asyan.org
добавить свой файл
1 2 ... 17 18
РОЗДІЛ IX. Група 44РОЗДІЛ IX

ДЕРЕВИНА І ВИРОБИ З ДЕРЕВИНИ; ДЕРЕВНЕ ВУГІЛЛЯ; ПРОБКА ТА ВИРОБИ З НЕЇ; ВИРОБИ ІЗ СОЛОМИ, АЛЬФИ ТА ІНШИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ПЛЕТЕННЯ; КОШИКОВІ ТА ІНШІ ПЛЕТЕНІ ВИРОБИ

Група 44

Деревина і вироби з деревини, деревне вугілля

Примітки:

1. Ця група не включає:

(a) деревну тріску і стружку, подрібнену деревину або деревину у вигляді дріб’язку чи порошку, які використовуються головним чином у парфумерії, фармацевтиці або як інсектициди та фунгіциди або з аналогічними цілями (товарна позиція 1211);

(b) бамбук або інші матеріали деревної природи, які використовуються головним чином для плетіння, необроблені, розщеплені або нерозщеплені, розпиляні або не розпиляні уздовж, розрізані або не розрізані уздовж (товарна позиція 1401);

(c) деревну тріску і стружку, деревину у вигляді дріб’язку або порошку, що використовуються головним чином для фарбування або дублення (товарна позиція 1404);

(d) активоване деревне вугілля (товарна позиція 3802);

(e) вироби товарної позиції 4202;

(f) товари групи 46;

(g) взуття або його частини групи 64;

(h) товари групи 66 (наприклад парасольки, палиці та їх частини);

(ij) товари товарної позиції 6808;

(k) біжутерію товарної позиції 7117;

(l) товари розділу XVI або XVII (наприклад частини машин, ящики, футляри, кабіни машин та апаратів, деталі для коліс);

(m) товари розділу XVIII (наприклад футляри, корпуси годинників, музичних інструментів та їх частини);

(n) частини вогнепальної зброї (товарна позиція 9305);

(o) вироби групи 94 (наприклад меблі, світильники та їх частини, збірні будівельні конструкції);

(p) вироби групи 95 (наприклад іграшки, ігри, спортивний інвентар);

(q) вироби групи 96 (наприклад люльки для куріння та їх частини, ґудзики й олівці), за винятком дерев’яних корпусів та ручок для виробів товарної позиції 9603; або

(r) вироби групи 97 (наприклад вироби мистецтва).

2. У цій групі термін “пресована деревина” означає деревину, піддану хімічній або фізичній обробці, в результаті чого сполучені шари деревини набувають додаткової міцності зв’язку, підвищується її густина або твердість разом із поліпшенням механічної міцності або опору до хімічного або електричного впливу.

3. До товарних позицій 4414 — 4421 включаються вироби з деревностружкових або подібних плит, деревноволокнистих плит шаруватої або пресованої деревини як такі, що належать до виробів з деревини.

4. Вироби товарних позицій 4410, 4411 або 4412 можуть мати профіль виробів, характерний для виробів товарної позиції 4409, вони можуть бути гнуті, гофровані, перфоровані, розрізані або сформовані за формою, крім квадратної або прямокутної, або піддані будь-якому іншому обробленню, за умови, що вони не набувають властивостей виробів інших товарних позицій.

5. До товарної позиції 4417 не включаються інструменти, в яких лезо, робочий край, робоча поверхня або будь-яка інша робоча частина виконана з матеріалів, перелічених у примітці 1 до групи 82.

6. За умови дотримання положень примітки 1 до даної групи та якщо у контексті не зазначено інше, термін “деревина” у товарних позиціях цієї групи стосується також бамбука та інших матеріалів деревної природи.

