asyan.org
добавить свой файл
1
Реєстрація до споживання електроенергії та інших послуг у квартирі
Перед переселенням у квартиру треба дізнатись про реєстрацію до споживання єлектроенергії. Оформлення споживання газу та електроенергії може тривати декілька днів, в деяких випадках і неділь. Для цього треба перед переселенням все оформити заздалегінь або рахуватися з тим, що декілька днів можете бути у квартирі без електроенергії та газу.
А) Реєстрація до споживання електроенергії
Реєстрацію до споживання електроенергії можете оформити у служебно-обласних дістрибюторів електричної енергії (звично покривають область конкретного краю, у деяких випадках більше країв – Пражска енергетика, Стршедоческа, Североморавска, а т.д.), згідно адреси Вашої квартири. При реєстрації до споживання заплатите адміністративний платіж а домовитесь про розмір залогів на електричну енергію. Потім у квартиру прийде технік, котрий приєднає лічильник електроенергії. Пільги на приєднання електроенергії бувають у різних енергетичних підприємств різні.

До реєстрації повинні мати: виконану заяву до споживання електричної енергії, орендний договір (або документ про власність квартири), підписом підтверджену згоду власника нерухомості. Далі у нової квартири, або у квартири де був лічильник електроенергії довше ніж 6 місяців відключен, повинна бути проведена технічна ревізія електроенергії перед приєднанням лічильника. У останніх квартир повинен бути поперше виписан первинний споживач. Доки маєте інший вид перебування ніж постійне проживання чи азил, повинні мати також поручителя, так звану особу котра ручається, що у випадку, коли би після вашого од´їзду із держави залишились Вами невідшкодоване рахунки за електроенергію, заплатить заборговані суми вона. Поручитель повинен мати чеське громадянство, також повинен бути при підпису Вашого договору з місцевим енергетичним заводом присутнім особливо.

Ціна електричної енергії про житлове господарство встановлена урядом ЧР. Можете собі вибрати з декілька тарифів, котрі є різні, згідно об´єму споживання електроенергії, деякі призначені тільки для житлового господарства, для різних електричних пристроїв. Робітники енергетичного підприємства Вам дадуть раду. Електрична енергія платиться залогом кожний місяць (іноді 1х за 2 місяці). Розрахунок витрат проходить 3х рази за рік, коли Вам енергетичне підприємство пошле розрахунок з аналізом сповжитої енергії із бланком грошового переказу у випадку доплати, та з новим встановленим залогом на слідуючи 4 місяці.
Б) Реєстрація до споживання газу
До споживання газу зареєструйтесь у газовому господарстві, в кожному краї є самостійне господарство (напр. Стршедоческа плинареньська а т.д.). До реєстрації повинні мати орендний договір до квартири та заплатите платіж за приєдння лічильника газу.

Ціна газу про житлове господарство встановлена урядом ЧР. Споживання газу платиться залогом кожний місяць, а розрахунок потреби проходить один раз за рік.
В) Інші послуги
Реєстрацію на споживання води потрібно оформити тільки у разі проживання у власному сімейному домі. Реєстрація оформляється у підприємства Водоводи та каналізація (існує в кожному регионі).
Забезпечення відвозу відходів (мусорні контейнери, мішки) є також потрібно оформити при проживанні у власному родинному домі, домовляются з селищним управлінням. В сьогоднішній добі кожне селище встановлює визначену річну сумму на особу за відвоз відходів, а як показує практики у Вашому домі, цей платіж платите або самі або це за вас платить орендар. Від року 2003 може настати повернення до колишньої системи, коли оплату за відвіз відходів рахували згідно кількості відвезених мусорних контейнерів та кулькості осіб в домі.

У проживання орендного та кооперативного оплата за воду та відвоз відходів є з правила частиною служеб, наданих та розрахованих орендарем.
Г) Телефонна лінія
Стаціонарну телефонну лінію можете собі установити у організації Ческі Телеком, а.о. за сплатку 3500 крон чеських, при подачи заяви треба показати орендний договір.

Якщо ви орендатор або суборендатор у квартирі, у котрому вже була заведена телефонна лінія, можете її зі згодою власника перевести на свою особу (платіж 170 кч). Потім буде лінія ведена на Вас, Вам будуть посилати рахунки, та будете уведені в телефонному довіднику. Доки би орендар був незгоден з тим, щоб телефонну лінію перевів (хоча б тимчасово) на Ваше імя, є можливим домовиться хоч б на подачу заяви на службу “зміна платника”, службу, коли телефон постійно наголошен на імя власники телефонної лінії, але рахунки приходять на Ваше ім´я. Це вигодне з часті у випадку, коли займаєтесь підприємницькою діяльністю прямо у квартирі, яку орендуєте.

Якщо була у квартирі заведена телефонна лінія, а чи є на неї який-небудь борг, буде Чеський Телеком перед зновприєднанням телефона просити оплати боргу без уваги на те, хто тому сприяв. Ця сітуація, котрої при оренді квартири іншім особам, всі дуже бояться. Тому, використання телефонної лінії а спосіб оплати завжди обговорюйте с власником на перед.

На ринку діє і дальші телекомунікаційні товариства (напр. Контактел, Етел або ГТС), котрі в сучасній добі встановлюють стаціонарні телефонні лінії тільки про юридичні особи. Очикується, що від року 2003 можуть бути встановлені телефонні лінії і про житлові господарства.