asyan.org
добавить свой файл
1

Електронний бюлетень ГУРТ

54 (529)Актуальне

 • 

Конкурси

 • 

Вакансії

АктуальнеДосягли ГУРТом! Підсумки 2010 року  
Добігає свого кінця 2010 рік і команда ГУРТа вирішила поглянути, як розвивася портал ГУРТ і чим він є зараз, які можливості стали доступними для користувачів, чого вдалось досягнути та над чим варто продовжити працювати у 2011 році.

2010 рік став для команди ГУРТа роком впровадження новацій. Такі послуги як он-лайн трансляції подій, блоги для експертів сектору, он-лайн-конференції, рейтинги, живі консультування збільшили візуальну помітність сектор в Інтернет-просторі.

Факти: інформаційна активність  інститутів громадянського суспільства на ГУРТі росте. 

 • З серпня 2008 року відвідуваність порталу збільшилась в 18 разів (порівняно з тим, що аудиторія УАнету збільшилась в 2,5 рази).  За 2 роки портал відвідали 714 449 користувачів

 • Зараз ГУРТ щодня читають близько 2000 користувачів

 • Фан-сторінка ГУРТа в Facebook налічує 1100 прихильників. Це одна з найчисельніших фан-груп серед українських організацій громадянського суспільства.

 • Близько 780 прихильників читає новини ГУРТа в Твіттері

 • Лише за 2 останніх роки ГУРТ надав інформаційну підтримку більше ніж 2000 суспільно корисних ініціатив

Зараз на ГУРТі зареєстровано більше 3000 користувачів, які представляють всі регіони України. На карті нижче можна побачити приблизний розподіл зареєстрованих користувачів по областях України та пропорційний розподіл між активістами та представниками ОГС.

Творці контенту

На порталі ГУРТ з`являється все більше новинарів з усіх регіонів України. Зображення показує найбільш активних читачів ГУРТа, які регулярно інформують про суспільно корисні ініціативи громади.

Серед представлених на порталі тем найбільш популярні:

 1. Навчання та освіта 

 2. Розвиток громад

 3. Права людини

 4. Благодійність 

 5. Врядування 

 6. Адвокасі 

 7. Здорова генерція

 8. Європейська інтеграція

 9. Законодавство

 10. Волонтерство

До речі, все частіше національні та міжнародні донорські організації використовують портал ГУРТ для інформування про доступні грантові конкурси, що сприяє покращенню ефективної комунікації між донорськими організаціями та іншими інститутами громадянського суспільства.

Донорські організації, які найчастіше з`являлись в новинах ГУРТа:

 • Агентство США з міжнародного розвитку (USAID);

 • Благодійний фонд «Розвиток України»;

 • Міжнародний фонд “Відродження”;

 • Посольство США в Україні;

 • Проект “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER);

 • Програма розвитку ООН (ПРООН);

 • Представництво Європейського Союзу в Україні.

 • Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX);

 • Фонд підтримки демократії (NED);

 • Фонд Східна Європа;

Блогери року

Восени 2009 року на порталі ГУРТ з метою створення платформи для спілкування експертів громадського сектору України були запущені блоги. Пройшов рік, і на 27 грудня 2010 року кількість блогових записів складає 587 записів

Серед 60 зареєстрованих блогерів на ГУРТі ми визначили найактивніших блогерів. Протягом двох тижнів на ГУРТі тривало голосування за кращого блогера порталу. Користувачі ГУРТа визначали, хто з блогерів гідний цього титулу. 

Найкращим блогером ГУРТа, став Василь Полуйко, він зібрав 17,5% всіх голосів. Друге почесне місце посів Михайло Ізюмський(11,6%). Артур Кочарян опинився на третьому місці, в нього (11,5%). На четвертому та п`ятому місці - Володимир Купрій (11%) та Тетяна Яцків (10,3%).

Вітаємо переможців!


Над чим працюємо

Збільшення кількості зареєстрованих користувачів і контенту, опублікованого на порталі, збільшило навантаження на технічну платформу ГУРТа. Це призвело до перебоїв в роботі порталу та проблем з розсилкою електронного бюлетеня.

