asyan.org
добавить свой файл
1


Повідомлення

про оприлюднення проекту регуляторного акту.
Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України та Державний центр ветеринарної медицини птахівництва згідно до статті 9 Закону України „Про засади державної регуляторної політики” від 11.09.2003 за № 1160-IV повідомляють, що на сайті Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України оприлюднено проект регуляторного акту, а саме: „Проект Наказу” та „Інструкція з профілактики та ліквідації захворювання птиці на хворобу Ньюкасла”.

Дана Інструкція встановлює ветеринарно-санітарні заходи у випадках спалаху хвороби Ньюкасла у птахогосподарствах різних форм власності, порядок проведення профілактичних заходів щодо недопущення захворювання птиці на хворобу Ньюкасла, порядок внутрішньогосподарського використання або подальшої реалізації одержаних м’ясопродуктів від забою птиці та іншої продукції птахівництва при Ньюкаслській інфекції, та є обов’язковою для виконання птахогосподарствами всіх форм власності і відомчої підпорядкованості, громадянами (у тому числі індивідуальними підприємствами без статуту юридичної особи), діяльність яких здійснюється у сфері птахівництва.

Відповідно до статті 7 Закону України “Про ветеринарну медицину”, та з метою забезпечення епізоотичного благополуччя у птахогосподарствах України, зазначений проект регуляторного акта спрямований на порядок проведення профілактичних заходів щодо недопущення захворювання птиці на хворобу Ньюкасла, порядок внутрішньогосподарського використання або подальшої реалізації одержаних м’ясопродуктів від забою птиці та іншої продукції птахівництва при Ньюкаслській інфекції, і є обов’язковим для виконання птахогосподарствами всіх форм власності і відомчої підпорядкованості, громадянами, діяльність яких здійснюється у сфері птахівництва.

На сьогодні діюча інструкція в певній мірі застаріла і не в повній мірі відповідає вимогам сьогодення.

В останній час у країнах Європейського співтовариства було розроблено та прийнято для керівництва і дії ряд удосконалених постанов та регламентів, які направлені на проведення профілактичних заходів щодо недопущення захворювання птиці на хворобу Ньюкасла, а у разі спалаху - своєчасної діагностики та проведення комплексу заходів по ліквідації та недопущення розповсюдження збудника хвороби Ньюкасла.

Приймаючи до уваги те, що в Україні існує великий ризик щодо спалаху хвороби Ньюкасла, враховуючи досягнення та розробки сучасної науки та документів країн ЄС, щодо діагностики, лікування, профілактики захворювання на хворобу Ньюкасла, виникла необхідність у розробці досконалої, сучасної Інструкції. Своєчасність, доцільність, ефективність такого документу доведена вимогою часу.

При дотриманні ветеринарно-санітарних, технологічних вимог, регламентованих цією Інструкцією буде забезпечено епізоотичне благополуччя птахогосподарств щодо хвороби Ньюкасла, а у разі спалаху захворювання прискорить його ліквідацію та попередить поширення даного захворювання як у птахогосподарстві, так і навколишніх територіях.

Проект регуляторного акта саме і покликаний забезпечити заходи з профілактики зазначеної хвороби у птахогосподарствах України, незалежно від форм власності. Вказаний проект оприлюднюється на сайті з метою отримання від суб’єктів господарювання, що займаються виробництвом птахопродукції усіх форм власності та інших зацікавлених фізичних і юридичних осіб зауважень та пропозицій щодо проекту змін та доповнень до Інструкції з профілактики та ліквідації захворювання птиці на хворобу Ньюкасла.

Зауваження та пропозиції необхідно надсилати у письмовому вигляді на адресу:

1. Державного центру ветеринарної медицини птахівництва: 03190, м.Київ, вул. Баумана, 9/12 Телефон / факс: (044) 422-02-84

2. Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України: 01001, м.Київ, вул. Б. Грінченка, 1 Телефон:(044) 279-12-70 Факс: (044) 279-48-83.

3. Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємства:

01011, м.Київ, вул. Арсенальна, 9/11 Факс: (044) 254-43-78

Термін, протягом якого розробники проекту регуляторного акта збирають зауваження та пропозиції зацікавлених осіб складає один місяць починаючи з дня опублікування проекту на сайті.