asyan.org
добавить свой файл
1
Реферат

На тему: «Морські черепахи»

Підготував

Учень 8-м класу

НВК 1-3 ст. гімназія №3

Саломатін Роман


Коротка характеристика сімейства

     Панцир морських черепах покритий зверху великими роговими щитками. Кінцівки у вигляді ластів, передні з одним-двома маленькими кігтиками. З'єднання між карапакса і пластрона зверху вкрите подкраевимі щитками.
    Сімейство морських черепах виділяють у підряд морських черепах (Chelonioidea). Сімейство включає 4 види, кожен з яких становить особливий рід.
   Поширені в тропічних і субтропічних областях океанів. У територіальні води Росії заходить одна з двох відомих видів роду Caretta.
   Логгерхед, або Головата черепаха, - Caretta caretta (L., 1758). Велика морська черепаха, довжина панцира до 1 м. На спині 5 пар реберних щитків, у молодих з трьома поздовжніми кілями. На передніх ластах по 2 тупих кігтики. Голова велика, покрита великими симетричними щитками. Зверху щит коричневого, червонувато-коричневого або оливкового кольору. Нижній щит світліше. Поширена в тропічних і субтропічних районах океану. У водах СНД відомі знахідки біля південно-західного узбережжя Чорного моря, в Баренцевому морі і в Японському морі в затоці Петра Великого.
Морські черепахи

логгерхед, малюнок, картінкаСемейство Морські черепахи і деякі інші. У сімействі Морські черепахи 6 видів. Один з них - зелена, або суповая, черепаха. Метрової величини і до 200 кілограмів вагою (найбільш великі - майже півтораметрова і четирехсоткілограммовие). Другий вид - бісса (черепахи цього виду дрібніше сантиметрів до 90). Ще один вид - логгерхед, або Головата морська черепаха. Логгерхеди дрібніше зеленої, але крупніше бісси. І, нарешті, рідлея, або оливкова черепаха, - найрідкісніша з морських черепах (хоча і вона досягає 80 сантиметрів).

Живуть ці черепахи майже у всіх тропічних морях і умовно поділяються на тихоокеанських та атлантичних. Але в принципі атлантичні і тихоокеанські мало відрізняються один від одного, і доля в них, на жаль, теж дуже схожа.

Зелена черепаха - про неї ми вже говорили - знищується заради смачного м'яса, заради приготування знаменитого черепашачого супу і навіть має друге ім'я - суповая черепаха. М'ясо бісси теж користується популярністю, але головна причина полювання на цю черепаху - її панцир. Точніше, рогові пластинки панцира - "Карей". І навіть є в неї друге ім'я - справжня каретта, тобто черепаха, яка дає справжні цінні рогові платівки. На відміну від справжньої каретта бісси, логгерхеди не дають таких цінних платівок, тому звуться помилковими каретта. М'ясо логгерхедов, як і пластинки панцира, теж не дуже цінується, і можна було б сподіватися, що хоч її залишать у спокої. Але не так сталося як гадалося. На жаль, люди високо оцінили смакові якості їх яєць. Винахідливі кулінари придумали безліч страв з яєць цих черепах, починаючи від своєрідних цукерок, кінчаючи теж дуже своєрідними копченими сосисками. Кондитерські ж вироби - торти, кекси, тістечка, печиво, в які додані черепашачі яйця, особливо високо цінуються гурманами і знавцями. Тому яйця логгерхедов збирають у величезних кількостях і місцеві жителі, і спеціальні мисливці, і збирачі яєць. Мало того, знавці вважають, що особливо цінні ще не відкладені яйця, витягнуті з яєчників самки. Деякі вишукані страви готуються з яєць, закопчених разом з яйцепровода. Чи треба говорити, як така видобуток яєць впливає на чисельність цих черепах.

Нарешті, рідлея. І на неї активно полюють як у Атлантичному, так і в Тихому океані, і її яйця збирають на узбережжі Південної Азії і на західному узбережжі Центральної Америки.

На черепах полюють всюди, навіть якщо їх м'ясо і не цінується гурманами і не вивозиться в інші країни і на ринки великих міст: його вживає в їжу місцеве населення, їм відгодовують свиней, їх панцирі служать для виробів, навіть якщо кістяні пластинки і не такого високого якості, як каретта бісси. І якщо, припустимо, середньоазіатської черепасі винищення поки не загрожує, то багато хто інші в небезпеці.

Обустpойство басейну. Морські черепахи - мешканці теплих і тропічних морів. Вони виходять на сушу тільки для відкладання яєць. Їх можна утримувати тільки в високоякісної морській воді і обов'язково в великих басейнах. Через свою величини дорослі тварини потребують багато простору для плавання. Бажані круглі басейни.

Температура води. Hеобходимо температура води між 22 - 26'С.

Фільтрація. Морські черепахи мають дуже інтенсивним обміном речовин. Внаслідок цього необхідна хороша фільтрація води. Незважаючи на хорошу фільтрацію, за певних обставин необхідна часткова заміна води для того, щоб стабілізувати значення pH. Для того, щоб попередити тpавм тварин бічні поверхні басейну повинні бути достатньо гладкими. Силіконові заделочного шви з боків басейну необхідно закривати, тому що черепахи витягують їх і поїдають.

Гігієнічні заходи і карантин. Залишки їжі і відходи життєдіяльності повинні регулярно відсмоктувати з дна басейну. Новоприбулі морські черепахи повинні пpойті обов'язковий.

Годування. Більшість морських черепах їдять продукти рослинного походження. Для запобігання забруднення води не рекомендується годувати черепах тріскою (через її надто м'якого м'яса) і оселедцем (з-за її жирності). Супові (зелені) черепахи також охоче поїдають рослинну їжу. Їм можна давати водорості чи шпинат. Від салату необхідно відмовитися через забруднення води.

Джерело - http://www.shkolnik.ucoz.ua