asyan.org
добавить свой файл
1
На нараду директорів

Про стан роботи щодо соціального захисту дітей пільгових категорій, попередження випадків насильства серед неповнолітніх

На території району функціонує 45 загальноосвітніх шкіл, 1 вечірня (змінна), 1 загальноосвітня школа-інтернат, 34 дошкільні заклади і 3 позашкільні заклади, де перебувають 7164 дитини шкільного і 2147 дітей дошкільного віку.

Щорічно, у вересні - жовтні місяці, у закладах освіти проводиться огляд умов утримання, виховання, навчання, оздоровлення, працевлаштування дітей пільгових категорій. Згідно наказу відділу освіти Волноваської райдержадміністрації від 14 серпня 2012 року №293 «Про проведення громадського огляду утримання, навчання, оздоровлення, працевлаштування та соціального захисту неповнолітніх дітей пільгової категорії» з 10.09.12 по 10.11.12 у 47 навчально-виховних, 3 позашкільних і 34 дошкільних закладах був проведений огляд умов утримання, навчання, оздоровлення, працевлаштування та соціального захисту неповнолітніх дітей пільгової категорії.

Під час огляду відвідані 1494 сімей, вивчилися умови проживання дітей, складені акти обстеження матеріально-побутових умов. У ході місячника на первинний облік були поставлені 7 родин, які опинилися в «скрутних» обставинах, в яких перебувають 18 дітей, 6 дітей, що знаходяться в групі « ризику». За статичними даними навчально-виховних закладів складений соціальний паспорт району. У закладах освіти навчаються і виховуються:

Категорія

2010

2011

2012
- дітей-сиріт та ПБП

171

172

156
- дітей з багатодітних сімей

1213

1148

1188
- дітей з малозабезпечених сімей

228

179

52
- дітей одиноких матерів

335

402

510
- дітей-інвалідів

230

208

182
- дітей постраждалих від аварії на ЧАЕС

95

73

68
- дітей загиблих шахтарів

3

3

1
- дітей загиблих працівників органів МВС

1

1

0
Працівники відділу освіти та керівники загальноосвітніх навчальних закладів району разом з працівниками місцевих рад, районного відділу ГУМВС України в Донецькій області, служби у справах дітей райдержадміністрації щорічно в закладах освіти проводять рейд «Урок». Під час проведення рейду обстежуються неблагополучні сім’ї, проводиться чергова звірка та облік дітей шкільного віку по відповідних мікрорайонах, вживаються заходи щодо встановлення місця перебування учнів, які вчасно не приступили до занять. Класні керівники включають до планів виховної роботи заходи, спрямовані на посилення індивідуальної роботи з учнями девіантної поведінки. Ведуться щоденники педагогічних спостережень. В усіх закладах освіти створені ради з профілактики правопорушень, до складу яких входять вчителі, батьки, працівники міліції, які взяли на себе частину роботи з неблагонадійними сім’ями, з дітьми, схильними до правопорушень, скоєння злочинів, бродяжництва, жебракування. Особлива увага приділяється дітям, що знаходяться на внутрішкільному обліку, обліку у ССН, ВКМСН. У школах складені списки учнів девіантної поведінки, в т.ч. дітей, які мають багато пропусків занять, порушень шкільної дисципліни, помічені у вживанні алкоголю токсичних речовин, палінні. Оформлені куточки на правову тематику. З учнями проводяться бесіди на відповідну тематику (в залежності від віку учнів) “Право, законність та причини правопорушень”, “Попередження правопорушень”, “Закон та діти”, “Карна відповідальність неповнолітніх”. Усі діти своєчасно приступили до занять.

Виявлення причин відхилень поведінки, створення діагностичної програми реальних заходів і шляхів подолання проблем школярів девіантної поведінки допомагають психологи, які працюють в закладах освіти. Практичний психолог розробляє комплекс заходів для надання психологічної допомоги всім учасникам навчально-виховного процесу. З метою отримання позитивного результату в роботі, в школах йде залучення громадськості, батьків до подолання девіантної поведінки учнів, діє « пошта довіри», завдяки якої школярі можуть отримати відповіді на питання стосовно порушень своїх прав. На педрадах практичні психологи виступають з питання “Девіантна поведінка школярів як соціальна і педагогічна проблема ”.