В зв`язку з тим, що гостро постало питання модернізації технічної платформи ми звернулись до користувачів ГУРТа зі зверненням про підтримку порталу. Ми щиро вдячні всім, хто відгукнувся і підтримав портал ГУРТ своїми благодійними пожертвами.

На жаль, ми не змогли до кінця модернізувати платформу, щоб надати більше послуг користувачам. Проте в 2011 році команда ГУРТа планує завершити роботу над технічним покращенням платформи.

Досягнення порталу ГУРТ були б неможливим без багаторічної інституційної підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта, Ваших зауважень та критики до роботи команди ГУРТа, небайдужої позиції користувачів порталу, які додають цікаві новини, змістовні коментарі, діляться ексклюзивним знаннями !

Залишайтесь з ГУРТом!
Контакти
КонкурсиПарламентське стажування в Польщі  
Програма парламентського стажування в Канцелярії Сейму Польщі, до якої запрошуються представники України, адресовано випускникам Вищих навчальних закладів, які зацікавлені професійним і особистим досконаленням, володіють польською мовою (можуть це підтвердити) і за віком не старші 30 років.

Головна мета Програми - підтримка інтересу молоді до проблематики демократичного розвитку суспільства, процесів політичного життя та державного будівництва. Одночасно програмою передбачено ширше ознайомлення учасників з культурно-історичними традиціями і сучасністю Республіки Польща.

Стажування проходитиме у Варшаві, в Канцелярії польського Сейму, в період з 14 березня до 11 червня 2011 р.

Вимоги до кандидатів та детальна інформація про умови проходження стажування на сторінці mpsp.sejm.gov.pl

Контактна особа в Посольстві Польщі в Україні - перший секретар Марчін Загата (тел. +044 2300706; електр.адреса marcin.zagata@msz.gov.pl).

Кінцевий термін прийому Посольством заявок від кандидатів з України - 31 грудня 2010 року.

Джерело
Контакти

 • Марчін Загата

 • marcin.zagata@msz.gov.pl

 • +044 2300706
 • • • Стипендія Ostkurs для журналістів  
Институт поддержки молодых журналистов (Institut zur Foerderung publizistischen Nachwuchses e.V., ifp) объявил конкурс для молодых журналистов из стран Центральной и Восточной Европы на участие в стипендиальной программе, который пройдет в Мюнхене.

Принять участие в программе Ostkurs могут молодые люди из стран Центральной и Восточной Европы, которые профессионально или полупрофессионально занимаются журналистикой.

"Они должны работать в прессе, на радио или в интернет-изданиях. При этом важно, чтобы соискатели умели делать репортажи и самостоятельно собирать информацию на немецком языке", - рассказывает руководитель программы Бернхард Руде (Bernhard Rude). - По возрасту участники должны быть не моложе 19 и не старше 32 лет".

Документы принимаютися до 1 февраля 2011 г.

Подробная информация доступна на сайте Института: www.ifp-kma.de

Джерело
Контакти
 • • • Стипендіальна програма ім. Джона Сміта 2011  
 Запрошуємо до участі у програмі стажувань імені Джона Сміта на 2011 рік. Набір на программу здійснюється за підтримки Британської Ради від імені меморіального Фонду Джона Сміта й адмініструється його лондонським представництвом.

Заяви на програму приймаються з наступних країн: Україна, Росія, Арменія, Азербайджан, Грузія, Киргизстан, Молдова.

Метою стипендії імені Джона Сміта є зміцнення та поглиблення демократичного світогляду за допомогою 4-тижневої програми у Сполученому Королівстві, яка поєднуватиме академічне навчання та стажування у відповідних установах зрілої демократичної системи.

До участі в програмі запрошуються громадяни України віком від 25 до 40 років.

Перевага при відборі кандидатів надаватиметься тим, хто фокусує свою діяльність на соціальних аспектах мистецьких проектів. Обов'язкове вільне володіння англійською мовою.

Дедлайн подачі аплікаційних форм – 31 грудня 2010 року.

