asyan.org
добавить свой файл
1
ЗАТВЕРДЖЕНО

Директор КЗ «ЗОЦТКУМ» ЗОР

____________Т. Г. Митрофанова

____ _____________ 2012 р.

Положення

Про відкриті змагання з техніки пішохідного туризму

та спортивному орієнтуванню серед учнів шкіл м. Токмак.

УЗГОДЖЕНО

Начальник міського відділу освіти

___________________ С.В.Черкасова

_____ ____________________2012 р.

РОЗРОБНИК

Директор Токмацького відділу туризму

______________________ Т. М. Iванова

2012 р.

І. Мета:

1. Популяризація туристського спорту серед учнівської та студентської

молоді міста Токмака;

2. Виявлення найсильніших спортсменів в туристському спорті;

3. Пропаганда здорового способу життя серед учнівської молоді та

мешканців міста;

4. Популяризація активного, змістовного дозвілля;

5. Підвищення рівня майстерності учасників зльоту-змагання.

ІІ. Загальні положення.

1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань по техніці пішохідного туризму та спортивному орієнтуванню покласти на оргкомітет та суддівську колегію Токмацького центру туризму.

2. Токмацькому міському відділу освіти забезпечити участь всіх шкіл міста у зльоті-змаганні з техніки пішохідного туризму;

3. Зліт-змагання проводиться на території міського скверу (територія біля міського будинку культури). Дата проведення змагань – 27 квітня 2012 року.

ІІІ. Документація та строки її подачі.

1. Всім командам, які бажають приймати участь у змаганнях подати попередні заявки на участь у змаганнях за формою (див. додаток 1) до 15 березня. Команди, що вчасно не подали заявки, до змагань допущені не будуть. У разі, якщо учбовий заклад виставляє на змагання кілька команд (різні вікові групи) попередні заявки подаються на кожну команду окремо.

2. Всім командам, які своєчасно (до 15 березня) подали заявки на участь у змаганнях пройти технічну підготовку у інструкторів Токмацького центру туризму згідно укладеного графіку тренувань. Під час тренувань учасники отримують технічну та інформаційну допомогу у підготовці до змагань. УВАГА!!! Тренування не проводиться: - у разі запізнення команди на 15 хвилин;

- при відсутності тренера команди.

3. Кожна команда, яка приймає участь у змаганнях, у день змагань, не пізніше ніж за 1 годину до початку змагань, подає у мандатну комісію іменну заявку з підписом лікаря про допуск учасників до участі у змаганнях за формою (див. додаток 2). Підпис та печатка лікаря мають бути датовані не раніше ніж за тиждень до початку змагань.

УВАГА!!! В іменній заявці обов’язково має бути підпис та печать лікаря міської дитячої лікарні або центральної районної лікарні (для команд старшої вікової групи). Іменні заявки, підписані медсестрою шкільного медичного пункту не приймаються.

4. Кожна команда, яка приймає участь у змаганнях здає не пізніше ніж за 15 хвилин до старту технічну заявку на учасників (бланки технічних заявок видає мандатна комісія представнику команди безпосередньо у день змагань).

5. Кожна команда, яка приймає участь у змаганнях здає не пізніше ніж за 15 хвилин до старту інструкцію з техніки безпеки на змаганнях. Представник команди отримує інструкцію безпосередньо в день змагань при реєстрації в мандатній комісії. Отримавши інструкцію, він ознайомлює з її змістом учасників команди та дає учасникам розписатися в тому, що вони прослухали інструктаж з техніки безпеки на змаганнях (для команд початкової та молодшої вікових груп підпис ставить представник команди).

IV. Учасники змагань.

1. Змагання проходять у наступних вікових групах:

- Початкова група – учні 2002 – 2003 р. н.;

- Молодша група – учні 2000 – 2001 р. н.;

- Середня група – учні 1997 – 1999 р. н.;

- Старша група – учні та студенти 1995 – 1996 р. н.