Під час огляду були відвідані родини, де проживають діти-сироти, діти, які залишилися без батьківського піклування. Умови проживання в усіх сім*ях добрі.

У закладах освіти створюються умови для забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей. На виконання постанови Кабінету Міністрів України №226 від 05.04.1994р. діти-сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування, забезпечені безкоштовним харчуванням, єдиними квитками, шкільною і спортивною формою, підручниками . Двічі на рік діти-сироти і діти, які позбавлені батьківського піклування, пройшли поглиблений медичний огляд. Усі діти, які залишилися без батьківського піклування, мають власні рахунки в « Ощадбанку»

Одне із актуальних завдань навчальних закладів - це зайнятість дітей і підлітків у позаурочний час. Так, у 2012-2013 навчальному році в районі працюють 3 позашкільні заклади – Волноваський БДЮТ, Донський ЕНЦ Волноваська станція юних техніків - 126 гуртка, які відвідують 2489 учнів. З метою організації дозвілля дітей в позаурочний час у ЗНЗ працюють 125 гуртків, якими охоплено 2210 дітей шкільного віку (за різними напрямками). Діти пільгових категорій охоплені гуртковою роботою 100%. При реабілітаційному центрі працює гурток «Соціалізація дітей з особливими потребами » (15учнів). Протягом навчального року проходять зустрічі з цікавими людьми, виховні бесіди, психокорекційна робота. Гуртківці по мірі своїх здібностей оволодівають навичками декоративно-прикладного мистецтва. Кращі роботи направляються на районні та обласні виставки.

Кожного року для дітей різних соціально-неспроможних категорій проводяться районні конкурси і фестивалі: «Дерзайте, ви талановиті!», « Повір у себе», « Ми все можемо». У заходах беруть участь діти-інваліди, діти-сироти, діти, які залишилися без батьківського піклування, діти з неповних багатодітних, малозабезпечених , неблагонадійних сімей. У жовтні поточного року 69 дітей із 19 закладів освіти брали участь у районних конкурсах. 5 переможців шкільного віку були нагороджені безкоштовними путівками до санаторно-оздоровчого центрі соціальної реабілітації “ Смарагдове місто ”.

Усього було випущено в 2012р. із 9-х кл. ЗНЗ району у 2011-2012н.р.- 781 учень. Із них продовжують здобуття повної загальної середньої освіти 778 учнів, що складає 99,6%. (10кл. денна форма навчання – 425уч., 10кл. вечірня форма навчання – 15 уч., ПТНЗ – 111 уч.,ВНЗ І-ІІр.а. – 227). 63 випускники 9кл. Волноваської вечірньої (змінної) школи продовжують навчання у 10 класі вечірньої школи.

У т.ч. випускників 9-х класів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування -12 ( загальноосвітніх шкіл- 10, шкіл-інтернатів – 2) продовжують навчання: у 10кл. ЗНЗ – 4 уч., у ПТНЗ – 2 уч., у ВНЗ І-ІІр.а. – 7уч.

У т.ч. випускників 9-х класів з числа дітей-інвалідів - 14 (загальноосвітніх шкіл - 13, навчальн. закл. нового типу -1) продовжують навчання: у 10кл.ЗНЗ – 7 уч., У ПТНЗ – 1 уч., у ВНЗ І-ІІр.а. – 4 уч. Не підлягають навчанню за станом здоров’я 2 учня за довідками ПМПК ( Любівська ЗОШ І-ІІст. та Валер*янівська ЗОШ І-ІІІст.).

Станом на 10.09.2012 р. усього було випущено із 11-х кл. ЗНЗ району у 2011-2012н.р.- 512 учнів. Продовжують навчання – 475 чол. (із них: ВНЗ ІІІ-ІУ р.а. – 230 чол., ВНЗ І-ІІр.а. – 133 чол., ПТНЗ – 112 чол.). серед випускників працевлаштовані – 15 чол., не працевлаштовані – 6 чол., перебувають в армії – 7 чол., вдома ( догляд за дитиною) – 7 чол., вдома ( через хворобу) – 2. Вечірню (змінну) школу закінчили - 140 учнів. Лише 10 продовжують навчання (ВНЗ І-ІІр.а. – 4 чол., ПТНЗ – 6 чол.). 100 учнів працевлаштовані, в армії – 4 чол., не працевлаштовані – 3 чол., перебувають вдома (догляд за дитиною) – 18 чол., знаходяться у ВК 120 – 5 чол.

