asyan.org
добавить свой файл
1
Клубні заклади Жовтневого району
На території Жовтневого району працюють Жовтневий районний Будинок культури і 37 сільських клубних закладів, в яких працюють різні за направленістю клубні формування ( це колективи художньої самодіяльності, фізкультурно-оздоровчі гуртки, гуртки рукоділля та інші), які об’єднали різних за віком людей. Результати їх діяльності органічно зливаються з масовими заходами які проводяться в закладах культури Жовтневого району. Колективи художньої самодіяльності завжди бажанні учасники районних заходів до календарних та професійних свят. ( День виводу радянських військ з Афганістану, 8 – Березня, День працівників культури, День Перемоги, День Конституції, День Незалежності України, День самоврядування, День працівників сільського господарства та інші) Всі районі заходи завжди проходять з залучанням кращих колективів художньої самодіяльності і аматорів народної творчості.
РАЙОННИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ –

ЦЕНТР КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ЖОВТНЕВОГО РАЙОНУ


Головною метою роботи районного

Будинку культури є не тільки організа

ція та проведення районних заходів, а й

надання практичної та методичної допо

моги сільським закладам культури.

Семінари, майстер класи на базі колек

тивів художньої самодіяльності, обмін

досвідом роботи - все це надає можливість керівникам сільських закладів підвищувати свій професійний рівень. В районному Будинку культури працюють колективи художньої самодіяльності: народний вокальний ансамбль «Океаночка» керівник С.Реутов, народний вокальний ансамбль «Вітовчани» керівник В.Стефанюк, зразковий ансамбль бального танцю «Улибка»

керівник О.Заборовська, зразковий ансамбль бального танцю «Фантазія» керівник Ю.Крижановський, зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина» керівник Н.Школярова, ансамбль східного танцю «Лакшмі» керівник Н.Конончук. У 2010 році за творчі досягнення звання «зразковий» було присвоєно ансамблю танцю «Водограй» керівник С.Чебан. Також при БК працює секція східних єдиноборств тренер С.Кузнєцов та секція аеробіки тренер Н.Кузнєцова. Творчі колективи активно приймають участь в обласних оглядах і фестивалях, та мистецьких акціях, які проводяться обласним управлінням культури. За свої творчі досягнення

районний Будинок культури став лауреатом першої премії в обласному

етапі Всеукраїнського конкурсу РБК і увійшов у десятку кращих Будинків

культури України.

КРАЩІ СІЛЬСЬКІ КЛУБНІ ЗАКЛАДИ ЖОВТНЕВОГО РАЙОНУ

ПЕРВОМАЙСЬКИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ

Директор Левківській М.М - лауреат премії 2010 року« Кращій працівник галузі культури Миколаївської області» .В БК існує рада клубу, до якої входять не

тільки учасники художньої самодіяльності, а і мешканці селища

У Будинку культури працюють 10 клубних формувань, з них 6художніх колективів. Візитною карткою цього закладу культури стали районі фестивалі «Засільські зорі» та « Зіркова країна». В цьому році вони відзначали 5 років. Фестиваль «Засільські

зорі» давно вже вийшов за межи не тільки району, а і області. Первомайський БК посів перше місце в обласному огляді сільських закладів культури Миколаївської області в 2008 році

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ПАЛАЦ КУЛЬТУРИ

Директор Матієк Д.І. Палац культури є базовим на території сільської ради.

На базі ПК працює ансамбль бального танцю «Кармен» керівник Ковтун В.,

дитячий хоровий колектив «Біла казка», керівник Торканевська Т.П., любительське об’єднання « Не сумуй пенсіонере» керівник Матієк Д.І. В 2009 році вокальній студії «Конфетті» керівник Л.Сидор було присвоєно звання «зразковий», учасники цього колективу не раз були переможцями обласних співочих конкурсів .
ВОСКРЕСЕНСЬКИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ

Директор Дудик О.І. Будинок культури

центр культурного життя с.Воскресенське В рамках програми «Діти для дітей» в БК

було створено любительське об’єднання «БЕМС» на базі якого працюють дитячі колективи. Вже стало доброю традицією святкувати 1 червня дитячий фестиваль «Бебі – фест», яке проводять учасники цього обєднання. Учасники художньої самодіяльності БК Р.Малахов, А.Кобеля неодноразово ставали лауреатами

