asyan.org
добавить свой файл
1
Сфера життєдіяльності „Природа”

Пріоритетні лінії розвитку: пізнавальний, мовленнєвий, креативний

(3 рік життя)

Автор: Семенюк Марія Олексіївна

вихователь ДНЗ (ЦРД) №18 „Ясочка”
Тема: Розповімо ведмедику про зиму-чарівницю

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про зміни у природі з приходом зими, зимові явища, ознайомити з властивостями води в різних станах, розвивати уявлення про життя лісових тварин взимку, повторити кольори; вчити відповідати на запитання дорослого, уточнити та поповнити словник дітей словами: лід, мороз, сніг, розвивати мовлення дітей, пам’ять; створити умови для розвитку креативності, спонукати дитину до елементарних дослідницьких дій, коментувати та пояснювати їхні наслідки, вчити робити елементарні висновки з приводу побаченого, розвивати здатність до самодіяльності, виховувати активність під час занять, зосередженість.
Матеріал: іграшки ведмедика та зайчика, ілюстраційний матеріал „Зимові явища”, склянки з водою, склянки з кольоровим льодом, пипетки з різнокольоровими фарбами, квасолинки, шматочки паперу, сніг, серветки вовняні.
Хід заняття:

Вихователь: Діти, а що це за галас? Що за бубніння? Ви чуєте? (З’являються ведмедик та зайчик) А хто це прийшов до нас у гості?

Гра-інсценівка «Суперечка».

Уявляєте , ведмедик і зайчик сперечаються, ведмідь каже, що зими не буває! А зайчик каже, що зима існує. Ведмедик каже, що він спав, спав, аж раптом прокинувся і ніяк незбагне, що сталося з природою. Діти, а чому ведмедик не знає що таке зима? (Відповіді дітей) Давайте допоможемо звірятам, щоб вони не сварилися. Давайте розповімо ведмедику що таке зима – покажемо ведмедику зимові малюнки (показ ілюстративного матеріалу на тему „Зимові явища” з використанням інформаційних технологій, виконання вправи „Що я бачу на малюнку?”).

Вихователь: Ось бачиш, ведмедик, якою може бути зима-чарівниця. А давайте, дітки, покажемо ведмедику дещо цікаве! Кожного року зима дарує нам подарунки: сніг, морозець, лід.

Дослід №1 „Властивості снігу” (сніг при нагріванні перетворюється на воду)

Дослід №2 „Тоне не тоне” (виконання вправи „Вода яка?”, тяжкі предмети тонуть (квасолинки), а легкі (папір) – залишаються на поверхні води.

Дослід № 3 «Колір води» ( при потраплянні фарби вода набуває кольорового забарвлення, при низькій температурі вода перетворюється на лід)

Дослід №4 „Лід” (виконання вправи „Лід який?”)

Вихователь: Дітки, дивіться, як зрадів ведмедик! Тепер він знає що таке зима, і зайчик з ведмедиком вже не сперечаються. А зараз яка пора року? Зима! Тож нашому ведмедику час спати. Давайте попрощаємося з гостями і подаруємо ведмедику сніжок та лід. Він прокинеться навесні і згадає про зиму і про нас! До побачення ведмедику! До побачення зайчику!

Використана література:

        • Базова програма розвитку дитини дошкільного віку „Я у Світі”/ Наук.керівник Кононко О.Л. – К.: Світич,2008. – 430с.

        • Методичні аспекти реалізації Базової програми розвитку дитини дошкільного віку „Я у Світі”/ Наук.керівник О.Л. Кононко – К.: Світич, 2009. – 209с.

        • К.Л. Крутій Світ неживої природи. Програма та методичні рекомендації. – Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС.Лтд», 2002.-36