asyan.org
добавить свой файл
1
Музей композитора С.С.Прокоф’єва
Музей С.С.Прокоф’єва – відділ Донецького обласного краєзнавчого музею. У 1991 році на честь 100-річчя з дня народження видатного композитора, піаніста і диригента Сергія Сергійовича Прокоф’єва на його батьківщині відкрито музей і меморіальну зону, присвячені життю та творчості композитора.
Експозицію музею розгорнуто у будинку колишньої сільської школи, де викладала мати композитора, Марія Григорівна Прокоф’єва, яка стала пізніше її опікункою. Створена експозиція творчим колективом художників Ленінградського комбінату живописно-оформительського мистецтва. Автори проекту: член Союзу художників та архітекторів РСФСР Б.Х.Бейдер та В.В.Боровиков, наукові співробітники Донецького обласного краєзнавчого музею при активній участі викладацького составу Донецького музично-педагогічного інституту та багато інших ентузіастів, шанувальників таланта видатного композитора.
Найбільш цінні експонати - особисті речі С.С. Прокоф’єва.

Експозиція музею представлена трьома залами.

Перший зал присвячений дитинству та рокам навчання в консерваторії. Обстановку тепла, доброти, взаєморозуміння та затишку в будинку Прокоф’євих відтворює фрагмент інтер’єру, в якому представлені справжні предмети: столик, етажерка, самовар, грамофон, нотні видання кінця ХІХ – початку ХХ ст., фотографії маленького Сергія.

Про інтенсивну концертну і композиторську діяльність С.С.Прокоф’єва за кордоном (США, Великобританія, Франція, Італія) та після повернення на батьківщину розповідають матеріали другого залу. Справжні речі, що належали Сергію Сергійовичу, прижиттєві видання творів композитора, журнали, газети, фото друзів та виконавців відтворюють атмосферу музичного життя країн тих часів. Яскраві театралізовані комплекси, які включають костюми, бутафорію, ескізи, декорації, афіші і програми спектаклів.

Третій зал музею розповідає про сучасні постановки музичних творів композитора на сценах провідних театрів світу: видання книг, афіші, програми, компакт диски.
Атмосферою творчості проникнутий також концертний зал, в якому щорічно проводиться конкурс юних піаністів “Прокоф’євська весна”.
Біля входу в музей встановлений пам’ятник С.С.Прокоф’єву роботи скульптора, народного художника України В.П.Полоника, а на місці будинку-садиби батьків Сергія Сергійовича – пам’ятний знак.