asyan.org
добавить свой файл
  1 ... 2 3 4 5 6

На торцевих стінах ящиків з рибою холодного копчення та в’яленої, включаючи баликові вироби, повинні бути два-три круглих отвори діаметром від 25 до 30 мм.
10.10. Навантаження в транспортні засоби риби та рибопродуктів у тарі провадять щільними рядами. Для запобігання пом’ятості риби, перекладеної льодом та упакованої в напівжорстку тару, між вантажними місцями треба прокладати рейки. Навантаження тарних місць з соленими рибними продуктами провадять залежно від розмірів окремих місць, але не більше ніж у два яруси.
10.11. В’ялені та холодного копчення рибопродукти під час перевезення в теплий період року треба укладати вертикальними рядами чи в шаховому порядку для забезпечення циркуляції повітря.
10.12. Ікру риб банкову для перевезення упаковують в жерстяні або скляні банки, банки загортають у папір та упаковують у дерев’яні ящики, які вистилають всередині папером.

Ікру риб бочкову для перевезення упаковують у дубові бочки, покриті всередині тонким шаром парафіну, а зовні - оліфою.

Температура ікри рибної, наданої для перевезення, має становити 0 С, температура повітря всередині кузова транспортного засобу під час перевезення - від 0 °С до мінус 5 С.
10.13. Раків перевозять у ящиках із просвітами для циркуляції повітря. Під час укладання в тару раків перекладають сухим мохом, чистими сухими водоростями або сіном. Період часу між уловом і навантаженням раків не повинен перевищувати 36 годин.

Для перевезення повинні надавати тільки живих раків. Раків лиманних, озерних та ставкових приймають для перевезення, якщо тривалість перевезення становить не більш як дві доби, а річкових - до шести діб.

Необроблені молюски та ракоподібні (за винятком живих молюсків і ракоподібних) в охолодженому стані перевозять з температурою від 0 °С до плюс 4 С в льоду, що тане; температура повітря всередині кузова транспортного засобу під час перевезення повинна становити від 0 °С до мінус 1 С.
11. Перевезення плодоовочів
11.1. Плодоовочі слід укладати у справну, чисту, суху, без зайвих запахів тару (додатки 2 і 3), якщо перевезення без тари не передбачено стандартами чи технічними умовами.

Плодоовочі, що відправляють сільгоспвиробник і заготівельник, можуть приймати для перевезення у нестандартній тарі, яка забезпечує їх цілість під час перевезення.
11.2. Під час навантаження, перевезення та вивантаження плодоовочів перевізники, вантажовідправники та вантажоодержувачі зобов’язані вживати заходів щодо охорони вантажу від механічних пошкоджень, а також від атмосферних опадів, впливу низьких і високих температур.

Фрукти та овочі для перевезення укладають в закриту упаковку щільно для унеможливлення їх переміщення.
11.3. У період масових заготівель і реалізації за погодженням з вантажовідправником і вантажоодержувачем допускається доставка плодоовочів навалом. У разі перевезення капусти, яблук, кавунів, динь, гарбузів і кабачків навалом транспортними засобами загального призначення з бортовою платформою борти можуть бути нарощені до висоти 1,4 м, а в разі доставки інших овочів - до висоти 0,9 м від підлоги кузова.

Транспортні засоби загального призначення з бортовою платформою, що надають перевізники для перевезення плодоовочів, має бути забезпечено брезентом і мотузками.
11.4. У разі перевезення кавунів і стійких сортів динь без тари на підлогу кузова вантажовідправник кладе підстилку з шару соломи заввишки не менше ніж 10 см або рогожі, мати, брезент, мішковину тощо.

Висота навантаження кавунів не повинна перевищувати 1,4 м. Дині кладуть рядами, але не більше ніж у п’ять рядів. Кожний ряд перестилають шаром соломи або іншим пакувальним матеріалом.
11.5. Вантажовідправник повинен класти ящики, мішки, лантухи з плодоовочами в кузовах транспортних засобів щільними рядами без проміжків поміж вантажними місцями.
11.6. У разі перевезення фруктів у відкритих ящиках, не забитих кришками, між рядами ящиків прокладають дерев’яний щит за розміром кузова або декілька щитів відповідно меншого розміру.

