asyan.org
добавить свой файл
1 2 ... 4 5

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ

ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
\\server1\users\alexander\doc\biblio emblema\emblema.gif

Аналітичний огляд діяльності

публічних бібліотек області

по роботі з юнацтвом

за 2010 рік


d:\обмен\фотосессия_апрель2011\фотосессия_для голосования\28.jpg


d:\обмен\фотосессия_апрель2011\фотосессия_для голосования\37.jpg


d:\обмен\фотосессия_апрель2011\фотосессия_для голосования\62.jpg

d:\обмен\фотосессия_апрель2011\фотосессия_для голосования\48.jpg

Луганськ, 2011

Аналітичний огляд діяльності публічних бібліотек області по роботі з юнацтвом за 2010 рік / Луганська обласна бібліотека для юнацтва; Проблемно-аналітичний відділ; Уклад. Люблянська О.В. – Луганськ, 2011. – 41 с.

Укладач: Люблянська О.В., завідуюча проблемно-аналітичним відділом

Відповідальний за випуск: Аладжальян С.О., директор Луганської обласної бібліотеки для юнацтва

На обкладинці – фото читачів Луганської обласної бібліотеки для юнацтва, зроблені під час фотосессії «Я читаю, ти читаєш, ми читаємо…». Автор знімків – Даша Кулініч.


Спеціалізоване обслуговування юнацтва в публічних бібліотеках Луганської області здійснюють: Луганська обласна бібліотека для юнацтва, Сєвєродонецька міська бібліотека для юнацтва ім. Й. Б. Курлата, 3 спеціалізованих бібліотеки-філії (у мм. Алчевську, Краснодоні та Старобільську), 12 юнацьких абонементів, 35 кафедр і 356 юнацьких груп в бібліотеках-філіях.

У 2010 році публічні бібліотеки області обслужили 113790 читачів юнацького віку. З них – 75,98 тис. – в містах, 37,81 – в районах. Кількість читачів юнацького віку останніми роками дещо знизилася, що обумовлене демографічною ситуацією в регіоні (за останніх 2 роки за даними Головного управління статистики в Луганської області кількість жителів у віці від 15 до 24 років знизилася на 46,21 тис.). Така ситуація викликає і скорочення юнацьких структурних підрозділів (за останній рік зменшилася на 4 одиниці кількість юнацьких груп).

Традиційно бібліотеки не стоять в стороні від потреб і запитів суспільства, прагнуть вносити свій внесок у виховання підростаючого покоління через книгу і використовуючи нові методи і форми бібліотечної і виховної роботи. Ключовими темами в роботі бібліотек в 2010 році сталі 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні і 75-річчя Стахановського руху. У всіх бібліотеках області відбулися вечори пам’яті, літературно-музичні композиції, презентації книг про війну, зустрічі з ветеранами, віртуальні екскурсії, огляди літератури і бесіди з молоддю, Дні пам’яті й уроки мужності, що незмінно супроводжувались з любов’ю і повагою оформленими книжковими виставками, медіапрезентаціями, переглядом кінофільмів. З метою удосконалити цю роботу ЦБС проводили методичні семінари і наради з патріотичного виховання дітей та молоді, соціологічні дослідження про рівень знань і відношення молоді до подій тієї війни, підготували і видали бібліографічні і фактографічні матеріали про історію і героїв війни, про видатних земляків і пам'ятники на їх честь, про книги військової тематики і їх авторів. Особливо слід відзначити діяльність Алчевської, Біловодської, Брянківської, Краснодонської міської, Краснолуцької, Кремінської, Лисичанської, Марківської, Первомайської, Попаснянської, Ровеньківської, Стахановської, Троїцкої ЦБС, Новоайдарської РБ, Сєвєродонецької МБ для юнацтва, а також Антрацитівської міської ЦБС, де на базі філії №8 працює бібліотечний міні - музей одного героя, присвячений подвигу земляка В. Я. Ткаленко.
Заходи бібліотек до 75-річчя Стахановського руху

Звершенню О. Стаханова і праці шахтарів було присвячено багато заходів. Висвітлення подій і обставин трудового подвигу Стаханова, зустрічі з шахтарями-ветеранами були покликані виховувати в молодого покоління відчуття пошани до шахтарської праці, розповісти хлопцям і дівчатам про цінність і значущість робочої професії.

