asyan.org
добавить свой файл
1
Підприємство орендує водний транспорт. Чи повинне підприємство реєструватися платником збору за спеціальне водокористування?

 

Відповідь: Відповідно до п. 1.7 Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженої наказом Мінфіну України, ДПА України, Мінекобезпеки України від 01.10.99 р. № 231/539/118/219 (зареєстровано в Мін'юсті України 19.10.99 р. за № 711/4004) збір за користування водами для потреб підприємств водного транспорту справляється за користування водою під час експлуатації водних шляхів вантажними, самохідними, несамохідними та пасажирськими суднами, а згідно з п. 6.7 цієї Інструкції підприємства водного транспорту при експлуатації водних шляхів вантажними, самохідними, несамохідними суднами збір за користування водами для потреб водного транспорту обчислюють виходячи з фактичних даних обліку тоннаж-доби та нормативів збору, а пасажирським судном – місця-доби та нормативів збору.

Таким чином, суб'єкти господарювання, що використовують орендований водний транспорт та користуються водою при експлуатації водних шляхів вантажними, самохідними, несамохідними суднами, є платниками збору за користування водами для потреб водного транспорту.

ДПІ у Солом’янському районі м. Києва