asyan.org
добавить свой файл
1
Кишенькові гроші.
Буває ж таке – і джинси нові хочеться, і трубу новеньку, і велик….хочеться - а грошей немає . Що робити? Сидіти і скніти? Нєєє!!! Заробити!

Завжди можна знайти собі підробітку-халтуру, як колись казали «без відриву від виробництва». Тобто гнучкий графік, який і школі не зашкодить, і весь твій вільний час не з’їсть. Ну, на жаль, не факт, що ти із самого початку будеш заробляти собі на окрему квартиру та на машину. Але  з часом, може, саме ця робота дасть тобі більше, ніж просто гроші.

Так, для початку треба сісти і подумати, що тобі подобається робити (сидіти і втикати в телевізор – не робота). Можна навіть записати, що подобається. Потім із цього списку вибери те, що ти вмієш вже зараз. Ти вмієш плести із бісеру? Ремонтувати велосипеди, перепрошивати мобілки та айПоди, ставити вінду та інший софт? Не боїшся маленьких і геть незрозумілих дітей? Швидко і без помилок набираєш текст? Добре пишеш реферати? Шаришся по Інтернету? Не боїшся спілкуватись із незнайомими людьми? Вже цими вміннями ти точно заробиш собі на нові джинси! І май на увазі: ці декілька пунктів – лише вершина айсбергу з можливих підробіток.
Хенд-мейд

Бісер. Тут ти можеш продивитись декілька майстер-класів і навчитись робити елементарні феньки або буси. Крім цього, є багато книжок, де все викладено мегапросто.

Є ще всілякі ФІМО, афрокосички, макраме, іграшки своїми руками, розмальовані тарілки та чашки і таке інше. Народ навіть годинники робить сам  (!) Але якщо ти не будеш вкладати частинку себе у свої роботи, то хто їх буде купувати? Недорогої попси можна знайти де завгодно, тож будь майстром своєї справи.

Це не швидкі гроші, але якщо це і так твоє хобі – чому ж не заробити на ньому?
Комп та софт.

Налаштування вінди і те де. Як не дивно, є люди, які не вміють встановити вінду. Перепрошити мобілку, поганяти віруси, показати, з якого кінця підходити до фотошопу – цим також можна заробляти.
Інтернет.

Зараз є багато Інтернет-проектів, які потребують віддаленої робочої сили: Інтернет-магазини, які треба наповнювати товаром (воно ж на сайті саме не з’явиться, так?), написання статей, найпростіша оптимізація сайтів. Тут треба немає нічого страшного і суперскладного. От тільки статті треба писати якісно і грамотно. Олбанська частіше за все не проходить, нєєє: :0)
Діти.

У великих містах зараз бебібум. Дітей багато, дитсадочків мало, батьки працюють багато, щоб забезпечити малечу необхідним. Можна запропонувати сусідам забирати їхню дитину зі школи або садочка, водити на танці або англійську – оплата погодинна, тож можна приблизно розрахувати, скільки ти грошей отримаєш. Тож вдягнись акуратно, зніми прикраси, які можуть злякати малечу :0) – і вперед, до батьків. Якщо поряд немає малих дітей – залізь на форуми, де тусуються мами-татки, і просто там запропонуй свої послуги. Проте май на увазі, що сидіти із дитиною – справа нелегка і дууууже відповідальна. І батьки взагалі товариші прискіпливі (:0). Але! Роботодавці для дорослих теж прискіпливі, ага!

Робота тут є практично завжди, бо діти були, є і будуть .
Промоутерство.

Всі бачили хлопців та дівчат, що роздають листівки? Це, до речі, теж робота. Знайти її просто через пошукові сайти роботи. Тут також діє погодинна оплата праці.
У будь-якому разі знай: не боги горщики ліплять і ніхто не народжується з вмінням плести-ремонтувати-організовувати-і так далі. У тебе є якісь здібності – і їх треба просто знайти та використати. Будь креативним, шукай себе – і буде тобі певний шматок щастя у вигляді грошей. І самовираження.
А ось є живий приклад – чарівна дівчина просто так, для власного задоволення стала робити брошки та іншу красу із ФІМО – і показала свої роботи подрузі-дизайнеру. Тій сподобалась ідея прикрасити свій одяг такими забавними цяцьками – тож маємо зараз нового дизайнера прикрас.

До речі – хобі може стати твоєю професією, а це чудово. Як казав Френк Синатра – я роблю те, що мені подобається, а мені за це ще й гроші платять…
Нюанси:

  1. Можна підробляти разово – і одразу отримувати гроші. А можна домовитись про декілька робіт – і забрати вже солідну суму.

  2. Добре було б пошукати інформацію про цю роботу та про свого роботодавця – на жаль, знаєш, є вкрай непорядні люди. Працюєш-працюєш – а на виході шиш тобі із маслом. І таке буває.

  3. Взявся за роботу – працюй! Не виконав – підведеш людей, і вони вже тобі нічого не запропонують.