На краєзнавчих читаннях Алчевської ЦБС «Місто. Завод. Люди» для учнів 10-го класу СОШ № 17 працівники бібліотеки-філії № 4 розповіли про О.Стаханова, його рекорд, послідовників стаханівського руху. З подібним матеріалом виступили бібліотекарі абонементу для юнацтва центральної міської бібліотеки перед учнями ВПТУ № 40. У бібліотеці-філії № 6 для юнацтва було представлено відкритий перегляд «75 років стаханівського руху». Працівниками абонементу для юнацтва ЦБ проведено історико-краєзнавчу годину «Трудовой подвиг наших земляков» з використанням мультимедійного обладнання.

pic_0001

У Брянківській ЦБС були організовані книжкові виставки «Трудовой подвиг Донбасса» (ЦБ), «Шахтерские звезды не гаснут» (б/ф №2), виставка-вшанування «Работою славной край наш прославил» (б/ф №1), тематичні полиці «75-річчю Стахановського руху – 75 трудових вахт шахтарів Донбасу».

c:\users\user\desktop\img_3237.jpg c:\users\user\desktop\отчет 2010\img_2979.jpg


160920101388.jpg

У філії №4 була розгорнута майже музейна краєзнавча експозиція «Є на світі країна, де шахтарська земля», на якій представлені книги, документи, портрети відомих земляків.

Напередодні Дня шахтаря в бібліотеках пройшли вечори-зустрічі з ветеранами-шахтарями «Трудом славна людина» (б/ф №№ 2, 6), краєзнавчий екскурс «Вести за собою» (б/ф №5), літературно-історичний репортаж «Глубоко под землей в антрацитовых лавах» (б/ф №7).

До ювілею стахановського руху було видано буклет «Он света нового предтеча, он – Прометей!», що містить біографічні відомості про Олексія Стаханова та список літератури за темою.

1 вересня на зустрічі у клубі «Пульс» Кіровської ЦБС з учнями 11 класу ЗШ №2 була проведена патріотична година, присвячена 75-річчю стахановського руху «Трудовий подвиг Стаханова». Зустріч пройшла за участі видатних шахтарів Кіровська: Героя Соціалістичної Праці Козаренко Івана Володимировича та Голови первинної організації ради ветеранів Мазура Івана Васильовича.

библиотека_1 сентября (16)

Бібліотекар зробила повідомлення, в якому ознайомила учнів з витоками стахановського руху й цікавими подробицями трудової історії нашого краю.Також учням був показаний відеофільм про життя Олексія Стаханова та його трудових товаришів. За допомогою фільму учні змогли відчути атмосферу часів стахановського руху – масового ентузіазму трударів, їх щиру віру у велике майбутнє своєї Батьківщини.

До зустрічі була підготовлена тематична виставка «Трудовий подвиг Стаханова» та буклети «75

лет Стахановскому движению». Шахтарі розповіли учням про те, як відчайдушною працею людей закладалося підґрунтя вугільної промисловості нашого краю, про свій трудовий шлях, особливості шахтарської професії, закликали молодь до активної трудової й громадянської позиції. Школярі проявили велику зацікавленість темою обговорення: декламували вірші про шахтарське життя, ставили гостям багато запитань. Зустріч завершилася музичною композицією «Спят курганы темные».

