asyan.org
добавить свой файл
1
Джон Мак-Артур

НАША ДОСТАТОЧНОСТЬ ВО ХРИСТЕ

9-12 розділи

Сесія №5

Бібліологія

ЦБШ «А»

Марина Гогуля

2009

Джон Мак-Артур. НАША ДОСТАТОЧНОСТЬ ВО ХРИСТЕ

Розділ 9. Баланс веры и усилий

  1. «В нашей жизни, со времени, когда вы отдали свою жизнь Христу, до времени, когда вы встретились с Ним лицом к лицу, никогда не бывает такого момента, чтобы Бог не был с вами – Он всегда рядом, всегда подкрепляет, поднимает, восполняет, утешает, защищает и освящает вашу жизнь.» С. 214

Сила: Бог постійно робить в мені роботу освячення. Але освячення залежить також і від мого послуху, тому що Дух Святий діє через Слово Боже і від мене вимагається вірність у вивченні і виконанні Його. Бог в мені і Своєю силою Він може зробити набагато більше, ніж ми думаємо (Еф. 3:20). Ознакою безперервного освячення є невдоволення станом своєї праведності (постійно знаходжу те, що треба змінити в собі) і прагнення бути кращою.

Практичний вплив на моє серце, служіння, життя: я завжди можу бути впевненою в Його присутності і в кожну хвилину покладатися на Нього, очікувати Його підтримки, пам»ятати, що Він поряд, більший за ситуацію, яка викликає страх і Він є Утішитель. Тому все можу завдяки Тому, Хто дає мені силу. І в момент гріха Він не залишив мене.

  1. «Мы не служим властному и упорному Богу, Который требует от нас невозможного, а затем сокрушает нас за невыполненое. Мы служим Богу, Который дает нам силу жить для Его славы» С. 216.

Сила: Бог не є деспотичним. Він допускає рівно скільки, скільки мені потрібно пережити і знає про мої сили. Не злорадується моїм «промахам», хоч і показує різницю між своєю святістю і станом мого життя. Він зацікавлений моїм освяченням і для цього все необхідне. Дух вказує на гріх, змінює і дає сили не грішити і зненавидіти гріх. Не дивлячись на мою зіпсованість, Він не ставить на мені хрест. Його бажання – зміцнити і навчити мене, і при цьому Він дає мені сили для цього, «перестраховує» Своїм Духом.

Практичний вплив на моє серце, служіння, життя: довіряти такому Богу. Дякувати Йому за все. Проявляти благодать і терпіння до людей, як Бог проявляє до мене, а не ставити на них хрест.

Розділ 10. Духовная борьба: кто против кого?

  1. «Сатана и его ангелы никогда ничего не сделают людям без Божьего повеления» с. 236

Сила: Бог стоїть над усім, і над сатаною теж. Нічого не відбувається без Його волі. Бог переміг сатану, це міф, що вони боряться між собою.

Практичний вплив на моє серце, служіння, життя: Я була в харизматичній церкві, де войовничо і з криком молилися проти сатани, загрожували йому і сама так молилася на одній нічній молитві. Ці молитви були більше схожі на заклинання. Я думаю, я робила так зі страху перед сатаною, інші віруючі можливо теж. А Бог закликає боятися «Того, Хто може і душу, і тіло погубити в геєнні» (Мф. 10:28). Раніше я думала, що в цьому уривку Бог говорить боятися сатани, а насправді Він хоче, щоб я боялася Його.

  1. «Слабое знание Библии и греховная жизнь сделают человека уязвимым, независимо от того, какие слова он будет выбрасывать в воздух, рассчитывать, что сатана послушается» С. 241.

Сила: Більшість проблем людини - від незнання істини або неприйняття її (гріх). Христос протистояв Словом Божим. Оскільки стратегія сатани – це обман, Біблія – наша єдина зброя у протистоянні йому і ще двом ворогам – нашому тяжінню до гріха і світу.

Практичний вплив на моє серце, служіння, життя: Я можу покладатися тільки на Бога у своїй духовній боротьбі – на істину, яку ВІН мені дав, а не на свої сили. Мені не потрібно залякувати сатану, шукати зустрічі з ним, щоб подолати його, Бог не дав мені такої місії. Зосередити свою увагу на стосунках з Богом, а не на містицизмі і, як дитині Божій, дбати про те, щоб догодити Йому, жити з Ним в мирі.