Програма імені Джона Сміта має такі цілі:

 • зібрати разом молодих політичних діячів та лідерів неурядових організацій для обміну думками,участі у тренінгах, отримання інформації про професійну етику та сприяння ефективному державному управлінню;

 • поглиблити усвідомлення того, як зрілий демократичний устрій підтримує та розвиває ефективне державне управління, верховенство права та соціальну справедливість, а також заохочує доступ до здобутків демократії;

 • налагодити діалог між стипендіатами з України та інших країн-учасниць, а також створити та підтримувати зв’язки з колегами у Сполученому Королівстві;

 • побудувати активну мережу молодих лідерів, відданих ефективному державному управлінню.

Програма імені Джона Сміта охоплює наступні теми:

 • практика та стилі лідерства;

 • громадянські обов’язки, право та права людини;

 • громадське суспільство та громадська думка;

 • підзвітність громадськості в уряді, бізнесі та суспільному житті.

Детальніша інформація про цю програму та діяльність Меморіального Фонду Джона Сміта міститься на сайті www.johnsmithmemorialtrust.org.

Увага! Заявки на участь у програмі приймаються лише фондом Джона Сміта в Лондоні. Просимо не надсилати заявки до Британської Ради в Україні

Запити щодо процесу подання заяв та заявки на участь у програмі надсилайте
електронною поштою на адресу applications@johnsmithtrust.org

Джерело

 
Контакти
 • • • Менеджер культури з країн Центральної, Східної та Південно-Східної Європи 2011/2012  
Фонд Robert Bosch Stiftung запрошує 12 молодих людей з Центральної, Східної та Південно-східної Європи, які мають повну вищу освіту, на тринадцять місяців до Німеччини для здобуття кваліфікації в галузі культурного менеджменту.

З 1 жовтня 2011 року стипендіати беруть на себе завдання презентувати у Німеччині культурне розмаїття країн Центральної, Східної та Південно-східної Європи в інноваційних мистецьких проектах, що представляють сучасне культурне життя цих країн. Стипендіати працюватимуть на території усієї Німеччини (виняток – Берлін) в установах, які мають досвід міжнародної роботи в галузі мистецтва і культури і хочуть поглибити контакти з Центральною, Східною та Південно-східною Європою. Важливими частинами програми є навчання плануванню проектів, роботі у групах, пошуку фінансування проектів, роботі з пресою та громадськістю, а також маркетингу у сфері культури.

Документи для участі у програмі можна подавати німецькою мовою з середини січня до 6 березня 2011 року тільки ONLINE.

Профіль кандидатів

У програмі можуть брати участь молоді менеджери з питань культури віком до 30 років, місцем проживання яких є Центральна, Східна та Південно-східна Європа і які відповідають наступним кваліфікаційним вимогам:
професійний і проектний досвід у сфері культурного менеджменту
контакти з представниками сучасного мистецтва та культури своєї країни
вільне володіння німецькою мовою
повна вища освіта
вища за середню самостійність та наполегливість у роботі

Послуги Фонду Rоber Bosch Stiftung

Менеджери з питань культури отримують протягом тринадцяти місяців стипендію Фонду Robert Bosch Stiftung розміром 1000 євро щомісяця. Витрати на дорогу до Німеччини, на ввідний семінар та навчальні семінари протягом всього терміну перебування, медичне страхування, страхування від нещасного випадку і відповідальності перед третіми особами, а також кошти на навчання бере на себе Фонд. Професійний старт після повернення до Батьківщини підтримується тримісячною стипендією.

Джерело
Контакти
 • • • Всеукраїнський конкурс інноваційних ідей – 2011  
У Вас є інноваційна ідея і Ви прагнете її реалізувати?

Надсилайте свій проект на Всеукраїнський конкурс інноваційних ідей-2011!

Організатор конкурсу – Колегіум молодих науковців.

Останній термін подачі проектів:  25.02.2011 р.

Результати: 25.03.2011 р.