В Краснодонській міській ЦБС було організовано інформаційну виставку «Трудовому подвигу А.Стаханова – 75 лет», виставку-портрет «Трудом славна людина» до 105-річчя з дня народження А.Стаханова (ЦМБ); проведено екскурс «Стахановський рух: історія та значення».

З вересня до кінця року в бібліотеках Луганської ЦБС пройшли заходи, присвячені 75-річчю Стахановського руху і до ювілею О. Стаханова. В бібліотеках були оформлені різноманітні виставки: «Традиціям Стаханова вірні», «Стахановский запев», «Стахановський рух: час і люди», «Життя шахтарське», «Життя для Вітчизни». До першого уроку в школах були проведені патріотичні та історичні години, часи цікавих повідомлень, огляди, бесіди «Гордість краю» (ЦБ), «Автограф на эпохе» (б/ф №2), «О. Стаханов: тріумф чи трагедія» (б/ф №7), «Вышел в степь Донецкую…» (б/ф  №9), «Літопис трудової слави» (б/ф  №4) та інші. Вечір-портрет «Так було по волі долі» за участю філії № 8 був проведений у школі № 33, де розповідь бібліотекаря доповнилась переглядом фільму про Стаханова, а також оглядом «Як створювався пам’ятник Стаханову». Бібліотекарі філії №3 провели великий краєзнавчий захід «Легенда: як це було», що складався з двох частин. Перша частина - це історична година, де декламувались вірші про шахтарський труд, лунали пісні: «Шахтерский пейзаж» (А.Медведенко), «Руки робочих» (сл. М. Матусовського, муз. В. Баснера), «Давно не бывал я в Донбассе» (сл. М. Дорізо, муз. М. Богословського). Книжкова виставка, присвячена ювілею О. Стаханова, висвітлювала сам стахановський рух, його значення для нащадків, спогади про О. Стаханова та фотографії. А другою частиною був перегляд уривків з фільму про Олексія Стаханова, по закінченню якого було обговорення між учнями того, що вони зрозуміли і засвоїли. Цей захід було проведено 2 рази – для учнів ЗОШ № 9 і на прохання вчителів гімназії № 42 (на другому заході були присутні також батьки учнів, які проводили відеозйомку).

Бібліотекарі Первомайської ЦБС 75-річчю Стаханівського руху і Дню міста Первомайська присвятили свято праці «Епоха великих звершень» (ЦМБ), урок краєзнавства «Він підняв свою працю до висоти мистецтва» (б/ф №2), презентацію книги Петра Ліня «Алексей Стаханов. Взлет и забвение» (б/ф №2), тематичну бесіду «Горизонти шахтарських висот» (б/ф №1).

Ровеньки – місто шахтарське і головним святом для його мешканців є День Шахтаря. До цього свята Ровеньківська ЦМБ підготувала фотовиставку «История в лицах», яка була розташована у міському парку культури і відпочинку та визвала неабиякий інтерес у жителів міста. Також було проведено літературно-музичне свято «Лидеры не сходят с пьедестала» (ЦМБ), цикл бесід про Героїв Праці - ровенчан «Они прославили наш город» (б/ф №13).

До 30-річчя створення ДП «Ровенькиантрацит» в бібліотеці-філії №5 для юнацтва була проведені бесіда «По пути созидания» та інформаційна година «Трударі рідного краю», де бібліотекар розповіла про професію шахтарів, які своєю щоденною працею надають приклад молодому поколінню, а також про героїв Соціалістичної Праці і Героїв України – наших земляків.

До 75-річного ювілею Стаханівського руху в бібліотеках системи було оформлено книжкову виставку «Там, на шахте угольной» (б/ф №14), виставка-вшанування «Стахановские традиции и сейчас живут» (ЦДБ), книжкова виставка та День пам’яті «Всегда живущий среди нас» (б/ф №5).