2. Склад команди:

- представник команди та тренер команди;

- учасники: 7 чоловік – 6 основний склад + 1 запасний;

- у команді має бути не менше ніж 2 дівчини. Команди, які складаються лише з юнаків до змагань не допускаються;

- УВАГА!!! Не допускається участь старших за віком учасників у молодших групах (Наприклад: у середній групі не може виступати учасник 1995 року народження). У цьому випадку команда дискваліфікується.

3. До командних змагань не допускаються учні які приймають участь в обласних змаганнях з техніки пішохідного туризму та спортивному орієнтуванню. Ці учасники змагаються у особистому заліку, та стартують першими, до початку командних змагань.

4. Команда яка не пройшла реєстрацію у зазначений термін отримує штраф (згідно загальної таблиці штрафів – див. додаток 3);

5. Команда яка прийшла на змагання без тренера до участі у змаганнях НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ!!!

6. Учбовий заклад може представляти на змагання по 1 команді у кожній віковій групі.

V. Умови розміщення команд.

1. Команди розміщуються на території скверу у польових умовах;

2. УВАГА представникам команд!!! Запас питної води, аптечку та сухий пайок для учасників змагань представники забезпечують самостійно!

VI. Програма змагань.

1. Змагання з техніки пішохідного туризму (смуга перешкод);

2. Конкурсно-спортивна програма.

Програма змагань додається (див. додаток 4).

VII. Порядок проведення змагань.

1. За час до початку змагань всі команди мають зареєструватися – подати іменні заявки до мандатної комісії.

2. Початок змагань – 9. 00.

3. Всі команди мають пройти жеребкування щодо порядку старту.

4. При цьому команди початкової та молодшої вікових груп спочатку проходять етап «Смуга перешкод», потім "Конкусно - спортивна програма". Відповідно, команди середньої та старшої вікових груп спочатку проходять етап "Конкурсно - спортивна прграма", потім – «Смуга перешкод».

5. Етапи конкурсно-спортивної програми команди проходять у вільний, від проходження інших двох етапів, час.

6. Не пізніше ніж за 15 хвилин до старту команди представник команди заповнює технічні заявки та здає їх у мандатну комісію (бланки заявок – одна на етап «Смуга перешкод» - представник отримує в мандатній комісії під час реєстрації команди);

7. Спорядження:

- За 15 хвилин до старту тренер команди отримує необхідне спорядження у судді по техніці безпеці. УВАГА!!! Команда не має права стартувати, допоки суддя по техніці безпеки не перевірить кожного з учасників на правильність його спорядкування.

- Тренер команди здає спорядження протягом 10 хвилин після фінішу команди. При перевищенні цього терміну команда отримує штрафи (згідно загальній таблиці штрафів – див. додаток 3).

8. УВАГА!!! Під час проходження командою етапів змагань представнику та тренеру команди ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ знаходитися біля команди. За порушення цієї вимоги команда отримує штраф (згідно загальної таблиці штрафів – див. додаток 3).

Виключення робиться для команд початкової вікової групи. Під час проходження смуги перешкод, завдань зі спортивного орієнтування представнику чи тренеру команди (тільки 1 особа) дозволяється знаходитися біля команди, але за кожну підказку представника чи тренера, команда отримує штрафи (згідно загальній таблиці штрафів – див. додаток 3)

9. УВАГА!!! На етапі смуга перешкод буде встановлений контрольний час. Після фінішу третьої команди, буде встановлений середній час проходження дистанції який і буде оголошений контрольним. Команда яка не вклалася у контрольний час знімається з дистанції. Контрольний час для початкової і молодшої та для середньої і старшої груп буде встановлений окремо.

10. На етапі «Смуга перешкод» команди стартують одна за одною, тобто, наступна команда стартує, коли попередня вже пройшла 60 % траси, не чекаючи на її фініш.

VIII. Підведення результатів змагань.

1. Результати команд у загальному заліку змагань визначаються за найменшою сумою місць, які зайняла команда у трьох видах змагань:

- Техніка пішохідного туризму (К – 2);

- Конкурсно-спортивна програма (К – 0,5).

2. Якщо дві та більше команд набирають однакову кількість місць, першість віддається тій команді, яка має кращий результат з техніки пішохідного туризму.

