asyan.org
добавить свой файл
1
Надання першої допомоги при сонячному і тепловому ударах
Удар може бути тепловий і сонячний.

Перший виникає в результаті загального перегрівання організму. 

Другий - при дії прямих сонячних променів.

Але якщо щось подібне трапляється, то для надання першої допомоги постраждалому важливо лише те, що обидва різновиди удару проявляються зовсім однаково й вимагають однотипних дій. Про удар, що наближається, сигналізують шум у вухах, «мушки» перед очима,нудота, запаморочення, слабкість, блідість, холодний піт.

Ваші дії:

Посадіть постраждалого (а якщо потерпіли ви, то попросіть кого-небудь) у тіні й холодку. Попросіть нахилитися й низько опустити голову, тим самим забезпечивши приплив крові до головного мозку.

Розстебніть комір, послабте пояс, ремінь.

Побризкайте на обличчя чистою холодною водою.

Змочіть ватку нашатирним спиртом або одеколоном і піднесіть до носа, а потім розітріть скроні.

Якщо потерпілий знепритомнів, укладіть його й зробіть все, про що говорилося вище. Не допомогло? Дзвоніть в «Швидку». А поки вона в дорозі, продовжуйте надавати допомогу.

Змочіть в холодній воді носову хустку, косинку, футболку й покладіть на чоло потерпілому й на місця, де проходять великі судини: на бічну поверхню шиї, під пахви, у пахові області. Можна обгорнути хворого мокрим простирадлом.

Щоб підсилити приплив крові до серця й голови, підніміть вгору праву руку постраждалого, а ліву ногу, піднявши, туго забинтуйте від пальців до стегна будь-якими підручними засобами.

Через 15 хвилин зніміть пов'язку і повторіть процедуру, помінявши положення рук і ніг.

Якщо почалася блювота, поверніть голову постраждалого набік, щоб блювотні маси не потрапили в дихальні шляхи.