asyan.org
добавить свой файл
1
Львів, 25 травня 2012

Ігор Возьняк

Архиєпископ УГКЦ
Почергове використання храму
Шановний пане Архиєпископе!

Звертається до Вас Архиєпископ Української Правовірної Греко-Католицької Церкви (УП ГКЦ) Маркіян, ЧСВВр. Йдеться про декілька важливих питань, які на даний час необхідно вирішити. По-перше, Ви зобов'язані вибачитися пастирським листом за розпалювання релігійної ненависті щодо нашої релігійної меншини УП ГКЦ. Попередніми пастирськими листами і різними памфлетами Ви образливо і брехливо називали нас сектою. Ці Ваші дії межують з кримінальною відповідальністю, тому що тут йдеться про відкрите розпалювання релігійної ненависті стосовно нашої релігійної меншини. Також йдеться про конкретні вчинки релігійної дискримінації, для якої Ви зловжили навіть державними установами (Mіністерство Kультури – Держкомнацрелігій, ЛОДА – Відділ національностей та релігій, Мер Львова, міліція, суди, відділ віз, працівники архітектурно-будівельних установ), щоб перешкодити нашій законній реєстрації та досягти ліквідації нашої релігійної меншини УП ГКЦ. Всупереч Законам України Ви розвинули психологічний тиск на чиновників, щоб ставили на перше місце вашу Церкву і ваш інтерес ліквідувати нашу Церкву.

Цього тижня трагічно загинув директор Львівської галереї мистецтв, пан Борис Возницький. Він 7 років тому дав нам і нашим вірним в оренду невикористовуваний католицький храм в Підгірцях. Тривалий час, а особливо інтенсивно останні півроку пан Возницький був виставлений великому психологічному тиску з Вашого боку за посередництвом державних чиновників. Вони виконували Ваш задум, щоб змусити п. Возницького викинути на вулицю наших вірних з цього храму. Декілька днів тому, коли я особисто розмовляв з паном Возницьким, він важко зітхнув і сказав, що вже не має сили терпіти цього надзвичайного тиску. 23 травня він одержав інфаркт у своєму особистому автомобілі і трагічно загинув. Вічна йому пам'ять.

Можемо очікувати, що новий директор негайно виконає вимоги Вашого архиєпископства і вижене нашу релігійну громаду в Підгірцях з цього храму.

Наступним прикладом психологічної маніпуляції є каплиця на Плуговій. З даху нашої каплиці Ви спонукали скинути хрест, і, таким чином його осквернити. Тоді Ви ініціювали злочинний монстр-процес над невинним Патріархом Іллею (міліція, суд, відділ віз). Систематично нас очорнюєте т.зв. пастирськими листами і через прес-конференції Вашого католицького оглядача. Ці брехні і демагогії некритично і без надання нам можливості оборонятися публікуються в ЗМІ.

В даний час ліквідуються моральні, духовні, національні і християнські цінності через просовування гомосексуальної ідеології та ювенальної юстиції. Ви, які покликані захищати Божі Закони і віруючих від деморалізації і демонізації народу, лицемірно мовчите. До того ж, очорнюєте нас, що відважно виступаємо як правдиві пастирі і патріоти. Тим убиваєте цей пророчий голос для спасіння Церкви і українського народу.

2010 року на вулиці перед храмом (по вул. Театральна, 11), який належав місту, ми служили Літургії з вимогою, щоб місто дало нам цей храм в оренду для недільних Богослужінь. Цю культурну пам’ятку вартістю багато мільйонів Вам – архиєпископству – Мер поспішно незаконно подарував. Якщо б храм залишився власністю міста і Мер, згідно законів і справедливості, був би змушений нам його орендувати для недільних Богослужінь, то потрапив би в конфлікт з Вашим архиєпископством, яке намагається нас ліквідувати. Мер нам тоді відповів, що ми повинні пошукати собі якесь інше місце або якийсь порожній храм. Ми знайшли каплицю на вул. Плуговій, яка служила складом, купили її і покрили новим дахом. На Вашу вимогу і під Вашим тиском Мер за це подав нас до суду. Вашою метою було через суд перешкодити нам здійснювати наші релігійні обов'язки. Це є доказом грубої дискримінації і порушенням міжнародних хартій та Законів України.

Ви поставили нас у ситуацію: каплиця і є нашою власністю, все ж судом нам заборонено служити в ній Літургії. Тому знову через 2 роки ми приходимо під стіни храму св. Петра і Павла (вул. Театральна, 11), де ми служимо Літургії, а тепер просимо про його почергове використання.

Мер через суд вимагає привести каплицю до т.зв. первісного стану, тобто непридатного до служіння Літургії. Тоді будемо змушені просити про цілий ряд різних дозволів, які, однак, УГКЦ і Мер знову будуть штучно блокувати, створюючи тиск на конкретних чиновників, з чим уже маємо багато сумних досвідів. Зруйнувати новий дах і стіни на один метр, а потім знову повернути каплицю до сучасного відремонтованого стану, де можна було б служити Літургії – це займе декілька років. Тому на цей період Мер повинен надати нам храм св. Петра і Павла, який незаконно, необґрунтовано і пришвидшено він подарував Вашому архиєпископству. Питання дарування храму потрібно було б перевірити в судовому порядку, чи мав право Мер цю пам’ятку архітектури, вартістю в кілька мільйонів, Вам без причини дарувати.

Пригадуємо, що цими днями відбуватиметься Євро-2012, і що кожної неділі та у свята ми служитимемо Літургію під стінами цього храму. У той же час після кожної Літургії ми обходимо з англомовними транспарантами проспект Свободи і Міську раду, щоб привернути увагу до грубої дискримінації нашої релігійної меншини. Звичайно, що під час Євро-2012 цією релігійною дискримінацією не створите собі позитивний імідж, а керівництву міста Львова цим спричините міжнародну ганьбу. Багато жителів Львова і зарубіжні учасники здивовано запитують: Чому служите Літургію під стінами храму, а не всередині?

Шановний пане архиєпископе, вимагаємо, щоб Ви поступали згідно совісті і самі запропонували керівництву міста надати нам можливість для почергового використання храму св. Петра і Павла.

+ Маркіян, ЧСВВр

Архиєпископ-секретар УП ГКЦ

Копія:

- Прем'єр-міністру України M.Я. Aзарову

- Першому заступнику міністра культури Ю.П. Богуцькому

- Голові ЛОДА М.Д. Костюку

- Меру м. Львова А. Садовому

- Депутатам Обласної і Міської рад

- ЗМІ