asyan.org
добавить свой файл
1 2 3 4
РОЗДІЛ VIII. Група 41
РОЗДІЛ VIII

ШКУРИ НЕОБРОБЛЕНІ, ШКІРА ВИЧИНЕНА, НАТУРАЛЬНЕ
ТА ШТУЧНЕ ХУТРО ТА ВИРОБИ З НИХ; ШОРНО-СІДЕЛЬНІ ВИРОБИ ТА УПРЯЖ; ДОРОЖНІ РЕЧІ, СУМКИ ТА АНАЛОГІЧНІ ТОВАРИ; ВИРОБИ З КИШОК ТВАРИН (КРІМ КЕТГУТУ З НАТУРАЛЬНОГО ШОВКУ)


Група 41

Шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена
Примітки:

1. До цієї групи не включаються:

(a) обрізки та аналогічні відходи шкур необроблених (товарна позиція 0511);

(b) шкурки або частини шкурок птахів з пір’ям або пухом (товарна позиція 0505 або 6701); або

c) шкури тварин з волосяним або шерстним покривом необроблені, дублені або вичинені (група 43), однак необроблені шкури з волосяним або шерстним покривом великої рогатої худоби (включаючи буйволів), тварин родини конячих, овець або ягнят (крім ягнят астраханської, курдючної, каракульової, персидської або аналогічних порід, а також ягнят індійської, китайської, монгольської або тибетської порід), кіз або козенят (крім єменської, монгольської або тибетської порід), свиней (включаючи американських диких свиней пекарі), сарн, газелей, верблюдів (включаючи одногорбих верблюдів), північних оленів, лосів, оленів, косуль або собак, класифікуються у групі 41.

2. (A) До товарних позицій 4104 — 4106 не включаються шкури, піддані оборотному дубленню (чиненню) (включаючи попереднє дублення) (товарні позиції 4101 — 4103 залежно від конкретного випадку).

(B) У товарних позиціях 4104  4106 термін “краст” означає шкури, піддані перед сушінням додублюванню, фарбуванню або жируванню (просоченню жирами).

3. В УКТЗЕД термін “композиційна шкіра” означає лише шкіру, класифіковану в товарній позиції 4115.
Загальні положення
До цієї групи включаються:
 (I)  Шкури необроблені (шкури великих чотириногих) і шкірсировина (крім шкурок птахів, покритих пір’ям або пухом, і натурального хутра) (товарні позиції 4101 - 4103). До цієї групи також включаються шкури необроблені та шкіри (шкірсировина) з волосяним чи шерстним покривом тварин, згаданих у Примітці 1 (с) до цієї групи та у поясненнях до товарних позицій 4101–4103.
Перед процесом дублення шкура піддається ряду підготовчих процесів, які полягають у відмочуванні в лужних розчинах (для розм’якшення і видалення солей, що використовуються під час консервування), згоні волосяного покриву, міздрінні, знезолені для видалення вапна та інших речовин, які застосовуються в процесі згону, і кінцевому промиванні.
В товарні позиції 4101 – 4103 також включаються шкури необроблені без волосяного чи шерстного покриву, які були піддані легкому (оборотному) дубленню (включаючи попереднє дублення). Такі процеси тимчасово стабілізують шкури для проведення операцій двоїння (спилювання) і тимчасово захищають їх від гниття. Шкури, оброблені таким чином перед кінцевою обробкою, потребують додаткового дублення і вони не включаються в товарні позиції 4104 – 4106.
Шкури з волосяним або шерстним покривом, піддані попередньому дубленню або подальшій обробці, не включаються до цієї групи згідно Примітки 1(с) до цієї групи.
(II) Дублені шкури або краст, не піддані подальшій обробці (товарні позиції 4104 – 4106). Дублення захищає шкірсировину від розкладання (гниття), підвищує її фізичну міцність і водовідштовхуючі властивості. Таніни проникають в структуру шкіри і утворюють поперечні з’єднання з колагеном. Це необоротна хімічна реакція, в результаті якої продукт набуває стійкості до дії тепла, світла або потовиділення, а також набуває пластичності і стає придатним для використання.
Потім сировина піддається або “рослинному дубленню” (у чанах, що містять певні види деревини, кори, листя і т.д. або їхні екстракти), або “мінеральному дубленню” (із застосуванням мінеральних солей, наприклад, солей хрому, солей заліза чи галуну), або “хімічному дубленню” (з використанням формальдегіду або певних синтетичних хімікатів). Іноді проводять комбіноване дублення. Дублення важкої шкіри із застосуванням суміші галуну та солі відоме як угорська вичинка, тоді як під час галунового дублення використовується суміш солі, галуну, яєчного жовтка та борошна. Шкури, піддані галуновому дубленню, використовуються переважно для виготовлення рукавичок, одягу або взуття.
Шкури, які пройшли дублення або подальшу обробку після дублення, відомі в торгівлі як “вичинена шкіра”. Шкіра, висушена після дублення називається “краст” або “шкіряний краст”. Під час виробництва красту додаються жирувальні матеріали або масла, що забезпечує його гнучкість, або краст може бути додатково дублений або пофарбований шляхом занурення (наприклад, в барабані) перед сушінням.
Шкури овець і шкурки ягнят, які були піддані жировому дубленню і вичинці для виробництва замші (включаючи комбіновану замшу), включаються до товарної позиції 4114.
(III) Шкіра або краст, піддана подальшій обробці після дублення (товарні позиції 4107, 4112 і 4113)