Усього випускників 11(12-х)кл. з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, -14 (загальноосвітніх шкіл – 13, навчальн. закл. нового типу-1 ). Із загального числа продовжують навчання в ПТНЗ – 5 чол., ВНЗ І-ІІр.а. – 6 чол., ВНЗ ІІІ-ІУр.а. – 2чол., непрацездатні (за станом здоров’я) – 1 чол.

У т.ч. випускників 11(12-х) класів з числа дітей-інвалідів – 22(загальноосвітніх шкіл – 21, навчальн. закл. нового типу-1). Продовжують навчання у ПТНЗ – 1 уч., ВНЗ І-ІІр.а.- 5 чол., ВНЗ ІІІ-ІУр.а. – 12 чол., непрацездатні ( за станом здоров’я) – 3 чол., працевлаштовані – 1 чол.

Довідки про підтвердження подальшого навчання та працевлаштування знаходяться в кожному закладі освіти району.
Улітку 2012 різними формами оздоровлення охоплено 4715 школярів району, що складає 67%. За весь літній період оздоровилося дітей пільгової категорії: 136 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 116 дітей-інвалідів, 35 дітей з малозабезпечених та багатодітних родин, 24 дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 12 дитина групи ризику, 233 дитини диспансерного обліку, 279 обдаровані й талановиті діти.

У ДНЗ за оздоровчий період було оздоровлено 2012 дітей, що складає 94% від усіх дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади. Організовані форми активності, згідно з вимогами Базової програми розвитку «Я у світі», здійснювались переважно на свіжому повітрі. Пріоритетного значення набули фізкультурно-оздоровчі заходи, рухливі ігри, загартування, пішохідні переходи та цільові прогулянки. Виділено кошти на збільшення вартості харчування під час оздоровлення дітей в дошкільних навчальних закладах з місцевого бюджету на 10%. Вартість харчування однієї дитини на день в оздоровчий період складала 10 грн.67 коп. за рахунок другого сніданку у вигляді фруктів та фруктових соків.

З 28.05.2012р. на базі 3 загальноосвітніх навчальних закладів району працювало 3 табори відпочинку з денним перебуванням. Усі табори було відкрито районною комісією з перевірки готовності своєчасного відкриття і належного функціонування таборів відпочинку, склад якої затверджено наказом адміністрації району, на підставі "Акту приймання оздоровчого закладу" за формою № 318/У, наказ МОЗ України від 11.07. 2000  №160. У них охоплено відпочинком 95 учнів. Своєчасно і якісно були укомплектовані табори відпочинку педагогічними кадрами.

Під час роботи таборів відпочинку випадків захворювань, отруєнь, травмування не виявлено.

Забезпечувалося суворе дотримання правил охорони праці, безпеки життєдіяльності, проводилося цільове інструктування учнів перед кожним їх виходом за межі шкільної території.Назва закладу

Власник

Адреса розташування, телефон

Планується оздоровити дітей

Графік проведення змін

1.

Новотроїцька ЗОШ І-ІІІ ст. №4

Іванов В.Ф.

с. Новотроїцьке, вул. Шевцової, 57, т.65-73

22

28.05.-08.062012.


2.

Володимирівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1

Перємєй І.П.

с. Володимирівка, вул. Гагаріна,2 т.4-95-44

48

28.05.-08.06.2012.


3.

Кіровська

ЗОШ І-ІІІ ст.

Улитич О.М.

с. Кіровське, вул. Шкільна,5,

т.96-1-42

25

28.05.-15.06.2012.


Режим роботи – з 8 до 14 години. Організовано двохразове харчування, вартість якого складала від 10 грн. до 14,5 грн. на день. Із загальної кількості учнів, які відвідували пришкільні табори, майже усі діти відпочили за батьківські кошти ( 6610 грн.). 17 учні - діти соціально незахищених категорій були забезпечені харчуванням на суму 10 гривень на день. Спонсорська допомога щодо роботи таборів склала 2760 грн. Бюджет відділу освіти на 2012 рік профінансовано на 79%, а саме: заробітна плата та енергоносії. Тому з районного бюджету в цей літній період кошти не були виділені на оздоровлення дітей шкільного віку.