3. Команда яка не виступила у всіх видах програми змагань займає місце у заліковому протоколі після команд, які мають повний залік.

4. Першість серед команд у техніці пішохідного туризму визначається за найменшим часом проходження смуги перешкод. Якщо дві та більше команди проходять дистанцію за однаковий час, першість віддається тій команді, яка має менше штрафів.

5. Першість серед команд у спортивному орієнтуванні визначається за загальним часом проходження командою дистанції – чистий час + штрафний час. Команди які не взяли всі КП йдуть у заліку після команд які взяли усі КП.

6. Першість серед команд у конкурсно-спортивній програмі визначається за найбільшою сумою балів, отриманих за всі етапи конкурсної програми.

7. Протест подається представником чи тренером команди протягом 1 години у письмовому вигляді головному судді змагань.

IX. Нагородження.

1. Команди, які зайняли І, ІІ, ІІІ місця в загальному заліку нагороджуються грамотами та отримують перехідний кубок призерів міських змагань;

2. Команди, які зайняли І, ІІ, ІІІ місця в окремих видах програм нагороджуються грамотами відділу освіти.

3. Фінансування нагород забезпечує міській відділ освіти.

Х. Забезпечення техніки безпеки та громадського порядку під час змагань.

1. Перед початком змагань представник команди проводить інструктаж з техніки безпеки з учасниками команди (за інструкцією, яку отримує під час реєстрації команди);

2. Коли команда не проходить технічний етап, не задіяна у конкурсно-спортивній програмі за безпеку її учасників відповідає представник команди;

3. Представник команди слідкує, щоб учасники команди дотримувалися правил поводження у громадському місці та правил безпеки. У разі виникнення позапланових ситуацій відповідальність покладається на представників команд.

ХІ. Матеріально-технічне забезпечення зльоту-змагань.

1. Матеріально-технічне оснащення змагань покласти на міський відділ освіти.

Х. З положенням ознайомлені:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

ДОДАТОК 1

Зав. Токмацьким відділом туризму

КЗ «ЗОЦТКУМ» ЗОР

Т.М. Iванова

Заявка

на участь у міських змаганнях

з техніки пішохідного туризму

(НАЗВА УЧБОВОГО ЗАКЛАДУ)

____________________________________________________вікова групаП. І. П. учасника команди

Стать

Рік народження


1.


2.


Представник команди_____________________ ___________________Тренер команди___________________________ _____________________

(П. І. П.)

Директор школи _________________________ ____________________

(П. І. П.)

М.П. Дата

ДОДАТОК 2

До головної суддівської колегії

міського зльоту-змагання з

техніки пішохідного туризму

Іменна заявка

на участь у міських змаганнях

з техніки пішохідного туризму

(НАЗВА УЧБОВОГО ЗАКЛАДУ)

_______________________________________________________вікова групаП. І. П. учасника команди


стать


Рік народж.

Підпис та печатка лікаря.

1.

2.

Представник команди_____________________ ___________________

(П. І. П.)

Тренер команди___________________________ _____________________

(П. І. П.)

Лікар ___________________________________ ____________________

(П. І. П.) М. П. Медичного закладу, дата Учбового закладу

ДОДАТОК 3

Загальна таблиця штрафів.Порушення

Кількість штрафних балів

1.

Команда не пройшла своєчасно реєстрацію у день змагань. Усі команди мають зареєструватися не пізніше ніж за 1 годину до початку змагань.

10 балів.

2.

Команда не здала своєчасно спорядження після фінішу (затримала більше ніж на 10 хв.).

10 балів.

3.

Представник або тренер команди знаходиться разом з учасниками під час проходження ними смуги перешкод, виконування завдання зі спортивного орієнтування чи участі у конкурсно-спортивній програмі.

10 балів.

4.

Представник чи тренер команди початкової групи знаходячись разом з учасниками під час проходження ними смуги перешкод, виконування завдання зі спортивного орієнтування чи конкурсно-спортивної програми надавав підказки.

По 5 балів за кожну підказку.

УВАГА!!!