Переможці конкурсу отримають дипломи та цінні подарунки від організаторів та партнерів конкурсу. Кращі проекти будуть представлені на Міжнародному економічному Форумі для пошуку інвесторів та отримання фінансування.

Оцінювання проектів буде здійснюватись за такими критеріями:

 • за глибиною новизни;

 • за можливістю впровадження;

 • за критеріями потреби споживачу;

 • за складністю впровадження.

Структура проекту: 

 • назва проекту;

 • ім’я виконавця (чи колектив);

 • контактні дані (поштова адреса, ел. скринька, телефон);

 • суть проекту;

 • місце впровадження;

 • вартість проекту;

 • ресурси по проекту, що є в наявності;

 • власний внесок;

 • внесок інвестора;

 • умови участі інвестора.

Адреси для надсилання проектів в електронному та друкованому вигляді:

 • e-mail: kmn.logo@ukr.net

 • Львів-13, а/с 1573, 79013.

Результати конкурсу буде оголошено в інтернеті та надіслано учасникам на особисту електронну поштову скриньку.
Контакти

 • Ольга Павлівська

 • Колегіум молодих науковців, ЛОГО

 • kmn.logo@ukr.net
 • • • Стипендії Google для студентів з обмеженими можливостями  
Access to knowledge is our passion. When it comes to higher education for promising scholars, we do not want anything to stand in the way. That is why we are pleased to announce the Google Europe Scholarship for Students with Disabilities. Google is committed to helping the innovators of the future make the most of their talents by providing scholarships and networking retreats for computer science students with disabilities. This scholarship aims to help dismantle barriers that keep students with disabilities from entering computing, encourage them to excel in their studies and become active role models and leaders in creating technology.

Multiple scholarships will be awarded based on the strength of candidates’ academic performance and demonstrated passion for computer science. A group of Bachelor’s, Master’s, and PhD students will be chosen from the applicant pool. Applications will be reviewed by a committee of researchers and engineers. The scholarship recipients will each receive a EUR 7,000 (or equivalent) scholarship for the 2011/2012 academic year.

In June 2011, all scholarship recipients will be invited to visit Google’s Engineering Centre in Zurich for an all-expenses-paid networking retreat. It will include workshops with a series of speakers, panels, breakout sessions and social activities, and will provide an opportunity to meet and share experiences.

Eligibility requirements

Candidates must be:

 • A student enrolled in a Bachelor’s, Master’s or PhD programme (or equivalent) in 2011/2012.

 • Enrolled at a University in Europe. Citizens, permanent residents, and international students are eligible to apply.

 • Studying Computer Science, Computer Engineering, Informatics, or a closely related technical field.

 • A person with a disability. The term persons with disabilities is used to apply to all persons with disabilities including those who have long-term physical, mental, intellectual or sensory impairments which, in interaction with various barriers may hinder their full and effective participation in society on an equal basis with others.

How to apply

Please complete the online application and submit all requested documents by 20th January 2011. All application documents must be in English. Scholars will be notified in April 2011.

You will be required to submit the following:

Up-to-date copy of your CV.

Answers to the following short essay questions (suggested word count is 400-600 words per question):

 • Describe a significant technical project you have worked on. If you have worked on a major independent research project (such as research for a Master’s or PhD programme), please describe that work here. Give an overview of the problem and your approaches to the key technical challenges. If this was a group effort, specify your individual role and contributions.

 • What are you passionate about? Tell us which barriers you have had to overcome to be successful in your studies and in your life and how did you fulfill your passion? Feel free to think broadly and examine the many ways you overcame barriers and fulfilled your passion.

Academic transcripts.

 • Bachelor’s: A copy of your current academic record.

 • Master’s and PhD: A copy of your previous and current academic records.

Enrollment confirmation for 2011/2012 or confirmation of graduation date.
Please include with your application an official enrollment confirmation or a confirmation of your graduation date issued by an official authority of the university e.g. your departmental administrator or a professor.

Recommendation letters.
Two strong referral letters from individuals who are qualified to evaluate your accomplishments, e.g. from a professor, adviser or supervisor.

For specific questions not answered on this page or in the FAQ section, please e-mail scholars-europe@google.com.

