asyan.org
добавить свой файл
1
Тестування – це серйозне психологічне випробування, тому завдання педагогічних працівників допомогти учням психологічно налаштуватися на успіх, ознайомити з правилами проходження ЗНО, допомогти в підготовці до тестування.

Деякі поради для успішного проходження ЗНО

( Поради учням)
1.Почніть готуватися до тестування заздалегідь.

2.Повторіть увесь навчальний матеріал.З цією метою

використовуйте підручники та посібники, рекомендовані

Міністерством освіти і науки України.

3.Вчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок наказує виробляти гормони стресу на будь-який подразник, що загрожує вашому спокою.

4.Усміхніться, навіть якщо вам не дуже хочеться. Усмішка позитивно впливає на організм.

5.Зовнішнє незалежне тестування вимагає багато уваги. Тому напередодні ЗНО не варто себе перевантажувати, постійно тренуючись в пошуку правильних відповідей , знову й знову вивчаючи власні нотатки або підручники.

6.При підготовці до тестуваня розпочинайте із найважчого завдання , але посильного. Легші вправи залишайте на закінчення заняття.

7.Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв .після того, як ви засвоїли новий матеріал, а згодом через добу. Кожне наступне повторення повинно бути коротшим попереднього.

8.Не піддавайтесь спокусі, що вам не трапляться питання, на які ви не знаєте відповіді.

9.Тренуйтесь із секундоміром у руках. Засікайте час виконання тестів,зменшуйте його. Без подібних обмежень,що змушують працювати в максимально швидкому темпі,без імітації ситуації ЗНО неможливо подолати той стрес,що викликає будь-яке тестування.

10.Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за « першими словами » і добудовувати його закінчення у власній уяві. Через це ви можете зробити помилки в найлегших завданнях

Як підтримати свою дитину
( психологічні поради батькам)


Готуючись до тестування, старшокласникам важливо відчувати допомогу з боку дорослих. Це може бути як підтримка інформаційного характеру стосовно питань проходження процедури ЗНО або опрацювання навчального матеріалу, так і психологічна настанова, переконання в тому, що за умови серйозної підготовки й виявлення ґрунтовних знань випускник може сподіватися на гарні результати.

  1. Частіше спілкуйтеся зі своїми дітьми., переймайтеся їхніми проблемами, допомагайте вирішувати їх. Займіть позицію друга для своєї дитини.

  2. Спостерігайте за самопочуттям дитини, ніхто, крім Вас, не зможе вчасно помітити і запобігти погіршенню стану дитини, пов'язаного з перевтомою.

  3. Зверніть увагу на харчування дитини: під час інтенсивного розумового напруження необхідна поживна і різноманітна їжа і збалансований комплекс вітамінів. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага і т.д. стимулюють роботу головного мозку.

  4. Заздалегідь під час тренування за тестовими завданнями привчайте дитину орієнтуватися в часі і вміти його розподіляти. Тоді у дитини буде навичка уміння концентруватися впродовж усього тестування, що надасть їй спокою і зніме зайву тривожність.

  5. Порадьте дітям під час іспиту звернути увагу на наступне:

· Пробігти очима весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому містяться, це допоможе налаштуватися на роботу;

· Уважно прочитати питання до кінця і зрозуміти його зміст (характерна помилка під час тестування - не дочитавши до кінця, за першими словами вже припускають відповідь і квапляться її вписати);

· Якщо не знаєш відповіді на запитання чи не впевнений, пропусти його і познач, щоб потім до нього повернутися;

  1. Напередодні забезпечте дитині повноцінний відпочинок, вона повинна відпочити і як слід виспатися.

  2. Запевняйте дітей, хваліть їх за те, що вони роблять добре.