У 2012 році у заміських таборах відпочивали 1476 дітей ( «Маяк», «Лісова казка», «Буревісник», «Піонер», «Червона гвоздика»,»перлина Донбасу», ДОЦ ім. К.Бабіна тощо), із них 732 – діти пільгового контингенту, що на 110 дітей більше, ніж планувалося.

За кошти державного бюджету в МДЦ «Артек» та ДЗ «Молода гвардія» оздоровилося 32 учня (10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1 дитина-інвалід, 5 дітей з малозабезпечених та багатодітних родин, 2 дитини диспансерного обліку, 14 обдарованих й талановитих дітей.)

За кошти обласного бюджету – 154 учня (86 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 6 дітей-інвалідів, 47 дітей з малозабезпечених та багатодітних родин, 6 дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 32 дитини диспансерного обліку, 15 обдаровані й талановиті діти,13 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.)

За кошти бюджетів всіх рівнів Волноваського району – 236 учнів були охоплені оздоровленням та 95 учнів охоплені відпочинком

У ДОЦ ім. К. Бабіна за пільговими путівками було здійснене оздоровлення, які надали певні організації: 15 учнів відпочивали за пільговими путівками ПРАТ «Новотроїцьке р/у», 13 учнів – за кошти профспілкової організації СТОВ «Донецька п\ф», 9 учнів – ТОВ «Росія»,3 учня – АТЗТ «Екопрод», 30 учнів – «ВАВК», 10 учнів – шахти «Південнодонбаська».

5 вихованців Новотроїцької ЗОШ- інтернату протягом літнього періоду відпочили у дитячих оздоровчих центрах області: 2 зміни у ДОЦ ім. К.Бабіна, 1 зміна у ДОЦ « Маяк « ( с. Широкіно, Новоазовського району) контингенту шкіл району отримали 46 безкоштовних путівок у позаміські дитячі оздоровчі табори та санаторії.

221 старшокласників індивідуально працевлаштувалися з оплатою труда до 11 закладів. Підлітки торгували на ринку, торгових пунктах, у приватних підприємців на польових роботах, у саду, СТО, автомобільних мийках, на будівельних об’єктах.

Понад 20 років на базі Волноваського БДЮТ працює туристичний клуб « Горизонт». З метою поширення туристсько-краєзнавчого напрямку виховної роботи разом з керівником клубу Ярошенко О.А. 126 школярів відпочили під час походу на «Кам’яні могили», до Хомутовського степу. 2229 учнів відпочили під час походів і екскурсій, під час яких діти відвідали пам’ятні місця свого населеного пункту, міста та країни. Учні познайомляться з особливостями екосистеми гірського Криму, з флорою та фауною нагір’я Чатир-Даг, з режимом заповідності на території Кримського державного заповідника.

Оздоровлення дітей у літній період відбувалося і у Донському еколого-натуралістичному центрі, де було оздоровлено 377 дітей, що складає 80% від загальної кількості юннатів, вихованців еколого-натуралістичного спрямування (із них: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 1, дітей-інвалідів – 8, дітей з малозабезпечених та багатодітних родин – 34 , обдаровані й талановиті діти – 158).

Відповідно до плану роботи у червні-серпні 2012 року з 9-00 до 12-00 години працювали гуртки «Природа і фантазія», «Природа крізь призму англійської мови», «Юні натуралісти», «Юні зоологи». Член гуртка «Юні зоологи» Скрипник Ганна була нагороджена путівкою до профільного оздоровчого табору «ЮННАТ» м. Київ Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за активну участь у Всеукраїнському поході «Біощит» , операція «Мурашка». Також проводились культурно-масові еколого-натуралістичні заходи: «Ковиловий степ», свято до Дня захисту дітей, до Дня охорони навколишнього середовища, виставка-ярмарок «Рукотворне диво», екологічна гра «листочки зеленої енциклопедії», виставка до Дня незалежності «Тобі, рідна Україно, наша любов і творчість» тощо.

