asyan.org
добавить свой файл
1
ВИТЯГ З ПОЛОЖЕННЯ

про ХІ Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики

«Червона рута»
Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», заснований Міністерством культури і туризму України, Міністерством України у справах молоді та спорту, Міністерством освіти і науки України, Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Т.Шевченка, Українською екологічною асоціацією «Зелений світ», Українським історико-просвітницьким товариством «Меморіал» ім. В.Стуса, Народним Рухом України, Спілкою письменників України, Спілкою композиторів України, Українським фондом культури, Товариством зв'язків з українцями за межами України (товариством «Україна»), проводиться Дирекцією фестивалю з метою пошуку і розкриття творчих здібностей молодих авторів і виконавців, створення нових стилів у популярних масових жанрах української пісні.

Співорганізаторами відбіркових конкурсів є управління культури і туризму, у справах молоді та спорту, освіти і науки облдержадміністрацій, Київської і Севастопольської міськдержадміністрацій та Міністерства АР Крим, також центри народної творчості та осередки інших організацій-засновників.

Фестиваль проводиться в два етапи:

Перший (відбірковий) - з березня по грудень 2008 року в обласних центрах та м. Сімферополі.

Другий (заключний) – у травні 2009 року в одному з найбільших міст України.

Вступного внеску за участь у конкурсі та фестивалі платити не потрібно.
ВІДБІРКОВІ КОНКУРСИ
У відбіркових конкурсах можлива участь одного і того ж виконавця (або гурту) в різних жанрах.

До участі у конкурсі допускаються професійні та самодіяльні виконавці, які народилися між 1 березня 1973 р. і 1 березня 1998 р., ознайомлені з Положенням і Творчою концепцією фестивалю (витяг додається).

Для участі у змаганні конкурсант подає Заявку і заповнює Анкету (додаються). Якщо учасники з поважних причин не можуть завчасно подати Заявки та Анкети, то вони приймаюся і в день конкурсу.

Дипломанти попередніх фестивалів «Червона рута» допускаються до участі в конкурсі на загальних підставах.

Лауреати минулих «Червоних рут» можуть брати участь у конкурсах фестивалю в інших жанрах.

Конкурсні прослуховування проводяться публічно.

Конкурсанти виступають у жанрах:

• популярної музики - виступають «живцем» у супроводі фонограми «-1», будь-яких музичних інструментів чи навіть а capella;

• танцювальної музики - солісти співають «живцем» під фонограму «-1», допускається супровід ді-джеїв, програмістів, інструменталістів, що працюють в реальному часі;

• рок-музики - всі музиканти виступають «живцем», допускається використання в реальному часі фонограм додаткових інструментальних партій, секвенсора, семплера (для семплерного року), що не дублюють живе виконання;

• акустичної музики - тільки «живий» звук з використанням не більше одного електричного інструменту (крім синтезатора) без звукової обробки;

• інша музика - як у всіх попередніх жанрах.

У відбіркових конкурсах апробовуються ведучі та поза конкурсом окремо виступають шоу- і ритм-балетні гурти, кращі з яких рішенням Дирекції після перегляду в Києві зробленого нею відеозапису запрошуються на заключний етап фестивалю.

Відбіркові комісії (суддівські ради) мають право скорочувати програму виступу конкурсантів.

ВИМОГИ ДО ПРОГРАМИ ТА РЕПЕРТУАРУКожен учасник повинен підготувати три пісні:

• Для співаків-солістів жанру популярної музики три пісні за власним вибором незалежно від дати написання творів (у т.ч. з репертуару українських чи зарубіжних виконавців у перекладі українською мовою).

Співаки-солісти жанру популярної музики можуть виступаюти «живцем» у супроводі фонограми «-1», будь-яких музичних інструментів чи навіть а capella.

• Для дуетів, гуртів у жанрі популярної музики та усіх інших виконавців у жанрах танцювальної, рок, акустичної, іншої музики дві нові пісні, написані не раніше березня 2005 р. та одна пісня за власним вибором.

• Тексти пісень повинні бути українською мовою.

• Щодо авторства пісень регламентацій немає.

• Конкурсні пісні мають бути різнохарактерними.

• Загальний хронометраж конкурсної програми обмежений 15 хвилинами.

• У жанрах танцювальної, популярної та іншої музики одна з конкурсних пісень обов'язково має бути шлягерного характеру.