технічних цінностей, сільгосппродукції, організації сторожової охорони кількість скоєних крадіжок виросла, що свідчить про неналежне їх виконання. Як наслідок, у першому півріччі 2010 року скоєно на 102,4% більше крадіжок (з 82 до 166), майже в 2,5 рази вчинено крадіжок з квартир (з 13 до 31).

Враховуючи вищевикладені дані можна відмітити, що не зважаючи на зростання рівня зареєстрованих злочинів, співробітниками райвідділу розкрито на 87,5% більше злочинів загально кримінальної спрямованості в порівняні з минулим роком, та на 114,3% тяжких та особливо тяжких злочинів. Виходячи з цих показників навантаження на співробітників відділу по розкриттю скоєних злочинів виросла.

В поточному році знаходилося у розшуку 31 злочинець (за 2010 рік – 8 осіб, минулих років 23 особи), з яких розшукано 20 осіб (6 оголошені у 2010 році, 14 – у минулих роках). З метою встановлення місцезнаходження оголошено у розшук 23 безвісті зниклі особи (14 – у 2010 році та 9 – у минулих роках), з яких встановлено місцезнаходження 15 осіб.

З метою покращення стану правопорядку на території району, посилення боротьби зі злочинністю та правопорушеннями, в першу чергу в населених пунктах з найбільш криміногенною ситуацією (с. Іванівка – 14 злочинів, с. Ст. Білоус – 13 злочинів, с.Количівка – 11 злочинів, с.Халявин - 9 злочинів, смт. М.Коцюбинське – 8 злочинів, с. Н.Білоус – 6 злочинів, с.Ладинка – 6 злочинів, с.Березанка – 6 злочинів) проведені оперативно – профілактичні відпрацювання, спеціальні операції під умовними назвами: “Канікули”, “Розшук”, “Побут”, “Канал”, “Генофонд”, „Візит”, „Мігрант”, ”Зброя і вибухівка”, „Батискаф”, „Мак”, „Розшук” та інші. Під час таких відпрацювань складено 64 адмінпротоколи.

За результатами відпрацювання та проведення операцій проводились наради, аналізувався стан криміногенною ситуації та вживались додаткові заходи щодо покращення ситуації.

У відпрацюваннях по лінії міліції громадської безпеки приймали участь громадські формування, які створені в кожній сільській, селищній раді (зареєстровано 596 членів добровільної народної дружини). Крім участі в розкритті злочинів більшість членів громадських формувань активно допомагають співробітникам міліції в профілактиці правопорушень. Розроблені плани чергування у вечірні часи та під час святкувань у населених пунктах району. Можна відмітити роботу громадських формувань Ковпитської та Жеведської сільських рад.

На території населених пунктів Чернігівського району забезпечено охорону громадського порядку під час проведення масових заходів, в місцях масового відпочинку молоді.

Здійснення заходів з профілактики злочинності у 2010 році дало змогу дещо покращити стан правопорядку в районі. Згідно статистичних даних за минулий період спостерігається зменшення злочинів в громадських місцях – 3 (2009 р. - 4) та в стані алкогольного сп’яніння – 14 (2009 р.– 16). Не зареєстровано злочинів на побутовому ґрунті та розбійних нападів. На рівні залишається кількість скоєних злочинів в групах – 18 злочинів.

Активізована робота з викриття та припинення діяльності підпільних цехів, осередків самогоноваріння, торгівлі фальсифікованими горілчаними виробами. До адміністративної відповідальності притягнуто за статтями КУпАП: ст.178-629, ст. 177 – 76, ст. 176- 45 адмінправопорушників. Порушено 3 кримінальні справи за ст. 204 КК України (збут незаконно виготовленої алкогольної продукції). Надано допомогу в добровільному лікуванні в умовах Чернігівського обласного наркологічного диспансеру 31 особі.

На профілактичному обліку перебуває 724 особи, з них: судимих без позбавлення волі -145 осіб, звільнених з місць позбавлення волі - 132 особи, сімейних дебоширів – 90 осіб, зловживаючих спиртними напоями – 170 осіб, психічно хворих – 6 осіб, 122 неблагополучні сім’ї, наркоманів - 34, неповнолітніх осіб - 25.

До адміністративної відповідальності в поточному році притягнуто 1839 адмінправопорушників (2009 рік – 1825), стягнуто штрафів на суму 7878 гривень (2009 р.- 11575 грн.).

За порушення встановлених обмежень адміністративного нагляду за ст. 187 КУпАП в поточному році складено 23 адмінпротоколи. На даний час на обліку перебуває 13 адміннаглядових та 52 формальників.

Постійно проводиться робота з раніше судимими особами, які звільнились з місць позбавлення волі, над ними встановлюється контроль та не менше чотирьох разів на місяць перевіряється за місцем мешкання та проводяться профілактичні бесіди. Особи котрі засудженні без позбавлення волі котрі перебувають на обліках в КВІ, перевіряються не менше одного разу на місяць, про що кожного кварталу доповідається до КВІ. У разі систематичного порушення правопорядку такими особами, стосовно них вирішується питання про зміну покарання на позбавлення волі. В поточному році за ініціативою міліції відносно 12 раніше засуджених осіб, встановлено адміністративний нагляд.