Після дублення шкіряний напівфабрикат “краст” потребує подальшої обробки (“вичинки”) для видалення нерівностей поверхні, надання більшої еластичності, водостійкості і т.д. Ці процеси полягають у подальшому розм’якшенні, розтяжці, утонченні, колотінні, прокатці для зміцнення поверхні та просоченні жирами (“жируванні”).
Потім шкіра остаточно вичинюється шляхом фарбування, накатування мережівки (мереї) чи тиснення з метою імітації шкіри інших тварин, проклеювання, полірування, шліфування (чи буфирування) з боку міздрі (а деколи з лицевої сторони) для надання бархатистості, потім її піддають вощінню, чорнінню, прасуванню (лощінню), сатинуванню, пресуванню і т.д.
Шкіра, вироблена під пергамент виготовляється з шкур необроблених та шкір (шкірсировини) не шляхом дублення, а обробленням, що забезпечує її консервування. Сировина розм’якшується, видаляється волосяний покрив, шкури міздрять, промивають і потім натягають на раму, покривають пастою з вмістом відбілювача, соди чи гашеного вапна, стругають для надання потрібної товщини і шліфують пемзою. Потім їх обробляють желатином та крохмалем.
Високоякісну шкіру, що називається “галантерейний пергамент”, виготовляють зі шкіри новонароджених телят. Ці матеріали використовують для оправлення дорогих книг, написання документів, для натягування на музичні барабани і т.д. Більш товсті шкури (переважно великих тварин, які відносяться до великої рогатої худоби) іноді обробляється аналогічним методом (твердіші сорти відомі за назвою “технічний пергамент”) і використовується для виготовлення технічних деталей, інструментів, дорожніх речей і т.д.
(IV) Замша; лакова шкіра і лакова ламінована шкіра; металізована шкіра (товарна позиція 4114). В товарну позицію 4114 включаються спеціальні шкіри, зазначені в тексті товарної позиції і виготовлені за допомогою спеціальних операцій вичинки. Отже, в товарну позицію включаються шкури овець і шкурки ягнят, які були піддані жировому дубленню і вичинці для виробництва замші (включаючи комбіновану замшу); шкіра, яка була ламінована або покрита лаком, або попередньо відформованим листом пластмаси (лакова шкіра і лакова ламінована шкіра); і шкіра, покрита металічним порошком або металічним листом (металізована шкіра).
(V) Композиційна (склеєна) шкіра на основі натуральної шкіри або шкіряних волокон (товарна позиція 4115).
(VI) Обрізки та інші відходи натуральної шкіри чи композиційної шкіри (товарна позиція 4115). В дану товарну позицію не включаються обрізки та аналогічні відходи шкур необроблених чи натурального хутра.
Шкури (шкірсировина) і шкіра включаються до цієї групи або в цілому вигляді (при цьому можуть бути вилучені голова та лапи), або у вигляді частин (наприклад, напівшкіри, воротки, чапраки, напівчапраки, поли, щоки), пасів чи пластин; проте спеціально розкроєні за формою куски шкіри розглядаються як вироби інших груп, особливо групи 42 або 64.
Спилок шкур та шкір включається до тих самих товарних позицій, що і відповідні цілі шкури та шкіри. Спилок (тобто двоїння або поділ на шари) напівфабрикату може виконуватися або до дублення, або після нього.
Пояснення до товарної позиції 4101:

