asyan.org
добавить свой файл
1
Роз’яснення Національного банку України до постанови Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2010 року № 878 "Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів".
На сьогодні кожен із нас, держатель платіжної картки НСМЕП, може ВИМАГАТИ від торгівельних підприємств послуги розрахунку за допомогою картки .НСМЕП. При цьому ця вимога забезпечується наступним:

1. Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» п.14.7.торговець зобов'язаних забезпечити держателям карток держателям платіжних карток (як мінімум трьох міжнародних та/або внутрішньодержавних платіжних систем) - тобто картка НСМЕП обов'язкова до обслуговування .

  1. Постановою КМУ від 29 вересня 2010 р. N 878 передбачено, що до 1 липня 2011 р. - суб'єкти господарювання у населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. осіб; а до 31 грудня 2011 р. суб'єкти господарювання, включаючи суб'єкти малого підприємництва, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 25 до 100 тис. осіб повинні здійснити перехід на обов'язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).

  2. Постановою КМУ від 29 червня 2011 р. № 706 затверджені зміни до Постанови Кабінету Міністрів України N 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів», якими передбачено, що суб'єкти господарювання повинні забезпечити можливість використання спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) відповідно до законодавства.

  3. Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст.155) передбачено, що Порушення працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг правил торгівлі тягне за собою накладення на порушника штрафу від одного до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів. Аналогічні дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до двадцяти семи неоподатковуваних мінімумів доходів.

  4. Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст.155-1) передбачено, що порушення працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг встановленого законом порядку проведення розрахунків тягне за собою накладення на порушника штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів. Аналогічні дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів. Під встановленими законом правилами проведення розрахунків розуміється норма п.14.7. Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».


Висновки: в разі наявності в місці прийому платежів касового апарату держатель платіжної картки НСМЕП має право вимагати обслуговування із застосуванням платіжної картки, а власник підприємства та уповноважені особи - касири, адміністратори, директори повинні забезпечити держателю можливість реалізації права на використання картки безготівковим шляхом для оплати за будь-який товар/ послугу, без обмежень по сумі, без додаткових комісій або інших додаткових умов.

Пропонується форма заяви держателя платіжної картки НСМЕП до територіальних органів податкової міліції ДПА України та територіального управління у справах захисту прав споживачів Держспоживстандарту України.

Заява про здійснення позапланової перевірки суб'єкта господарювання для припинення порушень

законодавства та відновлення мого права на розрахунки із застосуванням платіжної картки.
Я, ШБ, хочу підтвердити, що, незважаючи на наявність на підприємстві, де здійснювалась розрахункова операція, реєстратора розрахункових операцій, підприємство не забезпечило мені можливість здійснення розрахунків за продані товари (послуги) із застосуванням платіжної картки НСМЕП (спеціального платіжного засобу).

Зазначеним підприємством порушені мої права користувача платіжної картки, а також порушені правила торгівлі, порядок проведення розрахунків та вимоги статей 155, 155-1 КУпАП,

Постанов КМУ № 833 від 15 червня 2006 р. «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів»,

878 від 29 вересня 2010р. «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів»

та п.14.7. Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

ДАТА ОПЕРАЦІЇ

СУМА ОПЕРАЦІЇ/

АДРЕСА

НАЗВА ПІДПРИЄМСТВА, ДЕ ЗДІЙСНЮВАЛАСЬ ОПЕРАЦІЯ

Зазначене адміністративне правопорушення відбулося на підприємстві за наступних обставин:відсутності платіжного терміналу;платіжний термінал вийшов з ладу;без пояснення причин мені відмовили в можливості розрахуватися платіжною карткою;


□ □ □

Додаткова інформація

Я зробив(ла) запис про вищезазначену ситуацію в Книгу відгуків та пропозицій. Додаю копію запису.

Я був(ла) вимушений розрахувався за цю послугу (товар) іншими засобами платежу. Додаю копію документ про оплату готівкою.

Я не зміг (ла) розрахувався за цю послугу (товар) іншими засобами платежу завдяки відсутності відповідної суми готівки.Інша інформаціяПрошу розглянути цю заяву у термін згідно Закону України „Про звернення громадян "та прийняти заходи щодо забезпечення моїх прав на користування платіжною карткою, передбачених діючим законодавством України.

Контактна інформація (адреса, тел., факс, e-mail)/ Підпис /
Дата/