Ящики укладають так, щоб верхній ряд не виступав вище від бортів кузова транспортного засобу більше ніж на половину своєї висоти. У разі потреби ящики перев’язують мотузкою та вкривають брезентом.
11.7. Ягоди у легкій тарі для перевезення укладають в контейнери, клітки або скріплюють в паки.
11.8. Приймання від вантажовідправника та здавання вантажоодержувачу плодоовочів виконують перевізники за масою відповідно до товарно-транспортної накладної.

У разі перевезення плодоовочів транспортними засобами з кузовом-фургоном на адресу одного вантажоодержувача вантаж можуть відправляти за пломбою вантажовідправника.
11.9. Перед перевезенням плодоовочеву продукцію охолоджують до температури:

перець - від плюс 0,5 С до плюс 2 С;

вишні, черешні, абрикоси, смородину, порічки, аґрус - до плюс 3 С;

персики, суниці, чорниці - до плюс 4 С;

горох (лопатка) - до плюс 5 С;

мандарини - від плюс 5 С до плюс 8 С;

кабачки - до плюс 6 С;

груші, яблука - від плюс 6 С до плюс 8 С;

сливи, аличу - до плюс 7 С;

апельсини, баклажани - від плюс 7 С до плюс 10 С;

виноград, лимони стиглі, помідори (томати) червоні (стиглі), капусту (качанну ранню, цвітну, брюссельську), моркву ранню, редьку, свіжу зелень (салат, зелену цибулю, кріп тощо) - до плюс 8 С;

дині - від плюс 8 С до плюс 10 С;

квасолю овочеву, огірки - до плюс 10 С;

ананаси - від плюс 10 С до плюс 13 С;

банани, лимони недостиглі - від плюс 12 С до плюс 15 С;

помідори (томати) бурі та рожеві (недостиглі) - до плюс 15 С.
11.10. Плодоовочі перевозять при температурі повітря всередині кузова транспортного засобу:

смородина, порічка, аґрус - від плюс 2 С до 0 С;

вишні, черешні - від плюс 2 С до плюс 1 С;

абрикоси - від плюс 3 С до 0 С;

персики, суниці - від плюс 4 С до плюс 1 С;

горох (лопатка) - від плюс 5 С до плюс 1 С;

груші, яблука - від плюс 5 С до плюс 3 С;

кабачки - від плюс 6 С до плюс 1 С;

слива, алича - від плюс 7 С до плюс 1 С;

виноград, капуста (качанна рання, цвітна), морква рання, редька, свіжа зелень (салат, зелена цибуля, кріп тощо) - від плюс 8 С до плюс 1 С;

лимони стиглі, мандарини, квасоля овочева - від плюс 8 С до плюс 2 С;

помідори (томати) червоні (стиглі) - від плюс 8 С до плюс 4 С;

апельсини - від плюс 10 С до плюс 4 С;

огірки - від плюс 10 С до плюс 5 С;

баклажани - від плюс 10 С до плюс 7 С;

дині - від плюс 10 С до плюс 8 С;

ананаси - від плюс 11 С до плюс 8 С;

капуста брюссельська - від плюс 12 С до плюс 1 С;

лимони недостиглі - від плюс 12 С до плюс 8 С;

банани (недоспілі) - від плюс 15 С до плюс 1 С;

помідори (томати) бурі та рожеві (недоспілі) - від плюс 15 С до плюс 8 С.
11.11. Свіжі овочі та фрукти, крім бананів та ананасів, при температурі зовнішнього повітря не нижче ніж 0 С можна перевозити транспортними засобами загального призначення з бортовою платформою за умови їх укриття брезентом і часу перебування в дорозі, з моменту навантаження до моменту вивантаження, не більше ніж шість годин, а свіжу зелень (салат, редиску, зелену цибулю, кріп тощо) - не більше ніж три години.
11.12. Банани надають для перевезення твердими, зі шкіркою та плодоніжкою зеленого кольору, з досить розвиненими плодами, що мають типові для виду форму та розмір.

Банани, попередньо покладені в мішки з полімерної плівки з щільним ув’язуванням горловини мішка, повинні бути упаковані в картонні коробки.