обласних конкурсів «Перші ластівки», «Наша присяга – честь та відвага». Вони завжди бажані учасники районних заходів.
ПОЛІГОНІВСЬКИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ

Директор Коваль Н.М. Цей БК осередок збереження народних традицій та фольклору. Гордістю с.Полігон і Жовтневого району є Народний фольклорний

ансамбль «Горицвіт», керівник Д.Жарський. Цей колектив неодноразово приймав у себе фольклорні експедиції. За роки свого існування цей колектив е неодноразовим лауреатом і дипломатом багатьох фестивалів, конкурсів, оглядів. На базі цього колективу вже 6 рік працює вокальний ансамбль «Панночка», який вже встиг завоювати популярність не тільки в районі а й в Миколаївській області.

ДИТЯЧІ МУЗИЧНІ ШКОЛИ
ЖОВТНЕВОГО РАЙОНУ

В Жовтневому районі створені всі можливі умови для функціонування початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. В районі працюють 3 дитячих музичних школи.
МІШКОВО ПОГОРІЛІВСЬКА ДМШ:
До складу входять:

  • Грейгівська філія ДМШ, Галицинівська філія ДМШ

Українківська філія ДМШ

Директор Грачова І.С. Учбовий процес забезпечують 15 висококваліфікованих викладачів. У ДМШ навчаються 123 учня на відділеннях : образотворчого мистецтва, естрадного та академічного співу, духових та народних інструментів, також є клас фортепіано і гітари. При музичній школі працює ансамбль ложкарів, керівник Тягун В.К. Цей самобутній колектив неодноразово був призером обласних фестивалів дитячої творчості і є перлиною не тільки Жовтневого району, але і Миколаївської області. Творчими досягненнями та наполегливою працею відома в районі викладач вищої категорії член Національної спілки художників України Андрожевська І.П. та її учні. На протязі багатьох років посідають призові місця учні на Всеукраїнському конкурсі образотворчого мистецтва «Об’єднаємось, брати мої!», по творчості Т.Г.Шевченка.

В 2010 році випускниці відділення Хохлові Ніна та Кутукова Вікторія вступили до Харьківської державної академії дизайну та мистецтва на відділення образотворчого мистецтва.

ПОЛІГОНІВСЬКА ДМШ
До складу входить

  • Зеленогаївська філія ДМШ


Директор Заслужений працівник культури України Богдановський М.П. У ДМШ навчається 151 учень на відділеннях : естрадних інструментів, хореографічного мистецтва, театрального мистецтва та по класу фортепіано та вокалу. Полігонівська ДМШ може пишатися своїми викладачами Сумінською І.А., яка у 2010 році стала лауреатом премії « Кращій працівник галузі культури Миколаївської області», а її учні посіли 1 місце в Обласному огляді театральних відділень серед відділень початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.
КАЛИНІВСЬКА ДМШ
До складу входять

  • Воскресенська філія ДМШ, Первомайська філія ДМШ


Директор Кіча В.Г. В Калинівській ДМШ на хореографічному, хоровому відділеннях та з класу вокалу, фортепіано, баяну, гітари навчається 212 учнів. Учбовий процес забезпечують 12 досвідчених викладачів. І кожен з них може пишатися своїми учнями. А.Федоренко, викладач з вокалу Десятник Т.І. у 2010 році стала Лауреатом обласного вокального Конкурсу «Миколаївські дзвіночки»
ЛАУРЕАТИ ПРЕМІЇ «КРАЩІЙ ПРАЦІВНИК ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Левківський Микола Миколайович -

директор Первомайського Будинку культури, організатор і постійний директор районних фестивалів « За сільські зорі» і «Зіркова країна» - лауреат обласної премії «За вагомий внесок у розвиток народної творчості та аматорського мистецтва в сільській місцевості.