Чернігівським РВ УМВС України в області з метою попередження скоєння злочинів як, шахрайств, крадіжок проведена операція “Візит”, внаслідок якої проведено подвірний обхід мешканців населених пунктів району та надано населенню правову допомогу та роз’яснення норм діючого законодавства.

На обліку в Чернігівському РВ УМВС України в Чернігівській області перебуває 32 особи, які допускають немедичне вживання наркотичних засобів. Постійно один раз у квартал проводиться взаємна звірка осіб, які зловживають наркотичними засобами, між наркологічним кабінетом ЦРЛ і правоохоронними органами. За звітний період взято на облік хворих на алкоголізм – 63 чоловіки.

Протягом першого півріччя поточного року на території району по лінії незаконного обігу наркотиків, в порівнянні з минулим роком, спостерігається зростання виявлення фактів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів з 13 до 15, виявлено 2 факти зберігання прекурсорів (2009 р.-0), 1 факт незаконного посіву наркотичних рослин.

При зростанні кількості злочинів, пов’язаних із зберіганням наркотичних засобів психотропних речовин та їх аналогів (з 7 до 9) задокументовано 3 факти збуту наркотиків (на рівні з 2009 роком). По всіх закінчених справах було винесено подання в порядку ст.23-1 КПК про усунення причин і умов, що сприяли вчиненню злочинів. В ході викриття вказаних злочинів було вилучено 617 гр. наркотичної сировини.

Представниками Чернігівського РВ проводяться з учнями старшої ланки навчальних закладів тематичні бесіди з питань профілактики наркоманії, пропаганди здорового способу життя, формування практичних навичок протистояння шкідливому впливу наркотичних засобів і психотропних речовин. З цією метою підготовлено та знято для широкого показу серед учнівської молоді фільм з висвітленням наслідків вживання наркотичних засобів.

В поточному році на 33,3% зросла кількість злочинів загально кримінальної спрямованості вчиненими неповнолітніми особами скоєно 8 (2009 р. - 6), з яких 6 тяжких. В скоєні зазначених злочинів приймало участь 12 неповнолітніх (2009 р. - 4), з яких 3 – учні ЗОШ, вчинено неповнолітніми в групі з дорослими - 3 злочини (2009 р. - 3).

На кінець першого півріччя на обліку ВКМСД в Чернігівському РВ перебувало 86 неблагополучних сімей в яких виховується 173 дитини віком до 18 років, та на профілактичному обліку перебувало 29 неповнолітніх (віком з 14 -18 років), з яких 13 звільнених від відбування покарання з випробуванням та 13 дорослих осіб.

З метою соціального захисту дітей, запобіганню їх бездоглядності і безпритульності, профілактики правопорушень і злочинності у загальноосвітніх закладах району проведені спільні рейди з працівниками служби у справах дітей (“Урок”, “Діти вулиці”) та індивідуальні бесіди “Права і обов’язки дитини” зі школярами, які тривалий час не відвідували навчальні заклади.

Проводились рейди-перевірки вечірніх розважальних закладів, з метою контролю відвідування їх школярами.

Забезпечується поінформованість школярів у сфері правової освіти. У загальноосвітніх навчальних закладах створені правові клуби, проводяться засідання спільно з батьками, з дільничними інспекторами, працівниками соціальних служб. За участю представників райвідділу проведено 33 лекції на правову тематику та бесіди з учнями старших класів на тему: «Відповідальність неповнолітніх за скоєні правопорушення», на загально шкільних батьківських зборах обговорені питання “Причини злочинності серед неповнолітніх”, “Співпраця батьків, школи, громадськості з профілактики правопорушень”.

З метою профілактики дитячої злочинності, перевірки дозвілля підлітків, дотримання графіків роботи розважальних закладів, а також виявлення випадків продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів, наркотичних засобів та психотропних речовин здійснено 16 виїздів-рейдів в населені пункти, в ході яких виявлено 15 порушення торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та продажу їх неповнолітнім. По кожному випадку складено адміністративні протоколи.

На виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» поставлено на облік та винесено офіційних застережень 25 особам. До адміністративної відповідальності за ст.173-2 КУпАП притягнуто 29 осіб. За порушення адміністративного законодавства по насильству в сім’ї особи доставляються до РВ УМВС України в області для вирішення даного питання в суді.

Вжито заходів щодо вдосконалення порядку обліку іноземців, які офіційно перебувають в Україні. Ведеться картотека іноземних громадян, здійснюється постійний контроль по виконанню іноземцями правил перебування. На території Чернігівського району виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 23 іноземних громадянина, які порушили правила перебування на території України за ст.203 КУпАП України (2009 р.–18).