Банани перевозять транспортними засобами - рефрижераторами, а на невеликі відстані (міські та приміські перевезення) - транспортними засобами з ізотермічним кузовом-фургоном. У разі потреби, в умовах низьких температур зовнішнього повітря, перевізники повинні застосовувати опалювані транспортні засоби. При мінусовій температурі зовнішнього повітря навантаження бананів зі складу в кузови транспортних засобів і вивантаження повинні здійснювати через опалювані тамбури.
11.13. Кукурудзяні початки молочної та молочно-воскової спілості перевозять тільки в затареному вигляді в ящиках-лотках або дощатих ящиках місткістю до 12 кг.

Кукурудзяні початки, попередньо охолоджені до температури не вище ніж плюс 3 С, допускають до перевезення, що триває не більше ніж шість діб, а неохолоджені - не більше ніж чотири доби. Час від моменту зрізання початків до навантаження не повинен перевищувати: для неохолоджених початків - 12 годин, а для попередньо охолоджених - 30 годин.
12. Перевезення тортів, тістечок й інших борошняно-кремових виробів
12.1. Перевізники, вантажовідправники та вантажоодержувачі під час перевезення тортів, тістечок й інших борошняно-кремових виробів (далі - кремові кондитерські вироби) зобов’язані дотримувати встановлених санітарно-гігієнічних вимог.

Не допускається перевезення кремових кондитерських виробів: на відкритих листках або лотках, разом з нехарчовими продуктами, із продуктами, що мають різкий специфічний запах, і зі свіжоспеченим хлібом.
12.2. Вантажовідправник зобов’язаний надавати для перевезення торти в картонних коробках або коробках з полімерних матеріалів. Коробки складають в декілька рядів по висоті кузова.

Дрібноштучні вироби (тістечка тощо) складають в один ряд на металеві (алюмінієві) або дерев’яні лотки, які щільно закривають кришками.

Тістечка штучно-формовані (корзиночки, повітряні, бісквітні, мигдалеві та ін.) укладають в капсули, а потім в лотки.

Вироби із заварним кремом і кремом з вершків транспортуванню не підлягають і повинні бути реалізовані тільки на підприємстві-виробнику.
12.3. Вантажовідправник зобов’язаний надавати для перевезення торти та тістечка з кремовим і фруктовим оздобленням, що мають температуру від 0 С до плюс 6 С, а вироби без оздоблення - не вище ніж плюс 18 С.
12.4. Перевізники повинні надавати для перевезення кремових кондитерських виробів транспортні засоби з ізотермічним кузовом-фургоном. Під час перевезення кремових кондитерських виробів на лотках кузов повинен бути обладнаний напрямними для встановлення лотків.

Для міських перевезень кремових кондитерських виробів на відстань не більше ніж 10 км може бути використано ізотермічні транспортні засоби. Для доставки на більшу відстань необхідно використовувати транспортні засоби - рефрижератори.

Температура повітря всередині кузова транспортного засобу під час перевезення кремових кондитерських виробів не повинна перевищувати плюс 6 С.
12.5. Перевізник приймає для перевезення від вантажовідправника та здає вантажоодержувачу кремові кондитерські вироби за найменуванням і кількістю коробок або стандартно заповнених лотків, зазначеними в товарно-транспортній накладній.

