asyan.org
добавить свой файл
1
http://maidan.org.ua/static/mai/1295111483.html

15-01-2011

Могильов, "ти кажеш"?Олександр Северин: Для "Майдану"
Ісус же став перед намісником.

І намісник Його запитав і сказав: Чи Ти Цар Юдейський?

І сус же йому відказав: Ти кажеш. (Мт 27:11)
Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов знає те, чого не знаємо ми: він знає майбутнє та/або може читати чужі думки. Можливо, гр-н Могильов є реінкарнацією Нострадамуса, можливо у нього вселився дух баби Ванги, а можливо, він є правдивий самородок, хто зна.

Ще 14-го січня, виступаючи (дуже доречне слово, це був таки виступ) під куполом за адресою Грушевського 5, він сказав (мовою оригіналу): "информация у нас есть, что на 22 число, когда акции протеста планируются, планируется кровопролитие в городе Киеве. Кровопролитие. Говорят о том, что мы готовы к тому, чтобы создать акцию, чтобы потом перед всем миром показать, что твориться в Украине"1.

До 22-го січня, Дня Соборности, який серед українців прийнято відзначати, залишався ще тиждень, а він вже знає. Містика.

Чекайте, - можливо скаже хтось підкований, - гр-н Могильов є не "простий громадянин"(с), а очільник міліцейського міністерства, головний міліціонер країни і, можливо, він просто дізнався це від "відповідних органів" та "співробітників", котрі отримали якусь таку інформацію під час здійснення оперативної, попереджувальної, профілактичної чи якої там ще у міліції заведено, роботи?

Ні, - відповім на це я, - це ви чекайте. Я сам був так подумав, але ж не складається. Що має робити головний міліціонер країни, отримавши "з відповідних джерел" певну інформацію про "планування кровопролиття"? За простою логікою. Вірно, негайно вжити заходів для попередження, для уникнення кровопролиття. Що збирається робити гр-н Могильов, повідають його власні слова (знов-таки, мовою оригіналу): "я вот всех предупреждаю, мы все эти факты задокументируем, сил и средств для этого хватит, и потом каждый, кто это делал, будет отвечать перед законом" .

Отже, що міліція, за словами її очільника збирається робити з очікуваним нею кровопролиттям? "Документувати". А потім (потім) притягати когось до відповідальности.

Вдумайтеся – не унеможливити плановане й анонсоване кровопролиття превентивними заходами, а "документувати" його, робити картинку і текст. Я дотепер якось не знав, що головним призначенням міліції є не "забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів, запобігання правопорушенням та їх припинення, охорона і забезпечення громадського порядку" (ст.2 Закону України "Про міліцію" від 20.12.90), а складання конкуренції репортерам. Воїстину, одкровення від Могильова.

Тому – "або знімить хрестика, або вдягніть труси", або ви правоохоронці і захищаєте правопорядок, попереджаючи "кровопролиття", а не анонсуючи його, або ви щось інше.

Тому, або міністр внутрішніх справ, кажучи про "кроповролиття" 22-го січня, чи то є бабою Вангою чи то марить, або ж йдеться про якусь заплановану на цей день дуже внутрішню справу пацанської влади.

Я не вірю в нострадамусів, у телепатію, і у наділених багатою неконтрольованою уявою міністрів внутрішніх справ, - надто якщо цей міністр – Могильов, в уряді Азарова, в системі Януковича і братії. Натомість я знаю, що провокація – матір не лише революції, а передусім репресій. Тому, коли міліцай-міністр каже про кровопролиття, я згадую наведене вище замість епіграфу, адресуючи йому (хоч він і не дотягує до Пілата, як, втім, і нам далеко до Спасителя): "ти кажеш", сподіваючись все ж таки мати підстави поставити тут знак питання, а не крапку.

Враховуючи викладене, у мене до учасників всіх масових акцій 22.01.10 (та подальших акцій, котрих, без сумніву, до усунення пацанів від влади буде все більше) є пропозиція: озброїтися.

У минулому сайт "Майдан" і, здається, не він один, кілька разів у подібних ситуаціях оголошував свого роду посполите рушення – закликаючи всіх, озброївшись технічними засобами фіксації інформації, влаштувати полювання на можливих провокаторів і правопорушників (у т.ч. і з погонами на плечах і з тайняківськими ксівами у кишенях), оперативно надсилаючи відзняті матеріали і на електронні адреси вітчизняних і, головне, провідних західних медіа. Вважаю, є нагода відновити подібну практику, благо зараз це не складно і жоден Могильов тому не перешкодить. Тож належно озброюймося.

І якщо, не дай Боже, владі справді колись довбане у голову спровокувати кровопролиття і отримати "картинку" для справ і "чтоб перед всем миром показать", треба дати справжню "картинку" – поки що для світу, а далі – для справи. Вдалого полювання!
Олександр Северин, к.ю.н.