В Рубіжанській ЦБС цікаво пройшла краєзнавча година «Работу и подвиг отцов не забудем» (ЦДБ). На прохання вчителів шкіл №10 та №2 цей захід повторювався декілька разів. Подорож у часі «Світло великого почину», здійснили учні ЗОШ № 1 за допомогою бібліотекарів б/ф № 1. «Герои не уходят в прошлое» – так називався урок – заочна подорож для юнацтва в ЗОШ № 6, підготовлений б/ф №2, а бібліотекарі читального залу представили старшокласникам ЗОШ № 9 урок – панораму «…И движение пошло по всей стране». Широкому колу читачів на абонементі ЦМБ запропонований перегляд літератури «Дни работы жаркие, на бои похожие».

Сєвєвродонецька міська бібліотека для юнацтва провела Краєзнавчий урок-презентацію «Стахановское движение».

Бібліотекарі Стахановської ЦБС провели усний журнал «И родилось могуче движение…» за участю наукового співробітника Стахановського історико-краєзнавчого музею. Оглядом літератури супроводжувалась книжкова виставка «Стахановський рух – автограф епохи» у б/ф №5.

Фахівці Краснодонської районної ЦБС організували книжкову виставку «Шахтерская слава Луганщины», а також підготували друковані матеріали: буклет «Алексей Стаханов: человек-легенда» та дайджест «Звезды зажигаются под землей» про героїв стахановського руху та шахтарів – Героїв Праці другої половини ХХ століття.

У Марківській ЦБС відбулася інформаційна година для юнацтва «З історії Стаханівського руху (б/ф №2).

d:\пао\аналитика_области\2010_область\звіт краснодонської районної цбс по роботі з юнацтвом за 2010 р\фото выставок\photo-0016.jpg

В бібліотеках Новопсковської ЦБС до 75-ї річниці стахановського руху були проведені: відеорепортаж «Стахановському руху - 75» (інтернет-центр ЦРБ), вечір-подорож «В історію Стаханівського руху», краєзнавчі години «Славетний подвиг Олексія Стаханова» (ЦРБ), «Новаторський рух Стаханова» (Можняківська філія), «Стаханівськім трудом Луганщина зоріє» (Новорозсошанська філія), зустріч з цікавими людьми «Трудова династія шириться» (Білолуцька філія), інформаційно-пізнавальна година «Наслідувачі трудових традицій» (Ганусівська філія), краєзнавчий урок «Луганщина: у витоків рекордів» (Павленівська філія).

В ЦРБ для учнів Новопсковської ЗОШ було організовано вечір-зустріч «Уславлені трудовою доблестю», на якому презентували книгу «Трудова слава Новопсковщини». На вечорі звучала розповідь про розвиток краю та його здобутки від давнини до сьогодення, трудові звершення мешканців району, що зробили суттєвий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток регіону.

Фахівцями ЦРБ випущено буклет «Герої Соціалістичної праці» та складено попереджувальну довідку «Стахановському руху – 75 років».

Урок шахтарської слави «Время выбрало их имена» та урок історії «У истоков легендарного рекорда», присвячені 75-річчю Стахановського руху, були організовані в Попаснянській районній бібліотеці, у Вовчоярівській, Комишувахській №1, Калинівській №1 та інших бібліотеках-філіях.

В бібліотеках Станично-Луганської ЦБС відбулася низка заходів до 75-річчя Стахановського руху: в кожній книгозбірні були організовані книжкові виставки, організовані тематичні вечори «Человек рубающий алмазы – просто называется шахтер» (Н.Мінченська, Н.Тепловська, Широковська та ін. бібліотеки), «Стахановский запев» (Піонерська, Чугинська, Кр.Таловска, Тепловська та ін. бібліотеки), «Время выбрало их имена» (Петровська бібліотека. На цих заходах старшокласники дізналися про Олексія Стаханова та розпочатий ним трудовий рух, а також почули імена послідовників рекорду: Н. Ізотова, Кривоноса, сестер Віноградових та інших.

следующая страница >>