Примітка до товарних підпозицій:

1. У товарних підпозиціях 4403 41 — 4403 49, 4407 21 — 4407 29, 4408 31 — 4408 39 та 4412 31 термін "деревина тропічних порід" означає деревину таких порід: мітрагіна прилистникова, кайя іворензис, афрормозія, брахістегія, фагрея духмяна, карапа гвіанська, анінгре, туреантус африканський, лофіра крилата, балау, бальза заяча, гварея духмяна з блідо-рожевою деревиною, гварея духмяна з рожево-коричневою деревиною, пріорія копаіфера, цедрела, піптаденія африканська, шорея з темно-червоною деревиною, ловоя, дусьє, терміналія іворензис, кордія Гоелда, фромаже, фума, кратоксилон деревоподібний, пікнантус ангольський, феба пориста, паратекома, хлорофора висока, бразильський копал, дієра тонкоребриста, карініана легаліс, джонгконг, дриобаланопс ароматний, коомпасія, двокрилоплідник, ентандрофрагма Кандоля, цистантера макоцвітна, кото, шорея з блідо-червоною деревиною, терміналія пишна, кордія, плантимісціум, махогонієве дерево, мімузопс Геккеля, квалеа, мансонія висока, тарієтія, шорея бакау, хопея, інтсія Бейкера, мерпау, анізоптера, моабі, тарієтія корисна, дієра тонкоребриста, триплохітон твердосмолий, аукумея Клайна, онзабілі, орей, овенгколь, озіго, або пахілобус бутнеров, птерокарпус, драконтомелум дао, палісандр Гватемала, палісандр Пара, палісандр Ріо, бразильське рожеве дерево, еуксилофора парензіс, пау-марфім, альстонія конгезіс, тетрамериста оголена, вохизія гондураська, гоністилюс Варбурга, ентандрофрагма циліндрична, бомбакопсис, псевдосиндора болотна, ентандрофрагма корисна, сукупіра, сурен, тауарі, тік, ентандрофрагма ангольська, госвейлеродендрон бальзамний, вірола суринамська, деревина різних видів шореї, парашореї і пентакме, заболонь деревини шореї всіх видів, парашорея, шорея фагуцина.
Додаткові примітки:

1. У товарній позиції 4405 термін “борошно деревне” означає деревний порошок, не більш як 8 мас.% якого залишається на ситі з розміром отворів 0,63 мм.