Розділ 11. Достаточная благодать

  1. «Когда приходять страдания, они переводять наше внимание от этого мира на Бога» С. 262. «Бог смиряет нас, чтобы мы правильно видели наши взаимоотношения с Ним». С.255.

Сила: Нам властиво зміщати акцент з Бога на себе, підніматися на Його рівень, забувати про Нього і звикати до власних шляхів. Саме тому Бог привертає нашу увагу, ставить нас у залежність від Нього, дозволяючи спокуси, випробування, щоб зробити нас сильнішими (Як. 1:3,

Страждання очищають нас від гордості, приводять до реальності – Великий і Вічний Бог і маленька вразлива людина, смертний мінливий світ і вічна Божа оселя. Тоді ми закликаємо до Бога від чистого серця, не лінимося молитися до Нього і в процесі пізнаємо Його.

Практичний вплив на моє серце, служіння, життя: Приймати від Бога все і дякувати Йому навіть коли залишається незрозумілою причина страждань. Шукати втіху в тому, що Бог обдаровує віруючих «всяким духовным благословением на небесах». Дякувати Богу, який зупинив мене від гонки за земними багатствами, щоб подумати про Нього і що Він дасть досить благодаті, щоб це перенести. Дякувати Богу за те що Він дав мені. Бог знає, що краще для мене зараз. Задумуватися над тим, чого Бог бажає навчити мене в конкретний період.

  1. «Мы должны хвалить Бога за трудные обстоятельства, потому что именно в это время Его сила более видна в нас. (…) Когда авторитет Павла был подорван, он не мог на него уповать» с. 256, 257

Сила: Бог дозволяє складні ситуації в нашому житті, щоб показати Свою всемогутність і достатність, щоб смирити нас, щоб Його слава належала Йому, а не нам. Саме тому для Своєї роботи Він обирав старих людей (Авраам, Мойсей, який ще й мав ваду мови), простих неграмотних рибаків (учні), молодих людей, які, зазвичай, не мають авторитету (Давид, Тимофій, Єремія). Це привілегія – бути учасником Божого діла, чого ми не заслуговуємо, а не спосіб самоствердитися.

Практичний вплив на моє серце, служіння, життя: Покладати надію не на свої дані, а на силу Бога в мені в служінні. Не панікувати в складних обставинах, а довіритися Божому задуму і очікувати Його слави. Хвалити Бога за все, навіть якщо я не розумію причин.

Розділ 12. Эпилог: совершенная достаточность

  1. «Когда касается духовных вопросов, все, что нам необходимо знать, находится в Слове Божьем и служит нам при содействии Святого Духа. Нам не нужно искать где-то в другом месте.» С. 267.

Сила: Бог дав нам все, про що ми повинні мати знання в Своєму Слові. Якщо в Біблії немає інформації про життя в інших галактиках, нам не потрібно зосереджувати увагу. В Біблії є все, без чого не можна прожити справжнє життя. Там є істина про Бога і людину. Дух Святий розкриває нам очі на істину і приводить до її розуміння. Наша відповідальність – прийняти і втілити в життя цю істину, чи закрити на неї очі.

Практичний вплив на моє серце, служіння, життя: Шукати поради тільки в Божому Слові з усіх питань. Заглиблюватися в Нього, вести розмови навколо Нього, бо «в Нем мы имеем все благословення, которые корда-либо могут понадобиться нам.» С. 269

2. «Христос абсолютно достаточен и наша задача – лучше познать Его, более ревностно служить Ему, и быть подобными Его образу» С. 269

Сила: Бути християнином – абсолютно достатньо, щоб прожити щасливе життя на землі. Тому ми не маємо додавати до Біблії духовні практики інших релігій, філософії, поради психолога. Ціль життя християнина – пізнати Бога. Коли ми дізнаємося про Його якості – в захопленні ми самі починаємо хотіти бути схожими на Нього і виконувати Його волю, тому що Він добрий і Його задуми абсолютно добрі.

Практичний вплив на моє серце, служіння, життя: Жити життям, присвяченим Богу, а не своїм егоїстичним бажанням. Визначити пріоритети і жити згідно них, планувати час і робити рішення в їх користь – пізнавати Бога, виконувати Його волю, слухатися Духа Святого, Який змінює мене в Його образ.