У разі часткового заповнення лотка приймання та здавання дрібноштучних виробів здійснюють за числом виробів.
12.6. Кремові кондитерські вироби під час навантаження, перевезення та вивантаження не повинні піддаватися ударам, різким струшуванням і дії атмосферних опадів.
12.7. Щоденно, після закінчення перевезень кремових кондитерських виробів у торговельну мережу, проводять санітарну обробку транспортних засобів. Санітарну обробку кузовів транспортних засобів повинні виконувати вантажовідправники. Перевозити кремові кондитерські вироби у брудних транспортних засобах не допускається.
12.8. Лотки для перевезення кремових кондитерських виробів є інвентарною тарою вантажовідправника, який провадить їх санітарну обробку.
13. Перевезення інших швидкопсувних вантажів
13.1. Фасовані дріжджі у вигляді прямокутних брусків різної маси для перевезення повинні бути упаковані у полімерні, картонні або дощаті ящики, що забезпечують природну вентиляцію. У кожний ящик укладають бруски дріжджів однієї маси. Маса однієї пакувальної одиниці не повинна перевищувати 12 кг. Дріжджі, що надають для перевезення, повинні мати температуру від 0 С до плюс 4 С. Їх перевозять при температурі повітря всередині кузова транспортного засобу від 0 С до плюс 4 С.
13.2. Яйця харчові доставляють в спеціальній чарунковій упаковці (лотках з чарунками), яку укладають в ящики, та перевозять транспортними засобами з ізотермічним кузовом-фургоном. Для перевезення яєць у весняний, літній та осінній періоди на невеликі відстані (міські та приміські перевезення) можуть бути застосовані транспортні засоби зі звичайним кузовом-фургоном. Яйця, що не піддавалися холодильній обробці, надають для перевезення з температурою плюс 8 С і перевозять при температурі повітря всередині кузова транспортного засобу від плюс 8 С до плюс 4 С, а яйця з холодильника - з температурою плюс 3 С і від плюс 3 С до 0 С відповідно.
13.3. Заморожені яєчні продукти (яєчний меланж, жовток, білок) фасують у герметичні банки з білої жерсті та для перевезення укладають в ящики. Під час навантаження ці продукти повинні мати температуру не вище ніж мінус 6 С. Температура повітря всередині кузова транспортного засобу під час перевезення цих продуктів не повинна перевищувати мінус 6 С.
13.4. Рослини, живі квіти, розсаду перевозять згідно з вимогами, визначеними вантажовідправником.
14. Документи, на підставі яких виконують перевезення
14.1. Водії транспортних засобів (експедитори) під час здійснення перевезень швидкопсувних вантажів повинні мати та пред’являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують перевезення вантажів відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», інших законодавчих і нормативно-правових актів, міжнародних договорів України.
14.2. У разі перевезення швидкопсувних вантажів вантажовідправник надає водієві (експедитору) разом з товарно-транспортною накладною документ, що підтверджує якість швидкопсувного вантажу (декларацію виробника), виданий його виробником, із зазначенням номера декларації виробника у відповідній графі товарно-транспортної накладної. Декларація виробника повинна відповідати вимогам Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів».
14.3. Залежно від виду швидкопсувного вантажу та його специфічних властивостей, а також способу та виду його доставки водій (експедитор) повинен мати відповідні документи.
14.3.1. Під час перевезення свіжих фруктів, плодоовочів, живих рослин, насіннєвого та посадкового матеріалів й інших вантажів (об’єктів регулювання у сфері карантину рослин) до товарно-транспортної накладної додають:

карантинний сертифікат - під час переміщення територією України у разі вивезення та/або ввезення об’єктів регулювання у карантинну зону; транспортування імпортованих об’єктів регулювання, які зберігалися, перепаковувалися, розділялися на частини, змішувалися з іншими вантажами. Карантинні сертифікати видають органи Державної служби з карантину рослин України відповідно до Закону України «Про карантин рослин» і Порядку проведення огляду, обстеження, аналізу, фумігації (знезараження) та інспектування (оформлення фітосанітарного та карантинного сертифікатів) об’єктів регулювання у сфері карантину рослин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 705;

карантинний дозвіл на імпорт (транзит) - у разі ввезення на територію України на імпортні та транзитні вантажі з об’єктами регулювання у сфері карантину рослин. Карантинні дозволи видає Головна державна інспекція з карантину рослин України відповідно до Закону України «Про карантин рослин» та Порядку оформлення карантинного дозволу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 705;

фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт - у разі вивезення (експорту) за межі митної території України, у тому числі шляхом реекспорту. Фітосанітарні сертифікати видають органи Державної служби з карантину рослин України на кожну партію, що вивозиться у транспортному засобі, відповідно до Закону України «Про карантин рослин» та Порядку проведення огляду, обстеження, аналізу, фумігації (знезараження) та інспектування (оформлення фітосанітарного та карантинного сертифікатів) об’єктів регулювання у сфері карантину рослин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 705.<< предыдущая страница   следующая страница >>