2. У товарних категоріях 4414 00 10, 4418 10 10, 4418 20 10, 4419 00 10, 4420 10 11 і 4420 90 91 термін “деревина тропічних порід” означає деревину таких порід: аукумея Клайна, триплохітон твердосмолий, ентандрофрагма циліндрична, ентандрофрагма корисна, кайя іворензис, мімузопс Геккеля, хлорофора висока, ентандрофрагма ангольська, мансонія висока, пікнантус ангольський, ловоя, терміналія пишна, лофіра крилата, деревина різних видів шореї, парашорея, шорея з темно-червоною деревиною, шорея з блідо-червоною деревиною, шорея бакау, пентакме, заболонь деревини шореї усіх видів, парашорея, шорея фагуцина та інші види шореї, фагрея духмяна, двокрилоплідник, гоністилюс Варбурга, дріобаланопс ароматний, тик, джонгконг, інтсія Бейкера, дієра тонкоребриста, коомпасія, вірола суринамська, махогонієве дерево (Swietenia spp.), феба пориста, бальза, палісандр Ріо, палісандр Пара та бразильське рожеве дерево.
Загальні положення
До цієї групи включаються необроблена деревина, напівфабрикати з деревини та вироби з деревини в цілому.
Ці продукти можна приблизно згрупувати таким чином:
(1) Необроблена деревина (зрубана, колота, начорно обтесана (брусована), обкорована і т.д.) і паливна деревина, відходи деревини та скрап, тирса, деревинна дранка чи шматочки; обручі, стовпи, гідробудівельні колоди (палі), вішки, кілки і т.д.; деревне вугілля; деревна шерсть і деревне борошно; шпали для залізничних чи трамвайних колій (переважно товарні позиції 4401 – 4406). Проте до цієї групи не включаються деревинна тріска, деревинна стружка, подрібнена деревина або деревина у вигляді дріб’язку чи порошку, які використовуються переважно у парфумерії, фармакології або як інсектициди та фунгіциди чи для аналогічних цілей (товарна позиція 1211), а також деревинна тріска і стружка, деревина у вигляді дріб’язку або порошку, що використовуються переважно для фарбування або дублення (товарна позиція 1404).
(2) Розпиляні, колоті, обтесані, стругані, лущені, шліфовані, з’єднані у шип деревинні матеріали, наприклад, із шиповим з’єднанням (тобто з’єднані шляхом склеювання торцями коротких сортиментів деревини з метою одержання матеріалів більшої довжини, при цьому з’єднання нагадує переплетені пальці), а також деревинні матеріали постійного профілю (товарні позиції 4407 – 4409).
(3) Деревностружкові та аналогічні плити, деревноволокнисті плити, шарувата та пресована деревина (товарні позиції 4410 – 4413).
(4) Вироби з деревини (крім деяких видів, зазначених у примітці 1 до цієї групи, і тих, котрі, також як і інші, перераховані нижче в поясненнях до певних товарних позицій) (товарні позиції 4414 – 4421).
Як правило, будівельні панелі, що складаються із шарів деревини і пластмаси, включаються до цієї групи. Ці панелі класифікують за властивостями їх зовнішньої поверхні чи поверхонь, від яких переважно залежать їхні головні властивості, а отже і застосування. Так, наприклад, будівельні панелі, які використовуються як конструктивні елементи покрівельного покриття, стін або стелі та складаються із зовнішнього шару – деревностружкової плити та шару ізоляційної пластмаси, включаються до товарної позиції 4410 незалежно від товщини шару пластмаси, оскільки використання панелі як конструктивного елементу залежить від стійкості та міцності деревностружкової плити, а пластмаса відіграє другорядну роль як ізоляційний матеріал. З іншого боку, панель, в якій деревна основа усього лише підтримує зовнішній шар, виготовлений з пластмаси, у більшості випадків включається до групи 39.
Вироби з деревини в незібраному чи розібраному стані класифікуються як відповідні готові вироби, за умови, що частини подані разом. Аналогічно, пристосування або частини зі скла, мармуру, металу чи інших матеріалів, подані разом з виробами з деревини, частиною яких вони є, класифікуються разом з ними незалежно від того, чи кріпляться вони на них чи ні.
Товарні позиції 4414 – 4421, до яких включаються готові вироби з деревини, містять у собі такі вироби незалежно від того, чи виготовлені вони просто з деревини чи з деревностружкової плити чи аналогічних плит, деревноволокнистої плити, шаруватої або пресованої деревини (див. примітку 3 до цієї групи).
Для зручності в УКТЗЕД класифікація деревини не залежить від виду оброблення, необхідного для її консервації, такого як витримування, обвуглювання, ґрунтування і шпаклювання, або просочення креозотом чи іншими консервантами для деревини (наприклад, кам’яновугільний дьоготь, пентахлорфенол, хромований арсенат міді або аміачний арсенат міді); а також від того, чи була вона оброблена в результаті фарбування, травлення або лакування. Проте ці загальні положення не застосовуються до підпозицій товарних позицій 4403 і 4406, що спеціально призначені для класифікації певних категорій пофарбованої, протравленої чи обробленої консервантами деревини.

Деякі деревинні матеріали, наприклад, пагони бамбуку та верби, використовуються переважно для виготовлення кошикових виробів. Ці матеріали в необробленому стані включаються до товарної позиції 1401, а у вигляді кошикових виробів їх включають до групи 46. Проте такі товари, як бамбук у вигляді стружок чи шматочків (використовуваних для виробництва деревностружкових плит, волокнистих плит або паперової маси) і вироби з бамбуку чи інших деревинних матеріалів, крім кошикових виробів, меблів або інших виробів, спеціально включених до інших груп, включаються до цієї групи з відповідними продуктами чи виробами зі справжньої деревини, крім випадків, коли в контексті зазначене інше (наприклад, у випадку товарних позицій 4410 і 4411) (див. примітку 6 до цієї групи).
Пояснення до товарних підпозицій:
Назви деяких видів дерев тропічних порід