We look forward to receiving your application!

Джерело
Контакти

 • Google

 • scholars-europe@google.com
ВакансіїВакансія менеджера Ініціативи “Право та громадське здоров’я”  
Програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду «Відродження», Фонди Відкритого суспільства оголошують конкурс на заміщення посади  менеджера Ініціативи “Право та громадське здоров’я”.

Міжнародний фонд «Відродження» входить до мережі Фондів Відкритого суспільства, заснованої відомим фінансистом і філантропом Джорджем Соросом, і є благодійною організацією, що має на меті фінансово та організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Вимоги до кандидатів на посаду менеджера Ініціативи “Право та громадське здоров’я”:

 • Вища освіта у галузі права, громадського здоров’я чи соціальної роботи.

 • Досвід фахової діяльності у галузі прав людини та громадського здоров’я (не менше 5-ьох років); обов’язковий фаховий досвід у галузі прав людини.

 • Досвід у сфері стратегічних справ, документування справ у сфері прав людини, адвокації, правових реформ та/або надання юридичних послуг.

 • Відмінні навички розмовного та письмового спілкування українською та англійською мовами. Підтверджені навички публічних виступів, підготовки та проведення презентацій, проведення досліджень, підготовка матеріалів для публікацій (написання та редагування).

 • Спроможність перетворити програмний досвід на адвокаційні послання.

 • Дипломатичні здібності, здатність слухати й впевнено та ефективно спілкуватися із представниками різноманітних культур, соціально-вразливих спільнот, а також із урядовими посадовими особами.

 • Спроможність ефективно працювати та виконувати різноманітні задачі як незалежно, так і в команді. Спроможність працювати і в національній, і міжнародній командах.

 • Навички програмного та грантового менеджменту, включаючи стратегічне планування, планування діяльності програми, моніторингу та оцінки.

 • Упевнені організаційні та менеджерські навички, ретельність та увага до деталей.

 • Толерантне, неупереджене ставлення до представників вразливих груп населення.

 • Особливо бажане знання наступних проблем: права ЛЖВС, СІН, паліативних пацієнтів, ув’язнених, рома, ЖКС та ЛГБТ.

Менеджер Ініціативи “Право та громадське здоров'я” працюватиме у двох командах:

 • програми “Громадське здоров'я” МФВ та Ініціативи “Право та громадське здоров’я” (LAHI);

 • програми “Громадське здоров’я” мережі Фондів Відкритого суспільства, що знаходиться у Нью-Йорку (США).

Посадові обов’язки включатимуть:

 • Розробку і впровадження стратегії шляхом визначення можливостей для просування прав людини у галузі охорони здоров’я в Україні, які відкриваються перед МФВ та LAHI, у тому числі за допомогою моніторингу змін у цій сфері, пропонуючи грантові та операційні стратегії, спрямовані на досягнення таких змін, постійної оцінки існуючого портфоліо, а також готуючи та захищаючи стратегічні документи.

 • Забезпечення спільної підготовки та виконання бюджету та робочого плану МФВ і LAHI, підтримку постійного зв’язку зі співробітниками LAHI у Нью-Йорку, проводячи регулярні конференційні дзвінки, визначаючи можливості для співпраці колег з МФВ та LAHI, а також забезпечуючи виконання усіх елементів робочого плану.

 • Нагляд за портфоліо грантів, наданим організаціям, що працюють у галузі прав людини та права у галузі охорони здоров’я в Україні.

 • Визначення можливостей адвокації щодо прав людини у галузі охорони здоров’я та розробку стратегій використання таких можливостей.

 • Налагодження співпраці з правозахисними організаціями, об’єднаннями пацієнтів та медичними працівниками у різних регіонах України з метою адвокації та просування, на національному рівні, реформи в галузі охорони здоров’я та законодавчого закріплення прав пацієнтів.

 • Надання експертної та технічної підтримки неурядовим організаціям, що працюють у галузі захисту прав пацієнтів у розробці власних стратегій, пошуку партнерів, презентації проектної діяльності.