Штрафні бали отримані за порушення, перераховані у цій таблиці, додаються до загального часу команди, який вона здобула при проходженні етапу «Смуга перешкод».

ДОДАТОК 4

Програма змагань.

І. «Смуга перешкод»

1.1. Смуга перешкод – коротка динамічна дистанція, насичена технічними етапами, які влаштовані на природних та штучних перешкодах.

1.2. Етапи дистанції:

Для початкової вікової групи:

- Паралельні перила;

- Навісна переправа;

- Рух по купинах;

- Переправа по колоді;

- Маятник;

- Транспортування потерпілого.

Для молодшої вікової групи:

- Паралельні перила;

- Навісна переправа;

- Рух по купинах;

- Переправа по колоді;

- Маятник;

- Транспортування потерпілого.

Для середньої та старшої вікових груп:

- Паралельні перила;

- Навісна переправа;

- Рух по купинах;

- Переправа по колоді;

- Маятник;

- Транспортування потерпілого;

- Рух по жердинах.

1.3. Довжина дистанції – 250 – 300 м.

1.4. Опис дистанцій.

«Паралельні перила».

Опис етапу:

Етап оснащений контрольними лініями на початку та кінці етапу та петлями самостраховки.

Страхування учасникі здійснюють «вусами».

Штрафи на етапі:

1. 1. Заступ за контрольну лінію – 1 бал;

2. Два учасника на етапі – 6 балів;

3. Незакручена муфта карабіну – 1 бал;

4. Порушення під час страховки – 3 бали;

5. Відсутність страховки – 6 балів;

6. Рух за контрольною лінією – зняття з етапу;

7. Втрата спорядження – 1 бал;

8. Зрив з перил – 6 балів.

«Навісна переправа»

Опис етапу:

Етап оснащений суддівською переправою та верхньою суддівською страховкою, петлями самостраховки, контрольними лініями.

Переправа здійснюється челночним способом. Для всіх вікових груп – переправа встановлена суддівська (без самонаведення).

Штрафи на етапі:

1.1. Заступ за контрольну лінію – 1 бал;

2. Незакручена муфта карабіну – 1 бал;

3. Порушення під час страховки – 3 бали;

4. Перехрест суддівської мотузки–3 бали;

5. Страховка без рукавиць – 3 бали;

6. Відсутність страховки – 6 балів;

7. Відсутність супроводжуючох мотузки – 6 балів;

8. Рух за контрольною лінією – зняття з етапу;

9. Зрив з зависанням на страховці – 6 балів;

10. Втрата спорядження - 1 бал;

«Рух по купинах»

Опис етапу:

Купини встановлені одна від одної на різній відстані, яка не перевищує 1,5 м. Загальна довжина етапу – до 20 м. Етап оснащений контрольними лініями та штучними купинами.

Рух по етапу:

Мета: перетнути етап, при цьому не впасти з купини, не заступити за контрольну лінію.

Обов’язково треба наступати на першу та останню купину, на інші – за вибором учасника.

Штрафи на етапі:

1. Заступ за контрольну лінію – 1 бал;

2. Рух за контрольною лінією – зняття з етапу;

3. Торкання землі (ногою чи рукою) – 1 бал;

4. Падіння – 3 бали;

5. Втрата спорядження – 1 бал.

«Переправа по колоді»

Опис етапу:

Колода встановлюється суддями, етап оснащений петлями самостраховки, контрольними лініями.

Для середньої та старшої вікових груп переправа по колоді здійснюється з самонаведенням страховочної мотузки.

Штрафи на етапі:

1. 1. Заступ за контрольну лінію – 1 бал;

2. Незакручена муфта карабіну – 1 бал;

3. Два учасника на етапі – 6 балів;

4. Порушення під час страховки – 3 бали;

5. Страховка без рукавиць – 3 бали;

6. Рух за контрольною лінією – зняття з етапу;

7. Втрата або відсутність страховки – 6 балів;

8. Втрата спорядження – 1 бал;

9. Зрив – 6 балів.