Сумінська Інна Андріївна –

викладач театрального відділення Полігонівської дитячої музичної школи. Її програми з навчання дітей та підлітків театральному мистецтву визнані кращими серед початкових спеціалізованих мистецьких закладів –Лауреат обласної премії « За вагомий внесок розвиток культурної та мистецької освіти, створення оригінальних мистецько –освітніх навчальних програм та впровадження їх у навчальних закладах області


НАШІ ФЕСТИВАЛІ
РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ МОЛОДИХ ТАЛАНТІВ

« ЗАСІЛЬСЬКІ ЗОРІ»
Ініціатором проведення фестивалю молодих талантів«Засільські зорі» став директор Первомайського селищного Будинку культури Лемківський М.М.
В 2011 році цей фестиваль відсвяткував свій перший ювілей – 6 років з дня заснування. За цей час на фестивальній поляні були запалені нові талановиті зірки, які зараз сяють на творчому небосхилі Жовтневого району. Тому що головною метою його є:

реалізація проектів творчої молоді в культурно мистецьких напрямках, формування високих моральних цінностей, направлених на становлення найкращіх зразків вітчизняної культури,підвищення ролі сільських творчих колективів району.
Змога розширити коло своїх друзів, гарно і весело провести час, розкрити свої таланти.
РАЙОННИЙ

ФЕСТИВАЛЬ ЮНИХ ДАРУВАНЬ «ЗІРКОВА КРАЇНА»
Кожна дитина талановита, тільки потрібно вірити в свої сили і все неодмінно вийде. Яскравий приклад цьому фестиваль юних дарувань «Зіркова країна». Організаторами цього фестивалю виступили Жовтневий районний відділ культури і туризму і Первомайський Будинок культури. Особливою рисою цього яскравого творчого конкурсу, є те що в ньому мають можливість прийняти участь як маленькі співаки, які роблять тільки перші кроки на сцені так і ті що вже не раз доводили свою співочу майстерність на різноманітних конкурсах.

Головна мета фестивалю юних дарувань «Зіркова країна», який в цьому році буде проводитись вже в шостий раз - розвиток творчого потенціалу у дітей та підлітків в сільський місцевості.
ТВОРЧІ ЗДОБУТКИ ТА ДОСЯГНЕННЯ

АМАТОРІВ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ ЖОВТНЕВОГО РАЙОНУ В 2011 році

*Районний конкурс читців «Сторінками Кобзаря» -
Лауреати М.Капустін (с.Заря)

Театр слова «Дарунок неба» ( с.Воскресенськ)
*Районний фестиваль молодих талантів «Засільські зорі»

Всі учасники отримали дипломи за участь.
*Межрегіональний конкурс «Золоті голоси»
Лауреат Педорич О (Полігонівська ДМШ)
*Обласний конкурс читців «СторінкамиКобзаря»Лауреати М.Капустін (с.Заря), Театр слова «Дарунок неба»

*Обласний конкурс хореографічного мистецтва «Миколаївськї зорі»Дипломанти: Зразковий ансамбль танцю «Водограй», керівник С.Чебан, зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина», керівник Н.Школярова.
*Обласний конкурс «Миколаївські дзвіночки»
Лауреат Яковлєва А (Полігонівська ДМШ)
*Обласний конкурс дитячої творчості «А я україночка»
Лауреат Шевчук О. (Шевченківський СПК)
*Обласний огляд фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики»
Лауреати Народний вокальний ансамбль «Вітовчани», керівник В.Стефанюк, народний фольклорний ансамбль «Горицвіт», керівник Д.Жарський (Полігонівський БК)
*Всеукраїнський конкурс читців присвячений пам’яті Т.Г. Шевченка
Дипломанти Театр слова «Дарунок неба» ( с.Воскресенськ)
* Обласний конкурс дитячої творчості «Перші ластівки
Лауреати Ляшок О, Гречана М(с.Шевченкове), Тарабріна М. (М-Погорілівська ДМШ), Беспалова Ю. (Театр слова «Дарунок неба»)
*Всеукраїнський конкурс «Маленькі зірки»
Дипломанти Ансамбль танцю (с.Зелений Гай)
*Телевізійний конкурс «Оксамитова стежка»
Дипломанти Ансамбль танцю «Еврика», керівник Ментеш І. (Бармашівський БК)