У примітці 1 до товарних підпозицій цієї групи та у відповідних підпозиціях товарних позицій 4403, 4407, 4408 і 4412 назви тропічних порід дерев зазначені відповідно до їх основних назв, рекомендованих Міжнародною технічною асоціацією підприємств з обробки тропічної деревини (ATIBT). Основна назва обрана відповідно до назви, яку найчастіше вживають у країні-виробнику чи країні-споживачу цього виду деревини.
Необхідні основні назви, а також відповідні наукові та місцеві назви перераховані в додатку до пояснень цієї групи.
Пояснення до товарної позиції 4401:

4401

Деревина паливна у виглядi колод, полiн, хмизу, гiлок, сучків тощо; деревна трiска або стружка; тирса, трiска, стружка, уламки та вiдходи деревини та скрап, агломерованi або неагломерованi, у виглядi колод, полiн, брикетiв, гранул тощо:

4401 10 00 00

- деревина паливна у виглядi колод, полiн, сучків, хмизу, гiлок тощо
- трiска або стружка деревна:

4401 21 00 00

- - хвойних порiд

4401 22 00 00

- - листяних порiд

4401 30

- тирса, вiдходи та скрап деревини, агломерованi або неагломерованi, у виглядi колод, полiн, брикетiв, гранул тощо:

4401 30 10 00

- - тирса

4401 30 90 00

- - iншi


До цієї товарної позиції включаються:
(A) Паливна деревина переважно у вигляді:
(1) полін, як правило, з корою;
(2) розколотих колод або полін;
(3) сучків, в’язок хмизу, необроблених гілок, стовбурів деревини, що в’ються, пеньків і коренів дерев.
(B) Трiска або стружка деревна, тобто деревина, механічно подрібнена в дрібну тріску (плоску, тверду і начорно обрізну) або в стружку (тонку і гнучку), яку використовують для виготовлення паперової маси з застосуванням механічних процесів, хімічних процесів або їх поєднання, чи для виробництва деревноволокнистої або деревностружкової плити. З урахуванням примітки 6 до цієї групи до цієї товарної позиції також включаються аналогічні товари, одержані, наприклад, з бамбуку.
Балансова деревина у вигляді круглих чи брусованих чотиригранних брусів не включається (товарна позиція 4403).
(C) Тирса, агломерована у вигляді колод, брикетів, гранул чи в аналогічних формах або неагломеровані.
(D) Відходи деревини та скрап, непридатні для використання як лісоматеріали. Ці матеріали використовуються, зокрема, для варіння целюлози (виробництва паперу) та виготовлення деревностружкових і деревноволокнистих плит, а також як паливо. До відходів і скрапу відносять брак, непридатний для розпилювання і стругання; відходи виробництва; ламані дошки; стару тару, непридатну для повторного застосування; кору та стружки (агломеровані у вигляді колод, брикетів, гранул чи в аналогічних формах або неагломеровані); інші відходи та скрап столярного і теслярського виробництва; оброблену фарбувальну та дубильну деревину чи кору.
До цієї товарної позиції не включаються:
(a) деревина та її відходи, покриті смолою або виготовлені іншим способом і застосовувані для розпалювання (товарна позиція 3606);
(b) колоди, які використовують для варіння целюлози чи виробництва сірників (товарна позиція 4403); ці колоди, на відміну від паливних колод, ретельно сортують, піддають обкоруванню чи лущенню і, як правило, серед цих колод не повинно бути ламаних, колотих, скривлених, сучкуватих чи роздвоєних;
(c) деревинна тріска (лущена деревинa, яку використовують для плетива чи виготовлення сит, коробочок із тріски, коробочок для ліків і т.д., та деревинні стружки, які використовують для виготовлення оцту чи для освітлення рідин (товарна позиція 4404);
(d) деревна шерсть та деревне борошно (товарна позиція 4405).
Додаткові пояснення до товарних категорій:
4401 10 00

Для колод і полін, які вважаються паливною деревиною, не встановлено жодних обмежень щодо розміру. Саме стан деревини і вигляд, в якому її представляють, відрізняють її від деревини, що підпадає під товарну позицію 4403 (дивись Пояснення до товарної позиції 4401, виняток (b).

Ця товарна категорія не включає тирсу, уламки та відходи деревини, навіть якщо вони явно призначені для використання як паливний матеріал (товарна категорія 4401 30 10 або 4401 30 90).


следующая страница >>