4101

Шкури необроблені великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або тварин родини конячих (свiжi або солонi, сушенi, золені, пікельовані або консервованi iншим способом, але не дубленi, не виробленi пiд пергамент i не піддані подальшiй обробцi), з волосяним покривом або без волосяного покриву, спилок або неспилок:

4101 20

- шкури цiлi, кожна масою не бiльш як 8 кг у прiсносухому, 10 кг у сухосолоному або 16 кг у свіжому, мокросолоному або iншому консервованому виглядi:

4101 20 10 00

- - свiжi

4101 20 30 00

- - мокросолонi

4101 20 50 00

- - прісносухі або сухосолоні

4101 20 90 00

- - інші

4101 50

- цілі шкури масою більш як 16 кг:

4101 50 10 00

- - свiжi

4101 50 30 00

- - мокросолонi

4101 50 50 00

- - прісносухі або сухосолоні

4101 50 90 00

- - iншi

4101 90 00 00

- iншi, включаючи чапраки, напівчапраки та поли


До цієї товарної позиції включаються шкури необроблені (з волосяним покривом або без волосяного покриву) великої рогатої худоби (включаючи буйволів) (тобто тварин товарної позиції 0102, див. Пояснення до зазначеної товарної позиції) або тварин родини конячих (коней, мулів, ослів, зебр і т.д.).
Ці шкури необроблені можуть бути свіжі (сирі) чи тимчасово законсервовані від гниття шляхом соління, сушіння, зоління, пікелювання або будь-яким іншим способом, що запобігає гниттю протягом нетривалого періоду часу. Вони можуть також бути очищені, двоїні (спилки) або міздрені, піддані оборотному дубленню (включаючи попереднє дублення), але не повинні бути піддані жодному іншому дубленню, чи рівнозначному процесу (такому як вироблення під пергамент), а також подальшій обробці.
Шкури (шкірсировина) може бути сухосолоною, чи мокросолоною з використанням розсолу. У процесі сухосоління іноді додають невеликі кількості інших речовин, щоб запобігти утворенню плям. В Індії іноді додають глинистий ґрунт з вмістом сульфату натрію.
Шкури можуть бути висушені безпосередньо або в ході додаткової обробки після соління. У процесі сушіння вони часто обробляються інсектицидами, дезінфекційними чи аналогічними засобами.
Шкури піддаються золінню шляхом відмочування у водному розчині вапна або нанесення пасти, що містить гашене вапно. Зоління полегшує згін волосяного покриву і консервування сировини.
Пікелювання проводиться шляхом занурення шкур в слабкий розчин соляної чи сірчаної кислоти, або деяких інших хімікатів з доданням кухонної солі. Цей процес консервує шкірсировину.
До цієї товарної позиції не включаються:
(а) сира їстівна шкіра тварин (товарна позиція 0206 або 0210). (У готовому вигляді така шкіра включається до товарної позиції 1602);
(b) обрізки та аналогічні відходи шкур необроблених (товарна позиція 0511).