«Маятник»

Опис етапу:

Етап оснащений суддівським маятником, контрольними лініями, довжина етапу - для початкової та молодшої вікових груп – до 3 м, для середньої та старшої вікових груп – до 5 м.

Рух по етапу:

Першому учаснику маятник подає суддя. Надалі передача маятника здійснюється від одного учасника до іншого.

Штрафи на етапі:

1. Заступ за контрольну лінію – 1 бал;

2. Рух за контрольною лінією – зняття з етапу;

3. Торкання землі (рукою чи ногою) – 1 бал;

4. Падіння – 3 бали;

5. Втрата спорядження – 1 бал;

6. Втрата основної мотузки - 6 балів.

«Транспортування потерпілого»

Опис етапу:

Довжина етапу – 20 м.

Для початкової та молодшої вікових груп надаються готові ноші.

Для середньої та старшої вікових груп надаються дві жердин та дві штормовки для смостійного виготовлення нош.

Рух по етапу:

Потерпілий (один з учасників команди) правильно вкладається на ноші, обовязково має бути супроводжуючий. Забороняється нести постраждалого вперед ногами.

Штрафи на етапі:

1. 1. Заступ контрольної лінії – 1 бал;

2. Торкання потерпілим релєфу – 1 бал;

3. Втрата спорядження – 1 бал;

4. Неправильні дії супроводжуючого – 3 бали;

5. Неправильні дії постраждалого – 3 бали;

6. Неправильнії дії транспортуючих – 3 бали;

7. Не вірно зроблені ноші – 1 бал.

«Рух по жердинах»

Опис етапу:

Етап оснащений контрольними лініями, штучними опорами.

Цей етап імітує рух по заболоченій місцевості за допомогою жердин, які вкладені на опори. Довжина етапу – до 20 м. Відстань між опорами – 1,5 – 2 м. Кількість жердин – по кількості учасників команди – 6.

Жердини суддівські.

Рух по етапу:

Кожний учасник бере одну жердину і рухається по етапу, вкладаючи жердину на опори.

Команда самостійно обирає тактику руху, але наприкінці проходження етапу всі жердини мають бути на фініші етапу.

Штрафи на етапі:

1. 1. Заступ за контрольну лінію -1 бал;

2. Рух за контрольною лінією – зняття з етапу;

3. Невірне використання жердини (спирання на неї) -3 бали;

4. Торкання землі (рукою чи ногою) – 1 бал;

5. Падіння – 3 бали;

6. Втрата жердини – 3 бали;

7. Втрата спорядження – 1 бал;

8. Неправильний рух по жердинам – 3 бали.

ІІІ. Конкурсно-спортивна програма.

Етапи конкурсно-спортивної програми:

- - Конкурс «Представлення команд»;

- Конкурс «Туристська пісня»;

- Конкурс «Надання першої медичної допомоги»;

- Конкурс «В’язання туристських вузлів»;

1. Конкурс «Представлення команд»

Загальні вимоги:

1. Кожна команда представляє себе у довільній формі – гумористично, поетично тощо;

2. Обов’язково мають бути представлені: назва команди; девіз команди.

3. На представлення команді надається час – до 5 хвилин.

Оцінювання:

1. Конкурс оцінюється за 12-бальної шкалою.

2. Критерії оцінювання:

- Оригінальність представлення – до 4 балів;

- Згуртованість учасників команди – до 4 балів;

- Масовість представлення – до 4 балів.

3. Критерії штрафів:

- За неучасть команди у конкурсі – 6 балів;

- За відсутність одного з обов’язкових компонентів представлення (назви чи девізу) – по 3 бали за відсутність кожного з компонентів;

- При перевищенні встановленого часу на представлення команди – по 1 штрафному балу за кожні 30 с додаткового часу.

2. Конкурс «Туристська пісня»

Загальні вимоги:

1. Кожна команда виконує одну пісню на туристську тематику.

2. Наявність акомпанементу не обов’язкова, але бажана.

3. Не дозволяється використовувати у якості акомпанування записи з цифрових носіїв – у цьому випадку команда допускається до участі у конкурсі, але отримує 0 балів.