На підставі наказу по відділу освіти від 02.10.2012 року № 378 « Про проведення благодійного місячника « Створи добро» з 02.10 по 16.11.2012 року в 47 закладах освіти був проведений благодійний місячник « Створи добро». У ході акції «Друг потребує допомоги» 6 учнів отримали матеріальну допомогу в сумі 18203грн. для вирішення проблем зі здоров’ям. Діти пільгових категорій отримали гуманітарну допомогу у вигляді одягу, взуття (3203грн); канцелярського приладдя (4111грн.), продуктів харчування (791грн), миючі засоби (723грн), . Для ДНЗ с.Новоолексіївка, с.Степне та Новотроїцької ЗОШ-інтернату були зібрані іграшки (610грн.).

Дітей, які залишилися без батьківського піклування у Володимирівської ЗОШ І-ІІІст.№1 (7 учнів), Ольгинської ЗОШ І-ІІІст. (2 учні) та Степнянської ЗОШ І-ІІІст. (1 учень), застрахували від нещасного випадку СК «Провідна» на 1000 грн. на кожну дитину.

Було організоване безкоштовне харчування (320грн.) для дітей з багатодітних сімей з Петрівської ЗОШ І-ІІІст. та Ольгинської ЗОШ І-ІІІст.

У БДЮТ були передані канцтовари (150грн.) із Бугаської ЗОШ І-ІІІст. для дітей пільгової категорії.

У 4 закладах освіти проведена акція «Подаруй книжку бібліотеці» під час якої відремонтували підручники і поповнили шкільні бібліотеки 35 художньою літературою, 23 дитячими журналами на суму 487 грн.

У Благодатненській ЗОШ І-ІІст. пройшов благодійний ярмарок , під час якого було зібрано 147грн (витратили на предмети першої необхідності для дітей пільгової категорії).

Фото послуги для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування (348грн) були сплачені у Новотроїцькій ЗОШ І-ІІІст.№4

Під час проведення акції «Спонсор» голова СТОВ «Любівське» Мавроді В.С. виділив 2000грн на придбання посуду для шкільної їдальні Любівської ЗОШ І-ІІст.

Благодійний фонд Щербаня подарував Новотроїцькій ЗОШ-інтернат І-ІІст.: для 1-класників рюкзаки з повним канцелярським набором (2022грн), підручники (3891грн), штучні квіти (1050грн), диван (1000грн), 2 журнальних столики (120грн), килимову доріжку (500грн). Шефи Донський ХМК для Новотроїцькій ЗОШ-інтернат І-ІІІст. зробили подарунки для 1-класника (1684грн). Також для інтернату прихожанами церкви передані овочі та фрукти (266грн) та приватний підприємець придбав миючі засоби та лампочки (500грн).

Спонсором Нєлєвдой Є.К. надана гуманітарна допомога (1000грн) для дитини пільгової категорії Новоандріївської ЗОШ І-ІІІст.

Дирекція ТОВ «Росія» надає допомогу 24 учням пільгової категорії Златоустівської ЗОШ І-ІІІст. у безкоштовному харчуванні та для учнів 1-4 класів виділяє безкоштовно молоко ( 3 рази на тиждень по 12літрів).

Завдяки акції «Спонсор» для Новотроїцької ЗОШ І-ІІІст.№4 придбано 2 радіатора (1600грн) та Новотроїцький РУ придбало переносний медіопроектор (3300грн).
На виконання розпорядження Президента України від 14.09.2000 №280/2000 “Про щорічне проведення Всеукраїнської благодійної акції “Милосердя”, розпорядження голови райдержадміністрації від 01.09.2010 №442 “Про проведення у Волноваському районі в 2009 році Всеукраїнської благодійної акції “Милосердя” та постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.1997 №1066 “Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку”, наказу по відділу освіти від 21.09.2012 року № 357 « Про проведення Всеукраїнської благодійної акції “Милосердя”, з 01.10. по 15.10.12 у закладах освіти проведена благодійна акція « Милосердя».

Під час Всеукраїнської благодійної акції «Милосердя» були проведені акції «Учитель не може бути самотній», «Учителю вклонюся я доземно», під час яких учні закладів освіти відвідали вчителів-пенсіонерів, привітали їх зі святом. Також надана матеріальна допомога ветеранам педпраці Волноваської ЗОШ І-ІІІст.№2 (продукти харчування на суму 156грн.), Волноваської ЗОШ І-ІІІст.№3 (продукти харчування на суму 106грн.). Учнями та вчителями Оленівської ЗОШ І-ІІІст.№2 були зібрані продуктові набори (5шт по 150грн.) для односельців з обмеженими можливостями. Дмитрівською ЗОШ І-ІІст. зібрана матеріальна допомога (654грн). Ольгинською ЗОШ І-ІІІст. надана грошова допомога на лікування ветерана ВВВ (1200грн.).