Пояснення до товарної підпозиції:
4101 20

До товарної підпозиції 4101 20 не включається спилок шкірсировини.
Додаткові пояснення до товарних категорій:
4101 20 10 - 4101 20 90

Шкури цих товарних категорій вважаються цілими, незалежно від того, вилучені або не вилучені голови та лапи; проте вони не повинні бути спилками, тобто первісна товщина шкури не повинна бути розділена на два чи декілька шарів.

4101 20 10

До цієї товарної категорії включаються шкури просто зняті з тварини. Охолоджені шкури також включаються в цю товарну категорію.
4101 20 30

До цієї товарної категорії включаються шкури, захищені від гниття простим доданням солі.
4101 20 50

До цієї товарної категорії включаються сушені шкури (консервовані простим висушуванням, з доданням або без додання антисептиків) і сухосолоні шкури.
4101 20 90

До цієї товарної категорії включаються золені шкури (піддані відмочуванню у водному розчині вапна або пасти, що містить вапно), пікельовані шкури (піддані зануренню в слабкий розчин соляної або сірчаної кислоти або інших хімічних речовин з доданням кухонної солі) та шкури, консервовані іншими способами.
4101 50 10 – 4101 50 90

Див. Пояснення до товарних категорій 4101 20 10 – 4101 20 90.
4101 50 10

Див. Пояснення до товарної категорії 4101 20 10.
4101 50 30

Див. Пояснення до товарної категорії 4101 20 30.
4101 50 50

Див. Пояснення до товарної категорії 4101 20 50.
4101 50 90

Див. Пояснення до товарної категорії 4101 20 90.
4101 90 00

Чапраки включають шкури, що вкривають спину та задні частини туші; це найтовща, найміцніша і, тому, найцінніша частина шкури. Напівчапраки одержуються розділенням чапраків навпіл вздовж лінії спинного хребта.

Пояснення до товарної позиції 4102:

4102

Шкури необроблені овець або шкурки ягнят (свiжi або солонi, сушенi, золенi, пiкельованi або консервованi iншим способом, але не дубленi, не вироблені пiд пергамент або не пiдданi подальшiй обробцi), з вовняним покривом або без вовняного покриву, спилок або неспилок, крiм зазначених у примiтці 1(c) до цiєї групи:

4102 10

- з вовняним покривом:

4102 10 10 00

- - ягнят

4102 10 90 00

- - iншi
- без вовняного покриву:

4102 21 00 00

- - пiкельовані

4102 29 00 00

- - iншi


До цієї товарної позиції включаються шкури необроблені овець або шкурки ягнят, із вовняним покривом або без вовняного покриву. Проте, до неї не включаються шкурки із вовняним покривом ягнят астраханської, курдючної, каракульової, персидської або аналогічних порід (тобто порід, аналогічних каракульовій чи персидській породам, але відомих під іншими назвами в різних частинах світу), а також ягнят індійської, китайської, монгольської або тибетської порід.
Ці шкури необроблені чи шкурки можуть бути свіжі (сирі) чи тимчасово законсервовані від гниття шляхом соління, сушіння, зоління, пікелювання чи будь-яким іншим способом, що запобігає гниттю протягом нетривалого періоду часу (див. Пояснення до товарної позиції 4101). Вони можуть також бути очищені, двоїні (спилки) або міздрені, піддані оборотному дубленню (включаючи попереднє дублення), але не повинні бути піддані жодному іншому дубленню, чи рівнозначному процесу (такому як вироблення під пергамент), а також подальшій обробці.
До цієї товарної позиції не включаються:
(а) сира їстівна шкіра тварин (товарна позиція 0206 або 0210). (У готовому вигляді така шкіра включається до товарної позиції 1602);
(b) обрізки та аналогічні відходи шкур необроблених (товарна позиція 0511).следующая страница >>