Детальнішу інформацію можна знайти за адресою http://www.irf.ua/ua/programs/health та на порталі щодо прав пацієнта, який підтримується МФВ - www.healthrights.in

Для участі у конкурсі, будь ласка, надішліть своє CV, дві рекомендації та супроводжувальний лист (українською та англійською мовами) не пізніше 14 січня 2011 р. із позначкою «На конкурс по заміщенню посади менеджера Ініціативи «Право та громадське здоров’я» Христині Басілії на адресу basylia@irf.kiev.ua. По телефону консультації не надаватимуться.

Джерело
Контакти
 • • • Вакансія заступника директора програми. Конкурс продовжено  
Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання” (скорочено: ІСАР “Єднання”) оголошує продовження конкурсу на посаду заступника директора програми “Школа фондів громад в Україні”, яка фінансується Фондом Чарльза Стюарта Мотта США.

Мета програми – сприяння розвитку фондів громад в Україні для підвищення їх ролі у вирішенні місцевих проблем й забезпечення їх активної майбутньої життєдіяльності. Програмою передбачається надання грантів, організація навчання (семінари, тренінги, стажування тощо) в Україні та закордоном, проведення конференцій та інших всеукраїнських заходів.

Заступник директора програми зобов’язаний:

 1. сприяти реалізації стратегії програми “Школа фондів громад в Україні”;

 2. організовувати заплановані заходи в рамках програми (круглі столи, робочі зустрічі, конференції, навчання, стажування) та забезпечувати їх методичний супровід;

 3. координувати інформаційно-комунікаційну діяльність програми (зв’язки з громадськістю) за програмою, в т.ч. активну роботу WEB-сторінки (оновлення, наповнення, просування та подальша інформаційна підтримка);

 4. координувати діалог та спрівпрацю партнерів та учасників програми;

 5. у відповідності до потреб програми брати участь у робочих поїздках;

 6. виконувати іншу роботу, необхідну для успішного виконання програми.

Заступник директора програми повинен мати:

 • вищу освіту;

 • 3 роки досвіду роботи у третьому секторі;

 • досвід роботи в управлінні або реалізації проектів;

 • відмінне володіння українською та англійською мовами;

 • добрі знання програм Microsoft Office та навички редагування інформації на WEB-сайті;

 • вміння логічно та структуровано викладати думки в усній та письмовій формі;

 • здатність працювати в стислі часові проміжки та виконувати кілька завдань одночасно;

 • креативність, комунікабельність, вміння працювати в команді, старанність та відповідальність;

 • бажано мати досвід роботи у сфері питань розвитку громад в Україні (соціальна мобілізація, діяльність фондів громад).

Умови роботи:

 • повна зайнятість;

 • перспективи професійного росту;

 • демократичне керівництво та командна робота;

 • конкурентна оплата праці; 

Увага! Перший етап програми закінчується в серпні 2011 року з можливістю подовження на наступні 2 роки.

Резюме та мотиваційний лист працювати на посаді заступника директора програми прохання надсилати до 12 години 11 січня 2011 року електронною поштою ednannia@isar.kiev.ua, або факсом 044 201-01-60. Прохання в мотиваційному листі вказати рівень очікуваної оплати праці.

За додатковою інформацією звертайтесь до директора програми Володимира Шейгуса (sheyhus@isar.kiev.ua).

Інформацію про організацію можна отримати на сайті www.ednannia.kiev.ua.
Контакти
 
Підписатись

 • 

Відписатись

 • 

Змінити налаштування

 • 

Лист редактору

 • 

ГУРТ

© Ресурсний центр ГУРТ, 1999-2010. Усі права застережено.

Відповідальність за достовірність та точність інформації, розміщеної в інформаційному електронному бюлетені ГУРТ, несе організація чи особа, яка розмістила інформацію на порталі www.gurt.org.ua.
Засади редакційної політики: http://gurt.org.ua/about/editor_policy/

При передруці інформації з електронного бюлетеня ГУРТ обов’язкове посилання такого змісту:
Джерело інформації: Ресурсний центр ГУРТ