asyan.org
добавить свой файл
1


Подорож у казку(1 слайд)

Мета: формувати обчислювальні навички додавання і віднімання; ознайомити учнів з трикутником; розвивати пам'ять,увагу, мислення; виховувати інтерес до вивчення математики; виховувати прагнення бути активними у колективних творчих вправах, доброзичливість.

Обладнання: картки для роботи в парах, вислови про математику, проектор з екраном чи проектор з мультимедійною дошкою.

Хід заходу

І. Організаційний момент.

В нас сьогодні урок незвичний.

Веселий він, математичний:

Ігри, конкурси, змагання –

Покажіть своє старання.

Хочу всіх вас привітати,

Успіху вам побажати.

Вправа «Квадрат».

  • Я недарма розпочала нашу зустріч із поетичних рядків. Адже зараз відбудеться подорож у казку. А в яку казку? Ви мені скажете самі, коли подивитися на квадрат.ІІ. Повідомлення назви гри.

  • Так ми з вами вирушаємо в подорож в казку «Три порося».(2 слайд)

ІІІ. Математична гра «Подорож у казку».

  • Хто не чув чудову казку про «Трьох поросят»? Чи це казка , чи історія, яка відбулася насправді? Адже, говорять, по цей час збереглася лісна галявина, на якій три поросяти одного разу почали будувати свої домівки: Ніф-Ніф – солом’яний, Нуф-Нуф – із тонких гілок і тонких лозинок, а Наф-Наф – кам’яний. Хто із поросят був найрозумнішим, не важко здогадатися. Поросятам вдалося убігти від вовка і сховатися в кам’яному будинку Наф-Нафа з міцними дубовими дверима і спокійно сидіти біля затишного комина і співати свою пісеньку.

Слухання «Пісенки трьох поросят» (слайд3)

Але ось знова з поросятами трапилася неприємність. Вовк все ж таки заманив поросят до себе додому і замкнув їх. Вони дуже просили вовка відпустити їх додому, на що вовк погодився, але з однією умовою, поросята повинні впоратися з усіма завданнями, які він їм придумав. За кожну правильну відповідь поросята отримають 1 жолудь. Їм необхідно отримати як можно більше жолудів. Маленьким поросятам немає кому допомогти!

  1. Перше завдання.

- Маленькі злякані поросята дуже голосно кричать, про щось нас просять. Вовк зашифрував це слово. Поставте цифри в порядку збільшення та підставте букви – і ви прочитаєте про що кричать поросята.(слайд 4)

- Поросята просят про допомогу!(слайд 5) Допоможемо їм? Щоб отримати якомога більше жолудів, давайте разділимося на 3 команди і кожна здобуде їх для поросят.

2. Друге завдання.

Завдання для маленьких поросят было наступним. Вовк наказав їм пійти в ліс, набрати жолудів. Кому з поросят йти найдовше від вовка до лісу? Давайте допоможемо їм! (слайд 6)

А зараз давайте перевіримо, чи правильно виконали завдання?

Молодці! Отримайте перші жолуді.

Побачив вовк, що поросята так легко впоралися із завданням, зразу же видумав нове завдання на кмітливість.

3.Третє завдання.

Із скількох трикутників складається дах будинка? (слайд 7) Давайте покажемо вовку, що ми вміємо працювати головою.

Молодці, отримуйте жолуді!

4.Четверте завдання.

Вовк проголодався и попросив поросят приготувати йому обід. Для цього потрібно сходити в комору і принести продукти. Спускатися вниз потрібно по сходинкам, але наступати можна тільки на ті, результат яких дорівнює 10. Знайдіть ці сходинки. (слайд 8)

Молодці! Ви не попали в пастки, які розставив злодій. Отримайте жолуді для поросят.

5.П’яте завдання.

Але обід ще не готовий. Треба зварити суп. Щоб вода швидко закипіла, підберіть кришки до каструль. У кожної кришки свій номер. Складіть та розв’яжіть приклади, ви знайдете кришку своєї каструлі. (слайд 9)

Кришки знайдені – скоро буде готовий суп. Ви поповнили скарбничку поросят жолудями.

6.Шосте завдання.

Пообідав уволю, вовк забув: як кожного з поросят звуть. Вовк ламав собі голову і втомився, і вирішив прилягти відпочити. Давайте з вами поміркуємо і знайдемо, кого як звуть. (слайд 10)

І знову ви на висоті! Ось ваші жолуді.

7.Сьоме завдання.

Поки ми розгадували, хто є хто – поросята благополучно вибралися із нори вовка і швидко побігли до хати Наф – Нафа. Вони знали тепер, що дім Наф – Нафа – це фортеця. Коли прибігли додому, поросята вирішили обгородити свій дім тином. Їхня ділянка була прямокутної форми. Дізнайтеся, чому дорівнює довжина тина, якщо його сторони – 3 та 2 метри. (слайд 11,12)

ІІІ. Підсумки.

Молодці, діти, допомогли поросятам. Подивіться, скільки жолудів отримали поросята з вашою допомогою. Дякую за гру. (слайд 13)

Ось так завжди на найцікавішому місці! (слайд 14)