4. У якості акомпанементу можуть використовуватися тільки музичні інструменти. Дозволяється для акомпанування запрошувати 1 особу яка не є учасником команди.

5. Пісню мають виконувати тільки учасники команди. За участь у конкурсі сторонніх осіб (окрім акомпанування) команда штрафується.

Оцінювання:

1. Пісня оцінюється за 12-бальною шкалою.

2. Критерії оцінювання:

- Репертуар – ступінь відповідності тематиці пісні – до 4 балів;

- Майстерність – ступінь та якість виконання пісні – до 4 балів;

- Художнє враження – загальне враження від виконання – до 4 балів.

3. Штрафи нараховуються за наступними критеріями:

- Відсутність пісні (команда не бере участь у конкурсі) – 6 балів;

- Присутність при виконанні пісні сторонніх осіб (не учасників команди) – 4 бали;

- При використанні командою у якості акомпанементу записів з цифрових носіїв, команда отримує 0 балів.

3. Конкурс «В’язання туристських вузлів».

Загальні вимоги.

1. В конкурсі бере участь один учасник з команди.

2. Учасник обирає одну картку з запропонованих суддею. На картці написані назви трьох вузлів (для середньої та старшої вікових груп) або 2 (для початкової та молодшої вікових груп). Учасник в’яже всі вузли на час.

3. На в’язання 1 вузла надається 1 хвилина.

4. Перелік вузлів:

Для початкової та молодшої вікових груп:

- - прямий;

- вісімка;

- удавка;

- дев’ятка;

- провідник;

- булінь.

Для середньої та старшої вікової груп:

- - штик;

- прямий;

- вісімка;

- удавка;

- академічний;

- булінь;

- ткацький;

- провідник;

- дев’ятка;

- грейпвайн.

Оцінювання.

1. Конкурс оцінюється за 0-бальною шкалою.

2. За кожний вчасно та правильно зав’язаний вузол учасник отримує 0 балів.

3. Критерії штрафів:

- за не зав’язаний вузол – 6 балів штрафу;

- за вузол зв’язний з помилками (перехрест мотузки; відсутність контрольного вузла) – 3 бали за кожну помилку;

- за перевищення встановленого контрольного часу на в’язання одного вузла (1 хвилина) – по 1 балу за кожні 30 с додаткового часу.

4. Перелік вузлів, для яких обов’язково треба в’язати контрольний вузол:

- штик;

- прямий;

- удавка (повітряний контрольний вузол);

- академічний;

- булінь;

- ткацький.

4. Конкурс надання першої медичної допомоги.

Загальні відомості.

1. У конкурсі приймає участь один учасник з команди.

2. Учасник обирає одну картку з запропонованих суддею, на якій написано завдання (у картці два завдання).

3. Час на виконання обох завдань – 6 хвилин.

4. Завдання:

- Описати травму та розповісти як надавати першу долікарняну допомогу при цьому виді травмування.

- Види травм:

Для початкової та молодшої вікових груп:

- - порізи;

- вивихи;

- термічні опіки;

- обмороження;

- кровотеча;

- закриті переломи кінцівок;

- втоплення;

- укуси отруйних комах;

Для середньої та старшої вікових груп:

- порізи;

- мозолі;

- шиби, вивихи;

- кровотеча;

- тепловий, сонячний удар;

- розтягнення зв'язок;

- відкриті переломи кінцівок;

- закриті переломи кінцівок;

- втоплення;

- термічні опіки;

- обмороження;

- укуси отруйних комах;

- укуси отруйних змій;

- знепритомніння;

- отруєння грибами, ягодами;

- отруєння харчовими продуктами;

- Увага!!! Всі завдання теоретичні.

Оцінювання:

1. Конкурс оцінюється за 12–бальною шкалою.

2. Критерії оцінювання;

- за кожне правильно та вчасно виконане завдання – по 6 балів;

3. Критерії штрафування:

- за підказку учасників команди – по 3 бали за кожну підказку;

- за перевищення часу встановленого умовами конкурсу – по 1 балу за

кожні додаткові 30 с часу.

- за неучасть у конкурсі – 6 балів штрафу.