В поточному році зареєстровано 15 дорожньо – транспортних пригоди, в яких 15 осіб отримали поранення. Спiвробiтниками Чернігівського ВДАI за звітний період виявлено 2380 порушень правил дорожнього руху. Затримано 184 водії за управління транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння, створення аварійної ситуації - 2, порушення правил проїзду перехресть - 162.

За 6 місяців 2010 року перевірено та обстежено 590 км. доріг, 22 залізничних переїзди, з яких 2 виявлено з недоліками. Виявлено 35 порушень правил дорожнього руху на залізничних переїздах. За утримання в неналежному стані залізничних переїздів були направлені 33 приписи та 1 інформація направлена до Чернігівської райдержадміністрації. Під час обстеження стану вулично-шляхової мережі району складено 7 адміністративних протоколів на філію “Чернігівський райавтодор”.

В автогосподарствах району проведено 69 перевірки, з них 3 обстежень. Виявлено 194 одиниць технічно-несправного транспорту, заборонена експлуатація шляхом вилучення талону ТО - 20 одиниць транспорту. За випуск на лiнiю транспортних засобів в незадовільному технічному стану притягнуто до адмiнiстративної вiдповiдальностi по ст. 128 КУпАП – 16 осіб.

Загальна кількість викритих кваліфікованих злочинів по лінії економіки становить 20 злочинів (2009 р. – 15 злочинів), з них 3 тяжких та особливо тяжких злочини, 4 злочини середньої тяжкості. На пріоритетних напрямках економіки виявлено злочини: у фінансово-кредитній системі 1, в бюджетній сфері 3.

Запроваджений обов’язковий розгляд на нарадах розгляд питань щодо виконання законодавства про державну службу, боротьбу з корупцією, здійснення заходів щодо запобігання проявам корупції та реагування на них. Протягом І півріччі поточного року перевірені Седнівська, М.Коцюбинська, Олишівська селищна рада та Анисівську, Іванівська, Ведільска, Пакульська, Дніпровська, Кархівська, Боромиківська, Довжицька, Ладинська, Пісківська, Смолинська, Халявинська, Ульянівська, Киселівська, Жеведська, Терехівська, Петрушинська, Шестовицька, Краснянська, Слабинська, Левковицька сільська рада, під час перевірок до адміністративної відповідальності за корупційні діяння та інші правопорушення, пов’язані з корупцією, відповідно до вимог Закону України “Про боротьбу з корупцією” притягнуто голову Левковицької сільської ради гр. Доброговську Ніну Іванівну, 05.08.1966 р.н., мешканку Чернігівського району с. Зайці вул. Колгоспна, 14, яка будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування 4 категорії, 7 рангу, діючи всупереч чинного законодавства, а саме ст. 52 Закону України „Про обов’язкове пенсійне страхування ” надала недостовірну інформацію до Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі, Чернігівської області. На підставі наданої до Управління пенсійного фонду в Чернігівському районі довідки, згідно протоколу виплати недоодержаної пенсії від 05.03.2010 року, була здійснена виплата гр. Лаврієнко В.Г. недоотриманої пенсії в сумі 866 гривень. Та секретаря Краснянської сільської ради гр. Власовець Наталію Григорівну, 18.10.1952 р.н., яка будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування 5 категорії 9 рангу , діючи в супереч чинного законодавства, а саме ст. 52 Закону України „Про обов’язкове пенсійне страхування ”, надала недостовірну інформацію до Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі, викладену в довідці № 62-6 від 09.02.2010 року, яка була видана гр. Ананко Ю. М., щодо спільного проживання та ведення спільного господарства з гр. Ананко М.Т. на день смерті останнього. На підставі наданої довідки гр. Ананко Ю.М. було виплачено недоотриману пенсію в сумі 868,92 грн. Дані адміністративні справи розглянуті судом та накладено штраф.

В 2010 році підготовлено та висвітлено в районній газеті «Наш край», в обласних та міських електронних та друкованих ЗМІ інформацію про розкриття найбільш резонансних злочинів, що скоєні в районі, матеріали щодо виконання заходів із забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян в районі. Зокрема, 31 матеріал надруковано в обласній пресі, 39 матеріалів - в районній газеті «Наш край» та 26 матеріалів розміщені в Інтернеті.

Протягом року підготовлено 7 сюжетів на правоохоронну тематику для телебачення, які транслювалися в програмах каналів Чернігівського телебачення та телеканалів “НТН”.

Проведено дві телефонні «гарячі лінії» на тему “Суспільство проти корупції”, “Корупція та хабарництво”.

З метою створення дієвої співпраці з громадськістю, в районній газеті «Наш край» подавалися графіки прийому громадян керівництвом Чернігівського РВ УМВС, та графік прийому громадян в населених пунктах дільничними інспекторами міліції. Також друкувались телефони довіри галузевих служб УМВС області.

Керуючий справами виконавчого

апарату районної ради І.В. Кудрик