Були проведені операції «Допомога», «Добро починається з тебе». У межах цих операцій у ЗНЗ району були організовані волонтерські групи, які здійснювали рейди до учасників ВВВ, самотніх літніх людей, учителів-пенсіонерів на закріпленій території. Людям похилого віку надавалася допомога по благоустрою території , здійсненню осінньо-польових робіт.

У межах Акції були проведені у закладах освіти району такі заходи: єдина інформаційна година «Дорога милосердя»; виховні години на тему: «Добром себе вимірюй», «Духовне багатство людини», «Допомога людям похилого віку». У ЗНЗ району були проведені лінійки до Дня людей похилого віку «Поспішай робити добро» та святкові концерти. Проведені години спілкування щодо толерантного ставлення до людей похилого віку: «Прояв милосердя», «Цінуй молодість – поважай старість», «Добро – це єдиний одяг, що не старіє»; диспути «Світ стане краще, якщо кожен озирнеться навкруги», «Що таке добро»,; урок-милосердя «Допоможи ближньому» ; конкурс малюнків та плакатів на тему: «Доброта – найкраща риса людини», «Зберігайте чистим наше село». Також у всіх закладах освіти району проведена операція «Жовтий лист» по упорядкуванню території школи, пам’ятників загиблим воїнам та могили невідомого солдата.

Під час акції «Від серця до серця» були зібрані кошти для онкохворої дитини з Октябрської ЗОШ І-ІІІст. у Волноваській ЗОШ І-ІІІст. №4 (500грн.) та Волноваській ЗОШ І-ІІІст.№6 (508грн.). Волноваський ліцей зібрали натуральну допомогу (речі, іграшки, канцтовари) для Центру реабілітації інвалідів. У Волноваські ЗОШ І-ІІІст. №7 до Дня міста було вручено подарунки ветеранам (150грн) та до Дня людей похилого віку (100грн), також колектив та учні привітали 23 вчителів-педагогів з професійним святом (500грн.)
Ведення необхідної документації щодо соціального захисту неповнолітніх:

1. План роботи закладу

2. Перспективний план роботи з питань соціального захисту

3. Призначений громадський інспектор з охорони дитинства.

4.Особові справи на дітей-сиріт.

5. Списки дітей пільгових категорій і документи, які підтверджують їх статус.

6.Акти обстежень умов проживання сімей, журнал обліку дітей, які залишилися без батьківського піклування

7 Охоплення школярів позаурочною і гуртковою роботою( заходи )

8.Оздоровлення, працевлаштування дітей пільгових категорій.
З питання попередження випадків насильства:

У зв’язку зі збільшенням випадків проявлення жорстокого поводження над неповнолітніми в закладах освіти Волноваського району, на виконання Законів України « Про освіту», « Про загальну середню освіту» у частині вжиття вичерпних заходів щодо попередження насильства серед учнів, керуючись листом управління освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації від 29.10.2010 року № 01/08-1911 « Про зміни до листів управління освіти і науки» звертаю увагу на ведення необхідної документації:

1. Журнал обліку випадків насильства над неповнолітніми.

2 Призначений відповідальний за цей напрямок роботи

3. План роботи ( витяг з річного плану роботи) щодо попередження випадків насильства.

Керівникам навчальних закладів:


 1. Призначити наказом по навчальному закладу відповідальних осіб за здійсненням контролю за умовами утримання і виховання дітей пільгової категорії (з першого дня перебування дитини у навчальному закладі).

 2. Створити всі необхідні умови для адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у навчальному закладі.

 3. Здійснити ознайомлення працівників закладу з нормативними документами, що регулюють законодавство в галузі соціального захисту. Дане питання розглядати на нараді при директорові, засіданнях РМО класних керівників та на нарадах заступників директорів з ВР (щорічно, у серпні-вересні).

 4. Створити базу даних дітей пільгових категорій.

 5. Оновлення бази даних дітей пільгових категорій (щорічно, станом на 01 вересня, на 01 січня та у разі змін у складі осіб пільгових категорій).

 6. Передбачити у річному плані роботи закладу на поточний навчальний рік розділ щодо організації роботи з дітьми пільгових категорій.

 7. Формування особових справ на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Особова справа формується в окрему папку на кожну дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування. В особовій справі обов’язкова наявність титульного листа, де зазначені всі дані про дитину і перелік документів, що знаходяться в особовій справі.( наявність копій усіх документів) і обов’язково у 3-денний термін робити у відділ освіти повідомлення, якщо з’явилася така дитина

 8. Організація співпраці з навчальними закладами, в яких навчалися/виховувалися діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

 9. Забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Єдиними квитками (внести в банк даних, забезпечити облік), безкоштовним харчуванням, шкільною та спортивною формами.

 10. Організувати роботу лекторію «Правова культура» з метою роз’яснення дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, правової освіти та норм сучасного законодавства з охорони дитинства.

 11. Планувати оздоровлення дітей пільгових категорій у закладах оздоровлення та відпочинку різних типів. Сприяти 100% оздоровленню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в літній період через створення пришкільних таборів з денним перебуванням та оздоровчих майданчиків.

 12. Розглядати питання соціального захисту дітей пільгових категорій на засіданнях педагогічних рад, нарадах при директорові ( обов’язково оздоровлення 1 раз на рік та соціальний захист – 1 раз на рік).

 13. Залучати учнів пільгового контингенту до відвідування гуртків, секцій, студій, факультативів, що функціонують на базі навчального закладу та інших закладів (100% охоплення гуртковою роботою дітей пільгової категорії).

 14. Сприяти участі дітей пільгових категорій у виховних заходах закладів (конкурсах, спортивних змаганнях, інтелектуальних турнірах, олімпіадах тощо), активізувати участь у районних заходах «Дерзайте, ви талановиті», «Повір у себе», «Ми все можемо» тощо.

 15. Створити динамічний інформаційний стенд «Права дітей» .

 16. Сприяти організації шефської допомоги дітям-сиротам, дітям, які позбавлені батьківського піклування.
 1. Ознайомити всіх педагогічних працівників та забезпечити неухильне виконання спільного наказу Держкомітету у справах сім’ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я України від 16.01.2004р. № 5/34/24/11 „Про затвердження порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення ” .

 2. Збільшити кількість психологічних факультативних занять з психології та превентивних тренінгів із формування соціальних навичок у дітей.

 3. Внести зміни до планів роботи в сторону збільшення кількості спортивних змагань командного типу для дітей та підлітків, що сприятиме нейтралізації їх гіперактивності та зняттю агресії.

 4. Широко залучати органи учнівського самоврядування та батьківської громадськості до профілактичної роботи.

 5. Проаналізувати стан виконання вимог Законів України « Про освіту» у частині забезпечення конституційного права дітей на здобуття повної середньої освіти, попередження правопорушень та шкідливих звичок серед учнівської молоді.

 6. Посилити контроль щодо дотримання чинного законодавства по попередженню насильства серед неповнолітніх.

 7. Терміново ( протягом 1 доби) передавати повідомлення у письмовій формі до відділу освіти, служби в справах неповнолітніх, органів внутрішніх справ про випадок жорстокого поводження з дитиною чи реальну загрозу його вчинення.

 8. Провести відповідну роз’яснювальну роботу з вчителями, класними керівниками, про додержання педагогічними працівниками вимог законодавства щодо захисту прав дітей, недопущення фізичного або психофізичного насильства над дітьми.

 9. Організувати правовий всеобуч з учнями щодо недопущення аморальних проявів в навчальних закладах.

 10. Активізувати роль учнівського самоврядування в організації роботи щодо недопущення протиправних дій в дитячому середовищі, приділяти особливу увагу просвітницькій роботі серед батьків.

 11. Здійснювати заходи з профілактики порушень соціально-психологічної адаптації учнівської молоді до гострого і хронічного стресу; виховання взаємоповаги та навчання дітей і батьків способам конструктивної взаємодії в сім’ї, або коли насильство в родині пов’язане із уживанням батьками алкоголю чи наркотиків.

 12. Про стан роботи щодо попередження насильства серед неповнолітніх інформувати відділ освіти щоквартально до 5 числа за звітним періодом.